První veřejné hraní: GameCon 2009

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

mackan
Příspěvky: 54
Registrován: 13. 6. 2009, 21:31
Bydliště: Boskovice - Brno -Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od mackan »

Namachrovani nebude problem, superinteligentni - mam-li to chapat doslova - to by mohl byt orisek :-) Alieni resici detektivni zapletku, to se mi libi. At uz budou pohnutky jakykoli. By mohlo byt soucasti odehravaneho pribehu, "donutit" nas ten pripad resit, nejlip kazdeho z jinych duvodu, at se GM nenudi :-)
mackan
Příspěvky: 54
Registrován: 13. 6. 2009, 21:31
Bydliště: Boskovice - Brno -Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od mackan »

Zacinat by to mohlo jako nevinej space trip particky znudenych alienu a zvrhnout by se to postupem casu v tu detektivku mohlo:-) co ja vim
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Jeste vas tu chvilku necham hazet napady, protoze nemam moc casu, vecer to pak shrnu a posunem se kousek dal.
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

souhlasím s Mackanem, tohle je taky dobrý nápad :clap:
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Tak jsem to shrnul v zahlavi. To co ted delame je priprava na hru a vyplnovani takzvaneho Nametu, ktery nam usnadni ujasnit si o cem vlastne hrajem.
Zbyva nam upresnit:
Zanr
- co vam prijde pro tento zanr typicke napr.: typicke je, kdyz to vsechno vyresime, zjistime ze jsme nadelali vic skody nez uzitku...

Prostredi
- kde se hra bude odehravat
- co v tom prostredi vlastne ti alieni znamenaji (napr. je to minoritni skupina, drzena v tajnosti pred lidmi, ale pracuji jako detektivove pro FBI.. napr.)
- funguje v tom prostredi magie? nadprirozene schopnosti? emzacka technologie?
(pokud budete mit i nejake obrazky, nebojte se je sem hodit, udelame z toho pak nejakou databanku materialu - cilem je udelat si predstavu kde to vlastne chceme hrat)

Tema
Vseobecne nadramcove tema hry, napr.: Maji alieni pravo na zivot na Zemi?; Jsou lide pripraveni na emzackou technologii? atp.

Takze nad temito tremi vecmi zkuste popremyslet a neco sem nahodit, pak to zase shrneme a zacneme s postavami.
Ragnar
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 6. 2009, 13:37

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Ragnar »

Ahoj, bohuzel jsem se ted pres vikend dozvedel, ze na Gamecon nebudu moct prijet... Moc me to mrzi (a hlavne me to stve, protoze jsem se na strepy uz celkem tesil), ale proste mi do toho neco vlezlo... Odhlasil jsem se na strankach Gameconu a vzhledem k tomu jakej byl o strepy zajem, tak se snad este nekdo za ten mesic prihlasi.
Tak si to tam uzijte...

Ragnar
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Tak jo to volne misto tam stale je, takze pokud to cte nekdo externi a chce si prijit zahrat, ma moznost.
Uživatelský avatar
Althalus
Příspěvky: 11
Registrován: 22. 6. 2009, 21:37

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Althalus »

Těšte se lidi, sliz se jde zapojit do hry. :>;o)

Co se týče žánru, líbil by se mi nějaký pěkný paradox, kupříkladu jako teď nastínil Erric.
Uživatelský avatar
Althalus
Příspěvky: 11
Registrován: 22. 6. 2009, 21:37

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Althalus »

Teď mě napadlo, co takhle prostředí vesmírné lodi putující vesmírem, podobně jako třeba Červený trpaslík?
Uživatelský avatar
Elissa
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 6. 2009, 17:35
Bydliště: Libušín
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Elissa »

Nevím, to mi přijde dost omezující... radši bych měla možnost vypadnout, když bude nejhůř :wink:
No, jinak prostředí asi Země - samozřejmě s rozvinutou vesmírnou technologií a s kontakty na mnoho druhů. Pokud chceme opravdu detektivku, pak bych navrhovala New York, Chicago nebo Los Angeles 25.století. Třeba i mafii :>;o)
mackan
Příspěvky: 54
Registrován: 13. 6. 2009, 21:31
Bydliště: Boskovice - Brno -Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od mackan »

Nejak ticho po pesine... :-) co vlastne chybi doresit?

Kdyz bych se mel vyjadrit k prostredi a okolnostem... libil by se mi nejaky postapokalypticky "svet"... :-) Neco ve smyslu ostruvků hi-tech civilizace obklopených barbarským morem. Klidne by cast se mohla odehravat i na orbite v nejakych vesmirnych stanicich...

Na pozadi pribehu bych videl konflikt - civilizace vs "temno" Prichod mimozemstanu muze byt vniman jednou ze stran jako svitani na lepsi casy.. "Vedecky" zajem nebo uctivani jako bohove na strane druhe... :-) Proste prvni setkani s mimozemstany...

A tady z tohodle by mela vyplynout nejaka detektivni zapletka, kterou proste musime vyresit... nebo bude zle (pro nas, nebo aspon pro ten svet.)).. a taky jde o to, jak tento svet bude po nasem antre vnimat dalsi mimozemske navstevniky:-)

ale my jsme jen bandicka emzaku na space tripu do okrajovych casti vesmiru.. :-) Nejspis napachame vic skody nez uzitku.. ale budem nad veci... Jen to vyresit k vseobecne spokojenosti... a vypadnout odsud a konecne si vychutnat zaslouzenou dovolenou :-)

Videl bych to nejak tak:-)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Omlouvam se, jsem ted dost vytizeny spoustou jinych veci.
Potrebuji, abyste se domluvili co konkretne za prostredi - a uz dodrzovali veci ujednocene v zahlavi. Aby to melo nejaky vyvoj. Pak uz zacnete navrhovat postavy. Zatim bude stacit koncept napr.: mimozemsky trestanec/detektiv, co to ma na haku...

Pokusim se to ted uz trochu lepe moderovat.
mackan
Příspěvky: 54
Registrován: 13. 6. 2009, 21:31
Bydliště: Boskovice - Brno -Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od mackan »

Coze? tak to co jsem napsal ve svym poslednim prispevku je uplne z cesty? :D ja mel pocit ze to presne odpovida objednavce... :-) a ten pocit mam porad... tak ted nevim.) mno tak si pockam, jak se to vyvine...
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Mackan: Ne v pohode, jen potrebuju abyste o tom diskutovali a vytvorili nejaky spolecny kompromis.

All: To co je v zahlavi uz berte jako uzavrene. Je to proto, aby se diskuse nekam posouvala. Vnimam, ze je trochu problem se tady domluvit na nejakem ujednocenem prostredi, bylo by fajn, kdybyste sem dali nejake ilustrativni obrazky, abychom meli vsichni predstavu co pod temi vsemi pojmy myslite. A navrhuji se pak hbite presunout k navrhu postav.
Uživatelský avatar
Elissa
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 6. 2009, 17:35
Bydliště: Libušín
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Elissa »

No, o prostředí jsem se zmínila o pár příspěvků výše...
A postavy - viděla bych se jako lidmi velmi znechucená emzačka, feministka donucená spolupracovat nejen s lidmi, ale
i s muži svého druhu. Prostě katastrofa. Na druhou stranu docela dobrá vyjednavačka (má "své" způsoby) a etnolingvistka.
Celkem k potřebě, ale lehce nesnesitelná :roll:
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti