Školský systém

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Školský systém

Příspěvek od Jerson »

Byla to skvělá žena a snaživá manželka a máma, ale blíženec
Invictus píše:V tomto bodě jsem to přestal číst.
Není důvod. Někteří lidé o sobě říkají, že "sedí na své znamení" a dá se tím do jednoho slova shrnout několik rysů osobnosti, které se u daného znamení tradují.
I když astrologii neuznávám, tak tyhle řečnické zkratky dokážu celkem chápat.

Nepřišlo mi, že píše nesmysly. I to, že když bude ve třídě třiceti dětí šest, které potřebují speciální péči, tak to učitel(ka) nemá šanci zvládnout.
Na druhou stranu když máme systém nastavený tak (blbě), že jsou spolu prakticky jen děti stejného věku a za ideální se považuje, když jsou na tom všichni vývojově zhruba stejně, a navíc se v nich podporuje soutěživost, tak se to moc zlepšit nedá.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32331
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Školský systém

Příspěvek od Vallun »

Znamení jako zkratky popisu charakteru +1

Rozumná mira soutěživosti je prospěšná a nezbytná...

Od styku s dětmi jiného věku mají sloužit další aktivity.

A pokud jde o vývojovou stejnost - to chápu spíše jako ochranu peoti extrémům - nechtít po dítěti nemožné a zase včas řešit případné problémy...

V zásadě by podle mne měly být ve škole 3 kategorie předmětů:- výchovy - tady je inkluze vhodná a funknční...
- běžné předměty - normálně po třídách
- profilové předměty - děti ďěleny dle schopností v daném předmětu...

Celkově jsem pro to, aby systém nabízel více alfernativ základního a stŕedního vzdělání a dítě šlo tam, kde je to nejvhodnější pro jeho rozvoj...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Školský systém

Příspěvek od Invictus »

Jerson píše:Není důvod. Někteří lidé o sobě říkají, že "sedí na své znamení" a dá se tím do jednoho slova shrnout několik rysů osobnosti, které se u daného znamení tradují.
1) Psala to tak, že máma byla blíženec, a proto taková a taková, ne to co píšeš ty. 2) Je to údajně psycholožka, takže nejenže by se mohla zcela obejít bez nálepek, ale také si tím sere do vlastního oboru, který právě tyto archaické pozůstatky nahrazuje. 3) Sedět do znamení by snad i šlo, pokud by ta znamení měla nějaké obecně uznávané charakterové definice, které by zároveň byly dostatečně diferencující, což neplatí. 4) Vnímám to jako snahu zalíbit se běžnému plebsu, říakt to, co chtějí slyšet, obecně se tomu říká populismus a když to dělá vystudovaný a praktikující psycholog, tak to je hodně znepokojující.
Ještě mohla přihodit, že uprchlíky tady nechceme, že cikáni berou 40 tisíc na dávkách, a Krym patří Rusku, a měla by hned spoustu vděčných zákazníků. :roll:

EDIT: K inkluzi se vyjadřovat moc nechci, protože to je zase pseudoproblém, kdy se jedná o nějakém zanedbatelném promile dětí. Že se někde sejde šest dětí v jedné třídě mi přijde zvláštní, a tipoval bych to zase na nějaký hypotetický příklad, který někdo převzal jako historku ze života.
Principielně pak mám problém s tím bržděním ostatních dětí, protože kde jako uděláte tu čáru? Tři děti s nejhoršími známkami každý rok vyloučíme do zvláštní školy, aby nebrzdily? Kromě toho nejen z mých zkušeností, největší brzda rozvoje dětí je školský systém a učitelé samotní. Čili inkluze je skvělá diverze na odpoutání pozornosti od podstatných věcí, jako 25 let nereformovaného školství.
Naposledy upravil(a) Invictus dne 20. 9. 2016, 14:09, celkem upraveno 2 x.
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Školský systém

Příspěvek od Sosacek »

Invictus píše:a Krym patří Ukrajině, a měla by hned spoustu vděčných zákazníků. :roll:
Hm.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Školský systém

Příspěvek od Invictus »

Sosacek píše:Hm.
Autocenzura?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Školský systém

Příspěvek od midewiwin »

....a Krym patří Ukrajině, a měla by hned spoustu vděčných zákazníků...
Nemyslím, že by popírání faktu, že Rusové si přivlastnili Krym, někomu přihrálo obzvláštní kšefty.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Školský systém

Příspěvek od Argonantus »

Midewiwin:
Invictus to zřejmě mínil metaforicky v rámci informačního prostoru. To s ním naprosto souhlasím.
Devět z deseti poloautomatických ruských internetových pokecávačů bude jásat.

Invictus:
Sosáček se nadechl k břeskné odpovědi, a pak si zřejmě všiml Pietova paradoxu, že mluvíš o něčem, co by někdo mohl napsat, ale nenapsal. Výsledkem vektorového součinu je "hm".
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Školský systém

Příspěvek od Sosacek »

Sosacek si to vylozil tak, ze Invictus je pro-novorusky pro-putinovsky typek, ale nebyl si jisty, jestli je to spravna interpretace(*), tak to jenom vypichl s "Hm." co na to reknou ostatni.

(*): na jednu stranu, davalo by to perfektni smysl. Na druhou stranu, svet malokdy byva tak ochotny potvrzovat co si myslim.

(fake) EDIT: ale souhlasim, ze psychlog verici horoskopum je strasidelna vec - psychologie uz takhle dost bojuje, aby byla uznana jako veda (studie s N = 20 a ten nedavny skandal s tim ze "ego depletion" je fake) a horoskopy tomu fakt nepomahaji.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Školský systém

Příspěvek od Invictus »

lol, já jsem dement, Krym patří Rusku tam mělo být :D
A koukám, že nejsem sám, koho to zmátlo. No podaří se.
Cílem byla samozřejmě určitá automatická ideová reakce "normálního slušného Čecha TM"
Iron Within
Iron Without
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Školský systém

Příspěvek od Argonantus »

...je to úplně jedno, protože jsi to neřekl, jen jsi naznačil, že by to někdo říci mohl.
V téhle disciplíně jsem Pietou dokonale vycvičen, že je nesmyl k tomu zaujímat jakékoli stanovisko.

A jinak je fajn souhlasit se Sosáčkem. To se mi stává docela vzácně.
Někdo by mohl říct - zřejmě jenom když menstruuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Školský systém

Příspěvek od Argonantus »

ještě jedno hořlavě kontroverzní téma
http://www.eduin.cz/clanky/recenze-digi ... 0wodWOoM9A
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Školský systém

Příspěvek od Jerson »

Ano, to řešíme doma - když je můj dvouletý syn schopný zapnout videohovor přes Messenger s tetou (včetně toho, že si zapne wifi a mobilní data, asi chce mít jistotu) a během tohoto rozhovoru shodit video z hovoru na pozadí, zapnout si youtube a najít si své oblíbené říkanky.
Pak si člověk přečte, že čtyřletý kluk dokázal zavolat záchranku pro babičku, která dostala infarkt, a na pohotovosti mu nevěřili a mysleli, že si dělá legraci (a že je starší).
A vedle toho jsou třeba děti mé příbuzné, které ještě ve dvanácti letech nemají mobil (jako jediní ve třídě - studují v Berlíně) a na počítači mají povoleno pět minut denně, které tráví tím, že intenzivně hrajou jednoduché flashové hopsačky, protože co jiného by se taky dalo za pět minut zvládnout. A samozřejmě velmi touží po tom, aby mohli hrát víc.

Ostatně rád si přečtu studii, která mi ukáže, jak děti používající od malička chytré mobily jsou v pracovních výsledcích a osobním životě horší než než jejich vrstevníci, kteří k nim dostali přístup až v deseti nebo patnácti letech.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Takovou studii si přečteš možná za dvacet let. Těžko tedy říci s jakým výsledkem.

Recenze dobrá, u knihy bych se pravděpodobně ušklíbala, že mr. Neurolog je prostě starý a kritizuje něco, o čem v podstatě moc neví, zejména co se otázky her týče.
A sociální kontakt taky olol, až na pár výjimek jsou všichni mí bližší přátelé původně přes internet - fóra atd. a dokud jsem neměla internet, neměla jsem ani kamarády. Ono co taky jinak, když pocházíte z díry po granátu na moravistánském venkově a přitom nejste sůl země.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Školský systém

Příspěvek od Argonantus »

Tento křišág http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry ... tz?start=2
to vidí asi jako Jerson. Přesto ale přemýšlím dál, jestli jsem něco důležitého nepřehlédl.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Školský systém

Příspěvek od OnGe »

Ono to bude jako se vším otázka míry. Když bude člověk od rána do večera na facebooku, v nějakém virtuálním světě a tak, asi mu to neudělá dobře. Stejně jako mu neudělá dobře, když bude od rána do večera hrát tenis, nebo kopat do balónu. Bohužel, současný trend mezi rodiči je takový, že to první se démonizuje a druhé glorifikuje (protože kdo by nechtěl doma olympionika, navíc mu nezbyde čas na lumpárny a lepší než sedět u počítače).

Navíc, odříznout děti od digitálního světa v digitální době asi není moc prozíravé. Paličkování už dneska nenese tak jako dřív.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů