Dětské knihy separované od "Smíme vše co umíme?"

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Dětská kniha Sadako neidentifikována.

Ale chtěl jsem se zeptat na pár rozmilých starožitností - Pouští a pralesem, Plavčíci kapitána Bontekoa a Oddysea kapitána Blooda. Znáte?
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Příspěvek od midewiwin »

Odyssea kapitána Blooda - to jsem uměla skoro zpaměti. A Setonovy Dva divochy taky. Ale vyrůstala jsem na Ransomovi. S Vlašťovkami a Amazonkami na ostrově Divokých koček. Když mi táta četl, jak jde kapitán Flint po prkně, zalézala jsem pod peřinu, abych to neslyšela.:) :)
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Příspěvek od midewiwin »

Sadako, není to knížka Birlibán od Eduarda Petišky? Tam je zajíček Janeček, co přišel o ouško, a kluk Birlibán s ním cestuje do Bonbónovic a zažívají spolu všechno možné, snad i toho slona, ale já si všechna ta dobrodružství nepamatuju. Nedávno jsem to začala číst jedné holčičce, ale ještě jsme nepřešly přes druhou kapitolu.
Čas neexistuje.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Pouští a pralesem si pamatuju jako komiks v nějakém dětském časopise a taky to byl takový mini seriál v televizi, asi o čtyřech dílech.
Plavčíci kapitána Bontekoa - název znám, měli to u nás v obecní knihovně, ale nevím,jestli jsem to četla.
Odyssea kapitána Blooda - nějak povědomé mi to je, ale spíš jsem to nečetla.
Určitě jsem četla Vlaštovky a Amazonky,oživila jsem si to, když to poslouchaly děti v rozhlase, kde lze před osmou chytit ledacos z dětské klasiky.
Možná, že kdyby tam četli Plavčíky kapitána Bontekoa nebo Odysseu kapitána Blooda, taky bych zjistila, že to vlastně znám, ale zatím to nečetli a to posloucháme několik let.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

midewiwin: Není, autor/ka je zcela jistě někdo ze zahraničí (Francie? Německo? Británie? netuším, bohužel) a nebylo to právěže zas tak moc infantilní, aby tam byly věci jako Bonbónovice..mělo to spíš takovou zvláštní melancholickou atmosféru.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Příspěvek od midewiwin »

Král Myška a princ Junák - to je taky velespis mého dětství. Babička žehlí, hnihu má na kraji prkna, a vždycky, když dojde na konec stránky, zavelí mužstvu, rozsazenému pod prknem: Obrať!
Je to úžasné dobrodružství, odehrávající se v tajemné jeskyni, kde žijí draci, zlí i hodní, napůl zarostlí do skály, trpaslíci, které zlý drak mění v králíky...a to všechno s ilustracemi Artuše Scheinera. Autor Tobiáš Eliáš Tisovský, o kterém se nic neví.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Příspěvek od midewiwin »

Ještě doplněk pro Arga: syn T.E. Tisovského JUDr. Oldřich Eliáš byl známý hermetik.
A jeho dcera byla spisovatelka knih pro dívky Jaromíra Hüttlová. Irča vede jedenáctku - tento opus z dob, kdy Spořilovem končila civilizace, jsem taky měla z babiččiny knihovny.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Dr. Jaromíru Huttlovou jsem četl jako už velký, coby kuriozitu.
"Slečno Věro, vždyť zde není hluboko, a vy přec umíte plovati!"
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Znáte někdo knížku Oldřicha sirovátky ( to měkké i není překlep) "ach, ta láska"?
To byly sebrané úryvky z klasiky červené knihovny. Myslím, že i ta Huttlová se tam našla.

Bohužel se mi to někde ztratilo.

Ta Irča měla víc dílu, jetsli se nepletu. Mám dojem, že jeden z nich byl Irča a Lexa, na gymplu to byl velký hit.
Ale nepřistupovaly jsme k tomu s odpovídající vážností, předčítaly jsme to o přestávkách nahlas a přitom válely se po lavicích, jak jsme se řehtaly.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

neznám nikoho, kdo by přistupoval k Irče a Lexovi s vážností. A fakt to mělo víc dílů.

Starší dílo podobného druhu byla Svéhlavička. Pak byla ještě Svéhlavička maminkou... Svéhlavička manželkou... Svéhlavička babičkou... Svéhlavička zombií (ne, to jsem asi přehnal...)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Před nedávnem jsem náhodou narazila na další svoje oblíbené dětské čtení-
Jsou to příběhy dvou žabáků od Arnolda Lobela...
Jmenují se Kvak a Žbluňk a jsou to Agličané každým coulem (pijí čaj a milují svačiny)
Byly to jedny z prvních příběhů, co jsem si kdy přečetla, protože na Kvaka a Žbluňka jsem se vrhla krátce potom, co jsem se naučila číst
A byly tam krásné ilustrace...

Obrázek
"Make BDSM, not war, sister."
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jasně! Kvak a Žbluňk je bomba.
A taky Pan Sova...
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Argo, možná bys mohl zkusit tu Svéhlavičku zombií dopsat.
Třeba by to byl trhák.

Kvaka a Žbluňka jsem četla dětem, ale u nás větší obliby dosáhla Žabákova dobrodružství.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů