Dětské knihy separované od "Smíme vše co umíme?"

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Disneyovi (a českému překladateli) jsem ochoten přiznat jedinou zásluhu - Tygrovo "rozhodopádně".

Jinak skvělá byla knížka Dobrodružství na dně moří o ruském malíři - potápči, první co jsem si kdy koupil. Kromě jiné i kvůli moc pěkným obrázkům, někdy skoro komixovým.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

V útlém dětství u mě jednoznačně kraloval Biggles, následovaný Artušem a dalšími hrdiny mýtů skvěle přežvýkaných edicí Mýty a legendy. Pipi se mi líbila hlavně kvůli své potrhlosti. O něco menší úspěch (ale na druhou stranu žádné fiasko) sklidily Ransomovky, které nám s bráchou jako malým četla mamka. Verneovky mě moc neoslovily (taky průměr - sci-fi obecně jsem měl rád, ale verneovky mi přišly nudné). Ze Štorchovek jsem měl nejradši Bronzový poklad, ale podobně jako u verneovek u mě zanechaly spíš neutrální dojem. K neználkovi jsem se dostal nejdřív jako hodně malý, kdy se mi líbil, a pak až těsně před pubertou, kdy jsem v tom viděl propagandu tekoucí proudem.
A samozřejmě nesmím zapomenout na Provazníčka, první megahit mého útlého dětství.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Jojo, Biggles:) To bylo nocí strávených u knížek:)

Za sebe bych přidal ještě E.T.Settona, Ladu, Běhounkovi Trosečníky polárního moře...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Jo, Biggleese jsem taky mohla.
A od Běhounka ještě Trosečníky vesmíru nebo jak se to jmenovala.Měla jsem tetu o kterou se Běhounek prý ucházel. Neúspěšně, ale když ji strýc naštval, vždycky říkala, že si měla toho Běhounka vzít.

RAnsome mně poněkud minul, ale milují ho moje děti.
Dšcka se hodně chytila na pořad Domino, kde je nějak před osmou četba na pokračování a "dětská klasikaů se tam vyskytuje pomětně často.
Třeba Batličkovy povídky měli uděláné úplně skvěle.
Minmmochodem, je to jediný spolehlivý zdroj, kromě místní knihovny, kde na nějakou tvorbu pro děcka tak mezi deseti a patnácti narazíte.
Třeba v kině je to bída, pokud není zrovna HArry Potter.
TAkže hodnotím vysoce MAharal, že se vůbec někdo obtěžoval s filmem pro odrostlější děcka.

Pod pojmem "film pro děti" dnes spolehlivě můžete čekat něco animovaného, kde se po plátně prohánějí roztomilé potvůrky s mazlivě šišlajícími hlásky a velikánskými očičky.
Zlaté doba, kdy vznikaly filmy jako Pod jezevčí skálou Přijela k nám pouť.
mně tyhle filmy minuly, bylo moi v tu dobu mezi dvaceti a třiceti a děti jsem neměla, ale děcka jsou nadšená, když se to objeví v televizi.
Proti Kriminálce Miami a Odloženým případům je to vítaná změna.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Tak jsem si byla včera půjčit Medvídka Pú do knihovny
Zase jsem byla po dlouhé době v dětském oddělení... A zjistila jsem, že v dětském oddělení vládne chaos a zmar - nemají to tam abecedně roztříděno
(mají jen kategorie "se zvířátky" , "dívčí čtení" , "pohádky" )

A kromě Púa jsem taky našla Kvaka a Žbluňka

Pú je úžasný. A doopravdy tak nějak... alenkovský

"Jak se máš?" řekl Medvídek Pú.
Ijáček zavrtěl hlavou.
"Vůbec se nemám," řekl. "A neměl jsem se už dlouho."


A Pú je nadaný skladatel
Kdo našel ocas?
"Já," řekl Medvěd,
"Zrovna v děvět.
Jenže ve skutečnosti bylo tři čtvrti na jedenáct.
Já našel ocas."
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

Já někdy kolem jedenácti let zbožňoval Foglara a Steklače.
Nedávno jsem po jedné foglarovce opět sáhnul a...
nedalo se to číst. :) to ale nic nemění na faktu, že jako děcku se mi to líbilo hodně.

a komix rychlé šípy je i dnes velmi kouzelný. takový hloupoučký, ale některé glosy mě stále rozesmějí. občas si říkám, že si foglar dělal ze čtenářů prdel a rychlé šípy bral jako humornou věc. aspoň ty pozdější kusy, co ilustroval marko čermák.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Rychlé šípy mi přišly trochu moc křečovité, ale měl jsem rád Strážce. Pionýrská družina, něco na způsob Rychlých šípů osmdesátých let (včetně bandy Rangerů - něco jako Bratrstvo kočičí pracky). Ještě je mám doma a tu a tam si v nich čtu.

Na rozdíl od jiných komixů, jako třeba Kruanova dobrodružství, Galaxie, Vzpoura mozků (i když ta ještě ujde) se mi vcelku líbí i teď. Možná proto, že jsem tu dobu zažil taky.

Naproti tomu Bigglese už číst nedokážu, i když jsem ho na základce měl moc rád.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Strážci jsou fajn. O něco méně naivní než Rychlé šípy.
Jenže ta propaganda je tam prostě znát. Nejskandálnější hláškou toho největšího vyvrhela je "a do pionýra mě nikdo nedostane".
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Strážci měli ještě nějaké pokračování už v devadesátých letech. Půvopdní sSAtrážci tam byli jako tátové hrdinů.

Rychlé šípy jsem milovala, ale myslím, že mně chytil hlavně seriál, který byl v televizi a kde byli tak nějak normálnější,. ve dvanácti mi ti hrdinové bez bázně a hany vyhovovali a brala jsem je.

Dnes mi ovšem připadají jako nepravděpodobní vzorňáci. Mirek Dušín, chlapec, který nikdy neřekl jediné sprosté slovo, je do jisté míry neskutečný zjev.
Pozzději jsem se dozvěděla, že spisovná mluva a důsledný odpor k používání sprostých slov, čímž dítě obvykle poněkud vyčnívá mezi vrstevníky, může být jedním z příznaků Aspergerova syndromu.
Tož abyste věděli, jak je to s Mirkem Dušínem.
Ale když mi bylo dvanáct, byl to hrdina bez bázně a hany.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Strážci měli ještě nějaké pokračování už v devadesátých letech. Půvopdní sSAtrážci tam byli jako tátové hrdinů.

Rychlé šípy jsem milovala, ale myslím, že mně chytil hlavně seriál, který byl v televizi a kde byli tak nějak normálnější,. ve dvanácti mi ti hrdinové bez bázně a hany vyhovovali a brala jsem je.

Dnes mi ovšem připadají jako nepravděpodobní vzorňáci. Mirek Dušín, chlapec, který nikdy neřekl jediné sprosté slovo, je do jisté míry neskutečný zjev.
Pozzději jsem se dozvěděla, že spisovná mluva a důsledný odpor k používání sprostých slov, čímž dítě obvykle poněkud vyčnívá mezi vrstevníky, může být jedním z příznaků Aspergerova syndromu.
Tož abyste věděli, jak je to s Mirkem Dušínem.
Ale když mi bylo dvanáct, byl to hrdina bez bázně a hany.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Jak to tady čtu, tak si budu muset Medvídka Pú přečíst, vypadá to, že to je něco přesně pro mě :)

A na výměnu bych vám nabídl Malého Alenáše od Ivana Vyskočila. Četl jsem to až na vysoké škole, ale nadchlo mě to (i když místy tam bylo až moc návodné vysvětlování vtipů). Znáte to někdo? Co si o tom myslíte? ...slyšel jsem na to už i dost naplivat ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

maYda píše:Pozzději jsem se dozvěděla, že spisovná mluva a důsledný odpor k používání sprostých slov, čímž dítě obvykle poněkud vyčnívá mezi vrstevníky, může být jedním z příznaků Aspergerova syndromu.
Tož abyste věděli, jak je to s Mirkem Dušínem.
Mirek byl paladin, nikoliv aspík.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

A to je co? Taky psychiatrická diagnóza?
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

mozna, ze vsichni paladini jsou aspici. :D
mirek dusin by mel byt ale predevsim odraz samotneho foglara. ten pry taky nikdy nerekl sproste slovo. (i kdyz se mi tomu ani nechce verit.)

jinak souhlasim s nazorem, ze strazci jsou oproti rychlym sipum takovy dospelejsi a uveritelnejsi.

osobne jsem mel rad snad vsechny komixy abicka. i jiz zminovane kruanova dobrodruzstvi a valku mozku. me to bralo moc a dodnes si to rad proctu.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak jsem si dnes v knihovně půjčila Medvídka Pú. :]

Foglar - třeba Záhada hlavolamu a zejména Stínadla se bouří, to jsem si znovu přečetla nedávno a má to celkem příjemnou pochmurně-depresivní atmosféru...

Ovšem takoví Hoši od Bobří řeky, to je jiný Dadák. $D Jestřábovy popisy opálených a pružných chlapeckých těl mě vraždily. Zvláště byl vysazený na svalnatá stehna. :] A velice humorná byla též Chata v jezerní kotlině, kde se chlapec jménem Ludva málem ukouřil k smrti. :]
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů