Organizacne detaily

Archiv z tajných sekcí porotců pro přípravu RPG kuchyně. Všechny ročníky jsou v této jedné sekci.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Organizacne detaily

Příspěvek od Peekay »

Vitajte na palube a podme rovno na vec:

1) Kolko ingrediencii chceme davat na vyber? Kolko z nich si sutaziaci musia vybrat?
2) Chceme davat aj nejake dalsie obmedzenie? Ak ano, ake?

(konkretne ingrediencie budeme riesit, ked zvladneme tieto zakladne otazky)

Za seba mozem povedat:

1) Urcite by som chcel, aby mali kazde dve hry z rocnika nieco spolocne. Tym padom by som preferoval 2 z 3 ci 3 zo 4 ingrediencii. 2 zo 4 toto nesplnaju, 3 z 5 mi uz pride privela, ako bolo vidno aj minuly rok - celkovo som mal dojem, ze tretia ingrediencia bola castokrat pouzita nasilne, "len nech to tam nejako je". Myslim, ze kym budu dostatocne vseobecne, bude sa dat v pohode vybrat 2 z 3

2) Minuly rok mi mechanicke obmedzenie prislo dobre - je otazkou, ci budeme vymyslat nieco lepsie, alebo sa uspokojime s tymto modelom.

Finalny termin na tieto rozhodnutia si dajme o tyzden, i.e. 7.2.2010... potom zacneme rozoberat specifika.

Discuss!
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od jonka »

Já za sebe můžu říct, že se mi líbí i jiné různé alternativní metody zadání jako třeba na loňském Game Chefu sis vybral trojci kreseb a kolem nich si měl vystavit hru, nic víc.
Formát naší soutěže by mohl být například takový, že by se vybraly 3-4 klíčové slova a 3 obrázky a na hru by sis měl vybrat 1 obrázek a 2 klíčové slova (alternativně 3 z 5). Případně 2 indicie, obrázek a jedno omezení. Na hledání dobrých obrázků by byly asi dva měsíce pokud se nepletu. Co vy na to?

k bodům:
1, Jako účastník minulé kuchyně a uvažovaný té první musím říct, že jsem byl rád za loňskou změnu kdy sis mohl vybírat z více ingrediencí, takže jsem za poměr kolem 2 ze 4 nebo 3 z 5.

2, viz výše


...jinak péokud by vás napadly jiné metody zadání než ingredience a obrázky tak je klidně "hoďte do placu"
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Peekay »

2 zo 4 je pre mna neprijatelne prave kvoli tej absencii prieniku, o zvysku pomeditujem.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Peekay »

jonka píše:Já za sebe můžu říct, že se mi líbí i jiné různé alternativní metody zadání jako třeba na loňském Game Chefu sis vybral trojci kreseb a kolem nich si měl vystavit hru, nic víc.
Problem, ktory vidim s obrazkami je v tom, ze by islo o prudko asociacnu zalezitost (kazdy, kto hral Dixit vie, ako velmi je taketo nieco individualne) a tym padom by sme asi nemohli nejako rozumne hodnotit splnenie ingrediencii. Nie ze by mi to teda apriori vadilo, just sayin'
jonka píše: Formát naší soutěže by mohl být například takový, že by se vybraly 3-4 klíčové slova a 3 obrázky a na hru by sis měl vybrat 1 obrázek a 2 klíčové slova (alternativně 3 z 5). Případně 2 indicie, obrázek a jedno omezení. Na hledání dobrých obrázků by byly asi dva měsíce pokud se nepletu. Co vy na to?
Sutaz ma prebehnut koncom tohto tyzdna, takze na hladanie obrazkov by boli 2 tyzdne, nie 2 mesiace.

Kazdopadne ale takyto model nesplna moju zakladnu poziadavku, ze kazde dve hry z jedneho rocnika musia mat aspon nejake ingrediencie spolocne (resp. ten overlap by bol natolko minimalny, ze by sa kyzeny efekt nedostavil).

Mne pride najlepsie dat menej ingrediencii, ale volnejsich - minuly rok bola napriklad "burka" prilis specificka (a zachranil to v podstate iba Boubaque so svojou burinkou). Tak by som napriklad namiesto "burka" dal trebars "atmosfericke podmienky" atd.

Co sa inych druhov ingrediencii tyka, mozeme vyuzit skutocnost, ze ide o internetovu sutaz a dat ako ingrediencie youtubove videa :P
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od jonka »

Co sa inych druhov ingrediencii tyka, mozeme vyuzit skutocnost, ze ide o internetovu sutaz a dat ako ingrediencie youtubove videa :P
sounds like an idea! :idea: :D
Kazdopadne ale takyto model nesplna moju zakladnu poziadavku, ze kazde dve hry z jedneho rocnika musia mat aspon nejake ingrediencie spolocne
Aha, teď jsem to pochopil. .. no to mi přijde jako celkem zbytečnost. Proč jako? Jako nějak lehce jo, ale proč se tím nechat svazovat? (společné ingredience ve dvou ročnících)


Já jinak zatím nemám nějak představy o ingrediencích, ale zapřemýším nad tím..
Hm, dva týdny? Jde to rychleji než jsem čekal..
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Peekay »

jonka píše:Proč jako? Jako nějak lehce jo, ale proč se tím nechat svazovat? (společné ingredience ve dvou ročnících)
Huh? Sme sa museli nejako nepochopit... minuly rocnik ma v tomto momente vobec nezaujima. Ide mi len o to, aby ked zoberies dve hry z tohto rocnika, mali nieco dostatocne jasne spolocne.

Ked spravis "vyberte si 2 zo 4 ingrediencii" a das ingrediencie

"mamuty, vesmir, kuchyna, rozvod"

Tak sa ti moze stat, ze jedna hra bude o vesmirnych mamutoch, druha o rozvratenych manzelstvach v kuchyni luxusneho hotela. To je stav, ktoremu sa chcem vyhnut - nech proste je vidno, ze su z rovnakeho rocnika, pracuju s rovnakymi pojmami, aj ked trebars v inom vyzname.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od jonka »

jaj, tak už to chápu, chyba na mojí straně.

PK, nezapomeň že by se soutěžící neměli příliš dusit těsnými podmínkami, já jsem byl minule dost rád, že bylo zadání volnější. To že by hry měly mít nějaké společný jmenovatel, je podle mě jen estetická věc, a je to víceméně zajištěno ingrediencemi. IMHO by se toho dalo dosáhnout i tím, že se nejdřív vybere nějaké téma a kolem toho se poskládájí ingredience, nebo alespoň většina z nich. Ale jinak proti tvému záměru neprostestuji, jen bych byl nerad aby to bylo na úkor soutěžících.


Ještě mě napadlo, že by další zadání mohla být myšlenka/věta, například:

"Být či nebýt, toť otázka"
"Stál tam se sekerou a divně se kýval"
...atd samozžerjmě s lepším obsahem.


..a co na to všechno Mytko?
:)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Peekay »

jonka píše: PK, nezapomeň že by se soutěžící neměli příliš dusit těsnými podmínkami, já jsem byl minule dost rád, že bylo zadání volnější.
Na moj vkus boli minule finalne ingrediencie prilis specificke. Tesnost podmienok nie je urcena (len) poctom ingrediencii a kolko sa vybera, ale (hlavne!) tym, ake tie ingrediencie su... nakolko interpretovatelne budu. Ja si ingrediencie predstavujem zhruba na urovni:

"sutaz"
  • doslovne sutaz, alebo skor sutazenie medzi jednotlivymi ludmi o nieco?
  • profesionalna ci sukromna?
"biely prasok"
  • je to cukor?
  • je to sol?
  • su to drogy?
  • je to neidentifikovany prach z vesmiru?
  • ...
Uz len kombinacia tychto dvoch veci vie vyrobit diametralne odlisne hry, od Company CEOs, ktori sa pretekaju o zisk a pritom ficia na kokaine, po honbe vedeckeho teamu za poznanim.
jonka píše: To že by hry měly mít nějaké společný jmenovatel, je podle mě jen estetická věc, a je to víceméně zajištěno ingrediencemi. IMHO by se toho dalo dosáhnout i tím, že se nejdřív vybere nějaké téma a kolem toho se poskládájí ingredience, nebo alespoň většina z nich.
Spolocny menovatel je zaisteny ingredienciami iba vtedy, ak zadanim zarucis prienik medzi pouzitymi ingredienciami lubovolnych dvoch sutaziacich. Co je to, o com tu cely cas hovorim $D

Vybratie temy pride zasa mne prilis restriktivne pre sutaziacich. Cela pointa tejto sutaze je pre mna v tom, vidiet ake rozlicne temy sa daju spracovat v ramci vymedzenia nejakymi spolocnymi faktormi (i.e. ingrediencie). Napriklad prvy rocnik - zober si, ako rozlicne bola spracovana Ruza. Urcit natvrdo temu ide uplne proti tomuto.
jonka píše: Ještě mě napadlo, že by další zadání mohla být myšlenka/věta
Toto sa mi pozdava, inak.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od jonka »

Ok, ok. V zásadě nemám nic proti tomu co říkáš.

Abych to sesumíroval:

Budou ingredience.

A pak máme na výběr:
- omezení/pravidlo (viz minulé kuchyně)
- obrázky (první pokusné obrázky dodám nejpozději v sobotu)
- věty/myšlenky (viz výše)
- youtube video (píseň ?)

. . . . .
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Peekay »

- pojmy (ako standardne ingrediencie doteraz)
- umelecke diela (kniha, film, komiks)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od jonka »

Jen bych rád připomněl dvě fakta:

- ve středu a čtvrtek bude RPGF off
- ještě tady nebyl Mytko, nemáš na něho Peťo kontakt nebo nemohl bys ho trošku popostrčit?

ale jinak no stress :)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Mytko
Příspěvky: 1191
Registrován: 6. 5. 2005, 18:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Mytko »

Ospravedlnujem sa za neucast, bol som chory a celkom ma to vyplo. Nastudujem obsah a odpoviem.
DRD2
"I thrust that you understand it isn't just the Narator's job to make sure everybody's having fun. It's everybody's job to make sure everybody is having fun."
- Jonh Wick, Houses of the Blooded
Uživatelský avatar
Mytko
Příspěvky: 1191
Registrován: 6. 5. 2005, 18:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Mytko »

Co tak dat ako ingrediencie niekolk olatinskych vyrokov...
DRD2
"I thrust that you understand it isn't just the Narator's job to make sure everybody's having fun. It's everybody's job to make sure everybody is having fun."
- Jonh Wick, Houses of the Blooded
Uživatelský avatar
Mytko
Příspěvky: 1191
Registrován: 6. 5. 2005, 18:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Mytko »

Suhlasim s petom, ze by mal byt zaruceny prienik medzi ingredienciami (cize moznosti 2z3, 3z4, 3z5). Ak mame dat sutaziacim co najvacsiu volnost, tak pocet obmedzeni, by mal byt co najmansi => 2z3 mi pride ako najlepsia moznost.

Ingrediencie by som okorenil nejakym peknym vyrokom. Pacilo by sa mi nieco, co bude (by mohlo) vypovedat o vztahoch postav: "Človek človeku vlkom"

Pripadne aj model s obmedzenim na pravidla mohol byt fajn. Co tak: "Hrac rozhoduje nad uspechom/neuspechom svojej postavy."

PS: Film/obraz/kniha sa mi zdaju prilis konkretne a hmatatelne. Bojim sa ze by prilis nepodporili rozmanitost.
DRD2
"I thrust that you understand it isn't just the Narator's job to make sure everybody's having fun. It's everybody's job to make sure everybody is having fun."
- Jonh Wick, Houses of the Blooded
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizacne detaily

Příspěvek od Peekay »

OK, 2 z 3 it is.

To ale znamena, ze si musime dat hodne bacha, aby boli ingrediencie siroko interpretovatelne.Pozerajuc obrazky vo vedlajsej teme som nachylny suhlasit, ze obraz je prilis konkretny. Resp. z doteraz postnutych obrazkov mi ako dostatocne volne na interpretaciu pridu iba tieto:

Obrázek

Obrázek

(a este potencialne tento - skoda toho textu)

Obrázek

Napad s frazami/vyrokmi je tiez zaujimavy... ktoru moznost preferujete? Ja sa neviem rozhodnut $D
Co tak: "Hrac rozhoduje nad uspechom/neuspechom svojej postavy."
Toto sa mi paci, este by som to upravil:

"Hrac rozhoduje nad uspechom ci neuspechom svojej postavy. Musi mat prenho zmysel vybrat si neuspech.".

(resp. to skuste nejako preformulovat - asi chapete, o co mi ide :D)

edit:

Ako sa tak pozeram na frazy - pridu mi super... ale narvat viac ako jednu do hry mozno bude problem. Ak by sme pouzili tie, musime si davat pozor na to, aby boli dostatocne volne.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „Zákulisí RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti