Výběr partnera - "...umíme?"

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ono se to shoduje taky s tou Faskalovou teorií. Má úplnou pravdu. A "zábavnost" se s normálností moc nekryje.
Uživatelský avatar
venus
Příspěvky: 249
Registrován: 17. 1. 2008, 13:42

Příspěvek od venus »

Argonantus píše:Nemám páru, ale skoro jistě jiné
sa zhodneme tusim len v tom, ze nemas paru :wink:
Don't let your head rule your heart or vice versa
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Mno, s tou teorií zábavných darebáků vs. hodných ňoumů už jsem se taky setkal. Každopádně Argo má páru určitě víc než venus, protože
- je asi tak o generaci starší => zkušenější
- narozdíl od ní vstoupil do vážných vztahů s ženským pohlavím => zná lépe větší spektrum žen

Takže pokud jde o nějaké vypínání, navrhoval bych vypnout venus raději než Arga.
Sosacek
Příspěvky: 25775
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

ilgir píše:Takže pokud jde o nějaké vypínání, navrhoval bych vypnout venus raději než Arga.
Dobry pokus, ale na zabavneho darebaka ti jeste neco chybi $D

(a arga nevypinat, chci si od nej pujcit knizku)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Prosím vás, nechte toho vzájemného navrhování na vypnutí.

Píši jeden příspěvek, a mezitím stihlo odpovědět asi 10 lidí. Jsem zoufale neaktuální.
A než jsem to stihl dorychledoeditovat, tak mne předběhl Argo. Jsem dnes nějaký zpomalený.
Naposledy upravil(a) Faskal dne 17. 11. 2008, 19:40, celkem upraveno 2 x.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:

Kdepak; já jsem jen notoricky zamilovaný do jedné dámy, a ostatní sleduju jen koutkem oka.
Takže moje znalost je velmi omezená. Když tak znám spíš ty katastrofy z profese.

A ježto Venus na tomhle tématu záleží zřejmě víc, než mně, tak jí tu nechám prostor k realizaci.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Vallune, jako krátkodobou známost jsem pracovně označil vztah, který z nějakého důvodu trvá krátkou dobu, nebo se po krátké době radikálně rozpadá.
Čistě fyzické vztahy asi nepatří do tohoto tématu. Myslím.

S Argonantem nemůžu než souhlasit (jsem trapně předvídatelný).
Třeba s tím, že ženy chtějí něco jiného, než říkají a myslí si. Je to problém do vedlejšího tématu, který Juliet -ě vesele ignorujete.

Jeho teorie zábavných darebáků a hodných ňoumů ilustruji na svých velmi dobrých kamarádech.

Invicte,
férovost je podle mne nejhůře uchopitelná kategorie. Bude to něco jako morálka člověka, na kterého se dá spolehnout. Což je asi dost široká, a podstatná, kategorie.

K těm osobám - jde o mé kamarády, kterých si velice vážím - dva z nich:
Jeden, 'Puritán', je člověk, kterého bych popsal jako Mirka Dušína, ale stále ještě v mezích snesitelnosti (mých mezích). Neskutečně slušný, hodný a galantní. Dělá, co lidem na očích vidí. Sportovec s neskutečným rozhledem a inteligencí. Vím, že je pracovitý (o řád víc než já) a pokud můžu nekvalifikovaně posoudit, tak i velmi pohledný.
Slečny ho neměly moc rády, protože jej nepovažovaly za zábavného. (Já jej znal líp a vím, že rozhodně není nudný). Má jednu velmi dlouhodobou známost.

Druhý, "můj syn" (...) je na lidi poměrně průměrně hodný, rafinovaně inteligentní (a na některé lidi, jako třeba na mne, neskutečně drze sarkastický, což jej činí mnou vyhledávaným společníkem), hudebně a jinak umělecky nadaný (takže jej neskutečně a nekriticky obdivuji. Navíc je ještě skutečně dobrý) Schopný je - kromě toho, že je úžasný hudebník, tak je neskutečně samostatný. Vždy se bez problému dokázal vypořádat s čímkoli. Je poměrně dost "normální", čili není to žádný úchyl, ale je hodně zajímavý člověk. Slečny na něj letí pro jeho duši umělce (soukromě se jim nedivím)

Jak je asi poznat, obou si velmi vážím a z obou jsem nekriticky nadšený.
Jde si na nich ukázat dva krajní přístupy, které v získávání partnerů uznávají evoluční biologové (kteří to někomu ukradli).
Puritán odpovídá strategii starostlivý otec, který je nejvhodnější pro výchovu potomků. Měl docela problém sehnat vztah, ale nakonec je se svou bývalou spolužačkou, se kterou se zná už léta a ostatně už léta spolu jsou. Čili žádné radikální změny.
Můj syn zase patří do kategorie "sexy synů" (označení je ryze náhodné. Fakt) podle toho, že je vhodný proto, aby měl ony sexy syny - je okouzlující, zábavný, slečny jej milují. Jenom se mu soustavně rozpadají vztahy.

Stačí takto letmo?

Venus,
Argonantus je člověk s neskutečně vyvinu empatií. Rozhodně bych jej tak nepodceňoval.
Sadako tady už chvíli působí a tak se dá trochu odhadnout. Třeba já musím být pro veterány jako průhledný vzduch. (a třeba nejenom průhledný)
Prosím vás, že necháte toho vypínání.

EDIT:
Nemáte reálnou šanci, abyste ty dva znali.
Naposledy upravil(a) Faskal dne 17. 11. 2008, 21:02, celkem upraveno 1 x.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nevypínat! Nikoho.

Ad teorie zábavný darebák vs. hodný ňouma - než jsem přišla na střední školu do čistě dívčí třídy, měla jsem za to že tato teorie není z nejpřesnějších. Čtyři roky strávené pozorováním cca třiceti dalších subjektů stejného pohlaví mi ji ovšem ukázaly v jiném světle. Neuvěřitelné, jak se větší část z nich neomylně navěsila na týpky, kteří často nebyli ani zábavní (imho kromě své špatné pověsti neměli co dalšího nabídnout), leč s oblibou 'porušovali zákony' - a to i ve vztahu ke svým partnerkám. Takže se některé slečny nechaly celkem slušně ponižovat a jedna i otloukat jak píšťalička, nicméně toho "krásnýho darebu miluje až za hrob a on ji má taky rád, jen to dává najevo trochu jinak".

Myslela jsem, že za to může prostý fakt, že větší část mých spolužaček byla tragicky blbá, ale třeba je to všechno trochu jinak...
Naposledy upravil(a) Sadako dne 17. 11. 2008, 20:35, celkem upraveno 1 x.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Když muž prohlásí, že ženy neví co chtějí, obvykle to znamená, že on jako muž nedokáže pochopit, co žena chce. Případně že žena se nedokáže vyjádřit tak, aby muž pochopil co ona chce. Nebo že nemá důvod vyjádřit se takto jasně. Variantu zde uvedenou, totiž že žena skutečně neví co chce považuji za velmi zřídkavou.
Sosacek
Příspěvky: 25775
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Sadako píše:Myslela jsem, že za to může prostý fakt, že větší část mých spolužaček byla tragicky blbá, ale třeba je to všechno trochu jinak...
hej, ta verze pred tim editem byla podstatne mene cynicka. jsi v poradku?

...

nevim, neni takove chovani za nekterych okolnosti vyhodne? nejsou z nich treba lepsi nacelnici kmene, nebo neco takoveho? where's Invictus when you need one?

EDIT: faskale, jestli je "tvuj syn" ten koho myslim, tak to by mohlou souviset s tim, ze z nej je neustale citit pole nezajmu o okoli. ne jako kratkodoba vec, ale jako dlouhodoby vseobimajici dojem. ale nebavme se o tom za jeho zady.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
venus
Příspěvky: 249
Registrován: 17. 1. 2008, 13:42

Příspěvek od venus »

pre vsetkych co necitaju pozorne, som napisala, ze Argo nema ani nejmensiu sajnu o mne ne o teme a aj napriek tomu si ma berie do huby, coz nebolo ani velmi mudre ani empaticke. (a vyprovokovalo ma to sa branit lebo som nepochopila co tym chcel povedat a doteraz to nechapem........)
Don't let your head rule your heart or vice versa
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Jersone,
to, že lidé nevědí co chtějí je poměrně častý problém. S tím, že "muži nechápou, co ženy chtějí," bych to vůbec nemíchal.

Sosi, můj syn viz PM.
Takové chování (zábavný darebák) jistě výhodné může být.
Na první pohled bych spíš řekl, že je výhodné obecně, protože je svým způsobem... sobecké.
Evoluční biologové popsali hromadu papíru tím, že vymýšleli, proč tomu tak univerzálně není.

Čistě hypoteticky jsou pro muže evolučně dvě krajní strategie:
Chovat se jako dokonalý otec - žena si jej vybere jako otce svých dětí.
Chovat se jako dokonalý svůdce - žena si jej vybere, protože dítě s ním budou také úžasní svůdci a budou mít hodně dětí - ona bude mít hodně vnoučat.

Pro ženu se zdá být ideální sehnat si na dítě dokonalého svůdce a vychovat to s dokonalým otcem. Tolik teorie.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18569
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

venus píše:pre vsetkych co necitaju pozorne, som napisala, ze Argo nema ani nejmensiu sajnu o mne ne o teme a aj napriek tomu si ma berie do huby, coz nebolo ani velmi mudre ani empaticke. (a vyprovokovalo ma to sa branit lebo som nepochopila co tym chcel povedat a doteraz to nechapem........)
Pre všetkých, ktorý nečítajú pozorně:
Argo psal jen, že tvé představy jsou patrně odlišné od představ někoho jiného, pokud se nemýlím. Tím toho o tvých představách zas tolik neřekl.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Průměrný člověk nebude ani férový, ani schopný,
Že je někdo tzv. "průměrný" neznamená, že by nemohl být schopný nebo férový.

Schopný - co to je, v jakém oboru se schopnost žádá?

Má být schopný uživit rodinu?
Má být schopným pracovníkem?
má být schopný se prosadit?
Má být "schopný" sexuálně?
Má být všeho schopný?
má být schopný věnovat se domácím pracem nebo vyměnit žárovku?
Nebo se má nalézat ve stavu, který je opakem pracovní neschopnosti?
V podstatě se to shoduje s tím, proč si myslím, že se vylučuje férovost a schopnost.
Poněkud mně překvapilo, že většina tu vylučuje spojení slov " schopný" a "férový".

Nerozumím tomu, protože znám schopné architekty, schopné lékaře, schopné učitele a i jiné odborníky a vesměs jde o lidi, které lze zároveň označit jako "férové".

Jednoho normálního, schopného a férového chlapa jsem si vzala.
I když ho možná dost lidí považuje za hodného ňoumu.
Naposledy upravil(a) maYda dne 17. 11. 2008, 23:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5469
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Kdyby vás tu viděla autorka původního prohlášení asi by upadla do ještě větší deprese.

No nic, já se zase vrátím do tichého sledování
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů