Muslimská invaze revival

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
skew
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská invaze revival

Příspěvek od skew » 8. 3. 2016, 22:22

[OT]
Spíš jen tak na okraj... syrian refugees meet furries $D
(obrázek vpravo je údajně z jiného FurConu... ale hned druhej post obsahuje fotku z Vancouveru)
[/OT]
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.

Karotka

Příspěvek od Karotka » 2. 5. 2016, 12:41

Tenhle článek:
Novinář pronikl do buňky IS
celkem podporuje to co ten Francouz tvrdí.
Karotka píše:Jeden chytrej Francouz o tom říká, že se ani tak neradikalizuje islám, jako se spíš islamizuje radikalismus.
Čili náboženství nebo politická orientace nejsou na prvním místě.
Jediná adekvátní odpověď na surovost života je cynismus fantazie.

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 21. 7. 2016, 08:11

Vážená paní Hamplová,
Mám k Vám velkou prosbu (či spíš zásadní výzvu):
Je vás v ČR několik žen, které se v celostátních médiích vyjadřujete k zásadním otázkám existence ČR a máte velmi podobné, zdravě zásadové názory.
Prosím, spojte se do jedné skupinky. A spojte se i s těmi několika českými političkami ve středních a nejvyšších funkcích, které snad ještě nejsou zcela zkorumpované mocí a penězi a které snad jejich mužští kolegové ještě úplně nemají „zpacifikované“ svými mocenskými sítěmi.
A pak navažte spojení s těmi několika evropskými prezidentkami, ministerskými předsedkyněmi, ministryněmi, ba možná i vlivnými aristokratkami. A svolejte nějaký evropský sjezd nejvlivnějších žen. Klidně jej nazvěte třeba „sletem čarodějnic“ (stejně jej tak tímto zaskočení političtí machové nazvou!). A domluvte se na něm, co s Evropou a jak z toho dnešního marasmu ven. I za cenu nevšedních, či naopak v minulosti osvědčených radikálních řešení.
Mužští politikové to totiž nikdy neudělají. Absolutní většina je jich za své předlouhé politické kariéry už zcela zkorumpovaná, odtržená od reality, a zejména od občanů, které mají zastupovat, a zamotaná do korupčních a mocenských sítí nadnárodních zájmových skupin. Takže od těch zásadně nemůžeme žádné proevropské a záchranné řešení očekávat!
A vyhlaste něco jako dívčí válku. Ale ne proti nám, mužům, ale za nás za všechny. Ostatně, nebude to v dějinách našich, ba ani evropských poprvé…
A věřte, že v těch nižších funkcích a mezi prostými občany je spousta mužů, kteří na sebe ochotně vezmou svou přirozenou roli bojovníků (v tom nejširším slova smyslu), kterou plnili v lidských společenstvích odnepaměti. Jen v posledních pár desítkách let jim byla jaksi nenápadně, leč systematicky odcizena. Jsou to většinou chlapi střední a starší aktivní generace, kteří jsou ještě plní sil, ale mají už spoustu životních zkušeností, takže nejsou tak snadno zblbnutelní propagandou jako generace mladší a zcela mladé, které sice mají neomezený přístup k neskutečným kvantům informací, ale chybí jim právě ty zkušenosti, tedy algoritmy, které by ty informace uváděly do vztahů a současně eliminovaly informace podezřelé či zjevně nepravdivé. Jsou to chlapi odhodlaní k činům, ale nemají ty nejvyšší náčelníky, kteří by zaveleli. I tak se ale už dávno organizují. Viz různé snahy o vznik domobran třeba v ČR nebo v Polsku. A polské vedení už pochopilo, jak toho využít ve prospěch státu a jeho bezpečnosti. Možná právě i proto, že mají v nejvyšším vedení energickou ženu(?)…
Inu, paní Hamplová a milé dámy, prosím, jednejte rychle, nejlépe ihned. Dnes už, bohužel, není čas na diskuse typu „měli bychom …, ale dejme pozor, abychom snad někoho neurazili…“. Dnes je doba, která už dozrála do posledního stádia „buď, anebo“(!!!).
Takže díky Vám už předem, že nám dáváte naději a že i my, obyčejní chlapi, budeme moci bránit nejen každý svou vlastní rodinu na útěku a v boji o holý život, ale svou zemi a její evropskou a křesťanskou podobu, stejně jako jiní chlapi zase ty své další evropské země před vetřelci a kolonizátory…
K vidění v diskusi pod tímto článkem.
Čas neexistuje.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 21. 7. 2016, 11:47

Takže díky Vám už předem, že nám dáváte naději a že i my, obyčejní chlapi, budeme moci bránit nejen každý svou vlastní rodinu na útěku a v boji o holý život, ale svou zemi a její evropskou a křesťanskou podobu, stejně jako jiní chlapi zase ty své další evropské země před vetřelci a kolonizátory…
Drama too much?

O tomhle jsem se nedávno bavil se svou ženou. Že lidé se dnes mají tak dobře a jsou v takovém bezpečí (stačí se podívat, jak vypadá takový rutinní den běžného člověka), že jim vyloženě chybí nějaký pocit ohrožení, který by je aktivoval a využil ty starší emoční vrstvy mozku. Takže to nebezpečí jsou ochotni a schopni si vykonstruovat i tam, kde není a v hlavě si budují složité mechanismy, přes které zachytávají a filtrují každou zprávu zvenčí.
Zajímavé také je, že se obvykle neodhodlají k ničemu jinému než verbální akci, jakkoliv vyhrocenou má formu (výkřik "buď anebo", ale voda teče), možná protože tu fyzickou akci není kam reálně nasměrovat, nebo možná sami podvědomě tuší bludnou podstatu oné hrozby a spokojí se s čistě emočním vybitím.
Iron Within
Iron Without

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 21. 7. 2016, 16:16

Invictus:

Spíš myslím, že je to zoufale malá zkušenost s katastrofami u nynější generace bohatých Evropapnů a Američanů.
Je docela slušná pravděpodobnost, že se díváme na počátek zániku Říma (kterého si současníci nevšimli) nebo na třicátá léta v Evropě. Ono totiž není snadné katastrofu odhalit předem; to až po bitvě je každý generál a zpětně se jeví všem jasné, že lidé ve 30. letech museli vědět, že žijí na okraji apokalypsy.

Osobně vidím jasné příznaky rozpadu a toho, že jsme ve skutečnosti pod útokem. Jestli to skutečně povede ke katastrofě, to přesto není jasné; ono se mockrát také v historii stalo, že ke katastrofě shodou okolností nedošlo.
Hodně napoví výsledek volby v USA

Ecthelion (něpřihlášen)

Příspěvek od Ecthelion (něpřihlášen) » 21. 7. 2016, 16:55

Mě vždyck ypobaví, jak ti obránci "křesťanských hodnot" v Bibli nějak minuli věci jako miluj bližního svého a pomoc potřebným a pronásledovaným... což je docela výkon, protože to je v zásadě celý Nový zákon. :think:

Naoki

Příspěvek od Naoki » 21. 7. 2016, 17:10

Tak ono kdyz se zamyslis kolik cechu vytahuje "krestanske hodnoty" na obranu proti muslimum i kdyz krestany nenavidi a bibli nikdy necetli...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 21. 7. 2016, 19:53

Naoki píše:Tak ono kdyz se zamyslis kolik cechu vytahuje "krestanske hodnoty" na obranu proti muslimum i kdyz krestany nenavidi a bibli nikdy necetli...
Přesně, taky nechápu, kde se zrovna tohle bere.
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 21. 7. 2016, 19:58

Protože je to naše tradiční kultura, co nám sem donesli víc jak tisíc let zpátky ti dva imigranti a kostely tu byly vždycky.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Karotka

Příspěvek od Karotka » 21. 7. 2016, 20:12

On si taky pod pojmem "křesťanské hodnoty" představuje každej něco jinýho.
Pro někoho je to ta láska k bližnímu a pomoc lidem v nouzi a pro někoho je to o tom, že je potřeba mlátit buzny.
Jediná adekvátní odpověď na surovost života je cynismus fantazie.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 21. 7. 2016, 21:23

No tak jasně - když do toho půjdeš hlouběji, zjistíš, že to nejbližší, s čím sdílejí jádrové hodnoty, je islámský extremismus (podobně jako američtí republikáni). Jde ale spíš o to, že se o to někdo zrovna u nás opírá...
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 22. 7. 2016, 18:00

Argonantus píše:Spíš myslím, že je to zoufale malá zkušenost s katastrofami u nynější generace bohatých Evropapnů a Američanů.
Upřímně řečeno, nejdřív jsem si to přečetl a myslel si, že vím jak to myslíš, ale pak jsem si to přečetl ještě jednou a vlastně nevím. Můžu to chápat jakože protože nemají tu zkušenost, tak vidí katastrofu na každém rohu, což by odpovídalo mému pozorování. Nebo naopak že chudáci naivní si myslí jak jsou v bezpečí a nerozpoznají jasnou hrozbu, což však platí řekl bych jen pro menší část obyvatelstva.

Ale poďme dál. Zaprvé, v jedné větě píšeš, že:
Je docela slušná pravděpodobnost, že se díváme na počátek zániku Říma (kterého si současníci nevšimli) nebo na třicátá léta v Evropě.
Ale hned v druhé to vlastně vyvracíš:
Ono totiž není snadné katastrofu odhalit předem;
protože pokud je to tak těžké odhalit, tak si toho všímá opravdu hodně lidí, kteří se navíc vzájemně velmi liší v kvalifikaci to odhalit. Kdybych dostal korunu pokaždé když jsem slyšel, nebo četl jak někdo předvídal Evropě ptoažmo západní civilizaci pád ala Římská říše (doslova), tak ... tak mám určitě na několik piv. Je to přitom naprosto zjevně povrchní srovnání, které jen o úroveń hlouběji nesedí prakticky v ničem. Ostatně předvídání katastrof a apokalyps je historicky prověřená zábava. Přesně proto mám ono alternativní vysvětlení.
to až po bitvě je každý generál a zpětně se jeví všem jasné, že lidé ve 30. letech museli vědět, že žijí na okraji apokalypsy.
Upřímně, naopak když se dívám na 30.léta zpětně, ve snaze zkusit optiku tehdejší doby, tak to vůbec jasné nebylo. Prostě potenciálně hrozila nějaká další válka, jakých už bylo za posledních sto let spousty, a oslabené Německo žádalo jen nějaké území v oblasti vlivu Svaté říše římské, což mohlo být Britům a Francouzům docela ukradené. Samozřejmě je to zjedoduššení, ale ty varovné signály imho byly buď prostě moc unikátní a nové, aby vůbec někdo dokázal odhadnout, co to bude znamenat, anebo naopak same old, same old, čehož není třeba se nějak extra obávat.
Osobně vidím jasné příznaky rozpadu a toho, že jsme ve skutečnosti pod útokem.
To bys viděl prakticky po celou známou historii, tak prostě civilizace funguje. Otázka je jen, jak moc a jak často se to děje, s jakými praktickými důsledky pro běžný provoz.
Srovnej úroveň destrukce a smrti třeba během té zmíněné 2. světové s tím, co probíhá dnes v Evropě a je kolem toho velké drama.
Jestli to skutečně povede ke katastrofě, to přesto není jasné; ono se mockrát také v historii stalo, že ke katastrofě shodou okolností nedošlo.
To je asi tak jediné, s čím můžu souhlasit. A dodal bych, že už jen předvídání "katastrofy" samotné může působit proti ní, pokud se lidé začnou chovat odlišně. Není to neodvratný osud.
Ostatně o katastrofách, které se nestaly jsme tu už i měli samostatné téma.
Iron Within
Iron Without

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 23. 7. 2016, 21:53

Delší, ale velmi výživné...
Martin Jaros píše:DEFINITIVNÍ ČLÁNEK O UPRCHLÍCÍCH, MULTIKULTI, SLUNÍČKÁCH A MĚSÍČCÍCH!

Přátelé, jako člověk, který léta žije mezi muslimy, vám už strašně dlouho chci něco říct. Měl jsem ale strach, že naštvu jak své četné přátele vítače, tak i mnoho inteligentních a vtipných odmítačů, které mám na Facebooku. Teď ale musím. Série útoků v poslední době a to, co dnes napsal Tomáš Sedláček, tento Cílek třicetiletých, mě přinutily tohle nadrápat.

Tomáš říká, že se národ rozdělil na dvě skupiny – na sluníčkáře neboli dobrokaky, kteří hledají přátelské řešení, a na ty druhé, kteří hledají řešení ne-přátelské. On samozřejmě fandí těm prvním, což poznáte nejpozději po sedmém písmenu, pokud nejste slepí, a po sedmnáctém, pokud slepí jste. No a Tomáš tvrdí, že samozřejmě vyhraje dobro – rozuměj sluníčkáři.

Tady musím říct, že Tomáš Sedláček je strašně chytrý člověk, umí psát a dnes nakladl slova obzvlášť umně, takže jeho článek opravdu boduje a v tomto okamžiku už má fantastických 1.4k lajků. A já přesto myslím, že ten článek je úplně špatně a právě tím, jak je napsaný, problém ještě prohlubuje.

SPOR
Já totiž věřím, že tenhle problém NENÍ ČERNOBÍLÝ. ČÁST PRAVDY MÁTE VY, MÍ PŘÁTELÉ SLUNÍČKÁŘI – A ČÁST PRAVDY MÁTE VY, PŘÁTELÉ, CO ZAVÍRÁTE HRANICE. A právě tohle – že tam vždycky JE špetka pravdy – je důvod, proč jsou ty diskuse tak silné a pořád přetrvávají. Tohle není jeden z těch vzácných černobílých případů, jako byl třeba nacismus. Tam byla jedna strana opravdu stoprocentně černá, takže taky brzy implodovala. Ale to není případ sluníček a měsíčků, i když to Tomáš naznačuje. Tam je situace podobná spíš věčnému souboji pravice a levice. Tyto dvě strany se taky perou už stovky let a nemůžete říct, že jedna z nich je to jediné pravé řešení. Kdepak. Ideál demokracie je v tom, že se tyto strany nikdy nepřestanou vzájemně vyrovnávat. Protože každá z nich aplikovaná na sto procent znamená PRŮŠVIH.

Věčný spor měsíčci vs sluníčka, když ho redukujete opravdu poctivě a zbavíte ho pitomých keců z obou stran, není zlo vs dobro. Je to spor mezi „chci chránit svůj kmen“ a „chci se stýkat s ostatními kmeny.“ To jsou obě smysluplná řešení a obě jsou to pradávné životní strategie. Jsou ukotvené v našich mozcích už z Kopčemových dob. Myslím Kopčem jako Lovci mamutů – pro vás mladší, co ty zlaté časy v tlupě nepamatujete. Podle mě tlupa k přežití potřebuje "chránit sebe" a "vyměňovat si nápady s ostatními" půl na půl, ale k tomu se ještě dostaneme.

PROČ TO ŘÍKÁM
Zde vám musím říct něco o sobě. Strávil jsem na Blízkém východě pět let (ve dvou zemích) a pořád tam jsem. Miluju ty lidi tady. Mám tu spoustu přátel. Denně mluvím se Syřany, Pákistánci a asi třiceti dalšími národnostmi. Znám lidi před útěkem do Evropy i po něm. Učím se arabsky. Přečetl jsem desítky knih a studií o islámu, něco o něm snad vím a hluboce ho respektuji. A pokud vám to ani tohle nestačí, tak i moje žena, nechť slunce věčně svítí na její kroky, je cizinka. A není z nějaké bohaté cool země, kterou máte rádi – je z Rumunska, kterým mnoho z vás pohrdá. A já ji miluju už 19 let a praštím pádlem každého, kdo by se na ni jen křivě podíval nebo ji podceňoval jen proto, protože má rumunský pas. Takže si asi řeknete, že jsem typické sluníčko. A víte, co? HOUBY. Nejsem čistý vítač, nebo rozhodně ne tak hezky čistý, aby si mě třeba takové hnutí Žít Brno dalo na plakát.

Na druhou stranu nejsem ani na straně plošných odmítačů, i když ta je teď v Česku strašně populární. Kdybych říkal, že všichni uprchlíci jsou lumpové, že já je znám, že prý zavírejte brány, tak by se mi úžasně snadno honily lajky na Facebooku. Ale já neberu rasismus - už z rodinných důvodů - a myslím, že kolektivní vina je největší křivda na světě.

Obě strany se – podle mě – dopouštějí omylů a hrozných argumentačních faulů. Z nedostatku místa to tu ukážu primárně na sluníčkách, protože ta mě budou v diskusi víc stírat.

1. Multikulti – tak, jak ho obvykle prezentují sluníčka – dle mého skromného názoru NEFUNGUJE. Ono to vypadá krásně – k obědu si dáme pizzu u Giovanniho na rohu, na véču skočíme pro kebab k Hamidovi a pak se všichni obejmeme nad sklenkou fair trade džusu. To je povrchní a zavádějící představa. Multikulti, aby fungovalo, potřebuje SPOUSTU PRÁCE a EXTRÉMNĚ TVRDÉ ZÁKONY. Tvrdší, než jsem viděl z jakéhokoli vyjádření sluníček v ČR. Pravda totiž je, že té práce je tolik, že se ji vlastně ještě nikde v EU nepodařilo zvládnout.

Já věřím, že všichni lidé se rodí fajn. Náboženství je taky fajn a zrovna tak je fajn ateismus. A nehádejte se se mnou, já jsem liberál, chci tolerovat všechny víry. Není to vina náboženství, ale spíš lokálních kulturních zvyků a poměrů, že jsou někdy lidi od dětství indoktrinováni k šílenostem. Ve výsledku kultury NEJSOU 100% KOMPATIBILNÍ. Jsou slučitelné třeba z 80 procent, ale těch zbývajících dvacet procent se musí oříznout, aby na sebe nenarážely ostrými rohy.

No a férová debata sluníček a měsíčků je nutná třeba k tomu, abychom si řekli, která kultura a jak se přizpůsobí. Všechny? Nebo ta domácí zůstane nedotčená a přizpůsobí se jen hosté? Tohle jsou seriózní diskuse a musí se jich zúčastnit všichni.

Vemte si třeba ženskou obřízku, která mimochodem nemá s islámem nic společného, protože islám je mnohem racionálnější a lepší, než si myslíte. Víte, že tato zrůdnost – předtím v Británii naprosto neznámá – postihla v posledních letech cca 100 000 britských občanek a že se po tisících potají provádí na 11-12letých holčičkách přímo v Británii nebo kvůli ní rodiče cestují do svých domovských zemí? Víte, že vloni v létě musel Cameron urychleně přijmout akt, který umožňuje ZABAVIT PAS NA LETIŠTI rodičům i dítěti, pokud je podezření, že jedou domů právě za tímto účelem? A přestože je obřízka ilegální od roku 1985, ještě se nepodařilo odsoudit ani jednoho pachatele či pachatelku? Opakuji, ANI JEDNOHO. I když jsou oběti známé z povinných lékařských prohlídek. Tato část cizí kultury asi NEMÁ v Evropě místo, že – a je zapotřebí dát to jasně najevo a stíhat konkrétní pachatele. Ovšem tak, jak se to dělá dosud, to nefunguje. Je to málo. Musíme být tvrdší.

Asi vás překvapí, že tento princip naopak skvěle funguje v Kataru, kde právě žiju. Jsme tam jako hosti a naše kultura se musí podřídit, aby Katařané uchránili tu svoji. A dělají to dobře a já Kataru tleskám. Je jasné, že tu nemůžeme chodit v bikinách a pít veřejně alkohol, protože bychom tím opravdu uráželi své hostitele, a to nechceme. Je tu jeden kostel, ale ten nesmí mít zvony a zvenčí kříže, protože to už by byla moc velká propagace cizí kultury. Školy a školky našich dětí dostaly vloni v prosinci přípis od ministerstva, že se do tříd nesmí dávat vánoční stromky ani se nesmí o Vánocích mluvit, i kdyby ve třídě byly jen evropské děti. Je to velmi tvrdé – Evropa nemusí být tak důsledná – ale velmi funkční a Katar si svou identitu jistě udrží. Ti cizinci, kteří tu chtějí žít, to musí respektovat. Což činíme.

2. Je potřeba si přiznat, že mimo západní svět – bohužel i mezi uprchlíky, kteří k nám přicházejí nebo tu už dlouho žijí – EXISTUJE určitý spoudní proud nenávisti vůči Západu. Ta nenávist je nesmírně hluboká a já ji po těch letech i docela chápu. Západ tu svými pitomými intervencemi a starým kolonialismem udělal tolik bolesti, že mu lidí prostě nemohou důvěřovat. Navíc má Západ tzv. zkaženou morálku, šíří svou kulturu nahotinek skrze filmy do celého světa, přitom má nepochopitelně velký technologický náskok a vojenskou sílu - to vše vyvolává frustraci. A bohužel, když se život na Západě nepodaří, tak tahle nenávist vyšlehne i v druhé či třetí generaci. Z tohoto důvodu nebylo ze strany sluníček fér říkat, že uprchlíků není třeba se bát, protože sami utíkají před IS. Hmm, kdybyste je znali blíž, tak byste věděli, že takových je překvapivě malé procento. Většinou jsou to lidé, kteří chtějí zlepšit svůj život ekonomicky (což není nic špatného) a malá část nás i při tom otvírání dveří nenávidí. Fér je to přiznat a chápat to každý den.

3. Toto všechno sluníčkáři zřejmě vědí nebo alespoň částečně tuší, ale ve své komunikaci to neakcentují dostatečně. Možná záměrně – nechtějí mluvit o negativech, protože to je špatná reklama. Ale tahle ostentativní naivita lidi štve. Sluníčka navíc dělají další obrovskou komunikační chybu. Mluví ze svého oře vysoké morálky a automaticky naznačují, že oni jsou ta lepší strana. Viz Tomáš Sedláček. Což ty druhé nekonečně frustruje a žene je to k tím většímu vzteku. Tohle je velké komunikační selhání a jeden z důvodů, proč má sluníčkový názor v ČR tak mizivý tržní podíl a míří dále k nule. Chce to respekt z obou stran!

4. Na druhou stranu i odmítači vidí věci velmi povrchně a faulují, jak se dá. My NESMÍME uzavřít hranice před trpícími. Pošlete pryč brečící dítě v dešti? Já nikdy, prostě bych to lidsky nedal. Vždyť by to byl zločin proti lidskosti, kterou jsme sami v Evropě vymysleli. Navíc je to i hloupé. Přísáhám vám na svou čest, že tahle země může z DOBŘE VYBRANÝCH A PROLUSTROVANÝCH migrantů profitovat. Někteří Syřani a další jsou tak vzdělaní a podnikaví, že bychom jich v Sudetech nebo i jinde potřebovali sto tisíc. Nekecám. Stejně jako potřebujeme ještě statisíce Ukrajinců a co nejvíc Vietnamců a klidně Hotentotů, pokud sem přicházejí v dobrém a chtějí makat. Ale český pas musí být skoro nedostupný poklad, který dostanete nejdřív po 15, lépe po 20 letech.

ŘEŠENÍ
Co tedy doporučuji? Říkám znovu, že pravda je někde uprostřed. Zavrhněme naivitu na straně jedné i rasismus na straně druhé. Nerozdělujme se a neplácejme si po ramenou, jak jsou ti druzí (Zemanovci či havloidi, jak chcete) pitomí. Spolupracujme. Jsme Češi, jsme Evropané, musíme najít to nejlepší v racionální diskusi.

Ideální řešení neexistuje, ale nejblíž je podle mě Švýcarsko. Jako už tolikrát v historii. Ta země prostě umí. Navrhuji švýcarský model. Tedy cizinci JSOU vítáni – koukněte se na jejich fotbalový tým, vypadá spíš jako béčko Albánie. ALE – musí splnit velmi tvrdé podmínky. Pokud nechtějí respektovat švýcarskou kulturu a zvyklosti, děkujeme, naše občanství nedostanete, tady je letenka. To prosazuji i já. Co to je? Je to modifikované sluníčkářství? Asi. Budete mě za to nenávidět z obou stran? Asi. Jsem připraven na diskusi. Snažím se být fér. Věřím, že pravda je někde mezi extrémy. Snažím se být u pravdy. Pište mi.

Skončím opět článkem Tomáše Sedláčka. „Máme-li jako Evropa odejít z dějin, pak jako Evropa, která se snažila být přátelská a dobrá (a nedařilo se jí to), než Evropa, která se snažila být ne-přátelská a zlá (a nedařilo se jí to),“ jsou poslední věty Tomášova článku. Podle mě naprostý nesmysl a poraženecká vize. Nejde o to, jak má Evropa ODEJÍT. Jde o to, jak má Evropa PŘEŽIT A KVÉST – v té slávě a síle, kterou tisíce let měla. Evropa není jen měkká a přátelská, ale po celou svou historii byla taky pěkně bojovná a hleděla si svých zájmů. To z nás udělalo ten skvělý kontinent, kam všichni chtějí. A taky naše inovativnost a náš liberální přístup. Že u nás lidi můžou chodit v bikinách či dokonce na nuda pláž a říkat si, co chtějí. To by byla hrozná škoda ztratit, věřte mi. To si braňme, protože to jsou ty pravé evropské hodnoty. A jasně, že rádi uvidíme rozumné množství cizinců a čerstvých nápadů. Vždycky jsme jich měli hodně. Ale když nastoupí do našeho autobusu, musí holt respektovat řidiče. Nyní to v západní Evropě nevidíme. Západní Evropa to zatím nezvládala a my máme šanci to udělat líp. Bijte mě.

Jestli vám vyhovuje tohle myšlení a diskuse založená na znalostech z pouště, ne na dojmech od pražského či brněnského stolu, tak prosím sledujte mé stránky a zvažte Hnutí NE.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 23. 7. 2016, 22:53

Pěkné.
Trošku přehnané sebevědomí, že on je ten jediný osvícený, který vidí, že problém není černobílý. Asi moc čte internetové diskuze, a pak si to vztáhne na celou společnost, no...
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 24. 7. 2016, 08:22

Invictus píše: ale pak jsem si to přečetl ještě jednou a vlastně nevím.

Pokus o zajímavější obal pro banalitu, že do budoucnosti nevidíme a věštění je těžké.

Spousta situací se dočká dvou modelových reakcí:
1) Konspiračního zjištění, že svět je ztracen
2) Namachrované zjištění, že se nic neděje a neplašte, padawani (to je ten tvůj vstup).

Na burzovních serverech se obě tato sdělení periodicky střídají asi v 75% příspěvků; proto jsem to přestal číst.
Nikdo nic neví. Katastrofa dopředu nejde poznat.
Je to přitom naprosto zjevně povrchní srovnání, které jen o úroveń hlouběji nesedí prakticky v ničem.
To zcela určitě. Katastrofy jsou originální a opakují se jen některé základní vzorce.
Například je rozdíl v tom, že dnes běží dějiny drasticky rychleji.
Upřímně, naopak když se dívám na 30.léta zpětně, ve snaze zkusit optiku tehdejší doby, tak to vůbec jasné nebylo.
Já si to myslím taky, že to moc jasné být nemuselo. Hitler byl sice k vidění, ale nemusí každému dojít, že takový velkohubý šašek umí být i smrtelně nebezpečný, má dost přesný politický odhad svých soupeřů a německá armáda ho jednak poslechne ve všem, a jednak je také daleko nebezpečnější, než vypadá. Chamberlain i Daladier prováděli pragmatickou a racionální reálpolitiku, jako kdekdo ve všech dobách. A než Hitler zaútočil, mohl působit Churchill jako ten vyplašený padawan co vidí všude katastrofy.

Z hlediska USA je to ještě překvapivější; všechny racionální argumenty jasně dokazovaly, že Japonsko by nemělo šanci, tudíž je jasné, že žádnou válku si s Amerikou nezačne. To je přesně ten vzorec, který mne straší s těmi Rusy; iracionální obraty dějin fungují bohužel na obě strany, na tu dobrou i špatnou; ne vždy se stane to, co se dá logicky čekat.
Osobně vidím jasné příznaky rozpadu a toho, že jsme ve skutečnosti pod útokem.
To bys viděl prakticky po celou známou historii, tak prostě civilizace funguje.
No, narozdíl od devadesátých let třeba teď pozoruji oddělování tří největších a nejschopnějších armád v NATO, totiž Británie, Turecka a USA. A jde to překvapivě rychle, v týdnech.
Útoky teroristů narůstají co do počtu obětí i co do četnosti; teď už jsou pomalu každý týden.
Rusko už nezůstalo u hrozeb, ale válku reálně vyvolalo, vyhrálo a reakce byla nula bodů.
Na Blízkém východě dochází ke klíčovému obratu; nejen, že už tam nedojde k další americké invazi, ale naopak, Asadova dikattura bude péčí Turků a Rusů zachráněna.
Preference podezřelých hnědých stran v celém vyspělém světě rostou.
Dluhy jsou od minulé krize stále nezaplaceny, celý současný růst je zatím ještě na dost vratkých základech a může se snadno znovu zhroutit.

Tak zhruba stručně, proč racionálně k optimismu není moc důvodů. Vaše generace může prožít přesně obrácený život, než moje generace; nejlépe jste se měli do roku 2008 a už se to nikdy nevrátí.

Iracionálně, magicky, mohu věřit na ty zázračné náhody a shody okolností. To funguje taky. Už mi to párkrát v životě hodně pomohlo. Předpoklady pro několik různých katastrof jsou patrné, ale ježto nevěřím na nevyhnutelnost dějin, může dojít ještě k mnoha zázračným obratům děje a nějaký Batman to zachrání.

Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“