Střepy snů - Dojmy z hraní

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Zamčeno
Uživatelský avatar
EasyWay
Příspěvky: 33
Registrován: 28. 6. 2009, 17:24
Bydliště: Karlovy Vary

Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od EasyWay »

Erric píše:EasyWay: Tak dej pak vedet, jak ten rodinný test dopadl :!:


Neboj. "test", který jsem provedl, by se dal nazvat spíš betatestem, neboť hra nám nedopadla přesně podle představ, především díky únavě hráčů a nedomyšlenosti děje (což byla moje chyba). Hra byla ze začátku trochu (ikdyž to je slabé slovo) spomalená. Hráči (otec, matka) se dohodli , že hodlají hrát "romanticko detektivní příběh", ve kterém by se objevovali koně. Tak po dlouhém přemítání jsme nakonec vytvořili postavy : Detektiv: Phil Marlowe (proutník, čestný, hrdý,nervózní,notorický), Rančerka : Suzy Wayneová (vůdčí typ - ředitelka, kráska, hysterická, nedůvěřivá, rodinný typ, láska ke koním). Příběh se točil okolo ukradeného závodního koně ..., který byl rančerce odcizen, z jejího ranče. Phil jakmile se o krádeži dozvěděl, chtěl za "každou" cenu koně získat nazpět.

Pozn.: Rozhodně jsem si nemohl stěžovat na nedostatek dialogů, které byly opravdu věrně zahrané (otec působil nějaký čas u divadla tak se nebylo čemu divit), nebo nedostatek rekvizit (klobouk (rančerka) falška kořalky (detektiv). Dialogů byl sice dostatek, zato nebyly kvalitní, co se obsahu týče. Snažil jsem se hlavně vysvětlit jak fungují konflikty ve hře. Což se mi s velkým usílím podařilo vysvětlit aspoň tátovi. (doufám, že to pochopil) $lol$


Dnes mě sestra přesvědčuje abych si s ní zahrál tak jsem na to zvědav. :think:
See ya.

Hraji/zajímám se o:

*Dračí Doupě 1.6 (pravidelně)*
*Vampire: Masquarade (občas)*
*Střepy Snů (náhodně)*
-Příběhy Impéria/Fate-
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od Erric »

EasyWay: Je asi lepsi to nelamat uplne pres koleno a ty hrace do toho zapojit pozvolneji. A hlavne pokud jste meli malo konfliktu, tak si priprav nejake bangy a reakce na hodnoty/sramy postav jak je to popsane v casti Priprava hry.

A tu hru uz jste dohrali? Jakoze cile postav se naplnily a tak?
Uživatelský avatar
EasyWay
Příspěvky: 33
Registrován: 28. 6. 2009, 17:24
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od EasyWay »

Erric : ...tu hru jste dohráli... ?

Ne, nemá to cenu, protože mi odešla "rančerka". Takže začnu s něčím novým. A tentokrát si připravím dostatek materiálu (zvraty, bangy apod. --- viz. příprava hry (sekce pro vypravěče) ) a dotáhnu vše pěkně do konce. :>;o) Aby to stálo za to 8)

Rozhodně se nenechám odradit prvním neúspěchem :wink:
See ya.

Hraji/zajímám se o:

*Dračí Doupě 1.6 (pravidelně)*
*Vampire: Masquarade (občas)*
*Střepy Snů (náhodně)*
-Příběhy Impéria/Fate-
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Erric »

Tak pak zas dej vedet. Osobne znam jen par lidi, co hraji/hrali se s vymi rodici, takze je to pro me velmi zajimave tema.
Allwenik

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Allwenik »

Vývoj střepů jsem sledoval, beta veri testoval a mám už i zakoupenou příručku, jako trvalý hráč a GM drd+ (poněkud upraveného k naši hře), jsem byl ze střepů nadšen. Je to vynikající hra. Jelikož hrajeme dlouhá tažení fantasy světy, rádi si občas tkz spočneme, vezmeme střepy a z fleku zahrajeme třeba cyberpunk. Jsou to dobře udělaná pravidla a už všichni ze skupiny si vyzkoušeli hru. Opravdu paráda, nezpočítám na prstech obou rukách, kolikrát jsme to už hráli, jen tak, když jsme se sešli, bez dlouhé přípravy. ;-) Vím, že je to možná už ohrané, ale znova smekám. To se fakt povedlo! :clap:
Uživatelský avatar
Allwen
Příspěvky: 57
Registrován: 4. 12. 2007, 22:21
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Allwen »

:) jsem zapomněl heslo,:)
Věřím jen v jednoho boha, ten bůh má jméno Tolkien.
http://www.thakklomp.unas.cz
adrian
Příspěvky: 3
Registrován: 31. 7. 2009, 16:28

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od adrian »

Tak máme za sebou druhou hru ve střepech.Sešly sme se jen čtyři a čas byl omezenej na 4 až 5 hodin i s přípravou.Vzhledem k nízkýmu počtu hráčů,padlo rozhodnutí hrát bez vypravěče a musim říct,že to fungovalo výborně.Na nic složitýho nebyl čas,takže akce.prostředí postapo.Příprava zabrala,tak hoďku a půl,sesmolily sme nějakej příběh,kde postavy byly jednotlivci nemající spolu nic společnýho.Všechny informace u postav byly otevřený,aby ostatní mohli hrát za vypravěče,až na cíle.ty se napsaly z druhý strany deníku.Každej při přípravě vymyslel pár bangů,ktarý rovněž poznamenal na druhou stranu deníku a při hře je podle potřeby zapojoval do příběhu(když došlo na honičku v autech a hráč začal popisovat,jak se před auto zřítil stožár,nestálo to snovej bod-i když mu to hodně pomohlo,páč to měl napsaný,jako bang-čili práce vypravěče).Když došlo ke konfliktu,převzal prostě roli vypravěče některý z hráčů.Nakonec se nám cíle postav krásně skřížily.Konflikty odsejpaly plinuleji než poprvý a vůbec sme si se systémem začaly rozumět.Vypadá to,že střepy u nás maj jasnou ůlohu:jednorázovky na prudko.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od BasilisK »

Tak jsme zacali hrat. Ja byl storyteller.

Zanr: krimi horror (mafie, drogy, prostitutky, nadprirozeno).

POSTAVY: zkorumpovany polda se zavyslosti na koksu. Byvaly vudce gangu co jej ten den propustili z vezeni a vladu nad mestem prevzal jeho bratr. Prostitutka-fetacka co uziva drogy aby prchla pred svym druhym ja (coz by melo byt jeji mrtve dvorce).

PROSTREDI: zatim nespecifikovane mesto ve vychodni evrope, destivy podzim

Zatim jsme jen udelali pripravu a stihli si zahrat predehru. :lol:
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
nerv

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od nerv »

První hra ve střepech mi přišla složitá(mechanismy) a taková naroubovaná(třeba když někdo chtěl dostat trailer do hry). Nicméně druhá a třetí hra(po osvojení mechanismů a přechodu na plynulou hru) mě doslova uchvátila. Hodně záleží na zkušenostech hráče, někteří si zahrají více než ti druzí. Osobně se mi líbí, když moje postava konflikty spíše prohrává, protože hra pak je mnohem zajímavější a podněcuje ostatní k dalšímu zamyšlení a vytvoření např. nové scénky.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Erric »

Dik moc vsem za dojmy, jsem rad, ze vas to bavi. Takhle vim ze to melo smysl.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od BasilisK »

Zdravim. Mi zase prislo relativne snadne zakomponovat trailer do hry (alespon vetsinu). Zalezi to ale hlavne na konkretnim popisu.
Narazili jsme ale na zajimavy problem: musi hrac zanest do hry SVOU upoutavku nebo muze zanest do hry upoutavku LIBOVOLNEHO HRACE? Zatim jsme se dohodli, ze je jedno ci upoutavku kdo zanese do hry, ale jak jsem psal mame zasebou jen predehru.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Bajo »

nerv píše:Osobně se mi líbí, když moje postava konflikty spíše prohrává, protože hra pak je mnohem zajímavější a podněcuje ostatní k dalšímu zamyšlení a vytvoření např. nové scénky.
Och, nikdy jsem nedoufal, ze tohle od nekoho po hrani Strepu uslysim :)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Erric »

BasilisK píše:musi hrac zanest do hry SVOU upoutavku nebo muze zanest do hry upoutavku LIBOVOLNEHO HRACE? Zatim jsme se dohodli, ze je jedno ci upoutavku kdo zanese do hry, ale jak jsem psal mame zasebou jen predehru.
Trailer je spolecny pro vsechny! Libovolny hrac muze zanest libovolny radek z traileru.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Peekay »

Bajo píše: Och, nikdy jsem nedoufal, ze tohle od nekoho po hrani Strepu uslysim :)
Skoda, ze sa mi vtedy nepodarilo presvedcit Errica, ze postava sa ma zlepsovat iba za zlyhane ciele :P
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Erric »

Peekay píše:Skoda, ze sa mi vtedy nepodarilo presvedcit Errica, ze postava sa ma zlepsovat iba za zlyhane ciele :P
Zadna skoda!
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host