[Střepy Snů] Bajova hra

Plánování a organizace jarní Sleziny. Jaj!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Bajo píše: Detektivka s lehkym nadychem nadprirozena rozhodne fajn. Jen by jsme se musel domluvit, co presne by byly postavy, protoze do podobneho pribehu uz nejde jen tak hodit 4 protagonisty bez premysleni.
Vsetci sme velki chlapci, trochu premyslania snad zvladneme ;)
Bajo píše: Priekopnictvo vo vesmire v blizkej buducnosti - nevim presne co si pod tim mam predstavit.
Ludstvo ucinilo prve nesmele krocky ku kolonizovaniu inych planet... dobrodruhovia, blazni, zufalci a stratene existencie sa vydavaju do studenej temnoty, medzi nimi a prazdnotou vesmiru iba tenka skrupinka nespolahlivej technologie. Kde lezia psychicke hranice? Dokedy sa vola bude ohybat, a kedy sa uz zlomi?
Bajo píše: Partizani v spanielskej obcianskej vojne - tady si nejsem jisty. Vojenske a valecne pribehy nikdy nebyli moje gusto, ani valecna historiie. Musel bych si to asi trochu nastudovat, ale pokud by mi nekdo doporucil nejake filmy, teoreticky by to bylo mozne.
Ernest Hemingway: Komu zvonia do hrobu
(a ako film Faunov Labyrint)

Idealisti, prospechari, blazni. Nech ich uz do rozdeleneho Spanielska priviedlo cokolvek, spaja ich odpor voci "novemu svetu", aky maluje El General a jeho legie ciernoodencov. Kde lezi hranica toho, co je este moralne pripustne, a kedy sa uz samotny bojovnik stava monstrom, ktore povodne potieral?
Bajo píše: Teroristicka bunka - pokud si na to jako hraci troufnete, tak asi nemam problem.
Favorite VtM clan: Assamite.

($D)

Kazdopadne, pri navrhovani mi islo menej o "akciu" a skor o vykreslenie ludi, ktori su pevne presvedceni, ze su v prave a "za dobru vec" konaju, co treba.
Bajo píše:Jinak me jeste napadlo neco s biblickyma motivama v Bajove podani.

...

Ovsem konflikty spise v rovine etiky a nejistoty nez zbrani a nasily. A rozhodne by neslo o jednoduchy bipolarni pohled nebo oslavu krestanstvi.
Priznam sa, ze pseudokrestanskej pseudomytologie a la Constantine mam uz plne zuby. Jednak ma to uraza ako veriaceho, dvak ma to uraza z faktografickeho hladiska. Ale celkom rad by som isiel do niecoho a la Gailmanove American Gods.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Constantine mozna neni uplne nejlepúsi priklad, nicmene u nej jsem mel na mysli zejmena tu filosoficko-teologickou rovinu. Ale nema cenu to resit, paklize to nekomu vylozene nesedi, protoze urcite by v te hre vystupovala i zpochybnovani krestanstvi apod.... (i kdyz ne jako celku)

Osobne jsme tedy pro to Sci-fi, Mestecko nebo detektivku. Nez se zacnete rozhodovat, premyslejte i o mozne postave, kde by vas co nejcice zajimalo. Ta hra ma byt o snech, o ceste za nimi, o obetech a prekazkach po ceste a o tom jak vas ta cesta vlastne zmeni.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Po tom, jak se Peekay rozepsal, bych byl pořád nejvíc pro to Španělsko, ale pokud by se všichni rozhodli pro něco jiného, navíc jestli by měl mít Bajo problémy s přípravou, tak klidně i něco jiného. Když teda vynechám partyzány, mám preference podobné jako Bajo, jen tu detektivku si teď nedokážu úplně představit.

EDIT: Sosacek: (post)apo prvky si dokážu představit i v tom scifi :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Aby sme si rozumeli... spochybnovanie krestanstva mi nevadi (keby mi vadilo, nechcel by som hrat islamskeho fanatika, ze hej).

Kazdopadne by som bol velmi nerad, keby sme sa okamzite lockli na moj zoznam. Ono to bolo myslene skor ako prvotny nastrel na brainstorming a la PtA "Pitch Session".
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No chce to asi jeste slyset nazory Anatharona a Sosiho...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Ještě mě napadlo, právě čtu Parsifala a možná by nebylo špatné nějakou "Artušovskou" rytířskou legendu, ale musel bych si trošku rozmyslet, jak by to vypadalo při hře... myslím, že už mě nic dalšího nenapadne :/
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

mno, fantasy urcite nechcem, toho mam vsade hafo, spochybnovanie nabozenstiev mi prinasa vcelku radost :-)= , ale akurat s tym spanielskom mam drobny problem, a to, ze hrat nejake historicke obdobie chce aj nejake tie historicke znalosti, ktore su u mna v tejto obasti nulove :( cize ak by ste chceli, tak by som si to mohol nejak dobehnut, ale nejak ma to netaha...

ale napadol mi jeden taky nastrel...
USA, blizka buducnost...
zo spojenych statov sa stal postupom casu a agresivnou politikou silny nacionalisticky policajny stat, ktory sa rozhodol rozsirit "amerikansku vieru" do sveta...
A tak OSN vysiela malu specializovanu skupinu, aby to tam dala do poriadku...
hmm...?

edit: este mi napadlo nieco alla P.K.Dick
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

*bump*

Tak ako?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Tak já to zkusím jinak...

Na settingu mi až tak moc nezáleží, ale rozhodně chci hrát spíš něco o osudech lidí, kde se bude dění dotýkat spíš osobního přesvědčení postavy, než nějakých "konkrétních" společenských poměrů. Něco, kde se postava může během příběhu vyvinout, ne hrdinskou akci, kde je předem rozhodnuto, ze se má docílit nějaké "správné" věci a je jen otázka, jestli se to povede (happyend) nebo ne (tragédie).

Takže pokud bychom vzali to Antharonovo vyslání do policejní Ameriky (což se mi ovšem nejeví moc jako dobrý nápad, hlavně mi to přijde trošku moc "angažované"), tak bych chtěl hrát někoho, kdo třeba zjistí, že takový režim má své výhody a lidi jsou spokojení a já bych se musel rozmýšlet, jestli misi dokončit, nebo ji naopak sabotovat.

Napadl mě teď ještě jedna možnost: Rozšířit to dobývání vesmíru o nalezení nějakého (i když třeba neinteligentního) života, který lidská přítomnost ohrožuje - můžou tam tak vznikat konflikty nejen o vůli po přežití, ale i snahy rozšířit obzory lidstva proti zárodkům "prime directive".
Samozřejmě, pokud se vám to nelíbí, přistoupím na cokoliv jiného rozumného - jak už jsem psal, na settingu mi až tak nezáleží.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

me se to co rika bubaq taky libi.

(a vsechny ostatni veci co se mi libily nekdo smetl pod stul, takze jsem klidne pro tohle 8) )
But nobody came.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

to bol skor len taky for nez vazne myslena vec s tou bunkou... neviem, ale ja by som osobne radsej nieco na zemi, ked uz chceme ist do hlbky postav...
alebo co tak v tom vesmire spravit nejaku survivor dramu, kde bude zavisiet na charakteroch, ktore budu prilis rozdielne, nez aby jednali ucelene...

edit: ked nad tym tak uvažujem, survivor je priam idealny na strepy... vsetko sa to zacne bezstarostne a uz to je len horsie a horsie...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Uz se mi blizi klidnejsi dny, tak se vyzbrojeni ruznymi napady pomalu pripravte na oziveni diskuze.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

jupii
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tak, ozivuji tuhle diskuzi. Melo by se zacit planovat. Pokud mate stale zajem o hrani.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Jasna paka!
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti