Střepy snů - Dojmy z hraní

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Zamčeno
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Alef0 »

Ja som mal na mysli situácie, keď urobíme za behu skvelý príbeh, ale potom pri spisovaní sa ukáže, že na papieri až tak skvelo nevyzerá -- ale to nie je podstatné, lebo zážitok plynie z toho, čo sa dialo na sedení.

A to aj naopak: ak si prečítaš scenár hry, vieš plusmínus o čom je dej, ale už ti ujdú tie všetky nuansy, herecké výkony, atmosféra.

Mne napr. vôbec nevadia ani úvahy o dejových linkách, to sa nám stávalo na Wushu alebo naposledy aj na Primetime Adventures - veľakrát, že sme si hovorili ,,a čo keby radšej" a napodiv sme sa mnohokrát všetci zaradovali, ako skvele sme ďalšiu možnosť vybrali.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
engi
Příspěvky: 32
Registrován: 13. 6. 2011, 22:48
Bydliště: Praha

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od engi »

Ale jo, to beru. Taky mě baví vymýšlet další zajímavé možnosti toho, kam se hra posune. Jenže jde už potom spíš o práci scénáristy a ne zážitek, kdy jsi vtaženej do hry jako postava. Prostě pro mě v tu chvíli praskne bublina s názvem atmosféra.

Ale možná je to, jak říká Pieta, o tréninku.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Alef0 »

Ty to berieš z hľadiska ponorenia do postavy, čo je skvelý pocit.

Ja zase to beriem z hľadiska toho, že vidím odvíjať sa film ,,tu a teraz", čo je tiež skvelý pocit.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Charles »

Engi: Něco velice podobného jsem u Střepů zažíval taky. Mě třeba při poslední hře na Gameconu pomohlo hodně zestručnit popis těch dvou možností - pokud Ti spekulování nad různými varinatami vývoje a nad jejich dopady v nějakém směru kazí záitek, tak ho prostě zkraťte. Každý vyjádří svou variantu jednou větou, kde se zaměří zejména na výsledek, a detaily doplníte až při popisu vítězné varianty, aby ta co nejlépe uvízla v paměti. Ale není to univerzální řešení (vlastní zkušenost) - někdy prostě člověk neodolá a o varinatách začne diskutovat, jindy někdo potřebuje s vymýšlením pomoct...
Uživatelský avatar
engi
Příspěvky: 32
Registrován: 13. 6. 2011, 22:48
Bydliště: Praha

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od engi »

Charles píše:Ale není to univerzální řešení (vlastní zkušenost) - někdy prostě člověk neodolá a o varinatách začne diskutovat, jindy někdo potřebuje s vymýšlením pomoct...
No právě, mám podobnou zkušenost. Ale zřejmě to bude chtít trénink. Díky za radu.
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Arten_CZ »

Ahoj ve spolek. Koukám, že tohle téma je víc než mrtvé, tak ho oživím, protože Střepy si to zaslouží. Dnes jsme po minulé krátké minihře začali hrát příběh ve Střepech a hra je i po letech stále skvělá a funguje na jedničku. Na dnešní hru budou určitě všichni dlouho vzpomínat.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Pepa »

Jako já jsem to sem nikdy nenapsal explicitně, ale mě Střepy snů nikdy nezklamaly. Ani z pohledu vypravěče, ani z pohledu hráče.

A to jsme v tom hráli všechno možné. Mnohokrát nejrůznější fantasy, Star Wars a další sci-fi, western, postapokalypsu, zombie apokalypsu z našeho města :) a také podivné experimenty v ruském městečku :)

Je škoda, že žádné další moduly (prostředí) pro Střepy snů nevychází, ale každopádně Střepy snů doporučuji všem a autorům za tuto krásnou hru moc děkuji a tleskám :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od ShadoWWW »

Hra ve své době dobrá. Ale Fate Core ji už v podstatě ve všem překonal.

Vydávat rozšíření dnes už asi nemá smysl.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Aljen »

Fate Core je hodne ina hra. S inym vystupom.
Strepy maju proste svoj pristup (a originalny) k tvorbe pribehu. A je skvely (len nie vhodny vzdy a vsade ... hmm co plati pre kazdy system)

Dalsie moduly by som tiez rad videl. Bohuzial Erik sa dal na biznis ;)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od Erric »

Nazdar! Mam radost, ze se Strepy stale hraji, uz je to pet let, co vysly, a vzdycky mi udela hroznou radost, kdyz ke me pritecou nejake zapisy/zazitky z hrani.

Je pravda, ze na psani modulu uz nezbyva cas. Jak pise Aljen, je to castecne kvuli tomu, ze si musim vydelavat na zivobyti, ale hlavne proto, ze komunita kolem Strepu je o nekolik radu mensi nez mnozstvi hracu, ktere dokazu pobavit delanim videoher. A tak se snazim byt uzitecny hracum spis tam.

Vlastne vam patri velky dik, protoze diky vam, co hrajete, Strepy snu stale ziji :!:
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - Dojmy z hraní

Příspěvek od ShadoWWW »

Rozhovor s Erricem. :-)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti