Jak vydělává xichtokniha

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vydělává xichtokniha

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše:A podtextově z toho plyne, že je lepší dělat reklamu spíše přes skutečné zájemce o danou věc, kteří na stránky píšou komentáře, protože i když budou výsledky opticky horší (méně návštěv, méně kliknutí na "Like"), tak vliv na lidi bude větší.
To dává smysl a ještě tak 5 let zpátky to tak fungovalo. Od té doby facebook organické šíření dost omezil. Několikrát. Že kvůli spamu a tak. Když máš stránku, tak máš velmi malou šanci, že se ve streamu lajkujících lidí tvůj post vůbec objeví a ještě menší, že si toho někdo všimne. Což do určité míry dává smysl a není to a priory zvůle, ale v konečném důsledku to znamená, že když ty posty nepromuješ (tj. neplatíš si za zviditelnění) tak to k lidem moc nedostaneš. K těm lidem, co už stránku lajkovali a nějakým způsobem se zapojili. K novým se dostaneš jenom tak, že tyhle lidi budou na tvých stránách hodně aktivní a ta aktivita se objeví v streamu jejich kamarádů, ti si toho všimnou a řeknou si, že by se jim to taky mohlo líbit. Což má asi podobnou úspěšnost jako rozhazovat letáky na parkovišti. Nebo si zaplatíš reklamu a oslovíš nové lidi v ceně několika centů za kus.
Jerson píše:K tomu dalšímu - osobně si myslím, že na netu jasné rozdělení na prodejce, zákazníky a zboží neplatí. Jedinec může zastávat i více těchto rolí současně, klidně všechny tři.
Jistě. Málokdo si ale uvědomuje, že je zboží.
York píše:Ono to nakupování lajků asi pořád smysl má, protože jsou jedním z faktorů, podle kterého fb určuje, jestli dá konkrétnímu uživateli tvůj post do feedu.
Facebook si neřekne, tohle má hodně lajků, tak ti to plácneme do streamu. Musí tam být nějaké propojení. Třeba že to lajkujou tvoji kamarádi (či jejich kamarádi), nebo nějaké spojení se stránkama, co lajkuješ. Pokud nemáš v kamarádech umpalumpy živící se klikáním na reklamy, tak tě to spíš nezasáhne.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Jak vydělává xichtokniha

Příspěvek od York »

Ecthelion (neprihlasen) píše:Proc to vyzaduje vlastni tema a neni to v zajimavych odkazech?
Přemýšlel jsem o tom před tím, než jsem to postnul, a můj odhad byl, že to vyvolá zajímavou debatu. Navíc mám v záloze další materiál, kterej se k tématu vztahuje. Myslím, že už se to celkem potvrdilo, ale pokud chceš, klidně to přesuň.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Jak vydělává xichtokniha

Příspěvek od Argonantus »

problém je zřejmě už obsolentní.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Jak vydělává xichtokniha

Příspěvek od York »

Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů