Snové prožitky

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Snové prožitky

Příspěvek od Invictus »

Před pár dny se mi v noci zdál takový kratičký sen, v podstatě jen obraz. Ale byl velice zajímavý. Byl jsem někde ve městě, napravo a nalevo budovy, přede mnou výhled přes náměstíčko na další budovy, celkově docela řídká zástavba, to skutečné město bylo dál napravo ode mne. Kolem chodili nějací lidé, neznám detaily nepozoroval jsem je, napravo ode mne byl také jakási vysoká budova, která mým směrem neměla okna a přímo přede mnou silnice, žádná auta. To jsem popsal jak to vypadalo, léto, den, teplota normální.
A teď to hlavní. Ve chvíli kdy jsem se tam objevil, se nic nedělo asi tak dvě sekundy. Pak se ozvalo burácení, a v mém zorném poli se na obloze objevilo cosi šedočerného, co se přibližovalo. Vypadalo to jako padající obrovský meteor s šedým ocasem spalin a padalo to rychle. Vůbec mi nedošlo, že jde o sen, první co mě napadlo bylo: teď?..tak přece?..proč teď?..všechno bude zničeno?, představil jsem si konec světa, ano tak silně to na mě zapůsobilo. Když se to během tří sekund přiblížilo, bylo jasné že to není meteor, ale kosmická loď. Vypadala podobně jako křižník ze Starcraftu, ale jinak. Byl celý šedý a jak padal čadilo se z něj, a pomalu se otáčel kolem své osy, byl ve vzduchu vodorovně, byl gigantický. Lidi začali po prvním udivení utíkat. Napadlo mě, že to asi nezničí celý svět. Padal z mého pohledu shora zleva, dolů napravo, přímo do centra města po mé pravici. A pak spadl, vyhodil vysoko do vzduchu kotouč hnědého prachu (žádný oheň), který se rychle šířil. Nejdřív mě napadlo, že když se schovám za tu velkou budovu, tak mě zabíjí trosky z ní a že bude lepší jít na volné prostranství, ale jakmile jsem se tím směem vydal, došlo mi že za budovou budu bezpečnější, to už bylo pozdě. Ucítil jsem rázovou vlnu a hned v závěsu za ní se valila vlna hnědých trosek. Konec. Vše se odehrálo během devíti až jedenácti vteřin.
Bylo to celé velice autentické a já jsem vděčný, že se mi ten zdál, protože ty pocity byly nefalšované. Když jsem uviděl ten padající meteor
byl to šok, velice zvláštní pocit, pocítil jsem jakousi odevzdanost osudu, a byl jsem překvapen, že to přišlo zrovna teď, pak když jsem uviděl, že jde jen o velkou loď a nevypadalo to na zničení celé země, vzchopil jsem se a snažil se nějak se zachránit. Ale v tu chvíli, když jsem tam stál a došlo mi že tohle je konec, byl jsem odevdzaný a cítil jsem jakýsi neintenzivní smutek ze zániku lidstva. Úžasné na jeden sen.


Máte podobné silné a zajímavé prožitky z nočních snů o které se chcete podělit? Můžete.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nedávno se mi zdálo, že jedu s nějakou generickou slečnou kamsi autobusem. Najednou náraz a srážka s dalším autobusem. Spolucestující to ale zřejmě nijak nevyvedlo z míry, právě naopak, všichni vyběhli z autobusu a jali se z protijedoucího vytahovat lidi... a dodělávat je. A některé i... pojídat. Nejednalo se však o kanibalismus, nýbrž o vampirismus, protože celý náš autobus byl, jak se ukázalo, pln upírů :roll: , kteří jeli na nějaký důchodcovský zájezd.
Předstírali jsme (já a ta generická slečna), že mezi ně patříme, vytratili se z autobusu a nabrali směr kolmý na silnici, po které autobusy jeli. To nezůstalo bez povšimnutí, vrhla se po nás nějaká divoká dlouhovlasá upírka se strašlivými tesáky, ale když už to tak tak vypadalo, že nás dožene, vyběhla ze stínu (celá scéna byla zastíněná, ale to pole s vysokou travou nikoliv) a vypařila se. Utíkali jsme dál až k nějakému velkému domu, tam jsme se schovali do nějakého moderně vypadajícího dřevěného přístavku, ale když se setmělo, začali se k domu slézat upírší spolujedoucí táhnoucí s sebou mrtvoly zřejmě k nějaké hrozivé oslavě. Krčili jsme se, abychom nebyli vidět, ale stejně se z nějakého důvodu škvírou v okně začal dovnitř protlačovat zlověstný obláček páry. Nějak jsem překonal strach a to okno dovřel, čímž jsem daný obláček evidentně rozpůlil ve dví. V tu chvíli jsem se probudil

Ale bylo ještě pokračování, když jsem znovu usnul

Octl jsem se, tentokrát sám, v nějaké fabrice, tedy přesněji to byl relativně široký koridor a po stranách byly velké trychtýřovité nádrže podobné jednomu druhu chemického nádobí, na jehož jméno si nevzpomenu (takový keramický cedník, dole hromada dírek pro odtok kapaliny). A v těch nádržích... se válely mrtvoly... stažené z kůže.
Kupodivu jsem nebyl zhnusen, ale jaksi jsem se tam procházel, až jsem došel na dohled jakéhosi trůnu, na kterém se válela ženština-upírka. Asi mě viděla, a zatáhla za páku. Do nádrží s mrtvolami začala shora proudit bílá kapalina, zřejmě mléko. Mrtvoly se začaly hýbat a potažené mlékem vylézaly z trychtýřovitých nádrží. Mléko se po nich jakoby rozlézalo. Jednu z mrtvol jsem udeřil do ramene (skoro bych řekl do kvarty...) čímsi těžký, dlouhým, ostrým kovovým, ale svalovina byla jako ocel, ani to s mrtvolou nehlo, tak jsem tu věc odhodil a utíkal. Mrtvoly se potahovaly víc a víc mlékem, až jím byly úplně pokryté... a tu se z mléka začala formovat kůže a hlavně... šaty. Už tam nestála zohavená těla stažená z kůže, ale elegantní pánové v zlověstných černých brýlích a drahých černých oblecích... Probuzení
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pěkné, moc pěkné. Zajímavé náměty na hru nebo na film :roll:
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Elleshar: Hodně zajímavé, a pěkně celistvé. Já mám zkušenost, že pokud se mi zdá něco takového, tak se to brzy rozplizne v nějaký nesmysl a já si uvědomím která bije, no a pak už je to nuda.

A to s tím mlíkem se ti fakt může jenom zdát, na to bys normálně nepřišel. Sny jsou dost dobrý zdroj inspirace, tedy alespoň pro mě. I když je často dost těžké je uchopit.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Mně se dneska zdálo, že jsem ve škole, která vypadala jako moje ZŠ, ale evidentně byla americká, protože přišel George W. Bush i s tlupou svých goril a všichni žáci museli přísahat na vlajku USA, ale já jsem měl zase takové ty svoje klasické dotazy jako proč a k čemu to bude a moc se mi nechtělo.
Ptal jsem se jako co máme přísahat ale všichni kolem toho hrozně mlžili, že prostě přísahat a basta a kdo nebude, je terorista a zalouží odprásknout. No a pojal jsem podezření na nějakou konspiraci a začal jsem utíkat a agenti Tajné služby mne honili po školním pozemku... $P

No a potom jsem proběhl takovou brankou (která tam je i v reálu) na cestu k lesu a ten agent co mi byl v patách se najednou zhmotnil na cestě přede mnou. A pak jsem se probudil.

Asi se moc dívám na Akta X. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Ja a sny.....nektere zajimave rozdeluju na sny kde:
a, nekoho umlatim k smrti nebo jen do bezvedomi
b, nekdo chce zabit me

sny skupiny A se mi uz dlouho (asi pul roku) nezdaly. Vetsinou v nich umlatim k smrti jednoho konkretniho cloveka, situace se vzdy meni, stejne jako prostredi, ale osoba je vzdy stejna. (Ano priznam se, jeden cas jsem se touto predstavou zabyval nejen ve snech, ale on by si to zaslouzil)

Ale poslednich 14 dni se mi opakuje jeden sen, jsem napaden smeckou psu a ja s nima bojuju holyma rukama. Jednoho chytim za tlamu a rozparu mu ji az k pateri a jeho mrtvolou umlatim zbytek smecky. Prostredi se meni (mesto, priroda). Proti psum nic nemam, miluju je, docela by me zajimalo co ty sny znamenaji.

sny skupiny B jsou vetsinou o mafii ktera me pronasleduje, vetsinou na nasi chate. Asi dvakrat se mi zdalo o tom jak me strelili do hlavy, krev stekajici po zadech byla neprijemna... nebo jsem napaden smeckou anarchistu, coz je lepsi varianta, maji vetsinou jen noze.

docela jsem premyslel ze jsem pred casem za tim psychologem mel zajit :roll:

takovahle temata mam rad :-)
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

Mne sa raz snivalo, ze som v dedine ktoru napadli predatori(klasicky predatori, ktori si na ranajky davaju votrelcov) Bol to skutocne zivy sen. Z ludi, ktorich napadol predator sa stavali daslsi predatori. Hrozne som sa bal smrti. Potom som nad tym dlho rozmyslal. Cele dni. Napadlo mi, ze keby som sa nechal yabit predatorom stal by sa aj zo mna jeden a nemusel by som sa bat.Co je vsak haluz, po dlhsom case sa mi tento sen snival znova. A co som urobil ako prve? NECHAL SOM SA ZABIT...
Cleric
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Are you afraid of the Darkness? Do not fear it. Embrace it!
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Abych řekl pravdu takovýchto snů jsem měl také celou řadu.

zrovna nedávno se mi zdálo že jsem požárníkem, ale nějak si nepamatuji na pointu. Každopádně si pamatuju na jednu noční můřu která se mi stále vrací - hořící vrtulová stíhačka (dokonce spitfire) já za řízením pomalu začínám hořet a vidíš jak se země blíží a blíží, točí se ti za čelním štítkem. Ještě nikdy jsem nedopadl, většinou to končí tak že se proberu když už myslím že zešílím bolestí. Jednou jsem se probudil asi metr nad zemí.

No prostě super.

Až se mi zase bude něco zdát tak řeknu. Naštěstí poslední dobou tak blbě spím že se mi ani nic nezdá a jsem rád že vůbec usnu.

No a psoeldní dobou se mi zdává o bývalé přítelkyni, ale tyto sny zde vyprávět nebudu :oops:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Beowulf »

Dlouho jsem si myslel, ani už nevím kdo z mých přátel s tim přišel (asi Pabouk), že nikdo ve snech neumře, rsp. že se smrtí přichází i probuzení.

Jak jsem sám zjistil, je to asi pouze otázka fantazie, neboť já jsem před půl rokem byl ve snu spolu se svými dvěma přáteli zrazen jiným kámošem (jestli se kulce mezi oči dá říkat zrada $P ) kvůli nějakému vynálezu a pak jsem ho normálně strašil (bohužel se mě nebál :s_ouch:), mimojiné jsem jako spořádaný duch chodil na místa, která jsem znal ještě ze života (například divadlo, kde bylo duchama docela narváno)...a nakonec jsem, tušim, spadnul s nějakou Japonkou s autem z baráku, což mi nevadilo, páč už jsem byl stejnak mrtvej (jí to trochu den zkazilo, páč proletěla předním sklem)...

Jednou se mi zdálo, že jsem skočil z útesu a normálně jsem letěl (jak Čestmír - pouze v teplákách $D ) Byl to takovej ten absolutně realistickej sen. Cítil jsem jak mě ostrý vítr fouká do tváře, prostě úžasný (sen se mi zdál bez předchozího požívání jakýchkoliv hub, či trav apod... :lol: )
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No... já se omlouvám, nikoho se nechci dotknout ani nic znevažovat, ale některá pokušení jsou příliš velká:

Invictus: Tvé sny jsou jasně prorocké a svědčí o konci světa který se blíží z rukou mimozemšťanů. Doporučuji jít oznámit Jehovistům, ať se připraví, zajít za Vesmírnými lidmi a požádat je o pomoc a pak přestat sledovat Válku světů, Armageddon a Den nezávislosti a pustit si třeba anime, nejlépe hentai, to Tě přivede na sny jiného druhu...

Eleshar: Existuje jen jediná rada pro někoho, jež propadl tak hluboko jako Ty... přestaň dělat OG mortálů a upírů a dej si třeba vlkodlaky či mágy.
I když... Shadow realm a Abyss... možná spíš Prometheany. To by odpovídalo i té generické slečně... :wink:

Markus: Nejlépe staneš-li se výzkumným psychoterapeutem či režisérem/scénáristou Hollywoodských béček

Alnag: Jasné varování Tvého podvědomí, že už máš konečně držet hubu, než Ti přes ní někdo natáhne :D

Warhammer: Zahraj si WoD: Werewolf huntery a přihlaš se na box, kickbox, thaibox nebo cokoliv jiného, kde si můžeš pod boxovacím pytlem/sparing partnerem představit jakoukoliv osobu.
Jo a mimochodem... asi bys měl přestat anarchistům s nožema prodávat ten kokain za zádama Rusáků.

Ignatius: Začni trávit noci s přítelkyní nějak kreativněji než nekonečným sledováním klasických hororů.

Dalcor: Možná by pomohla návštěva psychologa pracujícího se zasunutými vzpomínkami v nevědomí, aby Ti pomohl ujasnit si, že už opravdu nechceš být požárníkem a zbavit se profesního strachu z letadel.

Beowulf: Nedostatečné hraní WoD neposkytuje Tvé fantasii dostatek podmětů k vizualizaci možností, které máš jakožto duch čímž ti NÌCO naznačuje... k uklidnění doporučuji různé sourcebooky k nWoD nebo historky z oficiálního WW Fóra. A hlavně hrát hrát a hrát!!!
Jo a sežeň si někde japonku, ale rozhodně jí nenechávej řídit. Skoky z útesu klidně provozuj, prý je to dobrá zábava, ale probohy si nezapomeň rogalo nebo paraglaiding.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tímto se ještě jednou všem omlouvám, ale tohle mě svádělo příliš... bude-li se někdo cítit dotčen, řekněte a já vás z gruppy bez otázek a s další (upřímnou) omluvou smažu...

EDIT: Úplně jsem zapomněl... já nevím proč, ale sny se mi nevybavují. Když se vzbudím a náhodou si některý pamatuji, tak se začne rychle rozplývat až nakonec zbyde jen pár z kontextu vytržených fragmentů...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Taky se mi na dnesek zdalo o jedne slecne. Jezdili jsme spolu na kolech po parku (nebo lese nebo cem) pobliz vody. A pak nas tam zacali lovit policajti s puskama pac jsme nemeli na kolech svetla $D Vic si bohuzel nepamatuju, ale VIM ze toho bylo vic,
But nobody came.
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Tuk-Enek píše:Warhammer: Zahraj si WoD: Werewolf huntery a přihlaš se na box, kickbox, thaibox nebo cokoliv jiného, kde si můžeš pod boxovacím pytlem/sparing partnerem představit jakoukoliv osobu.
Jo a mimochodem... asi bys měl přestat anarchistům s nožema prodávat ten kokain za zádama Rusáků.
box uz delam, nepomaha to....a kokainem to neni:>;o) ale tyhle sny mam poprve.
To jen tak na vysvetlenou $P


Nejradeji mam sny ve kterych litam, ale neni to klasicky let jako Cestmir, ale spis takove hooooodne dlouhe skoky pri kterych se udrzuju ve vzduchu takovou rotaci a odrazenim se od vzduchu, ne machanim. A pritom to lidem okolo me prijde naprosto normalni, nikdo si me nevsima, a jsem jediny kdo takhle levituje. Minimalne jednou tydne mam "litaci" sen (ne Tuk-Eneku neni to zadnyma drogama $P )uz od mala.
Naposledy upravil(a) Warhammer dne 15. 12. 2008, 16:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

...já si sice svoje sny obvykle nepamatuju, nicméně tendle svým spůsobem stojí za to... byl sem v nějakým lomu a kde se na jednom místě vedlae sebe válely šutry se skamenělinama trilobitů a kostanatých ryb, zárobeň s melafýrama (vyvřelá hornina obsahující acháty a podobný věci). Zajímavý na tom je fakt, že tři dny před tím, než se mě to zdálo, sem byl v muzeu v Lomnici, kde tydle věci měli...

...jenom tak mimochodem, zabili ste se někdy ve snu...? Já teda mám odpozorovaný, že pokud ve snu natáhnu bačkory, tak se probudím, ale jesise někomu zdá o snovým posmrtným životě...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Fritzs: Jo, zabil, to vím, ale tím ten sen vždy (co se pamatuju) skončil.
Btw. Freud - Výklad snů - sny se projevují v abstraktní nestálé realitě a jejich obsahem jsou často věci, jež byly silou vůle vytlačeny z vědomí, zapomenuty nebo kterých jsme si všimli mimovolně a pak v našem vědomí zapadly. Stejně tak se obsahem mohou stát věci, lidé či činnosti, které se nás v minulosti týkali, ale v poslední době byly přehlušeny jinými věcmi, takže jsme si na ně v posledních dnech nevzpoměli.
Tolik k tomu muzeu... možná, už je to dlouho co jsem to čet $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Klimbing a 8 hostů