Snové prožitky

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Nossie »

Sem měla dneska takový pěkný sen, že přišel clanbook nosferatů a ghoulové :roll:

a pak, že na mě útočili gethové, za to může mass effect $D
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Nossie »

Zase ''úžásný'' sen...

Zdálo se mi, že jsem měla, staršího bratra, sestru a malou sestřičku a naše matka nám dávala podivně vyhlížejíci rádoby starbust bonbóny. Začali jsem si všímat, že nám začala vypaádvat paměť. Třeba jsme seděli u stolu a běhěm minuty jsme seděli úplně jinde a ikdo z nás s nemohl vzpomenout, jak se to stalo. Po několik a dnech jsme začali podezřívat matku a její bonbóny. Pozorovali jsme ji, jak chodí do nějaké sklepa, kde jsme objevili různé zápisky nějaké společnosti, pro kterou matka pracovala. Jejich bonbóny měli hrozně vysoký obsah adrenalinu a kvůl tomu způsobovali zdravotní potíže a museli být stáhnuty z prodeje. Jelikož se tomajitelům nelíbilo, tak pracovnice i jejich dětma pozavírali po různých kobkách po městě a nechali je tam umřít a dětěm rozřezali nohy. takže jsme vzali ze zdi seznam těch míst a šli je hledat, abychom zničily ty zásoby, které nám matka, z nějakého důvodu dávala, aby nás ovládala a našli jsm tam spoustu kostí a bylo to vážně dost děsivé. Probudila sem se s šíleně tlukoucím srdcem, sevřeným žaludkem a úzkostí. Zvláštní na tom, je že mám takový dojem, že se mi to už jednou zdálo. takové snové dejavu. A jsem celkem zděšena s jakými detaily is ten sen pamatuju....
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Invictus »

Jojo, sny po kterých se probudíte a nejste si chvíli jistí, jestli jste se probudili v té "správné" realitě, ty jsou nejlepšejší. :D
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Nossie »

Dneska se mi zase zdálo, že přišli nové knížky do wod, včetně clanbooku k nosferatům, teda už by to ale mohl být taky někdy prophet dream, jelikož mě to už přestává bavit :)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Faskal »

Sosáček je kyborg.
A když se pokusíte mu raketometem ustřelit jeho trollface, tak si vůbec nepomůžete.
Právě naopak.
Sosáček má cyber-trollface.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Quentin »

to bych si asi nachcal do matrace :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sugestivní představa...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Sosacek »

Dneska bizzare.

Byl jsem na konferenci (stoly do tri stran ctverce, slavnostni atmosfera) a odevzdavali jsme domaci ukoly na predmet Problemy a Algoritmy (*), ale byl tam semnou typek ze zakladky (o kterem jsem si ale myslel ze se mnou chodil na bakalare) a pety. Odevzdali jsme to, a uprostred byl nejakej strasne slavnej profesor kterej nam to vyhodnocoval.

A pety odevzdal domaci ukol, vyrobil algoritmus, kterej kazdymu najde nekoho kdo ho bude milovat. Nebo koho bude milovat. Ale kdyz jsme ho testovali na mne, tak rekl ze "Veronika mi da odpoved". Veronika, jak se ukazalo, byla ta lesbicka clenka Broterhood of Steel z Fallout New Vegas, poplacala se po power armoru a rekla "ok, pujdeme nekam kde je hodne lidi, treba do nejakyho obchodaku, vylejem se a nekoho ti vyberu".

Pamatuju si jeste ten obchodak, ale dal nevim.

...

Muj druhej se (potom co jsem se vzbudil abych si vzal antibiotika a zase usnul) byl o tom, ze jsem pilot vesmiry lodi co veze dulezitou zpravu. Ale prestupoval jsem na autobus, na zastavce ktera vypadala jako Kacerov nebo Chodov, dve zastavky se striskama oddeleny velkou silnici. A byl tam nejakej typek co mel blby kecy nebo co, a na protejsi zastavce byl
nejakej kamos o kterym vim ze by mi pomoh, ale nejak nereagoval.

Ale typek se pak uklidnil a sedl si. a nevim proc, mozna jsem nechtel vypadat jako nekdo kdo prohral, ale zacal jsem na nej kricet ze je zkurvysyn a chtel vyvolat bitku a doufal ze kamos naproti prijde a zmlatime ho. Vyndal jsem svuj nuz (**), dal ho za zada a cekal jestli kamos prijde. Kamos neprisel, typek (o dve hlavy vetsi nez ja, sileny ramena, atd) se se mnou zacal prat a ja ho zabil nozem. Probodal jsem mu tepny na stehnech zatimco me zkousel skrtit. Vic si nepamatuju.

EDIT: vlastne jo, pamatuju. pamatuju si, jak ten typek byl hrozne prekvapenej kdyz se do nej zabod ten nuz, protoze vubec necekal ze pujde o neco takovyho, pamatuju si jeho oci, jeho strach. A pamatuju si, ze mi otazka "proc jsem to udelal?" prisla az dlouho po probuzeni, jako kdyby to nebylo nic divny. A byla to ciste logicka vec, necitil jsem se ze bych udelal neco spatnyho.

(*): tam se normalne resi P, NP a jine problemy, jejich aproximace a herustiky.
(**): vypada takhle:
Obrázek
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Nossie »

Se mi dneska zdálo, že jsem chodila místo Scullyové vyšetřovat s Mulderem $D
Bylo to super, moje vysněná práce, i když teda nám to nějak pořád nevycházelo, jsme se museli dost schovávat, jelikož jsme neměli povolení k vyšetřování. Škoda, že nejde navázat na pokračování. Vyvíjelo se to zajímavě :wink:
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

A s Mulderem jsi jen vyšetřovala?;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Nossie »

No... Byla tam jakási vzájemná přitažlivost, to nepopírám, ale drželi jsme se ( jako profesionálové :lol: )
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Z toho si nci nedělej, Scully byla taky kočka:)

Dnešní noc stála za to, dva navazující sny (s meziprobuzením) a někdy třetí, který si nepamatuji (jen vím,že a o čem byl).

První sen se týkal hledání skalního/úpodzemního kostela v Praze, prošli jsme (já a pár lidí* z katedrální sekce odsud) spoustu normálních kostelů, neb tam měla být nějaká stopa a nakonec jsme i něco našli...vchod vedoucí přes starou, rozestavěnou, ale nedokončenou stanici metra, až poté, co jsme prošly všechny synagogy a většinu kostelů na Starém městě. Vchod byl někde poblíž Lorety myslím, a ve sklepení pod nějakým oltářem jsme museli spálit velký Zelený hlen (DrD.old).

Druhý sen začal vcelku normálně, jedu výtahem v paneláku k rodičům, v sedmém přistoupí nějaká blonďatá dívčina a jede nahoru. řekl jsem si,že je to divné a najednou si všiml i dalších věcí - výtah byl z větší části současný, ale pár prvků bylo ze starého provedení. Naježil jsem se a připravil se...na cokoliv...ale ne na tohle, v našem patře jsem zahlédl připravenou kameru pro vysokorychlostní snímání...snažím se co nejrychleji vystoupit, výtah ještě úplně nezastavil, najednou cítím, jak se prudce rozjíždí vzhůru. Skáču ven, ale stejně se mnou udeří o strop, v letu si vzpomínám na lekce juda a dopadám do bolavého, ale přeci jen nějakého polokotoulu stranou. Blondska skáče za mnou, ještě v letu se mění v Bureše a připravuje se mne vysát. Pistoli už mám v rukou, naštěstí byla se mnou na předchozí tůře po kostelích a něco svátosti na ní ulpělo...žel, doma už takové štěstí neměli:(



_____________
* Jmenovitě Wild West, Faskal, Invictus a Eleshar.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Další sen, sám o sobě komediální:

Moje žena dělala na potravinářské inspekci a měla za úkol se nechat zaměstnan v nějaké pizzerii, protože existovalo podezření, že některý z jejich výrobků obsahuje bakterii s cca 7 řádků dlouhým názvem, která se ale standartně zkracuje ŠOS, takže zkrátka hledala pizzu se šosem. Jenže při práci v kuchyni nenašala naprosto nic. Tak jsme se tam vydali spolu normálně na večeři, jenže pizzy byly příliš drahé, takže jsem se musel s šéfem vsadit, že když sním celých 7 z 8 nabízených druhů pizz, tak je dostaneme zadarmo, přičemž tu poslední si vezmem domu, aby o ní manželka mohla napsat na blog recenzi. Jenže ta osmá pizza byl nakonec jeden kousek z každé té pizzy a já musel zbytek od každé sníst...

Což se tedy nakonec podařilo a já mohl onu osmou směsnou pizzu odnést do laboratoře, kde jí zkoumal bratr s jedním spolužákem z gymplu. Jenže žádným mislitelným biologickým rozborem nemohli žádné bakterie ani houby najít, naprosto vůbec nic. Nějak tam přišla babička z Takové normální rodinky a všude vykládala, že to bude arzén. A taky, že jo, pizzy byly tak plné arzenu, že biologickým rozborem se nedalo zjistit ale vůbec nic, páč byly dokonalé mrtvé. Když jsem se divil, že nejsme mrtví já, tak se žena smála, že jsem kachna a sežeru cokoliv...

Inspekce jim nakonec s velkou slávou pizzerii zavřela (prakticky v přímém přenosu ve večerních zprávách, byl u toho sám velký Šebesta...), jenže nakonec to dopadlo tak, že majitel pizzerie zažaloval isnpekci o vrácení té osmé pizzy, neboť jsme o ní nenapsali blog, jak jsme slíbili - my ho napsali, o tom, že hlavní ingrediencí je arzen, ale to se mu asi nelíbilo.

Na OS Pha 1 to soudila soudkyně Kozáková, která žalobě vyhověla, protože přece biologické rozbory dopadly negativně, tak co? Odvolací soud rozsudek potvrdil, protože se s tím nechtěl obtežovat...

_____________
Pár poznámek:
Co je ŠOS nevím, ale ŠO je původce rakoviny brambor, vyskytuje se v jedné aktuální pracovn kauze.
Šebesta - SZPI pravidelně ustřelí a jde do médií s věcmi příliš bulvárním stylem (viz třeba kauza nejmenovaného rakouského řetězce, který chtěl před svým odchodem z ČR snížit svou cenu, leč MZe na následující soudní při dohlíželo orlím zrakem a věc se podařžilo (snad definitivně) ustát.
Mgr. Kozáková je reálná soutkyně, naštětí t.č.na .m.d. a přesně stejným způsobem rozsoudila i jedná reálnou kauzu...a odůvodnění odovlacího soudu je rovně prakticky parafrázováno...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Roubíček »

Pamatuji si pár snů, které se mi zdáli v mém mládí, opravdu nevím, kolik mi mohlo být, ale pro představu bych viděl rozmezí 6-9 let. Může to být i jinak. Zdávalo se mi často o smrti... na různé způsoby. Popíšu dva sny.

V prvním už si přesně nepamatuji jak to bylo, ale myslím, že mě jeden Rom ze sídliště probodl nožem a já padl bezmocí na zem pod naším balkónem a pomalu krvácel a umíral. Najednou se na balkoně objevil můj otec a začal mi nadávat, ať nesimuluji, zvednu se ze země a jdu domů. Strašně moc jsme se snažil mu to vysvětlit, ale nedbal na to. Nakonec jsem umřel. A probudil se.
Z tohoto snu jsem dostal strach z nožů. Představa z nože, který mě bodá je opravdu velmi nepříjemná a dokážu si ji vybavit velmi plasticky. Nikoliv však strach z Romů, nemám s nimi jediný problém, v mládí jsme měli spory, ale nikdy to nebylo nic vážného a nechci být rasista, protože ostatní jsou. Nemám na ně vlastně názor, jelikož nemám zkušenosti.

V druhém snu jsme byl opět u nás na sídlišti, kde vedle baráku byla obrovská hromada železných trubek. Někdo mě pronásledoval a ten někdo měl pistoli. Hrozně moc jsme se bál smrti a stále jsem utíkal. Nakonec do mě střelil skrz jednu z těch trubek a postřelil mě. Svalil jsme se na zem a stejně pomalu jako v předchozím snu jsem umíral. Tentokrát ale otec přišel a snažil se mě utišit. Po smrti jsem se opět probudil.
V tomto snu, jsem si utvrdil můj vztah s otcem a začal určitým způsobem přemýšlet o smrti.

Následně se mi zdálo několik dalších snů, kde mě někdo pronásledoval s úmyslem mě zabít. Žádný si už nepamatuji v okolnostech, zůstává pouze ten pocit. Postupem času jsem se naučil uvědomit si, že je to jen sen a přestat utíkat a nechat se zabít. Postupně se mi stalo, že i když si nedokážu uvědomit, že je to jen sen, nechám se zabít než aby byl můj osud nejasný. Vůbec to neberu jako zbabělost. Právě tyto sny je jedna z věcí, které mi umožnili přestat se bát smrti a brát ji jako součást života.

Chtěl jsem tím říct asi to, že sny jsou velmi důležité a v mnohém člověku pomohou. Je potřeba nad nimi přemýšlet...
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Sosacek »

Zda se mi bizarni sen tramvajich. Nemohly vyjet do kopce. Klouzalo jim to. A kdyz se rozjizdely, vzdycky jim to ujelo dozadu, a kdyz jsem si uvedomil, ze je to kravina, protoze tramvaje nemaji spojku, probudil jsem se.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů