Prostějov a židovský hřbitov

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Sosacek »

OnGe píše:Já vidím celý problém tak, že přišli židi a chtějí zrušit park. Navrch lidem, co mají jejich náhrobkama vydlážděné dvorky, nabízejí prachy za to, že si ty náhrobky vezmou a nejspíš s nima vydláždí ten park. Výsledek: přijdeme o park a soused bude mít nově vydlážděnej dvorek a ještě na tom vydělá. Jak k tomu přijdou lidi, co žádný náhrobky na dvorku nemají?

Jestli tohle není židozednářské spiknutí, tak potom co?
Ja bych to s tou mysantropii neprehanel.

Kdyz prileti typek z ameru nebo izraele, nebo odkud, a chce zacit vsechno predelavat, tak je pochopitelne, ze se to dost lidem nebude libit. Neni potreba v tom hledat antisemitismus.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Neferit Sr. »

Problém je v tom, že radnice nic neslíbila, k ničemu se nezavázala a tak petice vznikla k něčemu co nehrozilo. Ale dobře, proč ne. Problém je sosáčku vtom, že to co se píše v Tisku, je slaboučký odvar toho co se dějem v sociálních sítích. například jistý pan AR- na FB i s fotografií: píše, cituji: "zkurveným židům postavit tak koncentrák"

To už není jednoduché, to už je problém, není to osamocený výstřel do my.

Jak pojedu domů udělám pár scanů a vložím je sem. Budete mít lepší představu. Dle mého v tom antisemitismus nebyl - nyní už je a zhoršuje se to. Přitahuje to kdekoho, což je spíše dobře, ale výsledek je neuvěřitelný.

No já se spojím s pár lidma, které znám a vím, že v těchto věcech dokáží orientovat a pohybovat bez zbytečných emocí a se znalostí věci. Já mám jistou míru znalosti věci, ale rychle se vytočím.

To co jsem se dověděl na radnici mě nepotěšilo a myslím že jsme cítil dobře, že problém je z velké části právě tam. Jsou v tom ty podivné zvraty typu ano ne.

Díky té petici a hodně divnému způsobu její iniciace projekt, který by zajistil aby se cestou kompromisu zajistila to, že budou ve finále spokojeni všichni a šlo by to, nedostal šanci. A nejvyšší osoba na radnici to z důvodů které zná asi jen sama to potápí z druhé strany.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Vallun »

Počítáš tam i Jakuba Čecha?
například jistý pan AR- na FB i s fotografií: píše, cituji: "zkurveným židům postavit tak koncentrák"
To je na kriminál, bez pardonu.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od OnGe »

Hlavní problém je, že ty lidi už nechtějí nic slyšet a i kdyby se odstranily všechny důvody, proč jim to vadilo, tak jim to bude vadit dál a realizace se prostě neslučuje se životem. Fanatismus - to je to, když člověk znásobí úsilí ve chvíli, kdy zapomněl, proč to dělá.

To není ani tak o antisemitismu (ten bych viděl jako průvodní jev, ne příčinu), jako spíš o naprosté hysterii. A to nikdo není ohrožen za zdraví, životě, či majetku, představte si ten bordel, kdyby o něco šlo.

Co je asi nejsmutnější - nedá se s tím nic dělat. Tedy, dělat jo, ale udělat ne.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Neferit Sr. »

NO tak jsem doma a zde jsou obrázky.
Toto jako úplně první dostal od iniciátorů pětice velká skupina lidí do ruky a potom i do schránek.

Obrázek

Jenže je to hodně starý flák, který radnice zamítla okamžitě a dokonce o tom radnice veřejnost na svých stránkách informovala. A nikoho to nezajímalo. Ale když se kolem toho udělalo více aktivit, ze strany těch co by ten hřbitov rádi v nějaké podobě reinkarnovali, byla tato dávno zamítnutá varianta vložena do výzvy k setkání a je logické, že lidmi tato s odpuštěním kravina otřásla. A o to šlo, lidi nejednají jak chcete, pokud s nimi nezatřepete.

V petici už nebyl obrázek žádný, ale každý kdo to podepsal ho viděl, logicky měl v paměti a už nechtěl nic slyšet.

Obrázek

Výše je letecký pohled a vidíte, že to bylo naprosto neprůchodné- škola by byla odříznuta od světa ale toto lidé v prvotní informaci neviděli. Nikdo z těch nebo valná většina u nich se nezajímala o skutečný stav a radnice byla málo aktivní. Ne že by se nestarala, ale asi těm nejvyšším nedošlo, že se vše vymyká kontrole.

Jenže revitalizátoři nepolevili - dvě nové kulturní památky a nakonec další návrh:

Obrázek

Škola zavřena živým plotem, středem chodník ke škole a příčná cesta po ploše. To už je rozumnější, ale mě osobně to nesedí a v tomto duchu pracuji na svém písemném vyjádření.

Prvotně v tom asi antisemitismus nebyl, i když u některých lidí bych to nyní už nevylučoval.Nyní je to v klinči a je to čím dál horší. Dle všeho už někteří lidé na radnic mají strach otevřít maily či FB- netuší co na ně z monitoru vyskočí a někteří, hlavně ženy se začínají bát. Byl jsem tam a mluvil s nimi. Vím to.

Mám na právníky zde dotaz. Je petice, která stojí na vylhaném důvodu jejího vyhlášení platná nebo není?

Když se na ty obrázky podíváte, nezbývá než se zeptat- kde zůstal zdravý rozum? Na co ti lidé co to celé rozjeli mysleli? Ve snaze o dobroj věc spustili něco, co už nyní je neskutečný průšvih. A navíc jim to nedochází a pokračují v mediálním nátlaku a už vytahují silné zbraně: holocaust, Terezín a další.

A tím se vše hrotí stále více.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Vallun »

Je petice, která stojí na vylhaném důvodu jejího vyhlášení platná nebo není?
Petice platná je, ale bojuje proti variantě, která již byla odmítnuta, takže je zbytečná, neboli obsoletní...:)
Na co ti lidé co to celé rozjeli mysleli?
Od nich to byl správný nápad a naprosto v pořádku. První návrh byl přestřelený, ale to se stává. Oni evidentně jsou ochotní ustoupit. A pokud někdo vytahuje hlášky, jaké zmiňuješ výše, tak patří před trestní soud a vyfásnout minimálně podmínku.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Neferit Sr. »

Nerozumím slovu absoletní? Mohl bys mi to trochu rozebrat? I to proč je platná? Pomůže mi to si uspořádat vše co se mi honí hlavou. Zítra jedu na židovskou obec v sobotu se pokusím kontaktovat hlavu té petice. Vše o své vůli. Snad ejště něco jde nejen dělat ale i udělat.

Zatím všem moc děkuji za názory. :clap:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Vallun »

obsoletní - vznešený výraz pro zbytečný, nadbytečný, zastaralý:) Právničtina...:)

Platná je, protože zákon pro tyto případy neplatnost nestanoví...musel bys vyjít z obecných ustanovení o důsledcích omylu a a to je sakra na dlouhé lokte. Vzhledem k tomu, že petiční právo je právem ústavním, tak by ses neobešel bez výkladu Ústavní Soud.
Takže na neplatnost bych já rezignoval, ale být adresátem petice, tak bych spíš zvažoval, co přesně a skutečně požaduje - a tady požaduje zákaz té nejextrémnější, první varianty, a ta je už smetena ze stolu všemi stranami...

Jinak sis vytkl správný a chvályhodný cíl, ale čeká Tě práce doslova sisifovská a dost možná Tě budou nenávidět všechny strany...Na Tvém místě bych hledal spojence (Graubner?) a pokusil se domluvit jednání zástupců všech stran.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Neferit Sr. »

Valune petice je napsána dobře:

Statutární město Prostějov k rukám primátorky RNDr. Aleny Raškové

PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
„Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn.“

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice:

1. Žádáme zachování stávajícího stavu výše uvedeného místa v plném rozsahu – beze změn.

2. Nechceme a odmítáme znovunavracení jakéhokoliv zaniklého pohřebiště do ulice Studentská v Prostějově v žádné jeho podobě, umísťování zde náhrobků, jakýchkoliv fragmentů a artefaktů pohřebnictví, rušení a přemísťování stávajícího parkoviště a s tím spojené zbytečné kácení vzrostlých stromů, umísťování jakýchkoliv bariér v podobě zídek, živých plotů apod. Odmítáme jakékoliv rušení či omezování nyní veřejně přístupných prostor v dané lokalitě.

3. Nechceme a odmítáme, aby bylo, na veřejném prostranství, sloužícího nyní všem, vyhověno jen určité skupině lidí, která bude takto upřednostňována, protěžována a zviditelňována.

4. Nechceme a odmítáme vytvoření precedentu znovunavracení dávno zaniklých pohřebišť do centra města, do jeho hustě osídlených částí a zejména ne do bezprostřední blízkosti škol.

5. Nechceme a odmítáme případnou změnu vlastnictví dotčených parcel v této lokalitě.

Za petiční výbor: Dušek Zdeněk, Netušilova 3, Prostějov
Esterková Andrea, Studentská 17, Prostějov
Havlíček Stanislav, Brněnská 20, Prostějov
Janečková Dagmar, J. Kaštila 27, Prostějov
Májek Petr, Lidická 9, Prostějov
Michálek Aleš, V. Špály 1, Prostějov
Plenař Jan, Libušinka 14, Prostějov
Ponížil Pavel, M. Pujmanové 670, Prostějov
Stružková Petra, K. Svolinského 3, Prostějov
Vaková Jana, Studentská 29, Prostějov

Zastupovat petiční výbor při jednání je oprávněn: Ponížil Pavel, M. Pujmanové 670, Prostějov, ID osobní datové schránky: J73HE62
(klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)

Petice vznikla v Prostějově dne 13.10.2016 http://www.studentskapv.cz

Podpisový arch k petici
Kompletní text petice je umístěn na první straně této složky. Dle §4 zák. č. 85/1990 Sb., o právu petičním, uvádíme, že podpisový arch se týká petice „Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ul. Studentská v plném rozsahu a beze změn“.
Za petiční výbor: viz přední strana listu Příjmení a jméno Bydliště (ulice, číslo, město) Podpis

Tím, že zneužili tu prvotní hovadinu tak lidi podepsali to, že odmítají cokoliv co by směnilo stávající stav. Tak jak je to nasáno nesmí se tam vysadit ani nová parková výzdoba.

Tím, že neplatnou vizualizaci nepřipojili, tak tomu dali jistou podobu nadčasovosti a všeobecnosti a nyní to vypadá, že jde pouze a jen o dobro místně příslušných lidí i lidí z celého města a to tím, že se zabrání tomu, že bude výrazněji vidět, že zde byl velký židovský hřbitov. Je to chytré.

Brácho písni mi e-mail, něco Ti pošlu. Abys viděl kam až došla fabulace a jaké požadavky mají třeba na tisk, pokud jde o jejich zájem. Nebo to mám vložit sem? Je to pět listů, jako skeny to dokážu vložit.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Vallun »

Jo, píšou to dobře manipulativně...ale to nic nemění na tom, že z bodů 3 a 4 j zřejmé, že se vyjadřují k prvotní variantě:) Petici je třeba posuzovat jako celek;)

klidně to dej sem, jako odkaz z palby je to zcela v pohodě:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Invictus »

3. Nechceme a odmítáme, aby bylo, na veřejném prostranství, sloužícího nyní všem, vyhověno jen určité skupině lidí, která bude takto upřednostňována, protěžována a zviditelňována.
A kam je protěží, do Izraele? $lol$
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od morech11 »

doteraz som to tu len s napätím sledoval a neprispel, lebo - nuž, nemal som veľmi čím prispieť. na mojom názore ohľadne danej veci vonkoncom nezáleží a sympatizovať môžem aj potichu. dúfam, že teraz už budem mať čo povedať.
OnGe píše:Fanatismus - to je to, když člověk znásobí úsilí ve chvíli, kdy zapomněl, proč to dělá.
toto je jadro celého problému a myslím si, že vlastne aj cesta z neho von.
na fanatika totiž nebudú platiť argumenty. môžeš tisíckrát za nimi prísť a rozprávať rozumným spôsobom rozumné veci, ale to nie je cesta, akurát takému človeku urobíš viac červeno pred očami.

IMHO jediná rozumná cesta z konopí vedie cez ľudské ego. fanatici totiž bývajú pomerne dosť ješitní. ide im o to za každú cenu dokázať sebe a svetu, že vyhrali.
takže ja by som im dal pocítiť, že je to tak.
vykašľať sa na argumenty, nikoho nepresviedčať, že vy vlastne tiež nechcete veľký ohradený cintorín, že to bolo zamietnuté pod stôl alebo čokoľvek.
miesto toho prísť s variantou, ktorá hovorí: vyhrali ste, bude po vašom, nechceme ďalej dobrých ľudí prostějovských dráždiť takou nehoráznosťou, aká tu mala vzniknúť na začiatku, ste skvelí, že ste nám otvorili oči, chceli by sme iba uctiť pamiatku obetí genocídy, ste úžasní, urobíme decentný pomníček 1227 známym obetiam holokaustu* (+tých niekoľko sto neznámych) a pripomenienku, že na týchto miestach stával židovský cintorín a bol spľundrovaný nacistickými silami. och a ste proste skvelí...

k tomu ideálne dva rôzne návrhy, jeden finálny a jeden väčší, premrštený a aby mali pocit, že akože vám robia láskavosť.
prinútiť ich stiahnuť petíciu, spraviť nejaké verejné vystúpenie, že už je všetko oukej, kľudne sami verejne vystúpiť a nasypať si popol na hlavu a všetko bude v cajku. (relatívne: viem, ide tu aj o princíp, prečo sa to celé strhlo a kam to vedie, ale musíš si vyberať svoje boje. a obávam sa, že tieto dva nebudú zlúčiteľné, že to silou nepôjde)

a jedine ty budeš vedieť, že oni nevyhrali. že ste nevyhrali ani vy, že nevyhral nikto. lebo tu v prvom rade nejde o výhru, ale o to, aby boli uctení ľudia, ktorí trpeli a aby sa nezabudlo na minulosť :)

________
*a to už musí byť naozaj extrémista, aby sa postavil zoznamu odvezených do tábora, ale to je na inú debatu, ako vraví vallun
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od midewiwin »

Morechu, obávám se, že je to tak rozjeté, že "ochránci" budou ochotni považovat za vítězství jen stoprocentní stažení aktivity židovské obce z Prostějova a ujištění radnice, že žádná upomínka nebude.

Neferitovi v každém případě držím palce a doufám, že se nenechá otrávit.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od Neferit Sr. »

No já vystupuji při jednáních jako soukromá osoba, tedy jako člověk který cítí potřebu se angažovat ve věci, která mě stále více znechucuje.

Včera jsem byl na radnici a mluvil s všemi o se vtom musí angažovat. Bylo to složité ale dobré.

Večer jsem zajel na židovskou obec do Olomouce, anžto Prostějov je v její působnosti a zjistil, že oni se o to zajímají ale nijak se neangažují, je to aktivita jedné osoby z Prahy a americké nadace. Na to se nalepil Herman a potom kde kdo. Požádal jsem je o podporu toho co nakonec vytvořím já a ponesu s tím kůži na trh. Zatím nevím, ale když to nepodpoří, stejně to udělám.

Psal jsem a požádal o schůzku i stranu petiční, osobní jednání nahradí jakoukoliv dvoudenní internetovou studii. Abych byl upřímný myslím si, že jim rozumím a ten šílený balast se na to nabaluje tak nějak i mimo ně.

No je to složité, ale mám v plánu to dotáhnout do konce. S výstupem vás zde seznámím.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Prostějov a židovský hřbitov

Příspěvek od morech11 »

ešte pre upresnenie: fanatikmi nemyslím nutne tých ľudí, s ktorými ide neferit jednať, ale hlavne tých ľudí, ktorí tú petíciu ochotne šírili a nafúkli do tých obludných rozmerov. môže a nemusí byť tá istá osoba :)

určite nás tu zoznám s výsledkom
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů