Výběr partnera - "...umíme?"

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

Raven píše: Včera mi mamka sdělila několik mouder o partnerství. Bylo to velmi deprimující...
Třeba jsem se dozvěděla, že můj vztah nemůže vydržet. Protože je to první vztah. A taky jsem moc mladá na to, aby vydržel
Tohle sou moudra který sou jen statistický ale ne 100%
Tomáš jako s tím že lásky z tanečních nikdy nevydrží a znám lidi kteří to vyvrací a já to potvrzuji a babička z dědou to vyvrací. Si z toho udělej názor o radách?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Všechny bych vás chtěl poprosit, abyste své případné (to pokud se v tom hodláte hrabat) komentáře v kauze Argonantus x Venus vyjadřovali pouze s největší slušností, které jste schopni.
Nepotřebujeme, aby nám chytlo fórum.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Tak jsem někde zpronevěřil megapost vysvětlující všechna tajemství světa.
No nic.
Stejně by nebyl zajímavý.

maYdo,
osobně si myslím, že se "schopný" a "férový" nevylučuje, ale velmi to zužuje výběr. Na druhou stanu mám pocit, že když je někdo hodně férový, tak je i schopný. Naopak to platit nemusí v takové míře. Zdá se mi, že to má něco společného s vlastností, která je pro mne myšlenkově velmi obtížně uchopitelná, a to s pokorou. Přijde den a já si na to založím téma. (Když mne předběhnete, ušetříte mi hromadu duševních muk)
Naoki píše:No nic, já se zase vrátím do tichého sledování
Nemlč Naoki, ptát se nepřestanu, dokud mi celou nepovíš pravdu.

Dobrý den, slečno R.
Obávám se, že "tragicky blbých lidí" je hromada. Mužů i žen. Jenom do protokolu.

"dokáží být naprosto nepochopitelně "tragicky blbé" co do výběru partnera"
Hodně bude asi mít vliv to, že často vybírají to, co je. A přesněji, to co je vidět, že je => velmi se tak zviditelní zábavní darebáci.
Z druhé stany je podobný problém popsaný v knize "Džínový svět" od Jóna, R. (Když tady z náš loudíš tu českou literaturu). Kde si protagonista dlouho neuvědomuje, že existuje i jiná kategorie žen, než ty, které potká v hospodě (zjednodušeno).

"Zábavný darebák" nemusí být tak úplně moc darebák - stačí, když tak jenom vypadá. Je to hlavně o projevech vůči okolí. O jeho duši to nic říkat nemusí. (Sem bych řadil svého syna z mého bývalého příspěvku).
Moudra o čemkoli umí být depresivní. Obzvlášť, když jsou proneseny správným způsobem.
V současnosti je tendence zkracovat (soukromý názor). A to i délku vztahů. Ale je to jenom tendence, neplatí to pro úplně všechny.
Jezdit na poníkovi pozadu... a nevadí, když z něj přitom soustavně padá k zábavě publika?

Ilgir je ale necita, že?

Dík Invicte.
[A navíc má klasicky pravdu. (Teď myslím tu první polovinu, s druhou bych musel polemizovat.)]

Vznik nevěry a Geralt - jo, těch věcí je tam víc a navzájem se prolínají. Jsou lidi, kteří říkají, že je to proto, že je to prostě baví (zlí šovinisti, třeba). Také může jít o boj o sociální pozice (maskovaný). A také mohou být prostě nešťastné. Ale je to asi na jinou, obří, debatu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Příspěvek od Tafif »

Raven píše:Třeba jsem se dozvěděla, že můj vztah nemůže vydržet. Protože je to první vztah. A taky jsem moc mladá na to, aby vydržel
Mamince očividně nevydržel a byla "moc" mladá.
Znám dokonce osobně několik lidí, co jim to zatím vychází i na poprvé.

Ehm, slečno, nepatříte náhodou k těm lidem, kteří odmítají dlouhodobé vztahy a manželství?

Faskal: Mistře, můžete trochu rozebrat "boj o siciální pozice"? Něco takového jsem ještě neslyšel.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Faskal: Ilgir je poslední dobou především divný. Možná i necita.
Asi tak jednomu ze sta párů to napoprvé vyjde.
K tomu bych jen dodal "asi tak jednomu ze sta párů to vůbec vyjde". Nevidím důvod, proč zrovna Raven by nemusela být v tom jednom páru ze sta. No navíc ona to není tak úplně "statistika", protože to rozložení úspěšných vztahů není náhodné. A někteří lidé vystřídají za život třeba 100 partnerů, zatímco jiní dva. Jinak řečeno obecné modely na základě průměrných hodnot nelze aplikovat k predikci náhodně vybraného jedince, a to ani nemluvím o intervenujících proměnných.

Sosáčkova poznámka je taky trefná. Stejně jako Pietova.

Tafif: Myslím, že Raven jen reprodukovala zážitek. Nezdálo se mi, že by s tím nějak souhlasila.
Ale tvůj postřeh o mamince, které nevydržel, atd. je na místě.
Lidé v podstatě skoro neustále mluví o sobě.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Nemlč Naoki, ptát se nepřestanu, dokud mi celou nepovíš pravdu.
Nějak mi už uníká o čem se bavíme...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
venus
Příspěvky: 249
Registrován: 17. 1. 2008, 13:42

Příspěvek od venus »

ono tie maminky vseobecne vedia byt velmi cynicke a "realisticke" lebo "zivot ich uz naucil"........v mojom pripade boli maminkyne dobre mienene rady vacsinou len na skodu..........
Don't let your head rule your heart or vice versa
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Omlouvám se, jestli mé rádobyvtipné poznámky vyzněly příliš drsně. Pokusím se držet zpátky.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

"Zábavný darebák" nemusí být tak úplně moc darebák - stačí, když tak jenom vypadá.
Myslím, že "zábavný darebák" se jako darebák jen netváří...
Několik těch "úžasně přitažlivých" zábavných darebáků už jsem viděla a kromě toho, že nebyli vůbec zábavní (ale ono je to možná tím, že mě tenhle typ můžů nějakým záhadným způsobem neskutečně vytáčí...), tak to byli darebáci.
Ale možná mám odlišný názor proto, že "zábavného darebáka", který darebák ve skutečnosti není, za zábavného darebáka nepovažuju, protože... hm... se nad ním nevznáší ten strašidelný výstražný vykřičník ("budeš ho nenávidět") jako se vznáší nad skutečným "zábavným darebákem"
Takže vlastně neznám zábavné darebáky, co jsou ve skutečnosti dobráci, co předstírají, že jsou "zábavní darebáci",
protože tak nějak poznám, že to jsou ve skutečnosti dobráci :wink:

Nejspíš jsem to trochu zkomplikovala...

K nevěře: Myslím, že žena nevěrná v případě, když je velmi, velmi nešťastná a je podle ní ve vztahu něco špatně. Takže pak není tak těžké najít někoho, do koho se zamiluje a kdo je "mnohem lepší" než její současný partner.
Narozdíl od mužů. U nich je většinou důvod nevěry... jinde
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Raven píše:(ale ono je to možná tím, že mě tenhle typ můžů nějakým záhadným způsobem neskutečně vytáčí...)
Hm... mě taky...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Problém nevěry byl odsunut do vlastního tématu.
Nevěra
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Invictus: toe tim ze na nej mam spatny vliv 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Nenechme se vyvést z míry novým tématem - máme hromadu věcí do i tohoto tématu...

Pokud se nevrátíte k předchozímu nebo si nevymyslíte vlastní...
Tak třeba od boku - vyhledání partnera je o "schopnostech", nebo o náhodě?

_______________________
Hoř ohýnku plápolej,
tupou sílu udolej.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Faskal píše:Tak třeba od boku - vyhledání partnera je o "schopnostech", nebo o náhodě?
Z vlastních zkušeností bych řekl, že tam mám řadu naprostých náhod, prostě ve správnou chvíli na správném místě. Na druhou stranu, vím o sobě, že jsem lovec žen na baterky, takže bych to připisoval i tomu.

Jestli jsem tedy pochopil, kam dotaz míří...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Geralt
Příspěvky: 40
Registrován: 21. 2. 2008, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Záleží co přesně mají být ty schopnosti. Pokud je to něco, čím disponujeme a zvedá to naše šance na výběr partnera, pak...

je to schopnostech. Některé přímo podporujeme: například řada dívek utrácí za make-up, pořizuje si pestrý šatník, chodí do solária, fitness centra. Někteří chlapci zase tráví odpoledne v posilovně. To jsou věci, které děláme docela vědomě. Když budu mít velké svaly, budu se spoustě dívkám líbit.

Ale myslím si, že mnohem širší kategorie schopností jde mimo to, abychom do nich vědomě zasahovali, ba tušili, že pracují. Mohu mít třeba schopnost "Dá se na něj spolehnout". To je hodně důležitá schopnost, velmi však pochybuji o tom, že by jí někdo rozvíjel záměrně, aby se snáze a úspěšněji seznamoval. Vtip je dle mého v následujícím bodě: i věc, která se nám jeví jako zdánlivá banalita, může být schopností, která přiláká protějšek.
Třeba ta spolehlivost. Alice bude jistě ráda, když Boris bude chodit na schůzky včas, nezapomene na její svátek a v obchodě nakoupí vše, co mu řekla. To jsou jen takové každodenní případy. Pak je samozřejmě Spolehlivost-postará se o mě, o děti. Rodičovské bingo.

O seznamování se často říká, že hlavní je, aby mezi párem "přeskočila jiskra". To je myslím příznačné pojmenování. Ani v přírodě nepřeskočí jiskra jen tak, stojí za tím jevy, které se dají postihnout chemií nebo fyzikou. Tedy alespoň mám za to, že samovznícení není náhodný proces, musí se sejít okolnosti.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů