Hraní: Probuzení do chladu

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Erric »

Probuzení do chladu

Hráči: Armon, Charles, Pecan
Vypravěč: Erric

Prostředí: vědecká základna ukrytá v bavorských Alpách
Téma: počátek studené války
Pozadí: Konec roku 1945, území Německa okupují vítězné mocnosti. Britové v pohoří Harz objevili místo, kde nacisté během války vyvíjeli něco skutečně nebezpečného…
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Možné Postavy:
1) Německý vědec, z jehož hlavy pochází nápad, který nacisté zneužili pro svůj projekt. Ačkoliv čekal na vysvobození, stal se pro své schopnosti znovu loutkou, tentokrát v rukou spojenců. A asi opět bude muset spolupracovat na tom, co se mu již dříve příčilo…
2) Americký velitel, který se nemůže se smířit s tím, co se tady děje. Je strašné, že o tom okolní svět neví. Jenže rozkaz zní: „mlčet pod trestem smrti!“
3) Ruský špion, který musí zjistit, proč západní spojenci mají o toto místo takový zájem a co se tu vlastně doopravdy dělo a bude dít…

Možné vedlejší postavy:
Němečtí vědci, američtí dozorci, nadřízený velitel, osoba s níž komunikuje špion, zamlklý údržbář, vědkyně - jediná žena v objektu
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Charles »

Díky, už se těším.

Jediná preference, kterou zatím mám, je, že bych chtěl zkusit "propletené individuální příběhy" spíše než "vzájemně se doplňující členy jedné skupiny". Takže hodně filmových střihů, hráči pomáhající aktivně Vypravěči ve scénách jiných hráčů a postupné propojování osudů hlavních hrdinů. Něco takového jsem ještě nehrál a Střepy mě nakoply k tomu, že bych to chtěl ochutnat.

Taky se chci zeptat, jestli bychom mohli být tři hráči. Že bych zkusil přizvat Pecana. Moc šancí tomu nedávám, že by přijel z Prahy (už je to taky taťka), ale vyloučené to není. Nevadilo by vám to?
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od fenikso »

Že jsem tak smělý, pokud budete hrát někde v Brně, nemohl bych se na zkoušku přidat?
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Rad bych sel do neceho vazneho, neceho opravdu na urovni. A kdyby se to povedlo tak i do neceho dostatecne lidskeho na to, abych pak tu hru mohl sepsat, modifikovat a pouzit jako TAKE n PLAY book pro strepy. Ale to neni nutnost, jen by mi to bodlo;o)

fenikso: Nezlob se, ale tohle bude uzavrena hra mezi kamarady. A hracu mame zda se dost.

Charles: Tve preference mi sedi - nemam s tim problem. Ucast Pecana mi urcite nevadi, ale v tom pripade bych vyzadoval, aby se s nami pravidelne podilel na nejake tvorbe hry tady na foru a pak opravdu prisel hrat. Zvazoval jsem vzit i Adelku, ale tam dost zalezi na terminu ktery si urcime... protoze zatim to s tim urcovanim terminu bylo takove nejake slozite:o) A Adelka pak ma zkouskove apod.

Takze se prvne domluvme kdo teda vsechno prijede a kdy to uskutecnime, at si to muzou vsichni naplanovat.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od fenikso »

Erric: OK, za zeptání nic nedám :oops: .
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Markus »

Jestli toto má být čistě soukromé téma, nechcete to přesunout do sekce pro soukromé hry?
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Markus: Vsechny ty hry predtim byly soukrome. A tak nejak ty hry tady slouzi jako databanka pripravnych sezeni a rozcestnik k zapisum. Neni to tu jen proto abychom se domluvili (s tim bych tady nespamoval) ale proto, ze z toho je obvykle i nejaky uceleny vystup.
Rad bych mel veci kolem Strepu pohromade.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

fenikso píše:Erric: OK, za zeptání nic nedám :oops: .
Jasne. O nic nejde, treba se bude dat domluvit na jarni slezinu nebo na gamecon, nebo tak neco. Ale tohle uz docela dlouho domlouvame.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Zdravím,

díky Erricovi za placeholder.

Charlesem navržený námět se mi velice zamlouvá, sám jsem rovněž nikdy nic podobného nehrál a docela mě to láka :wink:

Proti účastni kohokoliv dalšího (Adélka, Pecan...) nemám nejmenších námitek.

[quote
Erric píše:A Adelka pak ma zkouskove apod.

To já bohužel taky...... :oops: :( Jsem holt narozdíl od většiny z vás ještě studentík....
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Charles »

Ad termín: Poslední verze, co si pamatuju, byl víkend 12.-13. prosince. Celý víkend dát nemůžu, ale moje představa byla, že bychom se buď v pátek večer krátce slezli na finále přípravy a v sobotu po obědě hráli a nebo se potkali v sobotu večer a pak hráli v neděli přes den. S Pecanem jsem mluvil, a až bude termín, zjistí, jak je na tom a dá obratem vědět, jestli se připojuje nebo ne. Rozhodně by rád.

Ad téma: Myslel jsem podle zápisu, že podobný styl byla vaše první hra, kde šlo o ty arabské orgány. Každopádně co myslíš Erricu tím "vážné a dostatečně lidské"? Že by to mělo být něco civilního jako třeba psychologický film o mezilidských vztazích? Tedy nic sci-fi, fantasy nebo hororového? Já ohledně prostředí zatím naprosto nemám preference a nemám asi problém se naladit skoro na cokoliv...
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Charles píše:Ad termín: Poslední verze, co si pamatuju, byl víkend 12.-13. prosince. Celý víkend dát nemůžu, ale moje představa byla, že bychom se buď v pátek večer krátce slezli na finále přípravy a v sobotu po obědě hráli a nebo se potkali v sobotu večer a pak hráli v neděli přes den.
Ano, ano. Pro mě by to takhle bylo ideální, je to víkend po klauzurovém týdnu. Záleží teď, jak to bude Erricovi (a ostatním) vycházet s volnem.
Charles píše:Ad téma: Myslel jsem podle zápisu, že podobný styl byla vaše první hra, kde šlo o ty arabské orgány.
No jak se to vezme - ona ta první hra byla spíš pokus, jak vůbec Střepy fungují. I když se příběhy jednotlivých postav prolínaly, tak mám zpětně spíš pocit, že šlo víc o příběh každého zvlášť. Prostě co udělal hráč, tak mělo příběhově většinou význam spíš pro osud jeho postavy. Společné bylo to, že postavy čelily jednomu nebezpečí, ale jejich činy jen málokdy měly přímý vliv na osud ostatních. Prostě to "postupné propojování" a "aktivní pomoc Vypravěči ve scénách jiných hráčů" tady až tolik neklapala, jak by se možná ze zápisu mohlo zdát. Spíš tehdy Vypravěč musel hodně hráčům napomáhat, jak netradiční pojetí příběhu uchopit.
A hlavně herní mechanismus Střepů ještě tehdy (podzim 2007!) nevypadal zdaleka tak, jak dnes, a občas jsme se proto "zadrhávali".

Nastíněné téma ("přes pomoc Vypravěči postupně propojovat osudy ostatních") tak, jak ho asi většina z nás chápe, jsem tedy pořádně skutečně ještě nehrál. O to víc mě láká si to zkusit nyní, když už jsou Střepy "zaběhnuté".
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Armon »

Erric píše:Rad bych sel do neceho vazneho, neceho opravdu na urovni. A kdyby se to povedlo tak i do neceho dostatecne lidskeho na to, abych pak tu hru mohl sepsat, modifikovat a pouzit jako TAKE n PLAY book pro strepy. Ale to neni nutnost, jen by mi to bodlo;o)
Jestli Errica dobře chápu, tak tomu"vážný a lidský" jsem porozuměl spíš tak, aby to jednak nebyla fraška, ale spíš něco s napjatější atmosférou, a dále aby to bylo téma, které je "uchopitelné pro běžného hráče" (tedy např. ne příliš abstraktní žánr). Čili horor, sci-fi, fantasy jsem pochopil, že právě naopak ano.
Mě osobně by se např. horor v níže navrženém stylu dost líbil. Přičemž psychologie či mezilidské vztahy by tad ymohly vyniknout zrovna tak.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Erric »

Kuci nejak se mi to vsechno naplnilo:/ Ono tech vikendu do konce roku moc neni a vanocni pripravy a objizdeni rodiny mi v tom udelalo docela caru pres rozpocet.

Armone, jak schudne/neschudne to pro tebe vypada po Novem roce? Pokud by to byl problem udelat nekdy v lednu, tak bych mohl o vikendu kol. 19.12.
Omlouvam se, zas toho chci stihnout vic nez dokazu.

Jinak tim "uchopitelne" jsem myslel neco co je stravitelne pro normalni lidi - takze radsi nez uplne high fantasy nebo scifi bych to videl na horor z dnesni doby. Nebo neco ve smyslu bonda nebo batmana. Nebo treba drama na ponorce, o detech v nemocnici.. proste nejaky "normalni" setting s regulernimi cili jako (ocistit se z obvineni misto vyvrazdit vsechny skrety v okoli). Uz si rozumime?

Rekl bych z jsme vsichni tak nejak na stejne vlne.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: TEMA TEPRVE BUDE

Příspěvek od Charles »

Ten leden je problematický spíš u mně. Na začátku roku se nám má narodit druhé dítě a počítám, že péče o dvě děti nás přinejmenším prvních pár měsíců s Míšou oba zaměstná na plný úvazek. I když pokud bychom to fakt udělali stylem jeden den večer příprava a pokec a druhý den odpoledne a večer hra, tak to bych snad mohl nějak zvládnout. Ale spíš až tak v únoru, až se všechno trochu usadí.

19.12. za sebe nevylučuju, ale zatím nemůžu ani slíbit. Letos zůstáváme na vánoce v Brně a čekáme na hodinu H, takže ten víkend před vánocema asi u nás bude nějaký ten rodinný slet...

Ohledně hraní mám ještě další tip - chtěl bych zkusit úplně otevřenou hru, kde všechna tajemství jsou známa (s výjimkou nějakého toho esa v rukávu Vypravěče). Takhle my vůbec nehrajeme a já bych chtěl vědět, jak to na mě bude působit, když budu o ostatních postavách vědět vše a budu se snažit hrát, že to moje postava neví.

Nad prostředím si popřemýšlím. Už jsem měl v hlavě nějaké dva tipy, ale jeden je vyloženě tvrdá sci-fi a druhý taková alternativní historie, což je obojí asi dost necivilní. Zkusím podumat o něčem současnějším.
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů