Testovací hraní: Střepy války

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Armon »

Nord píše: ...jestli Armone víš o více historicky doložitelných bitvách, kterých se účastnili, tak je klidně ve stručnosti vyjmenuj ať se výběr zase trochu rozšíří $;)
Jo, těch by bylo mrtě :)
Ono vlastně každá z variant jde s patřičnými úpravami nějak nakombinovat na všechny strany (tedy i na Rusy a Američany).

Pokud bychom chtěli skutečně zimní prostředí, tak za Rusy připadá v úvahu jakákoliv zima počínaje rokem 1941 (v každé zimní válce přitom vždycky posílili jak prase $D )
V případě Američanů připadají v úvahu hlavně ty Ardeny, to byla jejich největší zimní bitva (nemusí jít přitom nutně jen o zmíněné obléhání Batsogne!). Jinak z dalších jejich zimních akcí mě napadají snad ještě italské Apeniny v zimě 1943/44.

Vybrané prostředí už ale vždycky půjde nalepit na nějakou skutečnou událost, s tím bych si tolik hlavu nedělal. Hlavně se na něm musíme shodnout.
Zatím tady vítězí zima - já osobně nejsem vůbec proti.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Armon »

Takže když si to shrneme:

Národ: Nord navrhl zúžení na Sověty a Američany, Erric souhlasí a já také nejsem proti

Prostředí: Zimní válka (navrhli Erric i Nord, rovněž nejsem proti)

Nyní ještě počkáme na vyjádření Egwain a Darka $;)
Egwain
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 12. 2008, 22:13

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Egwain »

Jsem taky pro. Místem se mi víc líbí to město, tzn.Rusáci ale lidma zase víc Američani, resp.tím co Nord o Američanech napsal.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Erric »

Jsem hrozna lama a v domeni, ze o svatcich nebudu mit cas na hrani jsem nechal svuj pytel plny kostek v Brne. Takze vemte vsechny 6tistenky co mate. At ma kazdy aspon 6.
Nord
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 12. 2008, 10:34

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Nord »

Erric píše:Takze vemte vsechny 6tistenky co mate. At ma kazdy aspon 6.
Hledám sponzora... :cry:
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Erric »

Đark pravdepodobne nebude moci, kdyztak se pripoji zitra. Budeme se muset domluvit bez nej - pokud mozno co nejdriv, at muzeme davat dohromady postavy a materialy.
Nord
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 12. 2008, 10:34

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Nord »

V tom případě to Erricu rozsekni. Dohodli jsme se na zimním prostředí a jako stranu volíme Rusy nebo Američany. Podle mě je vhodná chvíle na to, aby sis jako vypravěč připravil co nejúrodnější pole působnosti, tedy téma který ti připadá bohatější. Jestli to stihnu, zkusím pak ještě dneska poslat nástin postavy.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Armon »

Egwain píše:Jsem taky pro. Místem se mi víc líbí to město, tzn.Rusáci ale lidma zase víc Američani, resp.tím co Nord o Američanech napsal.
Na tohle se vůbec nemusíš ohlížet. Nord to napsal jen jako jakýsi nejobecnější rys, prostě jako to, co se o těch národech za války všeobecně říkávalo. To ale neznamená, že takoví jsou nebo musí být všichni. Nezapomeň, že to není Drd, kde máš striktně vypsané, že hobiti jsou "malí a rychlí" a krollové "velcí a silní".
Klidně můžeš hrát za Rusa (Rusku), který (která) pochází třeba až z asijské části Ruska, kde se nebojuje, a tudíž jde do boje s nadšením, ovšem pak těžce vystřízliví, když pozná realitu a rovněž už "začne počítat dny".
Naopak můžeš hrát i za Američana, který pod dojmem, že by Němci jinak určitě napadli jeho vlast, bude "zalehávat kulomety".

Prostě postavu si vytvoříš sama podle sebe, ber skutečně co se ti víc zamlouvá. A vůbedc to nemusí být žádná z takových, jaké jsme uvedli v příkladech výše :wink:
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Armon »

Nord píše:V tom případě to Erricu rozsekni. Dohodli jsme se na zimním prostředí a jako stranu volíme Rusy nebo Američany. Podle mě je vhodná chvíle na to, aby sis jako vypravěč připravil co nejúrodnější pole působnosti, tedy téma který ti připadá bohatější. Jestli to stihnu, zkusím pak ještě dneska poslat nástin postavy.
Možná teď budu působit, že něco moc organizuju, ale Vypravěč ve Střepech není totéž co Pán Jeskyaně v Drd, který má neomezenou moc nad hrou. Naopak - tady se na tvorbě příběhu podílejí hráči, a my jsme ti, kdo musí rozseknout, za koho se bude hrát.

TEDY: Proti zimní bitvě nikdo neprotestoval, budiž tedy zimní bitva.
Co se týče národů: Nord v jednom příspěvku zmínil, že by se mu líbili Rusové právě kvůli prvkům z filmu Enemy at the gates. Egwain napsala, že ji láká více sovětské prostředí, ale že jsou jí "lidsky" sympatičtější Američané - nicméně za Sověta s "americkým" charakterem se nikomu nezakazuje hrát.

Proti Sovětům tudíž nikdo není.

Pokud jde o mě, tak jsem spíš pro Sověty než Američany, a to z jednoho důvodu: Američané mi přijdou už moc provaření, filmy o nich jsou mnohem slavnější, navíc se za ně podle mě v podobných "válečných žánrech" bude hrávat jaksi častěji. Navíc u sovětů je možno použít (jak psal Nord) i ten motiv nebezpečí hrozící z vlastního týlu, tedy zvěrstva komunistické ideologie.

Já jsem tedy pro Sověty, Nordovi ani Egwain nevadí.
Myslím, že to vyhráli.

Pokud je někdo proti, ať se ozve, od toho máme fórum :wink:
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Erric »

Okej, je rozhodnuto, bude to v Rusku.
Prosim te, Armone, vyber nam nejakou peknou zimni bitvu jak s prirodou, tak s mestem a hod sem kdyztak mapu. Nechci abychom hrali neco realneho, ale je dobre z neceho vyjit. Resp. na pocatku hry mohou byt realne veci, ale nesmi byt hre na prekazku a hra uz se pak musi odvijet sama. Dokonce bych se i priklonil k tomu ze bychom nejake realie upravili s cistym designerskym zamerem - aby hra byla vic cool;o) Klidne muzem spojit vic udalosti do jedne, aby to cele bylo hutnejsi a tak.
Co za sebe nechci, tak odbojove intriky. Chci poradnou akci s puskami, tanky a vybusninami.

Pri svem patrani po realiich sem muzete hazet i obrazky zbrani te doby, nebo nejake inspirativni fotky.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Armon »

Erric píše:Okej, je rozhodnuto, bude to v Rusku.
Prosim te, Armone, vyber nam nejakou peknou zimni bitvu jak s prirodou, tak s mestem a hod sem kdyztak mapu. Nechci abychom hrali nic realneho, ale je dobre z neceho vyjit. Resp. na pocatku hry mohou byt realne veci, ale nesmi byt hre na prekazku a hra uz se pak musi odvijet sama. Dokonce bych se i priklonil k tomu ze bychom nejake realie upravily s cistym designerskym zamerem - aby hra byla vic cool;o) Klidne muzem spojit vic udalosti do jedne, aby to cele bylo hutnejsi a tak.
Co za sebe nechci, tak odbojove intriky. Chci poradnou akci s puskami, tanky a vybusninami.

Pri svem patrani po realiich sem muzete hazet i obrazky zbrani te doby, nebo nejake inspirativni fotky.
OK, beru na vědomí.
Jediná historická reálie, kterou bych doržel, je v podstatě jen jedna, a to velice jednoduchá: v Sovětském svazu je komunismus, tudíž místo "ano pane!" musí znít "ano soudruhu!" A také sovětské velení nijak nešetřilo lidskou silou, jednotky byly často vrhány na skoro sebevražedné mise a i malé porušení rozkazu mohlo být potrestáno kulkou.
Prostě udržet tam tuto atmosféru, kdy se sovětský voják často nachází mezi nacistickým kladivem a sovětskou kovadlinou - aby prostě šlo poznat, že se hraje v Sovětském svazu.
Jinak ve zbytku se rozhodně žádných reálií držet nehodlám a sám se těším taky hlavně na akci. :wink:
Egwain
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 12. 2008, 22:13

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Egwain »

Bezva, takže to asi bude pořádná řež:o) já se vším souhlasím a hlasím se, že můj první nástin role je sniperka:o)
Nord
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 12. 2008, 10:34

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Nord »

Armon: Erricův zásah jsem navrhl spíš protože mi přišlo, že hrozí že se dneska nedohodnem $;) A navíc je celkem fuk jestli to rozsekne Erric nebo někdo z nás, důležitý je že to někdo rozsekl a můžeme se hnout dál.

Zkusím vymyslet způsob jak vám dopravit tátovy fotky z Ruska. Byl tam za prací a když si občas něco fotil, tak zachytil i něco co by asi žádný Rus na internet dobrovolně nedal. Může to pomoct představě jak vypadá ruská příroda nebo jak takový obyčejný Rus bydlí. Jestli je někde najdu tak vám je pravděpodobně hodím na mail.
Jinak asi bude záhodný SPOLEČNÝ CÍL, ne? Tak nějak obecně by to mohlo být osvobození města a přilehlého okolí. Celý tenhle velkorysý úkol by mohl zahrnovat větší množství akčních úkolů, který už Pepa zmiňoval (odstřelit generála, překopat kabely, zničit techniku, vykouřit Němce z lesa, ...). Plus jestli to chceme mít opravdu vydatný, můžeme si dát za další společný úkol zdrhnout ze Sovětskýho svazu, zastřelit lampasáka který má nastarosti dohled nad naším postupem vpřed a jenom vpřed (abychom si ulevili od kovadliny) nebo vyhladit NEkomunisty ve vlastních řadách, když už máme ten komunismus.
Co vy na to?

Já bych na sebe vzal roli nějakého místního už ostřílenýho vojáka, který zná okolní lesy a uličky a vyzná se v pokládaní pastí a v sabotážích (nevěřili byste kolik Rusů pytlačí, krade vodu a plyn a hádejte kde se to hodí $D )
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Armon »

Nord píše: Jinak asi bude záhodný SPOLEČNÝ CÍL, ne? Tak nějak obecně by to mohlo být osvobození města a přilehlého okolí. Celý tenhle velkorysý úkol by mohl zahrnovat větší množství akčních úkolů, který už Pepa zmiňoval (odstřelit generála, překopat kabely, zničit techniku, vykouřit Němce z lesa, ...). Plus jestli to chceme mít opravdu vydatný, můžeme si dát za další společný úkol zdrhnout ze Sovětskýho svazu, zastřelit lampasáka který má nastarosti dohled nad naším postupem vpřed a jenom vpřed (abychom si ulevili od kovadliny) nebo vyhladit NEkomunisty ve vlastních řadách, když už máme ten komunismus.
Co vy na to?
Super, díky za příspěvek. Velice dobře shrnuto, o co by se mělo hrát a nad čím bychom měli uvažovat. 8)
Díky Norde :wink:
Nord
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 12. 2008, 10:34

Re: Testovací hraní: Střepy války

Příspěvek od Nord »

Cool 8) Tak to vypadá že se nám rýsuje vícero potenciálních společných cílů. Minimálně zamýšlím že ty, které neskončí jako společný cíl si vezmu jako personální... Zatím jako svůj vlastní cíl zamýšlím Stát se národním hrdinou $D
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti