Kariéra a životní úroveň

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Kariéra a životní úroveň

Příspěvek od OnGe »

Jenom někdy. Když se posere několik věcí naráz, máš šesticiferný výdaj, ani nevíš jak. Říct si, že by bylo fajn nějakou dobu žít třeba někde jinde se tím taky drobet komplikuje. Nebo dítě škrtne zápalkou a výsledek 15 let* dřiny a hladomoru leží v troskách. To by se ti v nájmu nestalo.

* může se lišit případ od případu
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kariéra a životní úroveň

Příspěvek od Vallun »

Nebo dítě škrtne zápalkou a výsledek 15 let* dřiny a hladomoru leží v troskách. To by se ti v nájmu nestalo.
V tom není přece vůbec žádný rozdíl...buď jsi pojištěný a je to nemilé, ale ustojitlené, nebo pojištěný nejsi a jsi totálně v prdeli skrze náhradu škody...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Kariéra a životní úroveň

Příspěvek od OnGe »

Rozdíl je právě v těch předcházejících 15 letech dřiny a hladomoru.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kariéra a životní úroveň

Příspěvek od Vallun »

Jsi-li ve svém, tak ta léta předcházela, jsi li v nájmu, tak budou následovat...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Kariéra a životní úroveň

Příspěvek od OnGe »

Budou následovat tak jako tak.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Sosacek »

Argonantus píše: 1. 12. 2017, 18:25 V čele jsou ta auta. Ono je u těch "milionových" aut důležité si uvědomit i to, že plno z nich je recyklovaných, tedy koupených jako ojetá. Nikdy jsem si nekoupil nové auto a nevidím v tom smysl.
Odvozovat sociální status od aut je dokonale ujeté. Je to taková představa bohatství z kriminálu - chlast, auta a děvky.
Jenom poznamka k tem autum. Dulezite je si uvedomit, ze
1) u drazsich aut nikdo neplati cenikove ceny - neni problem dostat 20+% slevu a tak, a
2) neplatis DPH, protoze (cituji meho sefa ohledne jeho noveho Audi) "jen magor by platil dane, je to samozrejme na firmu". DPH je 21 %.

Pak jsme hned na "milionovem aute" za 600 000, ze.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Když děti nevidíš kvůli kariéře a postavíš aspoň ten zkurvenej barák, je to fkutčnosti dobrý.
Výrazně horší je, když je skoro nevidíš, protože dřeš jak vůl abyste nechcípli hlady a do života je vybavíš ničím, protože jsi nikdy nic neměl.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sadako píše: 2. 12. 2017, 20:35 Když děti nevidíš kvůli kariéře a postavíš aspoň ten zkurvenej barák, je to fkutčnosti dobrý.
Výrazně horší je, když je skoro nevidíš, protože dřeš jak vůl abyste nechcípli hlady a do života je vybavíš ničím, protože jsi nikdy nic neměl.
Tak. S tímto souhlasím. Fakt si nemyslím, že je třeba to stavět nutně do oposice "mám peníze, kariéru a nic jiného, tak jsem v podstatě nešťastný" oproti "nemám ani kariéru, ani peníze, ale trávím čas tak, jak mně a mým blízkým vyhovuje". Ono například když šéfujete lidem, tak máte často i prerogativu plánování vlastního času a lidí, kteří vám budou kecat do toho, že každé úterý a čtvrtek chodíte z práce už třeba ve dvě odpoledne, je už opravdu málo...
Naposledy upravil(a) Eleshar_Vermillion dne 2. 12. 2017, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re:

Příspěvek od Sosacek »

Sadako píše: 2. 12. 2017, 20:35 Když děti nevidíš kvůli kariéře a postavíš aspoň ten zkurvenej barák, je to fkutčnosti dobrý.
Výrazně horší je, když je skoro nevidíš, protože dřeš jak vůl abyste nechcípli hlady a do života je vybavíš ničím, protože jsi nikdy nic neměl.
Obrázek
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re:

Příspěvek od Lemmy »

Sadako píše: 2. 12. 2017, 20:35 Když děti nevidíš kvůli kariéře a postavíš aspoň ten zkurvenej barák, je to fkutčnosti dobrý.
Výrazně horší je, když je skoro nevidíš, protože dřeš jak vůl abyste nechcípli hlady a do života je vybavíš ničím, protože jsi nikdy nic neměl.
Dobrý není ani jedno (pokud se neuvažuje čistě přínos - kolik majetku přeberou děti, pak je ten první případ dobrý - ale může být naopak ještě horší - hádky potomků o majetek; to, že potomek si z toho vezme jen to, že mít hodně majetku je jediný, na čem záleží, bo jeho rodič umřel tak, že se honil za stavbou jediného zkurveného baráku - a ve výsledku se bude u potomka a jeho dětí opakovat ten samý příběh - který je i dost možným důsledkem toho druhého případu).

...
Pokud jde čistě o tu výchovu, je kariéra vedlejší; pokud potomkům člověk věnuje shodně času a zázemí (a tady nemyslím čistě to finanční zázemí) a "připraví je na budoucnost"/vychová(/dosaďte termín) obdobně. Jasně, že peníze můžou ledasčemu pomoct. Ale můžou i ledasčemu uškodit. Ve výsledku je to vždycky jen o hlavě (a teď nemyslím inteligenci, ale pohled na věc) :)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Re:

Příspěvek od Lemmy »

Eleshar_Vermillion píše: 2. 12. 2017, 20:49 Ono například když šéfujete lidem, tak máte často i prerogativu plánování vlastního času a lidí, kteří vám budou kecat do toho, že každé úterý a čtvrtek chodíte z práce už třeba ve dvě odpoledne, je už opravdu málo...
Z každého zaměstnání jsem odcházel co nejdřív to šlo... prakticky žádné nebo mizivé přesčasy... v aktuální práci, kde mám pružnější pracovní dobu chodím brzo (z větší části i proto, že mám pak ještě dost času si užít děti než jsou ve věku, kdy pro ně bude táta vopruz $D). Téměř každý, co šéfoval lidem, se kterým jsem se v těch pár firmách co jsem dělal setkal dělal přesčasy a někteří docela mastné. Protože kariéra tam byla ta hodnota, která je na vyšším stupni, než třeba u mě a Ti lidé měli/mají pocit, že tak firmě třeba přinesou víc a ta jim to vrátí.

Nepíšu, že to je špatně... jen si myslím, že přesně tohle je o tom pohledu na věc.

EDIT: Taky docela často funguje příměr - čím vyšší pracovní postavení, tím více se člověk nosí práci ještě domů. Takže fakt záleží - ve výsledku ta poslední krysa ve firmě může být jeden z těch nejsvobodnějších lidí tam $D
Naposledy upravil(a) Lemmy dne 2. 12. 2017, 21:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Invictus »

Sadako píše: 2. 12. 2017, 20:35 Když děti nevidíš kvůli kariéře a postavíš aspoň ten zkurvenej barák, je to fkutčnosti dobrý.
Výrazně horší je, když je skoro nevidíš, protože dřeš jak vůl abyste nechcípli hlady a do života je vybavíš ničím, protože jsi nikdy nic neměl.
Taky jeho loď není dobrá.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Eleshar_Vermillion píše: 2. 12. 2017, 20:49 tak. S tímto souhlasím. Fakt si nemyslím, že je třeba to stavět nutně do oposice "mám peníze, kariéru a nic jiného, tak jsem v podstatě nešťastný" oproti "nemám ani kariéru, ani peníze, ale trávím čas tak, jak mně a mým blízkým vyhovuje".
Mně to dokonce přijde jako úplně klasické falešné dilema, abych se přiznala.
Lemmy píše:Dobrý není ani jedno (pokud se neuvažuje čistě přínos - kolik majetku přeberou děti, pak je ten první případ dobrý - ale může být naopak ještě horší - hádky potomků o majetek; to, že potomek si z toho vezme jen to, že mít hodně majetku je jediný, na čem záleží, bo jeho rodič umřel tak, že se honil za stavbou jediného zkurveného baráku - a ve výsledku se bude u potomka a jeho dětí opakovat ten samý příběh - který je i dost možným důsledkem toho druhého případu).
Že peníze jsou jediné na čem záleží si potomek může velmi snadno vzít i ze situace, kde vnímá nedostatek, ať už nucený okolnostmi nebo rodiči dobrovolně přijatý. A myslím, že jsou pro to možná dokonce srovnatelné šance. Proč asi rappeři z ghett nosí tuny zlata a jezdí v předražených autech. OK, dobrovolná skromnost je něco jiného než ghetto, ale nežijeme ve vzduchoprázdnu, děti musíš z té maringotky v lesích minimálně občas poslat do školy a ono asi není úplně náhoda, že generace šedesátkových hipíků zrodila osmdesátkové vlky z Wall Streetu.
Lemmy píše:Jasně, že peníze můžou ledasčemu pomoct. Ale můžou i ledasčemu uškodit.
Píču a šišky.
Jednak, nedělají to peníze, dělají to lidé. Peníze jsou věc, která sama o sobě nemá žádnou moc a vlastně ani hodnotu. Jednak tohle vidím jako strašlivé hlody někoho, kdo si nedokáže představit, jak strašně likvidační je pro lidi stav dlouhodobé bezvýchodné finanční nouze a tím nutně nemyslím život na ulici v Bhútánu.

Jak bych to...
Když začneš fetovat kvůli tomu, že tvůj táta je zkurvenej továrník a mrdá na tebe, máš aspoň na kvalitní koks.
Když začneš fetovat, protože ty i celá tvoje rodina ležíte na společenském dně, tak máš šanci na řezaný piko nebo rovnou krokodýla.

Invictus píše: 2. 12. 2017, 21:08Taky jeho loď není dobrá.
Loď je jen halucinace z podvýživy.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re:

Příspěvek od Sosacek »

Sadako píše: 2. 12. 2017, 21:15 Když začneš fetovat, protože ty i celá tvoje rodina ležíte na společenském dně, tak máš šanci na řezaný piko nebo rovnou krokodýla.
Moje zkusenost jako "chlapecka z perfierie" (c) je, ze na tomhle levelu se spis cicha Felouen. Teda toluen.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Sosacek píše: 2. 12. 2017, 21:32Moje zkusenost jako "chlapecka z perfierie" (c) je, ze na tomhle levelu se spis cicha Felouen. Teda toluen.
Pravda, rozpouštědla jsou v takové situaci levná klasika, která pohladí.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů