Antharon - Experiment

Plánování a organizace jarní Sleziny. Jaj!
Zamčeno

Prečo by ste to nezkúsili?

Príliš divná zápletka...
0
Žádná hlasování
GM by to nezvládol...
0
Žádná hlasování
Nemám rád tie herné systémy...
0
Žádná hlasování
Je to príliš veľa času kvôli jednej hre...
5
100%
Nemám rád experimenty
0
Žádná hlasování
S malými korekciami by som do toho naisto šiel!
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Antharon - Experiment

Příspěvek od Antharon »

Chcel som sa spýtať, či by mal niekto záujem o experimentálne mikroťaženie. V podstate by šlo o dve dejové línie, ktoré sa navzájom ovplyvňujú. Prvou by bola realita, skupinka bláznov so svojím strašne múdrym imaginárnym priateľom, v tej najvyššej úrovni ochrany, ktorým niekto narval do hlavy brouka, že za bránami je iný krajší svet. Oni o tomto svete uvažujú, vytvárajú si ho, doslova ním začínajú žiť. Niekedy majú pocit, že tie flashbacky reality sú niečo cudzie, niečo čoho sa treba zbaviť. A práve tieto dobrodružstvá vo svete ich predstáv a snov sú druhou dejovou líniou, ktorá by bola líniou roznych herných prostredí od bežných ako horor, či fantasy, až po rôzne prekvapenia...

V podstate by sa hralo vždy cca tri hodinky, dvakrát denne, aby ostal čas aj na iné hry. V konečnom dôsledku by to vydalo tak na 8-12 hodín, čo by mohol byť veľmi pekný takmer one shot, pričom hráči by tiež mali dosť voľného času na iné hry, a ja by som sa stíhal medzi sedeniami pripraviť.

V systémoch sa moc neorientujem, ale z toho, čo poznám mi vychádza len Fate, prípadne, by mi možno Bajo s Errikom mohli teoreticky požičať střepy snů na drobný testík. šiel by niekto do toho?

Zatiaľ hrá:
-Bajo
Naposledy upravil(a) Antharon dne 26. 1. 2008, 19:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Kokos, toto je koncept ako stvoreny na hranie v systeme Don't Rest Your Head.

(PM if interested)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Téma blázninca a reálnosti či iluzívnosti vnútorných svetov duševne chorých ľudí ma trocha zaujíma. Myslím ale, že tých 8-12 hodín je veľmi ambiciózne, navyše budeš mať bloky neštandardných dĺžok a ľuďom sa bude komplikovať program, a tých blokov chceš veľa, čo znamená, že ľudia musia obetovať veľa programu.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

Mno, tak trošku som to prestrelil a tie bloky som zamýšlal práve z toho dôvodu, aby som sa narval medzi ostatných, skrátka by sa hralo vo voľných miestach... ale ak by sa vám zdalo lepšie dat to jedným ťahom, môžeme, ja sa prispôsobím, aj keď v blockoch by sa mi lepšie pripravovalo...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Já bych do toho klidně šel.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Zajem by byl, otazka je, jestli se to nebude kryt s necim jinym, kde bych byl vazany :-?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

Ok, takže podla rozoskupenia osatných hier by som videl dve možnosti: pred hrou, napríklad vo štvrtok, či na internete s každým individuálne vytvoriť postavu a následne odohrať včetko v jednom sedení, to je prípad, že by sa to nekrylo, alebo to odhohrať po Častiach, ak by ľuďom vychádzali skôr medzery medzi sedeniami.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Antharon: Sejdeme se v Brne a dojedname vsechno ohledne "pozicacni Strepu snu".

Jinak si myslim, ze rozbijet bloky a venovat tomu tolik casu neni uplne vhodne. Nejsem si jisty jestli budu hrat, nebo povedu nejake jine Strepy (jestli vubec na slezine budu), ale doporucoval bych pripravit postavy uz pres internet, aby se mohlo celkem svizne zacit hrat. Klidne tohle tema tady vic rozved, ja myslim ze hrace si na to klidne najdes.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

Pár noviniek:
-Systém je vybavený.
-Hru mám cca premyslenú
-Hráčov nemám

Takže hra by mala byť nesená v štýle stále viac a viac sa zamotávajúceho príbehu, s nie práve hrdinským koncom.

Úvod by bol asi takýto:
Sedíte si tak v spoločenskej miestnosti sanatória, Rozprávate sa o bežných veciach ako nové procedúry, ktoré priniesla doktorka "Evička" po jej návšteve nejakého koncilu a o tom, aký je svet vonku krásny, rozľahlý a slobodný...
V tom prichádza váš priateľ Ollie. Ollie nie je blázon, hovorí, že je len príliš inteligentný pre tento svet. Je to tak, vie skutočne všetko...
Predostrel pred vás nejaký papier, popísaný chaoticky ceruzou...
"Utečieme, mám plán!"

tak takto nejak by sa to malo celé začať, ako sa to vivinie, to prispôsobím rád vaším predstavám.
Každopádne potrebujem tak 3-4 postavy bláznov a jedného hráča, ktorý by chcel hrať špeciálny charakter a to Ollieho (osoba opradená rúškom tajomna... Veľmi inteligentný a skúsený)

Tak kto sa hlási?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Me by to zajimalo, takze pokud se mi to nebude s necim kryt (jsem vazany na 2 hry jako hrac a 1 jako vypravec), tak jsem tvuj. Postavu bych asi radsi blazna, ale klidne si vezmu Ollieho, pokud by nikdo nechctel.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti