[2008] Sekce pro vaše potěšení

Archiv z tajných sekcí porotců pro přípravu RPG kuchyně. Všechny ročníky jsou v této jedné sekci.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Ok.

Myslím, že uvidíme, ako bude vyzerať prvé kolo po skončení. Ak bude kvalita obstojná a ľudia budú mať dostatok nápadov, môžeme do ďalšieho kola povoliť aj viac príspevkov.

Hm?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Citim se povinen oznamit, ze to jak Markus keca porote do prace a pritom je soutezici mi pripada hodne nefer vuci ostatnim soutezicim. Nemyslim ze by si mel ohybat pravidla (zvlast za chodu) jak se mu zachce, a fakt si rikam jestli nam taky nakonec po odevzdani nezacne rozkazovat ktera hra ma vyhrat, atd.

(a je mi taky jasny, ze presne kvuli tomuhle prohlaseni uz nikdy porotce nebudu, i kdybych chtel. nojo, tak holt diktatura funguje)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Myslim, ze to prozivas moc osobne. Ja jsem zadne Markusovo kecani do nasi prace nezaznamenal. Jen jsem si vsiml, ze Markus podal navrh na zmenu pravidel, resp pozadal nas, abychom prehodnotili svuj postoj, dokud neni oficialni prilis dlouho a dokud jeste prehodnotit bez problemu jde.
Tohle mohl napsat kdokoliv, a ze to byl zrovna Markus mozna vypliva z toho, ze je zvykly veci organizovat a navrhovat.

Pravda, to prohlaseni o tom, ze tu veli on, bylo ponekud nestastne, i pres to mnozstvi smajliku, ale jak rikam, neni zapotrebi to takhle hrotit.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Já se přiznám, že moc nechápu, proč máte potřebu takhle diktovat počet výstupů. Vliv na kvalitu je podle mě dost neodhadnutelný, a i kdyby byl jasný, je to snad věc autorů, jestli dokážou udělat dobrou hru, a ne naše. Navíc, snažit se omezit počet her na účastníka kvůli lenosti je srovnatelný se snahou omezit kvůli nenosti počet účastníků.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Beriem tak Pietov názor ako aj Baziho, Sosiho a Markusa (a ostatných).

V záujme koherentnosti by som ale ostal pri vyhlásení pomeru názorov poroty - 3 ku 1 v prospech odovzdania iba jedného príspevku. Momentálne je mi jedno, ako by to dopadlo keby to dopadlo opačne, len chcem apelovať na súdržnosť názorov poroty.

A každá senzácia trvá len tri dni, takže po troch dňoch bude aj tak každému jedno, že sme stanovili podmienku len jednej práce a zmieri sa s tým.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Pieta píše:Já se přiznám, že moc nechápu, proč máte potřebu takhle diktovat počet výstupů. Vliv na kvalitu je podle mě dost neodhadnutelný, a i kdyby byl jasný, je to snad věc autorů, jestli dokážou udělat dobrou hru, a ne naše. Navíc, snažit se omezit počet her na účastníka kvůli lenosti je srovnatelný se snahou omezit kvůli nenosti počet účastníků.
No, ja se muzu pokusit o zpetny rozbor svych myslenkovych pochodu a vysvetlit to.

Padla otazka. Padla az nejakou dobu po vyhlaseni, tedy je potreba ji rozhodnout relativne rychle a vynechat sahodlouhe debaty.
Hlasovani mezi porotou je rychle a ma vahu, koneckoncu, porota to tu ma na starost.
Co se meho hlasu tyce:
Pro hovori to, ze nekteri lide maji vymysleno nekolik prispevku a budou se muset rozhodnout, ktery z nich zvolit.
Proti jsou puvodni pravidla, nejspis k tomu maji nejaky duvod.
Proti hovori ma lenost, kdyz budou prispevky od toho sameho hrace, je tu velka sance, ze budou velmi podobne, minimalne stylem uvazovani, nejspise i duchem hry, bude obtizne nektere kategorie bodovat odlisne. A samozrejme, bude to vic prispevku na bodovani.

A na zaver, jsme uz dospeli, a ostatne vsichni ucastnici take. Netvrdime, ze zivot je vzdycky fer a dokazeme pracovat s tim co mame. Je tedy velmi nepravdepodobne, ze by tohle rozhodnuti melo na nekoho vaznejsi dopad, tedy nema smysl venovat mu prilis casu, rychle zvazeni znamych faktu a je to.
Vyhrala to lenost oprena o precedenc.

(samotnou lenost vetsinou neuprednostnuju na ukor ostatnich, coz mi ostatne ostatni mohou potvrdit)


Staci takhle, Pieto? Nerad bych byl zdrojem nejakeho napeti. Proste to neni dostatecne dulezite na to, abych to posoudil prisne objektivne, a subjektivne to dopadlo tak, jak to dopadlo.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Bazi píše:Staci takhle, Pieto? Nerad bych byl zdrojem nejakeho napeti. Proste to neni dostatecne dulezite na to, abych to posoudil prisne objektivne, a subjektivne to dopadlo tak, jak to dopadlo.
Stačí.
Já nedělám vlny, pokud je většina pro tuhle možnost, budu šoupat s váma, jen mi to vůbec nebylo jasné.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Stihli ste niekto prečítať Ebona? Len som ho preletel ale vôbec to nevyzerá zle... 8)

To je samosebou len prvý príspevok, takže uvidíme. Ale bude to plodné, cítim to v podbrušku! :>;o)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Joe píše:Stihli ste niekto prečítať Ebona? Len som ho preletel ale vôbec to nevyzerá zle... 8)
My, co chodíme domů ve dvě ráno, jsme to nestihli. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Priberieme Invicta do poroty? Hm?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ja nevim.

Jsem pro $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Nejsem si jistý nad statutem poroty po skončení soutěže. Může porotovat každý?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

ja jsem proti
ale je to velmi tesne, takze... citit volny do presjizda
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ja nevim. Asi taky neni fer menit porotu v ramci funkcniho obdobi.

Takze jsem spis taky proti.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Mno, mne slo hlavne o to, ze jako porotce od zacatku se podilis na ingrediencich, citis na nich svuj dil prace a jses s nimi vnitrne ztotoznen, a cekas na to, az budes hodnotit
kdezto jako nepovedeny ucastnik uz jsi stravil nejaky cas vymyslenim a mas nejkou predstavu o tom, jak bys to delal, a chca nechca budes ostatni hodnotit take podle toho, jak jsou ti blizko

NICMENE...

znovu jsem si prosel historii, a nasel tohle
http://rpgforum.cz/viewtopic.php?p=157098#157098
vypada to, ze s pribiranim porotcu se pocita uz od zacatku, toz z nasi strany nema valny smysl rozhodovat, jestli jo, nebo ne.
muzeme maximalne vyjadrit nesouhlas :)
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Zamčeno

Zpět na „Zákulisí RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů