Meče na slezině

Plánování a organizace jarní Sleziny. Jaj!
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

No ve skupinách to obvykle funguje na bázi, že tě připravujou protože tě budou potřebovat. To je asi ten největší rozdíl.

Joe: Jo to je asi fakt nejlepší.

Quentin: To umíš určitě taky přískok a odskok, že?
Naposledy upravil(a) Jiron dne 4. 2. 2008, 13:31, celkem upraveno 1 x.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Joe píše:Potvrdzujem spomenutý spôsob - takisto som cvičil Kendo: nemal som v podstate šajnu čo a ako a hodili ma do vody - cvičil som s ostatnými to, čo oni a popri tom mi bolo ukazované čo a ako.
<OT> Trochu mi to připomíná způsob, jakým jsem se učil (nepovinně) latinu na gymplu :) Ale naštěstí jsem už předtím měl aspoň základy...</OT>
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Jiron: hmm, asi ne
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

škoda, potřeboval bych se je naučit.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Gotická jednoručka od pana Mundla z Kladna se na Slezinu poveze taky. :P
Erric píše:Quentin: Hmm to je nejake podivne. Ale chapu, ze vetsina ucitelu sermu uci zpusobem: "co nejdelsi vyukovy cas a co nejmin toho zaka naucit". Je to skoda, protoze si myslim ze bojove umeni se da ucit i jinak (tj. nakopat do sebe zaklady a pak skillovat a skillovat pod dohledem nekoho, kdo ti rekne ze to delas blbe, ale porad neco delat a porad se ucit nove veci a skillovat stare; ale nevim o nikom, kdo by to takhle u nas ucil).
A vytřískat z toho co nejvíc peněz. :wink: Já už jsem to u Larse nevydržel a nechal jsem toho... Každopádně musím konstatovat, že ten půlrok znova od základů mi dal hodně - zjistil jsem, co jsem dělal dřív špatně, naučil jsem se pořádně dělat kroky, prostě jsem se dost zlepšil. Už to není jen o plácání se v základních útocích a celkově mě šerm teďka baví mnohem víc. Ale mám pocit, že kdybych nešemoval i dřív, tak by mi ty tréninky nedaly vůbec nic.

Jinak ke stylu, kterým učí Lars: Podle mě je jeho styl výuky vhodný tak akorát pro scéniku - skoro každou hodinu naučí nějaký nový prvek. Ten se pak chvíli procvičuje a zase se jede dál, takže když ten buzerplac vydržíte, budete fakt dobře vědět jak se má šermovat. Na nacvičení nějakého souboje mi to přijde celkem ideální - ukážete spoustu prvků, souboj bude dramatický a bude vypadat, že to fakt umíte. Jenže když dojde na volný boj, tak podle mě Larsův styl výuky úplně selhává...

Docela by mě zajímalo, jak to chodí třeba v Magisteriu, u Merletů nebo v SEBU v Kladně.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Nevim jak to chodi v Magisteriu ani v Merletu, nicmene celkem presne vim jak to chodi v Arma ferre a to ze si za to berou 1000 korun za hlavu za seminar uz mi prijde jako jednoznacne smerovany byznys. Nesermujou zle, ale z nekterych jejich pristupu je mi fakt nanic.

Muj kamarad a dlouholety spolusermir chodi na seminare k SEBU do Kladna a je s nimi naprosto spokojeny. Ale je pravda ze prvni pul rok nebo rok se ucil jen s holi a na mec nesahl. Ale je spokojeny ma pocit ze mu to neco dava, tak mu v tomhle verim, protoze jak rikam mame spolu uz neco odsermovano.
Jsou to jen osobni zkusenosti, nic objektivniho, bohuzel jsem moc ucitelu nevyzkousel.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Jo, to o té holi mi říkala kamarádka... Jestli jsem to dobře pochopil, tak ze začátku se tam každý učí základy s holí a až když mistr dovolí, tak se pokračuje v něčem dalším.

A v Arma ferre to chodí jak? $:)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

No ja v SEBU nebyl, takze nejsem schopny objektivne rict, jestli ma ta hul hlubsi smysl nebo je to jen cesta k penezum pro trenera. Fakt nevim, to si kazdy musi zkusit.

Arma ferre?:o) cim vic seminaru tim vic adidas...
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Wan-To Kamarad vzkazuje ze se mas mrknout sem: http://postopachvlku.cz/ je tam pry nejaky popis seminaru SEBU, necet jsem, jak jsem koupil tak prodavam.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

pomalu si zacinam myslet, ze ty treninky u larse k necemu budou :>;o)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Wan-To píše:Gotická jednoručka od pana Mundla z Kladna se na Slezinu poveze taky. :P
No tak to se tam asi sejdou dvě :-)

Já jsem strávil na Magisteriu poměrně dost času takže vím jak funguje. Bohužel teď prochází dost změnami ve stavbě priorit. Od "Šíření kvalitního šermu" přecházejí k tomu co je teď bohužel moderní a tedy vyber prachy a něco je nauč. Faktem je, že naučej hodně a naučej dobře ale o to víc prachů vyberou.

Už jsem je asi rok neviděl takže nemůžu soudit. Možná už se zase vrátili ke starému konceptu ale moc tomu nevěřím.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Quentin píše:pomalu si zacinam myslet, ze ty treninky u larse k necemu budou :>;o)
Copak že měníš názor? $:)

Jiron: Já měl za to, že máš meč od Moce. (Pan Moc je moc drahý)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

wan-to: minule uz to skoro pripominalo serm :)

uvidime, jak dopadne ten celodenni trenink v nedeli (pokud nebude prset)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Quentin píše:wan-to: minule uz to skoro pripominalo serm :)
Si říkám, že jsem skončil fakt v pravou chvíli. $D Co jste dělali?
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Wan-To píše: Jiron: Já měl za to, že máš meč od Moce. (Pan Moc je moc drahý)
Já mám jeden meč od Mundla a jeden od Moce. Faktem je, že pan Moc v poslední době dost podražil. Na stranu druhou si stále myslím, že za ty peníze stojí.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů