Hraní: Probuzení do chladu

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Erric píše: Armone, jak schudne/neschudne to pro tebe vypada po Novem roce? Pokud by to byl problem udelat nekdy v lednu, tak bych mohl o vikendu kol. 19.12.
Po Novem roce maximálně blbě. V lednu mám zkouškové obohacené o souborky, takže výlet do Brna (ani jinam) nehrozí. Po všem budu mít (snad možná...) až tak někdy v únoru.

19.12.: No teoreticky bych mohl, alespoň zatím. Ale některé naše geniální katedry předběžně vyhoržovaly, že termíny zápočtů dají až na závěr prosince (22.12. ...), tzn. bezprostředně po zmíněném víkendu. Takže hodně záleží na náladě vedení katedry občanského práva, jestli nám bude chtít udělat veselo bezprostředně před Štědrým dnem, nebo někdy dříve... upřesním až budu vědět.

(Jinak sorry všem, vím, že srovnávat povinnosti ve škole s povinnostmi vůči rodině a v práci je z mé strany asi dost povrchní. Ale mě teď škola zaměstnává fakt hodně, tento semestr obzvlášť. Momentálně na tom s tím, co bych měl už mít, nejsem nejlíp, a nejhorší teprve začne.....je to špatné. :( .... )
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Erric píše:Jinak tim "uchopitelne" jsem myslel neco co je stravitelne pro normalni lidi - takze radsi nez uplne high fantasy nebo scifi bych to videl na horor z dnesni doby. Nebo neco ve smyslu bonda nebo batmana. Nebo treba drama na ponorce, o detech v nemocnici.. proste nejaky "normalni" setting s regulernimi cili jako (ocistit se z obvineni misto vyvrazdit vsechny skrety v okoli). Uz si rozumime?
Zajisté :wink:
Prostředí bych si taky ještě promyslel.
Předběžně by mě lákalo něco s tématem z nedávné minulosti. Např. prohibice ve třicátých letech, druhá světová válka nebo studená válka. Pozor, v žádném případě nemyslím bojovou akci (to už jsme tu měli...), ale spíš něco, co je tématicky bezprostředně spjaté s tímto obdobím - špionáž, útěky, skrývání lidí, konspirace atd. A to žánrově provázat.... s hororem. (na to lze tak nějak napasovat všechno, co psal Erric jako ilustrativní příklad...)
Charles píše: Nad prostředím si popřemýšlím. Už jsem měl v hlavě nějaké dva tipy, ale jeden je vyloženě tvrdá sci-fi a druhý taková alternativní historie, což je obojí asi dost necivilní. Zkusím podumat o něčem současnějším.
Z tvého příspěvku mě zaujalo zjm. ta alternativní historie, protože mě taky něco podobného blesklo hlavou. :clap:
Můžeš být konkrétnější? :-)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Safra prace, byt tak zase na stredni a mit spoustu volneho casu na hrani s kamarady.

Predstava je takova ze bychom opravdu hrali jen jeden den odpoledne a vecer - tedy pravdepodobne v sobotu. Vic casu tomu asi taky nemuzu moc obetovat.

Otevrenou hru budeme hrat urcite, hravame tak pravidelne:o) Ale jedno tajemstvi kazde postave bych nechal.

Jinak se asi shodneme na tom, ze by to mohlo jit trochu do hororu. Co takhle dat nejaky noir? Spojit Armonova 30. leta s troskou Lovecrafta. Detektivove, famme fatal a hororove prvky?

Anebo jit do klasiky ala Cold city - druha svetova/studena valka a snaha ziskani okultnich sil a technologii k vyuziti ve valecnem konfliktu. Pripadne to fakt hnat do roviny partizanu, odbojaru nebo tak neco, kteri ziji ve strachu ze vsech lidi kolem, skryvaji se apod.

Jsou to vsechno hrozne hezke motivy:o) Jen jsem to nahazel, zkuste to trochu rozryt a neco z toho vytahnout/modifikovat. Asi bych teda nesel dal nez mezi 1920-soucasnost.

EDIT: Jeste me napadlo, ze by slo jit do neceho ze soucastnosti ve stylu: Chlap, co je zavreny v kancelari, prace ho fakt nebavi, nevi ani proc to dela, nikoho nema, v noci nemuze spat, asi ma schizofrenii, protoez ho navstevuji divni lide. Rozhodl se spachat sebevrazdu....
neco v tom stylu - absolutne lidske, muze to byt vazne, muzou tam byt hororove prvky a prolne se to se snovymi svety ze Strepu - treba

libil by se mi jednoduse motiv O normalnich lidech, kteri maji PROBLEM.
Pecan
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 11. 2009, 21:44

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Pecan »

Ahoj,
zdravím vespolek. Ohledně termínů moc nepomůžu, ale 12 i 19.12 jsem snad docela ok. (Když bych si nezahrál, tak se svět nezboří.) Z témat, které tu padly mě na jednu stranu zaujaly 30 léta (četl jsem teď Den, kdy došly prachy), jen z té doby mám pocit, že hry na hrdiny se musí stočit na něco smutně civilního (období krize), pozadí velkého finančnictví (a krachu - krize, musela být spousta podvodů). mafie (al capone a spol) nebo třeba vzestup hitlera v německu (zajímavé téma, ale mě osobně chybí trochu znalostní background).

Z témat které tu nepadly a které jsou v rovině "nic crazy" mě napadá ještě rovina terorismu. A v tomto slova smyslu mě mnohem víc láká si to zrahrát za ty, které považujeme jako ty zlé. (Spousta prostoru pro konspirace a dramatické zvraty, které mám v příbězích osobně rád.)

Z blízké budoucnosti se mi líbí témata konfrontace lékařského kodexu a pokroku v medicíně. (Například situace, kdy vyspělý svět zakáže klonování a s výjimkou pár zemí, kde díky benevolentnějšímu systému vývoj jde mnohem rychleji, lékařský pokrok je na hranici morálky, nesmrtelnost je na dosah, ale otázky je , zda to není spíše globální riziko...) Lacinější varianty se dají najít v energetice - alternativní zdroje energie jako hrozba zhroucení současných mechanismů ekonomiky...
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Charles »

Termín: Zkusím zjistit co nejdřív, jak to vypadá s rodinkou. Ale je možné, že se přihrnou až na Štěpána, takže bych mohl toho 19.12. a uvidělo by se podle Armonových zkoušek.

Téma: Vypadají lákavě. Vím toho trochu jen o domácím odboji za 2. světové, v ostatním bych musel něco načíst nebo se spolehnout na romantické představy z gagnsterských filmů (30. léta). Na ten teroristický motiv jsem myslel taky - představoval jsem si něco jako 24 hodin v kulisách studené války (méně "udělátek" a ještě více klasické konspirace).

Ohledně 2. světové - viděl jsem nedávno fantastický fil Operace Silver A a četl nějaké knížky. Byly tym dva výborné prvky, které bych rád využil, a to klidně i v jiných kulisách (např studená válka):

1. Parašutisti (agenti) vysazení na našem území využívali skrýší a pomoci domácího odboje. Ani svým hostitelům ale nesměli někteří z nich říct, co je cílem jejich akce (atentát na Heydricha), protože někteří z domácího odboje by s takovýmto cílem nesouhlasili jako příliš riskantním a mohli by akci ohrozit. V tom teroristickém motivu by se to dalo využít např. tak, že přijíždíme do země, kde byli nedávno zajati někteří příslušníci naší organizace. Svým domácím spojencům tvrdíme, že naším cílem je osvobodit je nebo vyměnit za nějaké informace. Ve skutečnosti máme provést záškodnickou akci jako vyjádření toho, že naše organizace se nenechá vydíat, a to i svědomím, že to zajatci odensou. Pokud na to přijdou naši domácí spojenci, mohou nás klidně i udat, protože mezi zajatci mají příbuzné apod. Tato situace mě láká, protože je dost dramatická a konspirační.

2. Parašutisti měli své lidské chyby - jsou to sice národní hrdinové, ale někteří se v určitých situacích zachovali amorálně nebo dělali chyby v konspiraci. Např. čet. Gerik se vzdal četníkům, aniž by byl v ohrožení života, prostě selhaly jeho kontakty, neměl se u koho ukrýt, tak to zabalil. Nebo por. Bartoš se vyspal s ženou odbojáře, který jej ukrýval. To by se dalo využít tak, že Šrámy postav by byly naovržené tak, aby nás dostávaly do dalších konfliktů s místními spojenci, na kterých je naše mise závislá.

Ještě se mi hodně líbí ten Pecanův doktorský nápad. Jestli chce Erric na základě toho hraní dělat příručku pro Střepy, tak tohle by rozhodně bylo pochopitelné každému a přitom to téma má hodně velký myšlenkový přesah. Ale zatím nemám žádný nápad na příběh.

Armone, tu alternativní historii sem zatím tahat nebudu. Při čtení Střepů mě těch prostředí pro Střepy napadlo víc, tak z toho asi udělám samostatné téma a hodím to tam k dispozici všem. Musí to ještě trochu rozvést. Pak Ti hodím upozornění do soukromých zpráv, až to bude.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Charles »

Právě jsem se vrátil z tříhodinové vycházky s Anežkou a něco mi uzrálo v hlavě. Je tam skoro všechno, co zatím padlo, včetně toho, že postavy netvoří jednu skupinu. Asi jsem toho vymyslel až moc, klidně mě torpédujte, jestli jsem vám ukradl moc prostoru.

Prostředí:

Blízká budoucnost. Po tragédii v Číně zakázala Evropská unie i USA na svém území genetické experimenty s lidským materiálem. Jednou z mála zemí, která zákaz nepraktikuje, je Norsko, které nadále zůstává mimo EU a vědecká svoboda je jedním ze způsobů, kterým dává najevo svou nezávislost. Postoj Norska a několika dalších zemí světa je terčem kritiky. Papež dokonce vydal bulu, kde se vyjadřuje, že "vlády, které na svém území umožňují genetickou manipulaci, jednají proti božím zákonům". Říká se, že toto je nejostřejší politické vystoupení hlavy katolické církve od dob vyhlášení první křížové výpravy.

Kupodivu však věřící, a to i v samotném Norsku, vyjadřují svůj postoj většinou jen umírněnými prostesty. Daleko nebezpečnějšími odpůrci genetických manipulací jsou radikální ekologové, příznivci hnutí New Age a členové některých konzervativních politických stran. Ti jsou sdruženi v tajné organizaci pod názvem Antigena, jejíž vojenské křídlo Naturalis (něco jako Sinn Fein a IRA) již provedlo řadu teroristických akcí. Naposledy došlo dokonce k útoku na sídlo vlády, načež bylo v Norsku vyhlášeno stanné právo. Vztahy Norska s okolními zeměmi, zejména s Dánskem a Polskem se dostaly na bod mrazu poté, co Norsko oznámilo, že zadrželo několik členů Naturalis zodpovědných za útoky a jejich výslechy naznačují, že právě ze strany Dánska a Polska se jim dostává úkrytu a finanční podpory s tichým souhlasem oficiálních míst. Někteří zajatci již byli odsouzeni k smrti, trest dosud nebyl vykonán.

Postavy:

Vědec X:
X patří mezi špičkové odborníky na genetiku a má rozjetý velký projekt. Aktuálně však řeší řadu problémů - hrozí mu zastavení financování, žárlivý kolega mu chce ukradnout zásluhy za jeho objev atd. Navíc má v poslední odbě určité pochybnosti ohledně toho, zda jeho práce je skutečně eticky v pořádku. Vláda jej totiž tlačí k tomu, aby směroval projekt směrem k vojenskému využití s tím, že jako materiál mu dodá zajatce z Antigeny.

Odbojář Y:
Y je věřící a významná osobnost norské Antigeny. Je umírněný a v současné době soustředí veškerou svou pozornost na boj uvnitř Antigeny a snaží se dosáhnout vítězství své frakce, která usiluje o distancování se od Naturalis a jejich diverzních akcí. Y chce přetvořit Antigenu v politickou stranu, jejímž hlavním programem bude úcta k životu a zastavení genetických experimentů. Y pracuje v administrativě ve středisku genetických experimentů, odkud vynáší důležité informace. Stal se důvěrníkem vědce X a snaží se jej opatrnými rozhovory přivést k tomu, že co dělá, není správné.

Agent Z:
Dorazil do Norska ze zahraničí. Má rozkaz zahraničního vedení Antigeny zabít vědce X. Dostal kontakt na Y s tím, že on vědce zná a přes něj se k němu může dostat. Nesmí však odbojáři Y sdělit svůj cíl, protože by nespolupracoval. Proto má krycí historku, že jeho úkolem je navázat kontakt se zajatými členy norské Antigeny, získat od nich informace o tom, co při výsleších prozradili a připravit jejich osvobození. V současné době je v Norsku v ilegalitě a skrývá se v bytě Y, který mu uvěřil.

Už teď mě napadá i několik vedlejších postav, které to mohou dále zamotat. Dcera odbojáře, která má blízký vztah k některmému ze zajatců. Zajatec, který je bývalý spolupracovník agenta a byl vybrán jako první k vládním vojenským experimentům. Jeden z "pacientů" vědce, který dodal svůj materiál ke klonování a teď se mu dějí divné věci a žádá vědce o pomoc.

Co byste na to říkali? Asi by tam šel zamotat i ten horor a nadpřirozeno, ale mě osobně tam nijak zvlášť nechybí. Cokoliv z navržených věcí samozřejmě můžeme vyškrtnout nebo upravit...
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Charles: Vyhradil jsem si nejaky cas, abych nad tim mohl premyslet, ale to co navrhujes je pro me hrozne spatne uchopitelne. Mam zkusenost, ze takovehle hry pak pusobi rozplizle. Souvisi to s tim kolik je tam znamych veci, kterych se chytit. Norsko je pro me nezname, genetika je v poho, ale jen pokud jde opravdu o nejake scifi ulety, pokud to budeme chtit udrzet v nejake rovine diskuse, jestli klonovani ANO nebo NE, tak si dokazu jen tezko predstavit jak bych to vedl.
Nevim mozna to je jen osobni, ale nevim moc odkud to chytit a jak s tim pracovat. Nejvetsi problem mi delaji ty pojmy jako Norsko; medicina; politika; klonovani.

To ostatni, ze nekde je nejaky agent a vedec a odbojar - s tim nemam naopak problem vubec, to jsou naprosto v poho veci.
Takze ted prave s Armonem resime, jak spojit uchopitelny setting s necim zajimavym a zachovat to co vy chcete - jakoze mit protichudne zajmy, ruzne sceny, otevrenou hru apod.

Jinak jeste jsem experimentalne zjistil, ze strepy nejlepe funguji na hrach typu: tady je bar, tady kancelar, venku ulice a kus odsud velka tovarna - takove hry funguji nejlip - kdyz je tam nekolik malo scen na kterych se to toci.

Takze za chvili to sem ja nebo armon nalamem a budeme mit nejaky material - opet neco z ceho pujde vybirat.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Tak jsme to s Armonem probrali a sli bychom do:


Odboj za 2. sv. valky
Charles o tom hodne uz napsal, me i armonovi ten koncept sedi hodne, dale vysvetlim proc.

- je to pro normalniho cloveka naprosto uchopitelne
- je to o lidech a lidem blizke budou tam hodne hrat mezilidske vztahy
- da se to rozehrat na plose namesti/holicstvi/domek/rybnik za mestem (coz je to co jsem popsal drive ze je presne to co funguje, par klicovych scen, kde se vsechno deje)
- Pecan muze hrat ty zle (gestapaka; kluka z hitler jugend) ostatni muzou hrat bud neutralni nebo obeti rezimu
- neni problem proti sobe stavet motivace cile a zajmy
- ta hra muze byt silna prave diky tomu ze to budou uveritelne osudy
- pokud se to dobre postavi muze byt i velmi napinava (hororova jen kdybychom to posunuli od reality, coz je taky mozne, protoze s nemeckem se poji ruzne okultni a vedecke pokusy)
- da se do toho zapojit medicina, kdyby jedna z vedlejsich postav byl nekdo jako Mengele
- silna myslenka tam bude urcite, protoze vetsina pribehu z teto doby je hodne o lidskosti
- bude to takove komorni drama, takze zadna politika, nadramcove problemy a jine tezko uchopitelne rozplizlosti (to by potrebovalo mnohem vetsi pripravu a nemyslim ze to potrebujeme)


Zvolil bych treba francii, nebo klidne i nemecko.
Armon k tomu ma taky co rict, takze ten muze nahodit i namety postav. Jen armone, napis to jen strucne a nevyzrad vsechna ta tajemstvi co jsi namyslel, at ma kazdy moznost udelat si postavu podle sebe.
Urcite bude stat za to nahodit nejake vztahy mezi postavami.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Takže jak psal Erric, v zásadě s ním souhlasím v tom, že níže uvedené téma by mělo být snadněji uchopitelné. Nápad s medicínskými pokusy v Norsku je rozhodně zajímavý, nicméně to není rozhodně obvyklé téma. Prostředí stanného práva v Norsku si asi představíme dost rozdílně, což může vést k roztříštěnosti hry (to byl právě příklad našeho prvního hraní).
Naopak k tématu jako druhá světové válka každý z nás určitě aspoň jednou za život viděl nějaký film, nebo aspoň krátký dokument. Naše vzájemné představy o tomto prostředí budou nepochybně podobnější a myslím, že hře to jedině prospěje.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Vycházeli jsme v zásadě z myšlenek, které tady různě padly. Zkusil jsem to propojit a došel jsem k těmto návrhům:
Návrh1:
Prostředí: Venkov v okupované Francii
Téma: Odboj
Pozadí: Léto 1944, okupovaná Francie již očekává příchod spojenců. Zvyšuje se aktivita odboje. A právě kvůli tomu nacisté pustili své lidi zcela z řetězu….
Možné postavy:
1) Žid, prchající z koncentračního tábora do svého rodiště. Místo, ze kterého unikl, navíc není „obyčejný“ koncentrák, ale místo, kde se provádí pokusy, příčící se všem zásadám medicíny….
2) Odbojář, snažící se žida skrývat. Nacisté ale hrozí, že za každou sebemenší diverzi lehne celá vesnice popelem…vyplatí se takto riskovat na konci války?
3) Gestapák, který jde oběma po krku. Podle rozkazu je jejich dopadení životně důležité. Přestože se spojenci už blíží…takže rychle!
Možné vedlejší postavy: ustrašení vesničané, partyzáni, milenka německého velitele, vysazený spojenecký voják, lékař z koncentráku

"Návrh 2"
Prostředí: vědecká základna ukrytá v bavorských Alpách
Téma: počátky studené války
Pozadí: Konec roku 1945, území Německa okupují vítězné mocnosti. Američané v bavorských Alpách objevili místo, kde nacisté během války vyvíjeli něco skutečně nebezpečného….
Možné Postavy:
1) Německý vědec, z jehož hlavy pochází nápad, který nacisté zneužili pro svůj projekt. Ačkoliv čekal na vysvobození, stal se pro své schopnosti znovu loutkou, tentokrát v rukou spojenců. A asi opět bude muset spolupracovat na tom, co se mu již dříve příčilo…
2) Americký velitel, který se nemůže se smířit s tím, co se tady děje. Je strašné, že o tom okolní svět neví. Jenže rozkaz zní: „mlčet pod trestem smrti!“
3) Ruský špion, který musí zjistit, proč západní spojenci mají o toto místo takový zájem a co se tu vlastně doopravdy dělo a bude dít….
Možné vedlejší postavy: Němečtí vědci, američtí dozorci, nadřízený velitel, osoba s níž komunikuje špion, zamlklý údržbář, vědkyně - jediná žena v objektu

Návrh 3:
Prostředí: Okupované polské město
Téma: odboj a kolaborace
Pozadí: V okolí města je výrazné působení partyzánů a místního odboje. Nacisté proto zatkli několik desítek obyvatel města – víceméně náhodných, nevyjímaje ženy a děti – a vyhrožují jejich popravou, pokud se členové odboje do určité lhůty nevzdají…
Možné Postavy:
1) Profesor medicíny, který po obsazení Polska a zavření vysokých škol musel skončit na univerzitě. Nacisté mu však dali skvělou příležitost, aby svůj nový lék testoval na vězních. Stojí jedinečná možnost, jak experiment dotáhnout do konce, za životy tolika nevinných spoluobčanů?
2) Kolaborant, spolupracovník a nepostradatelný prostředník gestapa. Zasadil se i o zatčení obyvatel města, jenže si neuvědomil, že je mezi nimi i členové jeho rodiny, kteří mají být popraven rovněž...
3) Odbojář, jehož úkolem je dokázat, že Poláci se od nacistů nenechají vydírat. Proto se chystá na velitelství gestapa donést výbušninu. Dobře ale ví, že v budově je možná více vězňů než nacistů…
Možné vedlejší postavy: stráže, velitel gestapa, svůdná sekretářka, odbojář s vysílačkou, donašeč, další zatýkaní známí a příbuzní


Tak nějak se tam kloubí návrhy, které jste předtím navrhli. Všechno lze upravit a rozvést dál.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Charles »

Rozumím tomu, že to téma musí být uchopitelné pro Vypravěče. Škoda, na tom "dramatu Antigeny" jsem se děsně vyřádil. :cry:

Ale nevadí, vzhůru k novým myšlenkám. 8)
Jednoznačně nejvíc mi sedí návrh č. 2. Tam cítím velký potenciál k vnitřním dramatům. Akorát ty postavy budou každá potřebovat nějakou svoji agendu, aby se konalo i nějaké vnější drama - ale to už bude na hráčích. V takto odlehlých kulisách bych si dokonce dovedl představit i to, že by se to řízlo nějakým tím hororem (jen prosím žádný hitlerovský okultismus). Do toho bych tedy šel, panáčci. )

A aby v tom bylo trochu těch snů, nazval bych ten projekt "Probuzení do chladu" (jakože je to ten začátek studené války, jestli mě chápete :wink: ).
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Charles píše:Rozumím tomu, že to téma musí být uchopitelné pro Vypravěče. Škoda, na tom "dramatu Antigeny" jsem se děsně vyřádil. :cry:
Téma Antigeny bych určitě za ztracené nepovažoval, nápad je to rozhodně zajímavý a nikdy nevíš, kde se to ještě může hodit :wink:

Jinak co se týče námětů - jsou to samozřejmě jen nejhrubší obrysy, můžeme to různě modifikovat (resp. musíme $P ). Tzn. agenda pro každou z postav a další věci s tím spojené už jsou skutečně v rukou každého hráče. Jinak souhlasím, že návrh č.2 je pro "drama říznuté hororem" asi nejvhodnější.
Charles píše:A aby v tom bylo trochu těch snů, nazval bych ten projekt "Probuzení do chladu"
Ten název se mi moc libí ) ) )
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Charles píše:Rozumím tomu, že to téma musí být uchopitelné pro Vypravěče. Škoda, na tom "dramatu Antigeny" jsem se děsně vyřádil. :cry:
Naprosto chape jake to je, kdyz ti nekdo zrusi napad, ale verim, ze ta cesta, kterou se vydavame ted ma vetsi potencial.
Charles píše: Jednoznačně nejvíc mi sedí návrh č. 2. Tam cítím velký potenciál k vnitřním dramatům.
Super, ja nejsem proti, Armonovi se taky libi, takze Budiz tedy navrh 2.
Charles píše:Akorát ty postavy budou každá potřebovat nějakou svoji agendu...
Jasne, mame zvolene tema, muzeme smele prejit k postavam a jejich cilum:o)
Charles píše:A aby v tom bylo trochu těch snů, nazval bych ten projekt "Probuzení do chladu".

To se neboj.

Muzete navrhovat i nejake lokace, ve kterych se to bude odehravat - rad bych i nejake cool mimo tu zakladnu.

Jako vedlejsi postavu si bezpecne beru majora Williama Garreta, protoze bez nejakeho veleni a tlaku tento koncept bude jen tezko fungovat, kdyz tam uz nemame zadne nemce;o)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Erric »

No, jelikoz se tu uz tyden nic nedeje, tak to tedy opravdu odlozme az na unor, jak uz tu padlo. Protoze timhle tempem se nestihneme domluvit a ja to nestihnu nachystat na toho 19.12. - bavili jsme se o tom uz s charlesem.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Armon »

Škoda....ale asi to nakonec bude fakt lepší.

Tak se těším na únor :wink:
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti