Problémy moderní civilizace

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

(Ne nutně v tomto pořadí a s vědomím, že se v jistých ohledech dosáhlo značných uspěchů:)
1) krize hodnot
2) krize rozdělení (pojem nechávám schválně takto otevřený a abstraktní abych do toho mohl zainkomponovat spoustu jevů)
3) ignorance o náboženských pravdach
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

2Sirien: To cos psal do toho taky patri, ackoliv ne vsechna opatreni mi treba vadi. Nicmene jsem mel spise na mysli potencialni hrozbu vyuziti zbranove triady a tedy bezprostredni nicivy ucinek na obrvoskou skupinu lidi. Dokud budou teroristicke utoky na urovni vyhodit do povetri vlak/autobus/budovu/sebe, tak mas pravdu, ackoliv se mi hnusi, kdyz se jako zive bomby pouzivaji deti (viz. Irak pred par dny). Jakmile to ale zacne byt treba cele mesto..... (12 opic je imho v tomhle proste genialni, nebo intro k Deux Ex 2, doporucuju Youtube a podivat se). Zatim budu verit, ze NATO ma moznosti, jak takovym organizacim schopnym to provest branit. A podle toho dokumentu co davala nedavno CT o nasich specialech jsem s kvalitou profesionalnich armad vice nez spokojen (me teda stacilo jen videt dokument o nasi urne, taky docela drsnonove)
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Co považujete za tři největší problémy moderní civilizace a světa, ve kterém žijeme?
1) hledání problémů
2) hledání potenciálních problémů
3) vytváření problémů, pokud jsme neuspěli v předchozích dvou bodech
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Jerson píše:1) hledání problémů
2) hledání potenciálních problémů
3) vytváření problémů, pokud jsme neuspěli v předchozích dvou bodech
Jersone... Až mě budou zajímat takovéhle odpovědi, tak na to předem upozorním, jo? :wink:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ale bacha, Jerson má pravdu. To co psal je SAKRA velkej problém mnoha věcí v současném světovém i českém dění. Všechny tři body toho co se psal. Jen se nad tím musíš zamyslet.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Příspěvek od midewiwin »

1. celkové přemnožení lidstva
2. ztráta strachu z Božího hněvu
3. netové diskuse
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

To znamená, že chodit k doktorovi na pravidelnou prohlídku je největší problém moderní civilizace?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Možná, že ten největší problém je skutečně samotné slovo "problém"...
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Sirien píše:Ale bacha, Jerson má pravdu. To co psal je SAKRA velkej problém mnoha věcí v současném světovém i českém dění. Všechny tři body toho co se psal. Jen se nad tím musíš zamyslet.
Já vím. Ale já prostě rýpavé odpovědi tohohle druhu nepotřebuju. :wink:

Jinak díky za všechny odpovědi, myslím, že mi budou stačit. Sice se asi nikdy nedozvíte, k čemu vlastně tahle anketa byla $P , ale klidně pokračujte v diskuzi.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Wan-To - dozvíme, protože nám to rád prozradíš...:)

Mimochodem, an to, co ptořebuješ máš ejště pořád docela málo odpovědí;) Statistiky vypadají lépe, než výkřiky do tmy:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Wan-To píše:
Jerson píše:1) hledání problémů
2) hledání potenciálních problémů
3) vytváření problémů, pokud jsme neuspěli v předchozích dvou bodech
Jersone... Až mě budou zajímat takovéhle odpovědi, tak na to předem upozorním, jo? :wink:
Wan-To, kdybych chtěl rýpat, tak si zaprvé pořídím rýč a zadruhé to napíšu jinak.

Hlavním problémem naší současné civilizace je je způsob myšlení, který vytrhne z okolní realitz jednu část, označí ji nálepkou "problém" a ten pak řeší - bez vztahu k ostatním souvisejícím věcem a dokonce i bez vtahu k jiným podobným "problémům". Tento postup vede přesně k tomu, co jsem popsal dále - máš neustále nějaké problémy, buď proto že je hledáš, nebo proto že je vytváříš - vytrhneš z jakž takž fungujícího celku jeden kousek a snažíš se ho vylepšít, čímž se ti rozpadne zbytek.

Občas se tomu říká revoluce (v politice, vědě, technice) a často se to považuje za dobrý způsob (revoluční objev).

Protože existují ještě jiné přástupy, třeba ten, při kterém se díváš na celek, řešením konkrétních jednotlivostí pověřuješ ne jedince s "originálními nápady, jak by to mohlo fungovat", ale s dlouhou zkušeností "jak to funguje" a měníš jen malé kousky, raději více drobných změn v různých oblastech, než jedna velká v jedné oblasti.

Problém je samotné uvažování - (a teď budu rýpavý) - jak ostatně hezky předvádíš, protože odpovědi které neukazují na nějaký problém smetáš ze stolu a případně zesměšňuješ.

Řekl bych, že je mi líto, že ti nedávám odpovědi, které chceš slyšet, ale není. Kdybys svou otázku položil podrobněji a já věděl, k čemu to potřebuješ, mohl bych ti odpovědět jinak. (Každopádně příště ti už odpovídat nebudu)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Jerson - na tom, co říkáš je velký kus pravdy. Jenže ani zdaleka to není prvda celá a navíc to, cos napsal je dohromad yjedn bod, takže způsob jakým jsi to napsal za rýpání je třeba považovat. Navíc ne vždycky je výhodné nechat něco řešit lidi s dlouhou zkušností - to může veést ke strnulosti, přehlížení nových myšlenek a ignroování vyšších vazeb. Prostě i v těchto dvou přístupech je nejlepší rovnováha, vyváženost.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Hm... abych neopakoval jiné, a co je opravdu největší problém...

1) Rozpor víry a rozumu, základ většiny fanatismu
2) Bída
3) Něco, co je důležité, ale ještě jsme si toho nevšimli a podceňujeme to.

Všechny tři tyhle věci nejsou nové; vlastně jsou věčné.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Vallun píše:Jerson - na tom, co říkáš je velký kus pravdy. Jenže ani zdaleka to není prvda celá ...
Až budu říkat pravdu a celou pravdu, dám si to do podpisu, do té doby budu to co píšu předkládat jako svůj názor. Jestli v tom chceš vidět rýpání, tvoje věc, jestli si z toho Wan-To něco odnese nebo ne, jeho věc.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Jerson píše:Hlavním problémem naší současné civilizace je je způsob myšlení, který vytrhne z okolní realitz jednu část, označí ji nálepkou "problém" a ten pak řeší - bez vztahu k ostatním souvisejícím věcem a dokonce i bez vtahu k jiným podobným "problémům". Tento postup vede přesně k tomu, co jsem popsal dále - máš neustále nějaké problémy, buď proto že je hledáš, nebo proto že je vytváříš - vytrhneš z jakž takž fungujícího celku jeden kousek a snažíš se ho vylepšít, čímž se ti rozpadne zbytek.
Nemám ten pocit. Proto mi tvoje odpověď přišla taková jaká mi přišla. (Ale nejspíš máš pravdu :wink: )
Vallun píše:Wan-To - dozvíme, protože nám to rád prozradíš...:)
Ale ne... :-)
Mimochodem, an to, co ptořebuješ máš ejště pořád docela málo odpovědí;) Statistiky vypadají lépe, než výkřiky do tmy:)
Statistiky mě nezajímají, nechci se dostat do problémů hledáním problémů. Potřebuju hlavně ty výkřiky do tmy, ty jsou pro mě nejdůležitější. :-)=
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host