Prostějov a židovský hřbitov

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32331
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Vallun »

Další perlička z Prostějova
Jakub Čech píše: 1. Radnice zveřejnila zápis z jednání Rady města, kde došlo ke schválení pronájmu městských prostor firmě (soukromé škole) primátorky a jejího manžela za velmi podezřelých podmínek. Když pominu nízkou výši nájemného, vysokou výpovědní lhůtu či fakt, že nájemné není zvyšováno inflačním koeficientem, tak nejbrutálnější je ta, že město musí využívat vybrané nájemné přímo na opravy toho domu. Kdo z vás to má?
V zápise nebylo, že by primátorka oznámila osobní zájem.

2. Já jsem z toho čerpal, napsal jsem o tom článek, na Facebooku, upozornil na to novináře, nachystal jsem oznámení o přestupku primátorky.

3. Na radnici došlo ke zfalšování zápisu. Mediální referentka Anna Kajlíková do zveřejněného a primátorkou podepsaného (!) zápisu doplnila, že oznámila střet zájmů. Udělala to ale tak blbě, že to bylo vidět v metadatech souboru a hlavně to napsala tak, že primátorka oznámila osobní zájem až poté, co zahájila hlasování (proboha jak?), na které navíc nebyla přítomna (!!).
Postup mediální referentky, kdy vstoupila do ověřeného zápisu, byl samozřejmě nezákonný.

4. Radnice proces zfalšování zápisu nazývá "doplněním z důvodu právní jistoty", tedy mě těší, že i samotné město přiznává, že důvodem tohoto kroku není uvedení do souladu s realitou, ale prostě snaha o právní jistotu primátorky, že nebude muset platit pokutu.

5. Primátorce pak došlo, nebo jí to někdo poradil, že verze referentky Kajlíkové jí moc nepomůže, protože nemůže oznamovat osobní zájem až po zahájení hlasování. Na příštím jednání Rady města tak dala proti zápisu, který sama podepsala, námitku, kterou radní schválili.

6. Někdy v srpnu jí přišlo spolu s advokátem Burgetem jako nejlepší nápad podat na mě trestní oznámení.
To trestní oznámení je samo o sobě unikum, protože ho podalo Statutární město Prostějov, které se cítí být poškozenou osobou trestným činem pomluvy. Každý, kdo si někdy přečetl skutkovou podstatu pomluvy, tak chápe, že poškozenou může být fyzická osoba, fakt ne město. Ostatně je to i v prvním odstavci článku na Wikipedii. Jak lze ohrozit rodinné vztahy právnické osoby?
Že to neví primátorka, to není nijak překvapivé. Je mi ale záhadou, proč si najímá advokáta, který to neví taky.

Nejedná se o jedinou perlu. Advokát Burget také do oznámení napsal nepravdivé tvrzení o škole primátorky a jejího manžela: "Fakticky v této korporaci dr. Rašková není ničím činná, kompetence jednání za korporaci jsou zcela v gesci Ing. Rašky.“ Kdyby si pan advokát otevřel Obchodní rejstřík, zjistil by, že primátorka Rašková je jednatelkou a že každý jednatel jedná za společnost samostatně.

7. Někdy poté došlo primátorce a jejímu advokátovi, že to trestní oznámení asi k ničemu nebude, tak aspoň zkusili přestupkové. Měl jsem znevážit postavení úřední osoby, jinému ublížit na cti zesměšněním, primátorku hrubě urazit a nepravdivě obvinit z přestupku.

Celé se to týká toho, že jsem tvrdil, že neoznámila osobní zájem, což vyplývalo ze zápisu a pak že jsem o primátorce řekl, že je "malý Babiš", protože z veřejné funkce napomáhá svému byznysu, což se jí hrozně dotýká.

Když jsme měli ústní jednání u Městského úřadu v Konici, kde se věc projednává, přišel tam advokát primátorky s tím, že po mně žádá uhradit nemajetkovou újmu 50 tisíc. Už na místě se mi to zdálo jako hloupost, hledal jsem na mobilu v zákoně, zda lze v přestupkových řízeních uplatňovat nemajetkovou újmu. Samozřejmě jsem to nenašel, protože to nejde. V protokolu je uvedeno, že o to žádala primátorka.
Takže buďto je její advokát v takovém právním bezvědomí, že to neví a v kontextu toho trestního oznámení bych mu to možná i věřil, anebo se mě prostě snažili zastrašit.
V té Konici to ještě nějaký pátek potrvá, já jsem tam vložil asi 16 stran vyjádření a 13 důkazů, další dějství po Novém roce.

Primátorka před časem označila můj čin za hyenismus. Já jako hyenismus spíš považuju to, když se někdo snaží využívat hlouposti a neznalosti jiného pro svůj byznys, ať už je to její škola či advokátní kancelář, která žene představitele města do hloupých a zbytečných sporů. Trochu mi to připomíná ty šmejdy, kteří prodávají důchodcům předražené nahřívací dečky, které ani nepotřebují.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů