Islám?

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sirien píše:Eleshar: Dvě otázky:
1 - jak dlouho máš řidičák
2 - jak často řídíš a kde
Nemám řidičák, neřídím. Stačí mi, co vidím na silnicích a kolikrát mě kdo za poslední léta málem zabil.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

V tom případě se obávám, že je Tvůj pohled dost, jako že dost hodně, zkreslený
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Siriene, pokud někam jedu autem, obvykle mě veze otec. A poznám, kdy řídí blbě (jakože už je to čím dál častěji, protože je mu dost let). A zatím jsme s policajty měly problémy jen kolem té tzv. "buzerace", t.j. že zapomněl svítit nebo tak něco. Pokuta za rychlost se nikdy nekonala.
Prostě když jedeš těch maximálních (nikoliv "doporučených") 90 a soustředíš se na jízdu, tak odhalíš i ty schované značky. Rychlost prostě není všechno a těch 15-20 minut navíc jsem ochoten strávit ve vozidle navíc, pokud pojedu bezpečněji.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jo a zkus si někdy mýt posprejovanou omýtku.
Cenný úlovek; to se málokdy podaří.
Sirien píše:no, já teda totalitu vnímám mnohem víc na osobní úrovni než na nějakých velkých ideálech.
Totalita je politologický a státovědný termín. nemá nic společného ani s osobním vnímáním, ani s velkými ideály.
Popravdě mi je docela jedno jestli tu bude demokracie, nebo jestli tu nějakej typoň vezme pár tanků a prohlásí se doživotnim prezidentem.

Taky perla; by´t jiného autora a jiného druhu; znamenám si.
To co mě zajímá je jak moc stát nestrká frňák do mejch věcí - kde všude mi nekouká přes rameno, kde všude si nemusim chodit pro razítko, co všechno můžu dělat aniž by mě někdo otravoval.
Nudná libertariánská rétorika. Ve spojení s předchozí větou ovšem zřejmě naprostý unikát.
Můj táta a očividně Eleshar preferují společnost která je restriktivní a naopak si zákony obstarává každou blbost, která se někomu nelíbí, což je přesně to čemu říkám amerikanizace
Pokud tomu říkáš amerikanizace, pak se nediv, že ti nikdo nerozumí.


Ještě EDIT:
Po mé filipice proti Sosáčkovu přehánění najednou čtu tento výtečný ilustrující příklad:

http://jinepravo.blogspot.com/2008/09/p ... sil-k.html
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vallun píše:pití alkoholu na veřejnosti
Vysvetli.
Pokud mohu rozvést onen příměr se psy a vlky, pak bych řekl, že zákony a jejich prosazování je psovitý tvor, který má v totalitních státech podobu vlka, kdežto v ideálním státě podobu ovčáckého psa. U nás, jak trefně poznamenal Argo, je to podivný mopsl. Je zcela legitimní a správníé debatovat o tom, jakým směrem ten mospl roste, ale odkud z něj není aelspoň nějaký ovčácký pes, tak křičet "pozor vlk", je stejně špatné, jako nechat toho psa zvlčet.
Jak to rikal ten americkej president? Nekdo kdo se kvuli bezpeci vzdat svobody si nezaslouzi ani bezpeci, ani svobodu?

Ale jak uz jsem psal jinde, pokud chces byt ovce, ok. Ale nevim proc podporujes delani ovci z uplne vsech kolem.
Ročně umře na silnicích přes 1000 lidí. To je strašně moc. A myslím, že za nějakou tu represi a tzv. "buzeraci" to stojí.
Muzes prosim podrobneji rozebrat co tim myslis? Chces rict, ze to ze policie pokutuje lidi kteri maji proslou lekarnicku, a vybira pokuty za prilis velkou rychlost na zapomenute tricitce z opravovani silnice nebo deset metru pred ceduli konec obce kde nejsou zadne domy neco zlepsuje?
Sirien - nelze udělit sankci bez krevního testu, pokud s tím ensouhlasíš, takže tuhle báchorku si nejchej laskavě pro babičku...Stopangin samozřejmě v krvi stopy alkoholu nezanechá...
Aktualizuj si vedomosti. V nove vyhlasce uz ne. Staci dejchnout, dalsi dukazy netreba.
S nějakym favoritem co má naboostovanej motor bych si víc než těch 130 netrouf.
Favorit se standardne naboostovanym motorem (LXi, nejvykonnejsi varianta favorita) muze jet 170, prakticky jsem to zkousel. Ale na to uz to auto fakt nema brzdy a tlumice. Ale 130 je v poho.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

El: Jo, to si možná myslíš. Skutečnost je taková že jak jízda, tak silnice, tak dopravní značení i všechno ostatní vypadají zpozavolantu naprosto jinak.
Někdo kdo má zkušenosti s řízenim je schopnej to ze sedadla spolujezdce posoudit o něco líp, ale pořád ne nijak zvlášť dobře, s vyjímkou hrstky lidí co se na to specializujou (instruktoři v autoškole... jenže to jsou prakticky druzí řidiči v autě, takže to je o dost něčem jinym).
Kdo zkušenosti s řízenim nemá, tak o řízení prakticky nic neví. Jestli máš dojem že je značení ze sedadla spolujezdce přehledné, věř mi, že když sedíš za volantem tak už zdaleka tak přehledné není, protože narozdíl od spolujezdce musíš sledovat hodně jiných věcí a hlavně musíš upínat pozornost a myšlení k jinejm věcem. Neřikám že to je nějak zmatený, ale neni to zdaleka tak čistý jako když neděláš nic jiného. A pokud tohle nemáš vyzkoušený, pak lituju ale obávám se že nevíš o čem mluvíš.


EDIT: A k té doporučené/maximální rychlosti - ve skutečnosti i ona maximální je pro některé lidi PŘILIŠ vysoká. Třeba lidem co maj nově řidičák bych to okamžitě na rok stáhnul o několik kiláků. I když někteří řidiči jako třeba moje máma jsou i po desítkách let za volantem dost nebezpeční i když se k té maximální rychlosti jen přiblíží. Na druhou stranu znám lidi kteří dokáží natolik dobře vidět a číst situaci na silnici a různá rizika okolo (nepřehledné úceky atp.) že po okresce jedou 140 a vůbec nemám dojem že by to pro ně bylo nějak moc rychle - a za celou dobu vytvoří tak třetinu nebezpečných situací než lidé co jedou předepsanou rychlostí a ještě k tomu i tuhle třetinu zvládnou v té rychlosti mnohem líp než ti lidé co vytvoří nebezpečnou situaci v 90. Zvlášť ti co ani na tu 90 nemají.
Takže ono předepsané rychlosti jsou skutečně dost relativní záležitost
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše:Cenný úlovek; to se málokdy podaří.
Psal jsem to ve spravedlivém rozhořčení!!!
Sosacek píše:Muzes prosim podrobneji rozebrat co tim myslis? Chces rict, ze to ze policie pokutuje lidi kteri maji proslou lekarnicku, a vybira pokuty za prilis velkou rychlost na zapomenute tricitce z opravovani silnice nebo deset metru pred ceduli konec obce kde nejsou zadne domy neco zlepsuje?
Prošlá lékárnička svědčí o tom, že jí pan řidič moc pozornosti nevěnuje...
Z popisovaných dalších věcí se nám nikdy nic nestalo a ani neznám nikoho, komu by se to stalo... Tím neříkám, že to není, jen říkám, že to není normou.
Docela vtipný článek a ještě vtipnější diskuse...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Příspěvek od Tafif »

Sirien: Jestli ti to pomůže, tak se postavím na Elesharovu stranu. Já řídím.

Rychlostní omezení není pro nic za nic. Prostě není možné určit každému maximální rychlost individuálně, musí se to udělat jednotně pro všechny.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

značení ze sedadla spolujezdce přehledné, věř mi, že když sedíš za volantem tak už zdaleka tak přehledné není, protože narozdíl od spolujezdce musíš sledovat hodně jiných věcí a hlavně musíš upínat pozornost a myšlení k jinejm věcem.
Mám zkušenost jak s pohledem spolujezdce, tak s pohledem řidiče a nějak v tom nevidím rozdíl.
Leda snad, že jako řidič automaticky značky sleduju, zatímco jako spolujezdec se o značky moc nestarám, pokud mi drahá polovice neřekne, že mám hlídat, kdy bude nějaká odbočka nebo pumpa.

ZAčala jsem jezdit po dlouholeté pauze a v podstatně hustším provozu než jsem byla zvyklá, ale nejeví se mi, že silnice by byly obestavěny značkami výhradně skrytými v křoví a nemám při řízení nějaký zvláštní problém se sledováním značek nebo s jejich přehledností.

Pro řízení je důležitý nejen "cit pro auto", ale právě taky schopnost sledovat víc věcí najednou a značky jsou jedna z nich, které se sledovat prostě musí. Kdo to nestíhá, protože se mu zdá, že musí sledovat spoustu jiných věcí, tak by možná radši řídit neměl.

Upínat myslění a pozornost k jiným věcem než k řízení se za volantem nedoporučuje a sledování značek je součást řízení.

Neříkám, že jsem nikdy žádnou značku nepřehlídla, to se asi stane občas každému, ale pokud ano, tak to vždycky byla moje nepozornost, ne že by nebyla viditelná.

Pokud jde o značky na obvodu obcí, tak myslím, že každý jen trochu myslící řidič ví, že v obci je padesátka a obec je obvykle útvar, který se snadno nepřehlédne. Doporučuju, když vidím na obzoru shluk baráků, prostě začít koukat, kde by ta značka mohla být.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Cha. Já tušil, že po 270 příspěvcích už tu nebude řeč o Islámu. :lol:
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

začnemež od konce:
Mám zkušenost jak s pohledem spolujezdce, tak s pohledem řidiče a nějak v tom nevidím rozdíl.
Sama doporučuješ ostatním, dky nemají řídit, proto nelze odpovědět jinak, než: NEŘIĎ! Pokud v tom nevidíš rozdíl, pak jsi špatný řidič a bude lepší, když přestaneš ohrožovat sebe a ostatní.

Sosáček - Co chceš vysvětlit na zákazu pití na veřejnosti? Proč jej považuji za legitimní? Třeba proto, že pití na veřejnosti znamená jednak propagaci konzumace alkoholu, druhak zvýšení znečišťování veřejných prostranství, což znamená další výdaje na jejich úklid a třeťak, třeba prot, že to ostatní může obtěžovat a tedy zasahovat do jejich svobody jednání?

Ad citát - Jaksi mi google nenabídl žádného amerického prezidenta, který by toto vyslovil, ale i kdyby to nějaký řekl, tak by to neměnilo nic na tom, že nemá pravdu. Navíc, pokud to nějaký řekl, tak se vsadím,že to bude podobný případ jakožto některé Clintonovy výroky na adresu vztahu federální a státní vlády, které pronesl jakožto guvernér Arkansasu, ale slavnými se staly, až když mu je opozice otírala o tlamu při výkonu prezidentského mandátu.

Mimochodem, nepodsouvej mi své tendence stát se ovcí, já jsme spíš ten pes;) Navíc, vážně vzato, ovcí se nestává ten, kdo je ochoten se vzdát části svých statků, aby kolektivním výkonem učinil svou obranu efektivnější, ale naopak mnohem spíš ten, kdo nemá dost rozumu, aby sám dovedl odpovědně určit, čeho se vzdá výměnou za ochranu.

Ad výhlaška - stačí dejchnout, pokud souhlasíš s bločkem, pokud ne, stále musí následovat krevní zkouška.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vallun píše:Sosáček - Co chceš vysvětlit na zákazu pití na veřejnosti? Proč jej považuji za legitimní? Třeba proto, že pití na veřejnosti znamená jednak propagaci konzumace alkoholu, druhak zvýšení znečišťování veřejných prostranství, což znamená další výdaje na jejich úklid a třeťak, třeba prot, že to ostatní může obtěžovat a tedy zasahovat do jejich svobody jednání?
A myslis si, ze je spravne reseni pausalni represe, tj. zakazat piti alkoholu (protoze prohibice vsechno vyresila, zejo) nebo je lepsi postihovat ty ostatni veci? Je mi jasne, ze si myslis to prvni, ale postihovat piti alkoholu na verejnosti (jsi nikdy nesedel v parku s nejakou zenou a lahvi vina?) protoze bys mohl neco znecistit mi pripada jako platit autorske poplatky protoze bys mohl porusovat autorsky zakon. Zvlast kdyz si uvedomis, ze ucelem obojiho jsou penize pro soukromy subjekt, jednou z poplatku podruhe z pokut.
Ad citát - Jaksi mi google nenabídl žádného amerického prezidenta, který by toto vyslovil, ale i kdyby to nějaký řekl, tak by to neměnilo nic na tom, že nemá pravdu. Navíc, pokud to nějaký řekl, tak se vsadím,že to bude podobný případ jakožto některé Clintonovy výroky na adresu vztahu federální a státní vlády, které pronesl jakožto guvernér Arkansasu, ale slavnými se staly, až když mu je opozice otírala o tlamu při výkonu prezidentského mandátu.
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety." -- Benjamin Franklin

mas rpavdu, nebyl to presiden, jen jeden ze zakladatelu (neznam americky dejiny, smula).
Mimochodem, nepodsouvej mi své tendence stát se ovcí, já jsme spíš ten pes;) Navíc, vážně vzato, ovcí se nestává ten, kdo je ochoten se vzdát části svých statků, aby kolektivním výkonem učinil svou obranu efektivnější, ale naopak mnohem spíš ten, kdo nemá dost rozumu, aby sám dovedl odpovědně určit, čeho se vzdá výměnou za ochranu.
Viz vejs.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Zakázat pití alkoholu na veřejnosti není prohibice.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pouzizval jsem ji jako priklad toho, ze chodit kolem a kricet "zakazat" neni resenim uplne vseho. Ale predpokladam ze vsichni ostatni to pochopili.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ano, to je hezký příklad. "zakázat" není vždy řešením úplně všeho. Ale někdy to může být docela dobrým řešením něčeho. Podle toho co zakážeš a jak to zakážeš.
Nikdo tím nezakazuje pít alkohol. Zbývá spousta spousta míst, kde si můžeš chlastat dle libosti. Například u sebe doma, v nějakém pajzlu či v luxusní restauraci. Takový zákaz je podle mého hlavně deklarací společnosti, že považuje alkohol za špatný. A má to některé positivní aspekty.
A myslis si, ze je spravne reseni pausalni represe, tj. zakazat piti alkoholu (protoze prohibice vsechno vyresila, zejo) nebo je lepsi postihovat ty ostatni veci?
Jinak tohle je prý dost problém našeho práva obecně. Působí represivně (trestá následky), ale nikoliv preventivně (nezabraňuje, aby k těm následkům došlo). Příklad jsou třeba ti pejsci. Můžeš mít nevychovanou obludu, kterou si nehlídáš, která napadá ostatní psy, ale dokud neroztrhá na kusy dítě, tak je to věc občanskoprávní, i když je dost jasné, že tady to riziko je a daný člověk není způsobilý k vlastnictví toho zvířete.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů