[2008] Hodnocení příspěvků

Archiv z tajných sekcí porotců pro přípravu RPG kuchyně. Všechny ročníky jsou v této jedné sekci.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Invictus píše: 2Peekay: Kolik máme hodnocení a kolik ještě chybí? Jen tak pro zajímavost. Jsem docela zvědavej na hodnocení ostatních.
Neprezradim, aby z toho zasa nebola nejaka drama (ako je uz v tomto podfore dobrym zvykom :P )... ale chyba ich este celkom dost. Ja sam som tiez velmi zvedavy na vase, ale rozhodol som sa ich precitat az ked budu vsetky.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tak co mladezi, jak to jde? 8)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

blbě blbě blbě... dodávám dodávám dodávám... akademické čtyři dny zpoždění? (jsou pořád ještě akademické?)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

hmmm, to znamena.....: byl jsem jeden z prvnich, byl jsem jeden z prvnich?
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Ak ta to zaujima, bol si v poradi treti.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

in progress...

Invictus: Takový věci jako zda jde z mého pohledu o RPG a tak sem s naprosto ledovym klidem naházel do první kategorie celkového dojmu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Invictus píše:jen Markus vyjádřil přání mít to do Velikonoc, což sám nesplnil
Co povídáš? Posílal jsem to na velikonoční pondělí. 8)

Jinak, ne že bych vás chtěl nějak tlačit, ale jestli máme do Sleziny stihnout všechno sečíst a seřadit A jestli já mám zasázet tu brožuru, tak by to mělo být ideálně předevčírem. 8)
Invictus píše:Například jestli to vůbec je RPG (bráno s rezervou),
Mám dojem, že jako porotci v soutěži, kde se mimo jiné cení originalita a inovace, bychom neměli lpít na starých definicích. (Tohle přece není RPG!) Mimo jiné souhlasím s citátem, který nedávno posílal Bifi: je zajímavé, že v RPG scéně se rozmohla tendence upravovat defince tak, aby se do nich nevlezlo něco, co se mi nelíbí.

Pardon...

No ale jestli myslíš hodnocení typu "tato hra je příliš omezená a dá se hrát leda jednou", tak to jsem vecpal do kolonky Hratelnost.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Ne jde jen o to, že někde jsem postrádal onen roleplayový prvek. Nejde tady o lpění na starém, ale když mi někdo předloží deskovku, nebo kolektivní tvorbu příběhu, tak to není podle mne RPG. Ale je to jedno, jak jsem psal, hodnotil jsem hry jen v rámci daných kategorií.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Už mám většinu. Musim teď dodělat něco do školy a pak to dodělám...

Markus: Vážně? Já mám spíš dojem že originalita je sice cool, ale měli bysme se řídit úsudkem podle toho, jak na nás věci působí. Pokud někdo udělá něco co mi prostě připadá jako deskovka, tak o tom jako o deskovce budu také mluvit.

Bifiho citát (ale to je možná najinam) má jednu ohromnou díru - nikdy žádné pořádné definice ani neexistovali. Stejně tak můžu říct (a podle mě to je ve většině případů mnohem víc pravda) že někdo měl nějkou představu o nějakém pojmu a najednou zjistil že do toho pojmu někdo jinej zatahuje něco totálně jinýho, tak řekl svojí definici nahlas - bez nějakýho upravování.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Muzou mi ti, kteri uz ohodnotili, poslat sve vysledky pokud mozno treba do posty nebo na mail? Zajimaly by me nazory ostatni an nechce se mi cekat na vyhlaseni (kdo vi kdy bude). A verejne to nechci, aby ostatni nebyli ovlivneni $P (tedy pokud to jeste nekdo nema rozhodnute).

Definici deskovky asi reste nekde jinde. V ramci Kuchyne bych rekl, ze Je to asi otazka vlastniho posouzeni u kazdeho porotce. Me treba take nektere prisly na hranici (podobne jako to treba vidim u Maxican Stand Off), ale jestli jsou za, jsem si netroufl soudit, kdyz jsem ji jeste nehral (teoreticky muzete hrat RPG, kde bude vyhodnocovaci mechanika v podobe clovece nezlob se - proc by nemohla byt - a muze se hrat klasicke RPG, ktere bude vypadat jako deskovka).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Definici deskovky skutečně nemá cenu řešit tady a s postrádáním roleplayového prvku se stotožňuju. Konceckonců jsem sám jedné hře značně strhnul hodnocení proto, že jsem v ní neviděl žádné roleplayové prvky - resp. neviděl jsem v ní prostor pro hraní rolí. Strhnul jsem kategorii "Hratelnost".

Jde čistě o úsudek porotce a nemusíme si nic vyčítat - proto je nás tu tolik, abychom si mohli dovolit mít subjektivní úsudky. $D
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

doufám že jsi to dal do poznámky, abysme to s Tebou mohli porovnat :D

Jinak to s tím počtem je rozhodně moudrá věta... vůbec, kolik nás je?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Sirien, pre zmilovanie Bozie - prestan uz riesit hovadiny a posli mi konecne svoje hodnotenia.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

do čtyř do rána jsem psal práci do školy. Ono je o dost snazší a mnohem míň časově náročný sem tam pro oddech flánkout nějakej post, než zodpovědně ohodnotit něčí RPGčko.

Teď jsem ohodnotil Fritzse (a mám špatné svědomí že ho za to budu muset pozvat na panáka). Chyběj mi už jen dvě z těch kratších, musim ale letět pryč, protože sem slíbil jednoho kámoše naučit matiku. Dodělám to pak, pošlu to ještě dneska - všechno školní mám už hotoví, tak se mi do toho nic plést nebude.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Sirien píše:Ono je o dost snazší a mnohem míň časově náročný sem tam pro oddech flánkout nějakej post, než zodpovědně ohodnotit něčí RPGčko.
Znamena to, ze hodnotenia, ktore si uz postoval autorom do ich threadov, neboli zodpovedne? Aky ciel potom sledovali?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „Zákulisí RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů