Dojmy zo Sleziny

Plánování a organizace jarní Sleziny. Jaj!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Dojmy zo Sleziny

Příspěvek od Bifi »

Mrzí ma, že som nestihol viac pokecať. Niektorých ľudí som fakt len pozdravil a pritom by som s nimi rád v kľude posedel. Na Slezine som však bol dohromady asi len 16 hodín, z čoho som 13 hral, žiaľ nie vopred ohlasované Call of Cthulhu.

Jersonovské Nemecko bolo epické! Hral som experimentálneho fyzika, ktorý fakt nevedel, kto mu o účeloch jeho výskumu hovorí pravdu a kto nie. Napriek tomu, že bol v Strane, mal ľudské svedomie a nedokázal ľahko preniesť cez srdce, že kvôli vývoju jeho experimentálneho reaktoru majú zomierať ľudia. Že som na konci zabil 2,5 miliardy ľudí bolo mäso - to sa mi ešte predtým v žiadnej hre nestalo. :D Trochu mám pocit, že na konci slabo vyznela moja samovražda, tak ju týmto ešte raz pripomínam! $D

Potom som hral do rána bieleho skvelého Conana d20 v brnensko-bratislavskej zostave... ale to by bolo na dlhé rozprávanie. Pridám akurát jednu historku:
Plavili sme sa na stygijskej pirátskej lodi Pomstiteľ, na ktorej sa s nami viezol aj zvláštny artefakt, žiariaci nefritový sarkofág z dávno opusteného ostrovného mesta. Okrem toho sme prevážali kráľovnú Iranistánu a jej dve dvorné dámy a telesný strážca. Jedno ráno nájdeme našich námorníkov s podrezanými hrdlami a vylúpnutými očami visieť zo sťažňov lode... načo nás v podpalubí napadne jej telesný strážca, Brythunec Balat s obojručným mečom. V prvom kole dal dvoma útokmi našej kapitánke Perle (hral Dvorax) asi za 36, čím ju poslal do mínusu a hneď nato Cleavom piktskému stopárovi Kune (hral Fingalen) za 22. Kuna hádže záchranný hod proti masívnemu poškodeniu, pri ktorom uspeje len hodom 17 a viac, inak je mŕtvy (alebo Left for Dead). Padlo 9. Fingalen sa rozhoduje použiť predposledný bod osudu a hádže znova. 19. Fúú, smrť bola blízko.

Nato som ja zozadu nachargeoval Balata, nabodol ho na meč a spoločne sme ho s Kunou dosekali. Kuna hneď skáče k telu kapitánky, z ktorej tela s každým okamihom uniká život. Ja v ohromnom hneve chytám za límec Balatovo telo a ťahám ho do kapitánskej kajuty, v ktorej prebýva kráľovná a jej pobočnice. Otvorím dvere a chladne pustím strážcovo telo, ktorého hlava zaduní o podlahu. Uprostred miestnosti tancujú tri nahé a identické ženy okolo medenej misy plnej krvi a ľudských očí.

Tie tri čarodejnice som prekvapil a vyrušil - a napriek smrteľnému nebezpečenstvu (aj jeden čarodej je vysoko nebezpečný protivník) vbieham dnu. Na prvú čarodejnicu mám charge - hádžem 20 a potvrdzujem kritický zásah. Spolu asi za 27. Jej hlavá padá z pliec. Ide prvé kolo, hádžeme na iniciatívu. Napriek tomu, že čarodejnice predo mnou utekajú do rohu, ja vyhrávam inciatívu a v spravodlivom hneve sekám ďalšiu. Hádžem 20. (Jedna dvacka nestačí.) Potvrdzujem. Zásah za nejakých 25. Druhá hlava sa kotúľa. (Našťastie boli čarodejnice flat-footed, inak by ma mohli v odpoveď na môj útok v defenzíve zhypnotizovať, alebo aj niečo horšie.)

Tretia čarodejnica sa mi zahľadí do očí a moja vôľa sa láme. Moje telo stuhne a jediná známka vzdoru je prudko sa zdvíhajúca hruď a oči kmitajúce zo strany na stranu. Čarodejnica ma presviedča, aby som sa k nej pridal a na hruď mi kreslí krvou rituálny obrazec. Keď však vidí moje zatvrdenie (uspel som v hode proti korupcii, čo je pri mojej prekliatej postave vcelku úspech), rozhodne sa ma dýkou zabiť a do mojej nehybnej hrude zabodáva dýku. Zranenie mi však umožní prelomiť omámenie a ruku jej zrážam nabok. Pri mojom prvom seknutí sa môj meč zastaví o jej chrbticu, druhým dielo dokonávam. (Ich hlavy letia do mora, načo sa strhne obrovská búrka.)
Takže Slezina čiastočne úspešná. Síce som vás videl len krátko ale rád, a rád som aj za nových ľudí medzi nami. Už sa neviem dočkať jesennej Sleziny.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Slezina bola výborná! Konečne som spoznal ľudí, ktorí boli pre mňa doteraz len "virtuálni" a mohol som s nimi pokecať, prípadne aj zahrať.

Musím povedať, že ste boli v podstate takí, akých som si vás predstavoval a príliš ste sa nelíšili od dojmu, ktorý robíte na nete. A veľmi mi pomohlo, že som vás poznal aj z fotiek z minulých akcií, tak som musel zaraďovať iba nové tváre (a tých bolo fakt len zopár). Za chvíľku som sa už úplne vedel orientovať ;)

Škoda Bifiho neskorého príchodu a nepríchodu niektorých dôležitých členov (salut, Zemanovci!).

Vydarená akcia, príjemní ľudia a skvelá zábava. Ešte keby bolo teplejšie a dalo sa sedieť vonku aj dlhšie... :)

J.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Dojmy převážně pozitivní, někteří lidé mě příjemně překvapili s jinými jsem se nedostal takřka do řeči. Ale cítil jsem se více uvolněně než na předchozích slezinách, takže rozhodně plus. Opět jsem hrál jen dvakrát, z toho jednou vedl hru, ale co už zmůžu. Dvě příležitosti jsem si nechal proklouznout mezi prsty, moje chyba.
Na příští Slezinu skoro určitě přijedu.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

Ja som slezinou nadšený a noví boli pre mňa prakticky všetci mimo brnenského osadenstva...
Zahral som si dobre, jediné, čo ma fakt mrzí je, že tam boli ľudia, s ktorými som si nestihol ani pokecať, že som bol chorý, a že som si nezahral a dokonca celý ani nevidel sigil a ani poissn'd
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Já jsem spokojený :wink:

Přijel jsem se hraním odreagovat od bakalářkového stresu a podívat se na lelekovickou zříceninu a obojí se mi podařilo, a i na ten pokec se nějaký čas našel (minimálně během procházek). Zase jsem poznal pár nových skvělých lidí, a ty které jsem znal dřív jsem poznal zase o kus lépe (aspoň některé).

Každopádně jsem moc rád, že jsem si na Slezinu udělal čas.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Skoda, ze som nestihol zaGMit 3:16.

Za najvacsie plus povazujem pitvanie Crepin s Bajom a Erricom do piatej rana* :D

Za druhe najvacsie plus povazujem exkluzivny RatPack (vdaka, Jodlujuce Drzky!), z ktoreho sa zaznam nadherne vydaril, a uz ostane zachovany na vecne casy! (prave ho pocuvam a chechcem sa ako blazon).

So zopar ludmi som sa nestihol pobavit vobec a so zopar iba velmi malo, ale c'est la vie.

-----------------------------------------------------

* = holt, to uz sme my teoretici, tolko rozoberame veci, az neostava casu na hranie ;)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Na Slezinu jsem jel s dvěma hlavními cíli:

1) odehrát rozhodující část závěru své kampaně
2) převzít Wings of War

V tomto směru jsem naprosto spokojen, jak s dopravou (děkuji všem, kterým moje letadélka prošla rukama) tak s hrou - vybral jsem si moc dobře.
Bifi, tvoje postava byla skvělá, a sebevražda ... ano, zahrnu ji do vyprávění.
(Včera jsem se zastřelil a dneska už zase musím do práce (: )

Podle svého vyjádření byl spokojen i Bajo (takže věřím, že u ví co myslím, když řeknu "i v mé hře řešíme premisu a morální dilamata"), Bariss jsem doufám příliš nepřetěžoval, takže si hru mohla užít, Sirien si zabojoval a přežil ... tedy až do chvíle, než ho dorazil Ebon. Ebone, doufám že nevadí, že Rony o této akci žádnou zprávu už nenapíše.
A Sathel jsem doufám už konečně ukázal, že umím hru také dobře vést ... tuším že to bylo na čtvrtý pokus.

Kromě těchto dvou her jsem se účastnil ještě jednoho krátkého sezení a pak jsem vlastně jen povídal s lidmi, kteří mi přišli pod ruku. Nebudu říkat, že jsem si nestihl popovídat se všemi co jsem chtěl - to by ani nešlo. Nicméně díky neúčasti v jiných hrách bylo času dost a tak došlo i na trojí střílení (Jirone, o dost jsi přišel), takže doufám, že ti co měli zájem si udělali představu, co se mi na plastových kuličkových zbraních tak líbí.

Joe, představoval jsem si tě asi tak stavěného jako Invicta, takže na první pohled jsem tě stejně nepoznal.

Pro další dva tři týdny budu určitě méně hádavý v diskusích s lidmi, které jsem viděl osobně (včetně Sosáčka). Peekayovi děkuji za vysvětlení, které mi potvrdilo, že změny které hodlám v CPH provést budou snad k dobrému.

Ebonovo 40 000 marek bude použito k dobrému účelu, stejně jako Wan-tův obrázek, pokud mi ho nakreslí (: )

Takže na podzim na shledanou.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Na niečo som zabudol:

Long live Markus!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

Isiel som na Slezinu s jedinym umyslom ... Dobre si zahrat RPG :) A tak sa aj stalo (hral som sice menej hier ako cez rusnejsi tyzden, ale urcite stali zato).
Samozrejme ze som sa rad zoznamil s ludmi ktori maju podobnu krvnu skupinu ako ja (RPG positive) a urcite ich rad opat uvidim.

Ratpack mi zostane v pamati ako jedna z najlepsich hier co som hral pocas svojej kratkej RPG historie. Poison a strasne bohoruhanie hroznych pirtov taktiez. Best Friends boli klasicky dobre - skoda ze nejak nebol na ne cas, takze sa nestihli poriadne rozbehnut.
A nespomenut Crepy Snov by bol hriech voci svatemu Gygaxovi (teda ak nema na starosti len najuniverzalnejsi RPG system). Tesim sa na to ako ich v nasej skupine poriadne otestujeme :P

Chcem podakovat organizatorom za skvelu akciu a rad vas opat vsetkych uvidim na buducej Slezine.

Tentokrat hadam bude viacej GMov for hire nech nemam prestoje )
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Skvěle. Sice jsem byl střídavě přítomen a nepřítomen a nestihnul jsem se blíže seznámit se všemi účastníky (zato jsem konečně potkal Burna... ech, Ebona), ale zahrál jsem si tři skvělé hry ve hvězdných sestavách (na slezině, zdá se, je kterákoli sestava hvězdná).
Na příští slezině asi nebudu mít možnost "fázovat", takže se těším, že se seznámím i s dalšími, kteří mi tentokrát unikli, zúčastním se i doprovodného programu (letadýlek, karet, uvolňování skla...) a třeba budu i na hromadné fotce. Už aby to bylo :D

Ještě něco málo o odehraných hrách. Snad se dokopu ke skutečnému zápisu alespoň té první, takhle to plně pochopí jen zúčastnění, za což se omlouvám.

Nejprve Sword and Sorcery s Dvoraxem, Ebonem, Finem, Jersonem a Quasitem, které skončilo smrtí skoro všech přítomných hrdinů a kyždý hráč do něj přinesl nějaký skvělý nápad (jen namátkou: Malekovo proroctví zkázy, Sálího vykuchání Maleka, Suairova cesta za vědomostmi zakončená věčným spánkem plným snů o nepopsatelné minulosti, Rielův úprk z hrobky zakončený zjištěním, že je sám uprostřed pouště, a konečně Tekův náhrdelník a prolog, ve kterém o několik desetiletí později poslal do hrobky další nebožáky...).

Fate Planescape s Markusem, Bazim, Kinem a Quasitem sliboval zátěžový test bránice už svou sestavou a nezklamal.
"Sejmuli jste svatý gong ze zdi chrámu Billy Bonga, boha pochodových kapel a zjistili jste jednu jeho vlastnost, kterou knihy neudávaly. Je to nosný gong..."
Dále jen ve zkratce: Mr. Rohák, raptoří farma, El Rakšo, hudba - obzvlášť nečekaná, Harmonium, pan Hezoun, "Víte, že na sobě máte roztrhanou kazajku?", poníci... nářez.

A nakonec tradičně kvalitní Conan s Bifim, Dvoraxem a Finem. Session se sice rozbíhala extrémně pomalu, ale díky Robově nápadu přepadnout nepřátelskou galéru dokud je většina posádky hledá na pevnině se změnila v tíživou hru s parádními scénami a rozhovory (Perla tančící uprostřed zrcadlově rovné hladiny moře, do stěžně zabodnutý nůž přivolávající podivný vítr, Brocasova závislost v konfliktu s Kunovým smyslem pro povinnost a zdravý rozumem...)
a brutálním vyvrcholením.
Skvělá scéna byla jak Perla a Kuna na konci vytahovali Balatovu zohavenou mrtvolu do plachtoví a Brocas je při tom míjel s železnou tyčí, kterou se rozhodl zničit sarkofág. Všichni zakrvácení, zjizvení a fatalisticky rezignovaní na situaci, nepadlo ani slovo. Cool as hell.
(PS za tu tunu scén, které jste navrhli a témat, která jste zapředli do událostí ve hře, byste měli všichni dostat tak 4 FP)

Tímto všem, se kterými jsem měl to potěšení hrát, děkuji.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Bylo to fajn. Měl jsem tu čest ještě v noci na pátek vyzkoušet Keltonovo Wish ještě před tím, než se oficiálně stalo vítězným.

Další hry jsem absolvoval v družné a veselé atmosféře WoDu. Tímto děkuji Sirienovi, který pro nás zimprovizoval Mage a Filipovi, který též zimprovizoval Wraithy. Dobrá práce, hoši.

Spousta zábavy byla samozřejmě u deskovek. Letadýlka, Walhalla i Robo Rallye jsou super. Děkuji těm, kteří je vzali s sebou.

Také mě velmi potěšilo, že se stavili Neferiti. (Příklad pro Arga a MaYdu. :>;o))

Jojo, povedená akce. Tak zase za půl roku. :wink:
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Co se týče her. Ještě teď si to nestíhám přebrat. Hry byly famozní.

Jersonova hra byla vskutku epická. Rozdílné názory postava příběh dramatizovali až do úplného závěru. Sice jsem opět musel zabít postavu z družiny, ale snad mi to Sirien odpustí. Stejně jsme nakonec museli druhý den jít všichni do práce.. $D Děkuji filmu Jersonový družiny, který mě utvrdil v mém jednání. Poprvé byla má postav oslovena jinou postavou skutečným vlastním jménem. Jinak jak Bifi trefně předpověděl, skutečně jsem byl britský agent, jež ho zneužil k zachránění lidstva, ač jsem doufal, že to zničí pouze Německo. Lépe řečeno má postava byla dvojitý agent. Agent MI6 nastrčený do Německé tajné organizace Thule, kde se mu velmi dařilo.

Conlaii, velmi rád jsem tě poznal. Jsem nadšen spřízněným smýšlením nad RPG a hrou samotnou. Doufám, že se ukážeš na podzimní slezině! Výprava do hrobky byla super. Ač mě snad nejvíce pobavila scénka, kdy jsem chtěl odpoutat pozornost ducha pronásledujícího skupinku mých parťáků, tím že proskočím jeho nehmotným tělem. A po ukrutném skoku z římsy jsem přistál na naprosto hmotné ženské.. $D Scény ostatních spoluhráčů byly naprosto luxusní!

Bifi, těší mě, že si tady užil naše hráčské pravidlo a ještě víc, že se ti ho podařilo takhle skvěle realizovat ve hře. Doufám, že sis užil ten nádherný pocit po druhém hodu, kterému se nic nevyrovná! 8)

A omlouvám se, že jsem nestihl ugrilovat vše, co bylo přivezeno..
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Tak už se mi to snad dostatečně rozleželo...

Tuhle slezinu hodnotím nejlíp z těch tří, kterých jsem se účastnil. Zahrál jsem si výborné hry, poznal jsem zase několik nových lidí a měl jsem i čas s pár lidmi pokecat...

Čtvrteční Best Friends se mi líbily, ale nakonec jsem i celkem rád, že už jsme se k nim nevraceli a měl jsem víc času na "socializaci".

Páteční výlet na vykopávky se spoustou Pietových a Erricových historek z LARPů jsem si taky užil, navíc jsem díky tomuto výletu měl v neděli ráno co jíst. OG byl také nezapomenutelný a přesvědčil mě, že jsem neudělal chybu, když jsem si ho koupil (ale až na slezině se mi dostal do ruky).

Vytváření postav na Střepy snů mě taky bavilo a vypadalo to dobře, večer jsem ale hraní vzdal (a čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si myslím, že to bylo hlavně mou únavou), ale myslím, že jsem udělal dobře - do příběhu jsem tolik navázán nebyl a možná bych ostatním jen hru kazil.

Ale rozhodně nejlepší část sleziny bylo PtA. Ta hra je vynikající a rozhodně si ji budu chtít co nejdřív znovu zahrát. Navíc se mi líbilo, že pravidla myslela i na přihlížejícího Pietu, kterého vlastně zahrnula do tvorby příběhu.

Sice jsem nestihl Usagiho (neplačte děti mé, nezoufej má zemi!), ale komiks přivezený pro inspiraci drželo v ruce nejméně patnáct lidí. Nebyl jsem nijak moc připravený, takže jsem se do toho nehrnul. Zkusím to napravit na příští slezině.

No a co mě nejvíc potěšilo, že jsem měl dost příležitostí jen tak pokecat, popomlouvat a ták ;) Dokonce jsem se dostal i k sekání dřeva, i když jen pro radost, protože už to nebylo potřeba... Podle mě se osvědčilo vyhlásit bloky, ale nedělat pevný program.

Mrzí mě jen dvě věci: Že mě nikdo nevyfotil, když jsem lepil igelit na střešní okno, a nemám tak důkaz, že jsem na slezině taky něco udělal. A že jsem nedonutil Markuse přepočítat hlasy v RPG Kuchyni z toho důvodu, že jsem nevyhrál $lol$

EDIT: Vlastně mě mrzí tři věci. Ta poslední je to, že Bifi mohl přijet až v sobotu v poledne, a neměl jsem proto prakticky příležitost pobavit se s ním...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Dík orgům, dík všem.

Bylo tam s váma fajn.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Boubaque: aha, tak ten druhý Og byl tvůj. :wink:
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host