Výběr partnera - "...umíme?"

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

(v podstatě hladkého fungování jsou schopni všichni mimo věznice, nebo ne?).
To bych netvrdila.
VYnecháme-li takové krajní případy, jako jsou osoby s evidentní psychiatrickou diagnózou, tak se tu vyskytuje řada typů , kteří mají problém se zařadit do normálního života - t.j. uživit se, postarat se o bydlení, mít vlastní rodinu nebo odpovídající trvalý partnerský vztah a být schopen fungovat odpovídajícím způsobem v běžných vztazích a nemusí být ani psychicky nemocní ani kriminálníci.

jen namátkou:

Ti, kteří se nikdy neosamostatní a nejsou schopni opustit rodiče a založit vlastní rodinu.
Lidé, neschopní udržet trvalý vztah
lidé extrémně konfliktní, kteří nevydrží v žádném zaměstnání a nejsou schopni bez konfliktu ani vyřídit banální věc na úřadě.
Alkoholici
Patologičtí hráči
Lidi,kteří jednají velmi impulsivně, například okamžitě utratí všechny peníze.
Psychologičtí tyrani
citoví vyděrači
extrémní sobci
extrémní obětavci,kteří jsou schopni se rozkrájet pro nějaký ideál, ale naprosto se neohlížejí na svoje blízké a k ním se chovají bezohledně

Těch typů by se našlo jistě víc.
Soužití se všemi uvedenými je cokoliv, jen ne "hladké fungování"
No, ono i běžně soužití není jen "hladké fungování" - to by byla hrozná nuda.
Nicméně život, který lze přirovnatz k sešupu po dětské klouzačcee, která má místo hladkého skluzu neco jako fakírovo hřebíkové lože je přece jen příliš.
Prostě to nejede a navíc na tom necháte kůži.
V horším případě i duši.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Sosacek: Nic mi není, jen mi asi na chvíli někam uletěly myšlenky a tu závěrečnou větu jsem napoprvé napsala jaksi divně a ne úplně tak, jak jsem chtěla.


venus: Musím se zastat Arga. Ne že bych tě sice nějak znala, ale z toho, cos tu zatím stihla napsat bych se snad i vsadila, že se naše představy (a spousta dalších věcí) liší velice velmi.

Btw. nejsi nějaká přecitlivělá? Vždyť nenapsal nic urážlivého, co by tě opravňovalo tady takhle vyskakovat...
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Invictus píše:Z vlastní zkušenosti naopak můžu potvrdit, že při hledání partnera nemusíš vůbec vědět co hledáš. A to ani abys našel toho pravého. :)
Potom jsi šťastný člověk:) Můj atribut praktického štěstí (schopnost Luck) je poměrně nízký...já si musím pocit štěstí tvrdě vybudovat;) Ostatně jsem proslulý tím, že na jedné několikadenní výstavě jsem si poslední den jako první osoba vůbec vytočil jediné políčko na kole štěstí, které nevyhrávalo nic. Na stejné výstavě druhý rok se mi to povedlo jako druhému, vzhledem k loňské zkšuenosti totiž zavedli pravidlo, že první dostane cenu útěchy...

Venus: Jedno vlemi moudré pořekadlo praví: Když nevíš, tak mlč.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
venus
Příspěvky: 249
Registrován: 17. 1. 2008, 13:42

Příspěvek od venus »

mozno som precitlivena, ale vyznelo to provokacne, stale neviem preco ma oslovil a my point is, ze nie som tu tak dlho aby ktokolvek z vas vedel povedat ake su moje predstavy alebo co si myslim.......a tymto koncim v tejto teme...stejne je to tu zasa (ako koniec koncov vsade) bitka o slovickach a povodny zmysel sa zasa uplne stratil....continue and enjoy :wink:
Don't let your head rule your heart or vice versa
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

venus: Co na to bylo provokačního, OMGC? No nic...

Btw. Naokiho poznámka mne přiměla kouknout do Depresária...nespletl si třeba Argonantus venus s daphnee?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

větší část mých spolužaček byla tragicky blbá
Myslím, že ani tak nejde o to, že dívka/žena je tragicky blbá.
Většinou je ten pomyslný zakopaný pes v tom, že dost žen/dívek má jednu dost podivnou a nezáviděnihodnou schopnost. A to tu, že dokáží být naprosto nepochopitelně "tragicky blbé" co do výběru partnera. A nedokážou se z toho poučit... A rady taky neposlouchají

A že okouzlující "zábavný darebák" je jenom darebák jim uniká až do té doby, než jim dá sbohem
( a protože je to darebák, tak to vždy provede nějakým.... statečným způsobem. Třeba přes internet) A někdy jim to nedochází ani potom

Včera mi mamka sdělila několik mouder o partnerství. Bylo to velmi deprimující...
Třeba jsem se dozvěděla, že můj vztah nemůže vydržet. Protože je to první vztah. A taky jsem moc mladá na to, aby vydržel
Ale já už jsem totiž toho pravého našla - a umí jezdit na poníkovi pozadu i obracet palačinky ve vzduchu...
R
Naposledy upravil(a) Raven dne 18. 11. 2008, 17:39, celkem upraveno 1 x.
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Třeba jsem se dozvěděla, že můj vztah nemůže vydržet. Protože je to první vztah. A taky jsem moc mladá na to, aby vydržel
Jo, to je hodně deprimující. Zvlášť proto, že ten první vztah si prostě člověk odbýt musí.
Je to jako s prvním literárním počinem. Už dopředu se dá říct, že nebude stát za nic, ale člověk ho musí napsat (a pak spálit či pohřbít do šuplíku), jinak se nedostane k těm dalším.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

ch
Dej si na mě pozor, Ilgire. Mám ostré drápky a škrábat se vůbec nebojím :-)=

Jsem možná beznadějně romantická, ale myslím, že na to, aby člověk našel toho druhého, co patří jen k němu a k nikomu jinému, mu nemusí být 30
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Třeba jsem se dozvěděla, že můj vztah nemůže vydržet. Protože je to první vztah. A taky jsem moc mladá na to, aby vydržel
No to je teda pěkná kravina.
nespletl si třeba Argonantus venus s daphnee?
jo

Faskalova evoluční vsuvka leccos nastínila a já teď z hlavy nevím co bych dodal.
A navíc letím.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Něco jsem řekl špatně? :think:

Ne, pravda není tak krutá. Asi tak jednomu ze sta párů to napoprvé vyjde. :wink:
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Taky zalezi na tom, cemu rikas vyjde, zejo.

Ono nic netrva vecne.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Ono nic netrva vecne.
Ani věčnost samotná, muhehehe
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Včera mi mamka sdělila několik mouder o partnerství. Bylo to velmi deprimující...
raven,
Nechci generalizovat, ale moudra mojí matky jsou obvykle vedle jak ta jedle a patří do světa jejích představ o tom,jaká bych měla být já a ten svět kolem, nikoliv do reality.

aneb nenech se zdeprimovat, maminky nemají vždycky pravdu.
Naposledy upravil(a) maYda dne 18. 11. 2008, 19:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby »

Raven píše:
větší část mých spolužaček byla tragicky blbá
Myslím, že ani tak nejde o to, že dívka/žena je tragicky blbá.
Většinou je ten pomyslný zakopaný pes v tom, že dost žen/dívek má jednu dost podivnou a nezáviděnihodnou schopnost. A to tu, že dokáží být naprosto nepochopitelně "tragicky blbé" co do výběru partnera. A nedokážou se z toho poučit... A rady taky neposlouchají

A že okouzlující "zábavný darebák" je jenom darebák jim uniká až do té doby, než jim dá sbohem
( a protože je to darebák, tak to vždy provede nějakým.... statečným způsobem. Třeba přes internet) A někdy jim to nedochází ani potom

Včera mi mamka sdělila několik mouder o partnerství. Bylo to velmi deprimující...
Třeba jsem se dozvěděla, že můj vztah nemůže vydržet. Protože je to první vztah. A taky jsem moc mladá na to, aby vydržel
Ale já už jsem totiž toho pravého našla - a umí jezdit na poníkovi pozadu i obracet palačinky ve vzduchu...
R
Tohle nebrat moje manzelka je moje prvni holka a nemenil bych ani za deset jinych
Bobby
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Raven píše:Včera mi mamka sdělila několik mouder o partnerství. Bylo to velmi deprimující...
Třeba jsem se dozvěděla, že můj vztah nemůže vydržet. Protože je to první vztah. A taky jsem moc mladá na to, aby vydržel
Tohle ber jako čistě statistické varování - většině lidí to nevydrží, a většina lidí si myslí, že vydrží.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů