Kariéra a životní úroveň

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

OnGe píše: 30. 11. 2017, 16:29 Hele, asi se ztrácím v tom, co je pasivní užívání a co ne. Pronájem beru, u pole je to asi i celkem bez rizika (pokud ti to nájemce neproleje herbicidem, nebo povodeň nevyplaví chemičku proti proudu) ale furt si za těch 50 M můžeš pořídit spoustu jiných věcí, co se ti pronájmem zaplatí dřív. Když na tom něco pěstuješ, tak už tomu těžko můžeš říkat pasivní užívání, protože je s tím halda práce.
Promin, já to bral dost z rychlíku, tenhle týden jedu jedu třinácky a to jen díky tomu, že jsem věnoval práci celou neděli...holt konec listopadu ve státní správě je kritické období...ale když vidím ta procenta, tak beru,že to k tomu asi patří no..

Pasivní užívání je jen čistý pronájem. Už ta kombinace vyžaduje docela dost administrativní práce, a dnes už se vyplatí podstatně méně než dříve, jak tak koukám... Kdybys měl před 10 lety pár hektarů, tak bych věděl, jak na tom vydělat;)

Jde o to, že zemědělská půda předpokládá užívání, pak i něco vynáší...když jí jen pronajímáš, tak máš výnos nižší, ale zase jistotu, že neztratí hodnotu...pokud tedy se Babiš definitivně nezblázní:/ )měl nápady na zákonná předkupní práva pro Agrofert a pod.)
Náčelníku, to je asi 2000 hektarů, pokud počítám dobře. To má fakt málokdo, a samozřejmě ho takový ohromný flák země (20 čtverčních kilometrů) hravě uživí. A je to vyšší třída jako bič.
Vyšší třída to beze sporu je!
za 50 Mega je nějakých (tedy velmi pečlivě vybraných;) 8 hektarů v Čejkovicích...a půl hektaru v Mersaultu...
Z hlediska výměry je to ale spíš 200 - 500 hektarů, ne 2 000..., 200 Ti enstačí ani an vlasntí honitbu...:)
malý činžák, tak ti to nakotí třeba 100.000 měsíčně, ale jen v ideálním stavu věcí, nevypadne ti nájemník, nerekontruješ, máš to všechno v pohodě a převázané mašlí.
Když má š takovouhle jistotu, tak je idáelní dělat něco, co Tě baví, v rozsahu, který Tě neotravuje a příjem doplňovat. a zabavit se..

Třeba já to mám vymyšlené naprosto přesně - kdybych vyhrál Eurojackpot, malý činžák v Praze, nějaké dluhopisy v zahraničí a vinohrad v Čejkovicích. Vzhledem k tomu, že mi suchnou i platové kytky, tak bych musel mít lidi, co by se o vinohrad starali...a já tak mohl na půl úvazku porkačovat ve své dosavadní práci, do Prahy bych jezdil buď na soudy nebo ve dny, když by Rare Wine či PL pořádali něco zajímavého:D

Jo, ztracená příležitost devadesátých let je tak smutný pohled...když vidím, dko tehdy dokázal rozjet i velkou AK, aniž by to byl zrovna nějaký mozek...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Sosacek »

ShadoWWW píše: 30. 11. 2017, 19:42 Tak ono 60k měsíčně není žádné terno a rozhodně to není vyšší třída. Pohodlnější život začíná tak od 100k, respektive v Praze spíš od 150k.
To jsem presne cekal, ze sem prijde nekdo machrovat s tim, kolik ma prachu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše: 30. 11. 2017, 17:58V hlavě běžných lidí je 60k plat jako hrom,
No ale problém je, že on to podle všeho fakt je plat jak hrom. 60K, dámy a pánové, nechci se vás dotknout – kdo z vás to má? Odpověď je, že fakt málokdo, ani ne celých 5 % lidí.
Proto taky:
Argonantus píše: 30. 11. 2017, 17:58Když si mezi "normálními lidmi" (TM) v hospodě povzdechneš, že jen 5% lidí má přes 60litrů plat, seš mrtvej.
...protože ač si tak člověk s 60 tisíce měsíčně nepřipadá, tak z lecčí perspektivy je to příjmová elita... "horních 5 %".
Argonantus píše: 30. 11. 2017, 17:58výpadek 60k platu může být dost nebezpečný, pokud má někdo rozjeté ty hypotéky a další kšefty. Hodně lidí v této kategorii má pocit, že koukají, aby viděli.
Tohle je pravda asi v kterékoliv kategorii - když máš plat 15K a nežiješ ve svém domku někde na vesnici, tak ten výpadek příjmů bude stejně nebezpečný jako s 60K a hypotékami.
Sosacek píše: S 60k mesicne si muzes dik elektronickym hrackam o neco lip hrat na to, ze jsi o neco min otrok, zcela zavisly na nalade sveho zamestnavatele, nez typek s 20k mesicne, to jo. Ale ta propast mezi "mam ajfoun" a "nemusim zahodit svuj zivot delanim sracek co me nezajimaji, abych nechcipl hlady" je obrovska.
To jo, ale je to dost divný. Já osobně bych ten rozdíl mezi plaváním kdesi nade dnem a tísněním se u stropu čekal trochu větší.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

60K, dámy a pánové, nechci se vás dotknout – kdo z vás to má?
V hrubé nebo superhrubé? vzhledem k tomu, že s trochous nahy není problém to u mne spočítat, tak v hrubé to nedávám relativně těsně...:/
Tím se jakkoliv nechi vytahovat, jen pro konkretizaci diskuse...v rámci oboru jsem těžce pod průměrem:/
Na druhous tranu mspolužák, co bral cca pětinásobek se taky ve 32 zbláznil z přepracování...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

OMG, to byla parafráze Jyrky Paroubka, ne snaha vytáhnout z vás, kolik berete:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

ŽUe to byla parafráze jsem si všiml, ale myslel jsem, žeto vědět chceš no:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

Eleshar píše:Připadá mi hrozné, že třeba jen 5 % populace bere víc než 60 tisíc a jen 2,25 % víc než 80 tisíc. Jako plat mi tyhle částky připadají na ČR už docela prima, ale čekal bych, že vrchních pět příjmových procent zaměstnanců bude už celkem hodně za vodou a ne že půjde o nižší vyšší střední třídu.
Ta tabulka ukazuje statistiku o platech zaměstnanců, nikoli příjmech populace. To jsou dvě úplně různé věci.

Pokud se divíš, kde se v Praze bere tolik milionových aut, když tak málo lidí bere 60k+, tak mě napadají třeba podnikatelé, kteří si auto koupí na firmu, a sami si vyplácejí skromnou mzdu, aby šetřili na daních. Nebo manageři, kterým auta nakupuje firma (to jsem třeba já, i když nemám káru za mega). A jsou v téhle statistice zahrnuti cizinci? Bohatých expatů je v Praze taky dost. Jo a ještě mafiáni, samozřejmě, ti také v oficiálních číslech figurovat nebudou. $lol$
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Lemmy »

Abych přispěl svojí trochou do pléna (aniž bych chtěl klasicky zabředávat do nějaké větší diskuze); mě co se týká pohledu na kariéru (a jakýsi pohled na život obecně) hodně pomohlo vzít to z jiné stránky a hledat to štěstí trochu jinde. Třeba to tady někoho taky inspiruje - shrnutě je to v podstatě tohle :) : https://en.wikipedia.org/wiki/Simple_living

Zkrátka spokojit se s málem, hodit na kariéru bobek a hledat štěstí v jiných věcech.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Sosacek píše: 30. 11. 2017, 18:56To je za lidskej zivot podobne nedatelny z 60k jako z 20k. Pokud se uz nenarodis do bohate rodiny.
Z 60k (40k čistého) to je docela na pohodu. Když budeš investovat 20k/měsíc s 5% ročně (nic nereálného) jsi na 10M za 22-23 let. Akorát teda, pokud jsi byl do teď schopný vyjít s 20k, tak možná stačí nahrabat jenom 5M a po 15 letech už je jenom na tobě, jestli to chceš ještě vylepšovat :)
Vallun píše: 30. 11. 2017, 20:42 pokud tedy se Babiš definitivně nezblázní:/ )měl nápady na zákonná předkupní práva pro Agrofert a pod.)
Tohle mě překvapilo. Ale vlastně mě překvapuje, že mě to překvapuje.
Lemmy píše: 1. 12. 2017, 07:15 Zkrátka spokojit se s málem, hodit na kariéru bobek a hledat štěstí v jiných věcech.
V kariéře najde štěstí málo kdo (vím akorát o Gottovi a nevím, jestli nekecá), daleko častěji člověk najde něco, co by najít nechtěl. Faktem ale zůstává, že ať už člověk hledá štěstí kde chce, tak mít k tomu i nějaké prostředky je vždycky lepší, než je nemít.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Lemmy píše: 1. 12. 2017, 07:15 Abych přispěl svojí trochou do pléna (aniž bych chtěl klasicky zabředávat do nějaké větší diskuze); mě co se týká pohledu na kariéru (a jakýsi pohled na život obecně) hodně pomohlo vzít to z jiné stránky a hledat to štěstí trochu jinde. Třeba to tady někoho taky inspiruje - shrnutě je to v podstatě tohle :) : https://en.wikipedia.org/wiki/Simple_living

Zkrátka spokojit se s málem, hodit na kariéru bobek a hledat štěstí v jiných věcech.
Tam bych klidně směřoval, ale pokud nechceš být úplně tím Diogenou v sudu, tak pořád máš spoustu potřeb, které nikdy nepokryješ sám a potřebuješ na ně práci jiných lidí, tj. vesměs peníze, na které musíš pracovat, což ti bere čas na pokrývání dalších potřeb a najednou si zase u té posrané kariéry.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Lemmy »

Eleshar_Vermillion píše: 1. 12. 2017, 11:31 Tam bych klidně směřoval, ale pokud nechceš být úplně tím Diogenou v sudu, tak pořád máš spoustu potřeb, které nikdy nepokryješ sám a potřebuješ na ně práci jiných lidí, tj. vesměs peníze, na které musíš pracovat, což ti bere čas na pokrývání dalších potřeb a najednou si zase u té posrané kariéry.
Záleží, co od života očekáváš (filozofický žblebt), nicméně: na tomhle "směru" nebo jak to nazvat (v podstatě jsou to jenom nějaké myšlenky pro zjednodušení života) je krásný to, že si z toho může vzít každý něco pro svojí situaci a aplikovat to pro svojí potřebu...

Sám bydlím v Praze a neplánuji se stěhovat, mám hypotéku, dvě děti a z větší části živím rodinu. Ale díky té inspiraci to zvládám v pohodě i s platem, který je asi vnímaný pro chlapa mého věku jako nízký (minimálně v okolí mých nepracovních známých nevím o nikom, kdo by měl stejný nebo menší výdělek, než já - pod 25 čistého, počítám do toho daňovou slevu na děti). Chystám se výhledově naopak v pozici finančně ještě ponížit pro můj větší vnitřní klid a pracovní spokojenost (práce stejně nebo víc; ale zároveň typ práce, který mi víc sedí) :roll:

Jen to chce (v mém případě) vědět, kde ušetřit; občas přemýšlet outside-the-box, pokud jde o řešení nějakých praktických věcí a tak (a nekupovat kraviny ;D).
Naposledy upravil(a) Lemmy dne 1. 12. 2017, 14:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Faskal »

Podržte myšlenku; až se dostanu k počítači, tak vás oddělím, mezitím mi můžete navrhnout název nového tématu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Lemmy »

Faskal píše: 1. 12. 2017, 12:58 mezitím mi můžete navrhnout název nového tématu.
"Poslaná kariéra?"
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

Lemmy: Velice sympatický přístup. Moje sestra v pohodě živí čtyři děti a hypotéku (vesnickou, ne pražskou) s podprůměrným příjmem. Pochopitelně to funguje tak, že spoustu jídla, ošacení i praktických věcí prostě dostanou / vybarterují. Největší pain jsou platby za energie a palivo do auta, to se ošulit nedá.

Pak je samozřejmě ještě nutné ustát tu fázi, kdy budou děti řešit, proč zrovna ony nemají nové značkové batohy, mobily, lyže atd., proč mají všechno ošoupané z druhé ruky.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Lemmy »

ilgir píše: 1. 12. 2017, 13:17 Lemmy: Moje sestra v pohodě živí čtyři děti a hypotéku (vesnickou, ne pražskou) s podprůměrným příjmem. Pochopitelně to funguje tak, že spoustu jídla, ošacení i praktických věcí prostě dostanou / vybarterují. Největší pain jsou platby za energie a palivo do auta, to se ošulit nedá.
Jojo... když to tak vezmu, i přes to, že dětem dáváme klasicky dárky a žena kupuje i občas oblečení pro ně, dost toho dostaneme od rodiny/vyměníme se známými/DIY/... Přijde mi že těch hraček máme v bytě díky tomu až zbytečně moc $D
My naštěstí auto nemusíme řešit. K části rodiny mimo město tak často nejezdíme, ani jeden z nás není aktivní řidič (a nepočítáme s tím, že by se to změnilo), na tom ušetříme docela dost. Bydlíme na okrajové části Prahy (+ zahrada nedaleko místa bydliště v nájmu + chata rodiny jednou za uherský rok nedaleko Prahy), takže přírody je dost i tak :)
ilgir píše: 1. 12. 2017, 13:17 Pak je samozřejmě ještě nutné ustát tu fázi, kdy budou děti řešit, proč zrovna ony nemají nové značkové batohy, mobily, lyže atd., proč mají všechno ošoupané z druhé ruky.
Jo, tohle bude náročnější... Naštěstí tohle dost zjednodušuje internet (i nepoužívané nebo málo používané značky se dají sehnat levněji, než když to člověk vezme přímo ze shopu), i přes ten plat jsem schopný ušetřit (tedy co se aktuálně vráží navíc do hypo půjde pak víc do dětí). Je to taky dost o přístupu. Obrácený extrém je "koupím dítěti všechno, když si o to řekne". Ale to už bych zabředával do tématu výchovy, což je zase o něčem jiném.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů