Šílené úvahy, s fyzikou nejspíš vůbec nesouvisející

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílené úvahy, s fyzikou nejspíš vůbec nesouvisející

Příspěvek od Invictus » 18. 3. 2018, 12:46

Pieta píše:
18. 3. 2018, 11:49
Entanglement funguje tak, že měřené částice mají vždycky opačný spin - pokud je měříš ve stejném směru. Pokud je měříš v různých směrech, tak jim tím dáváš té druhé měřené částici možnost se náhodně pootočit, takže výsledky nebudou 100%, ale pořád tam uvidíš, že tam entanglement zasáhnul. Ohledně toho, jak funguje entanglement, to nevypovídá vůbec nic, akorát si tam přidal extra krok, asi takhle:
Předem určený spin funguje tak, že měřené částice mají vždycky opačný spin - pokud je měříš ve stejném směru. Pokud je měříš v různých směrech, tak jim tím dáváš té druhé měřené částici možnost se náhodně pootočit*, takže výsledky nebudou 100%, ale stále se tam projeví počáteční spin.

1) Funguje entanglement? Není ho potřeba.
2) Přidám náhodný prvek na konec experimentu. Budou výsledky náhodnější? Ano.

A toto jsem přátelé tvrdil od počátku.
A znovu zopakuji, že se o tomto stále vede odborná diskuse, takže to není hotová věc, jak tu prezentujete.

*Pro případ, že byste měli tendenci zase točit smyčku o tom, že detektor nemění spin částice, tak to tvrdí veritasium, tvrdí to wiki, a tvrdil to i Log v rámci té stabilizace směru v opakovaných měřeních. A to, že detektor má vliv na spin částice je jaksi enzbytné i pro tu entanglement hypotézu.
Neurčenost některých veličin není něco, co by se vymyslelo kvůli provázanosti a spinu. Je to základ chování mikročástic.
Ne, je to východisko z nemožnosti měřit mikročástice bez interakce. A už roky se setkávám s tím, že to laici takto dizenterpretují, protože to je asi více sexy, než prostě říct, že ty částice mají nějaký stav, ale dokud je nezměřím, tak nevím jaký, a dokonce jsem ho tím pravděpodobně změnil.
Iron Within
Iron Without

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 18. 3. 2018, 13:15

A toto jsem přátelé tvrdil od počátku.
A Veritasarium popisuje ve svém videu experiment, který toto tvé tvrzení vyvrací.
Ne, je to východisko z nemožnosti měřit mikročástice bez interakce. A už roky se setkávám s tím, že to laici takto dizenterpretují, protože to je asi více sexy, než prostě říct, že ty částice mají nějaký stav, ale dokud je nezměřím, tak nevím jaký, a dokonce jsem ho tím pravděpodobně změnil.
Prosím, interpretuj v tomto duchu modifikovaný Youngův pokus.

A jen tak mimo diskusi, když už mluvíš o laicích, jakou máš odbornou kvalifikaci v tomto tématu?

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 18. 3. 2018, 16:21

Neurčenost některých veličin není něco, co by se vymyslelo kvůli provázanosti a spinu. Je to základ chování mikročástic.
Invictus píše:
18. 3. 2018, 12:46
Ne, je to východisko z nemožnosti měřit mikročástice bez interakce.
To je původní Heisenbergův výklad principu neurčitosti. To znamená, že být teď rok 1925 nebo tak nějak, dělal bys převrat ve fyzice a měl bys zaděláno na nobelovku, vykládat to v roce 1927, tak bys šířil radikálně nové myšlenky, a být rok 2018, byla by tvoje představa natolik nepřesná, že by ji vyvracely i naprosto rutinní pokusy v kvantové fyzice.
Log 1=0 píše:
18. 3. 2018, 13:15
A jen tak mimo diskusi, když už mluvíš o laicích, jakou máš odbornou kvalifikaci v tomto tématu?
Já osobně se klidně přiznám, že ve fyzice laik jsem, a v kvantovce obzvlášť. Moje schopnosti ve fyzice končí někde na úrovni znovuodvození dilatace času, a to jenom podle speciální relativity. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“