Testovací hraní: Unity is falling down

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Erric píše:A taky pojdme tedy rozhodnout, jestli pujde v pribehu spis o nejakou detektivku, organizaci, akci ve stihackach, nebo proste o vyrovnavanim se s pravidly Jednoty... je potreba mit nejaky nosny motiv. Pro kazdeho z vas je podstatne neco trochu jineho, ale pritom mate namireno podobnym smerem, pojdme to tedy nejak rozumne slozit dohromady.
To znamená, že chceš jednotu místa, času a děje?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

no, mě by sedělo mísení vlastních dilemat (jsem stále člověk? Kam až můžu jít abych stále ještě byl?) se střetem se společností (s jejími pravidly, striktností a neosobností), možná se šancí tam něco změnit, nebo trpce pohořet...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Pieta: Spis jen toho deje, jakoze o co pujde. Ja navrhnul bitvu ve scifi prostredi se stihackama. Ty jsi navrhnul spis mir, ale uz jsi nenavrhnul o co konkretne pujde. Jakoze ja momentalne nemam nic proti cemukoliv, co chcete hra, spis se tedy pojdme domluvit na tematu, kolem ktereho se to bude tocit tzn.: pojdme udelat detektivni akcni epizodu o hledani vraha, nebo mysticna; pojdme se proletet ve stihackach; pojdme ulovit projekt 2501; pojdme utect z vezeni jednoty; pojdme pracovat do tovarny na implantaty. atd.

Sirien: Nejsem si jisty, jestli budu schopny dostatecne naplnit tva ocekavani v tomto smeru za necele 4 hodiny jeste s ostatnimi hraci. Pokud mas konkretni predstavu a byl bys ochotny mi nejakym zpusobem pomoci, aby se dal nejaky vyvoj postavy odehrat za oneshot, pak nejsem proti, ale obavam se, ze pokud to co zadas nebude hlavnim tematem hry, tak se tenhle dilematicky "sidequest" nestihne odehrat. Chapes, co myslim?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Co mi přijde jako vcelku společné:
- post-cyberpunk
- man/machine interface
- divno
- aspoň nějaká akce

Takže bych vykrádal. Lehce utopická, lehce dystopická společnost Jednoty, rovnost, svornost, bratrství, uniformita. Všudypřítomné připojení, které dělá s lidí génie a z géniů nadlidi.
A řada bezduchých těl, jejichž mysli se prostě někam vypařily, bez zjevného vysvětlení. Matka, která věří, že její dávno mrtvý syn k ní mluví ze sítě. Řada lidí, která během jednoho týdne zemřela na zcela běžné nehody - jenže mají ještě něco společného kromě způsobu a času smrti. Něco v tomhle duchu.
Postavy jako novináři/příbuzní/vyšetřovatelé, kteří pátrají a vypátrají, a vypátráním možná teprve začnou ty skutečné problémy.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Pieto diky; na tohle bych potreboval vyjadreni ostatnich, protoze Kelton, Sirien a vlastne i Treven chteli neco litaciho (at uz dobyvani planet, nebo stihacky). Takze prosim ostatni aby dodrzeli to co Pieta sformuloval jako spolecne - a pracujte s navrhem tak, aby to i vam vyhovovalo.

Takze vysetrovatele nebo piloti, vojaci nebo vedci...?
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Uz byste vlastne mohli i pomalu zacit premyslet nad postavami. Pro Strepy snu je podstatne, aby ty postavy mely nejakou silnou motivaci neco konat, aby mel pribeh spad. Budete si muset urcit alespon jeden cil postavy, ktereho ona bude chtit v prubehu hry dosahnout (jakoze tech cilu muze byt vic a mohou se ukazat casem klidne neslucitelne az protichudne, ale podstatne je aby vubec nejake cile mela).
A bude dobre pro jednoduchost postavit si nejaky spolecny cil vsem postavam, aby se hra moc netristila - neco jako, najit vraha; uprchnout; vyhrat bitvu apod. Ten spolecny cil vlastne udava primarni tema cele hry.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm. Já o stihačkách a jinejch lítačkách nikde nemluvil, musí bejt nějakej šum na síti.

S Pietou vcelku souhlasim.

Je mi jasný že se to nemusí odehrát celý, spíš mi jde o to abych z tý hry viděl jak by to vypadalo dál, kdyby se to celý hrálo, nejsem magor abych chtěl něco tak nemožnýho jako celistvej příběh na one-shotu nový hry se kterou nemá nikdo kromě autora žádnou zkušenost :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

:roll: Já jsem pro, aby ta celá společnost byla matriarchát, což vzniklo z toho, že {víte jak ... první písmo ... prasárničky ... ... první pořádná umělá inteligence ... dokonalá žena ... jenomže upuštěno od tého bylo prodže se ukázalo, že sou lidi pak moc vyjetý - viděli ste někdo Project Brainstorm, kde se týpek usmažil orgasmickou smyčkou, že - ... takže to zakázáno bylo a baba už jenom všude zůstala jako skořápka toho, co měla bejt - na všech úřadech ... no a kšeft na "cyberšminky" samozřejmě}.

:roll: Já jsem pro, aby šlo o pokus identitovymletejch mladejch lidí navrátit lidem mužskou a ženskou identitu v konfliktu s tou identitovymletostí.

:roll: Já jsem pro, aby, ať už budou moje návrhy smyty vlnami z moře Vašich nápadů, moje postava byla taková, která má přesně takovýhle problém - bude to cyber-šohaj, kterej po netu pocítil něco hodně zajímavého s nějakou osobou, ale netrozumí tomu, není na to nijak připraven/infovybaven, tápe. Ověřil si, že ona entita je lidská žena - sledoval jí ? A teď bádá nad tím, co s tím a namísto aby za tou holkou prostě šel a podržel jí tašku v metru, tak prostě vymejšlí, jak udělat sexuálno-identito-revoluci v identitovymletym světě, ale zaplete se s typy, kteří jej zneužijí a už se veze namočen v... suit yourself.

:roll: No v diskořově výčtu to navazuje tak maximálně na man/machine interface & na divno. Možná. Trochu.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Mimochodem, Fritzsi, víš že Ti dlužím jedno uvolnění místa... O to paradoxnější jest, že právě tohle bych si moc rád zahrál právě s Tebou. Nešlo by poposunout čárečku, posím posím, jak psounek na lovu, koukám.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

No uplne nam to tedy neusnadnujes takovym tematem Trevene:o)

Kazdopadne co se tyce toho pateho mista. Hral jsem Strepy s peti lidmi ktere dobre znam a snazil jsem se jim to usit na miru a zkusenost je takova, ze na 4hodinovy oneshot jsou 4 lidi az moc. Protoze tim jak kazdy ma moznost zasahovat do pribehu, plni nejaky svuj cil apod. tak to proste zere dost casu a jsou pak ve hre prodlevy a hraci by se mohli nudit, kdyz si nekdo plni vlastni sceny apod. Pet lidi je uz fakt hodne na oneshot, kde neni moznost, ze se prubehem kampane hraci vystridaji.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Ok, takze od stihacek tedy upustme, kdyz je ani Treven nebrani.
Kazdopadne bych vas chtel poprosit o vyjadreni k Trevenove navrhu a take bych poprosil Trevena, aby se pokusil svuj navrh sformulovat do nejake snadneji uchopitelne formy:o)

Edit: Ja osobne nemam problem tomu dat eroticko-filosoficko-reprodukcni podtext, ale chce to, abyste tak nejak si v tom kazdy nasli to sve. Takze proti Trevenove navrhovane postave nic nemam pod podminkou, ze se nam podari skloubit ji s ostatnimi postavami vytvorit kompromisni prostredi.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Hodně plácám do vzduchu. Usmukliřírujte si to, jak je libo.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Trevenovy návrhy:

1 (matriarchát) - ne (více důvodů - nehraje ani jedna holka, nevím, co by to hře dalo navíc, připadá mi to kapku nesmyslné, (+ čistě subjektivní nesedí mi to)

2 ne (navazující na 1)

3 výborná postava, věřím že ji Treven výborně pojme

Treven: vlnami z moře Vašich nápadů - malý "v", jedná se o množné číslo. Oslovení "Vašich" (Vy, Vás, Vám atd) s velkým "V" se používá pouze u vykání v singuláru.
Sem si nemoh odpustit, sorry :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Ted po odpovedi na jeden Jersonuv prispevek bych rad jeste napsal.

To ze tady pripravujeme hru je prevazne kvuli vam hracum, abyste si zahrali to co vazne chcete, abyste si zahrali presne ty postavy, ktere si chcete zkusit a vubec abyste dostali moznost do te hry vlozit neco sveho.

Pokud vam na necem vyrazne nesejde, napiste: "tohle je mi jedno."
Pokud budete chtit ve hre zachovat tajemstvi: "Chci byt clenem te spolecnosti jak jsme se domluvili a chci byt asi nejaky vojak nebo tak neco, ale o co uz pujde za akci je mi fakt jedno, hlavne aby to byla rezba:o)"
Stejne tak az budete tvorit postavu staci sdelovat jen ty veci, ktere si myslite ze budou ve hre kuprospechu a ze je tam chcete mit. Dobre to udelal treven: "Chci holku se kterou se budu chtit seznamit, ale co to bude za buchtu zalezi na vypraveci, at to udela zajimave" (Nerekl to primo takhle a pochopil jsem to tak).
Chci jen abyste dostali moznost hrat to co vas bude bavit, ne vas za kazdou cenu donutit vymyslet totalne vsechno a napsat dopredu scenar hry.
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Mé myšlenky trochu zkrystalizovaly, takže:

Rád bych si zahrál postavu, která si pro své podivné záměry rozšiřuje mysl o nové kognitivní funkce. Při tom ale ztrácí jistotu, schopnost věřit "vlastním očím". Tedy napětí mezi cílem, na který nestačí bez dalších rozšíření, a na druhé straně rizikem, že rozšířené vědomí nemusí fungovat správně (a je to dost neověřitelné), plus otázka kdo to vlastně uvažuje, jaké má zájmy.

Důraz vidím na kontrastu mezi postavou a ostatními, nerozšířenými (stejným způsobem) a na hledání pravdy (pomocí metod, které zpochybňují co je pravda).

A jak by se to projevovalo? Tady ještě trochu plavu, ale moje idea je něco jako sociolog/memetik, který se snaží získat schopnost postihnout a vnímat abstraktní entity jako kulturní hnutí, společnosti, módní trendy, legislativní systém apod. a interagovat s nimi jako s reálnými bytostmi s vlastním vědomím a inteligencí. Tedy schopnost syntetizovat spousty drobných detailů do jednoho celku, využití superpočítačů a/nebo mozků dalších připojených lidí na podporu uvažování a vnímání. Komunikace s takovými entitami by probíhala skrze massmédia nebo komunikaci s lidmi kteří je tvoří, ale rozšíření by umožnily tam vidět/vkládat další roviny významů ...

No, vypadá to dost haluzně, ale myslím si že by s tím šlo pracovat. Ještě shrnu: excentrik, v jistém smyslu nadčlověk, lovec emergentních entit. Otázky o tom co je skutečné/pravdivé a o tom, co je to inteligence. Konflikt mezi normálním a "rozšířeným" pohledem na svět. Ostatní je mi jedno.

Poznámky k ostatním:
* To prostředí co navrhoval Pieta se mi zdá vhodné, dává to dost možností a nějaký směr.
* Trevenovy nápady vypadají zajímavě, ale nesedí mi tak úplně, že by byly aplikovány na celou společnost (zdá se mi, že by tam pak bylo málo prostoru pro cokoli jiného. Ale to je jen takový pocit). Já osobně bych je omezil na některé subkomunity v rámci celé Společnosti.
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů