V čem se nevyzná Argonantus?

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

opravář televizí má můj neskonalý obdiv.
Můj muž ostříhal syna strojkem na vlasy a od té doby neskonale obdivuje holiče a kadeřníky.

TY zas máš můj neskonalý obdiv, Argonante, že si pamatuješ, co je logaritmus.
jen tak mimochodem - bylo Ti to někdy k něčemu?

proč se vlastně píše logaritmus a ne logarytmus?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

maYda:

kdysi dávno jsem si na pčítači sestavoval seznam nějakých hvězd a hvězdných velikostí v rámci spisování scifi (hvězdné velikosti jsou logarimtmická řada). Bylo v tom také nadšení nad možnostmi počítačů (l.p. asi 1993). Dnes už si nejsem jist, jestli bych to dal dohromady. To byl jediný případ užití logaritmu, na který si vzpomínám.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

vlastne me nikdy nenapadlo resit logaritmus nebo logarytmus, proste je to log x nebo ln x 8)

Logaritmy jsou vsude kolem.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Třeba v pravidlech DrD+.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:

Já se vůbec nevyznám v rpg. Proč to tajit, že.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

seznam nějakých hvězd a hvězdných velikostí v rámci spisování scifi (hvězdné velikosti jsou logarimtmická řada).
no jo, tak já nepíšu sci-fi.
A architekturu můžou vystudovat i lidi, co nemají jasno v tom, co je čitatel a co jmenovatel.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

MaYdo, Nemůžou. :>:o/
Potom to můžou zapomenout. To je rozdíl. :wink:
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

maYda píše:proč se vlastně píše logaritmus a ne logarytmus?
Protože to nemá nic společného se slovem "rytmus" (z řec.: rythmos - běh, tuším že derivát od slovesa reó, rein - plynout, téci, které má s českým srát společný IE etymon *ser- - plynout, téci), nýbrž se slovem "arithmos" (řec.: číslo).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

No, ilgire, jsem ochotna připustit, že zkouškové historky, které se přetřásaly na srazu, který jsme měli v sobotu, podstoupily podobný proces, jako když chytne rybář čudlu a během let se z ní stane největší štika v povodí.
Myslím, že na nějakém sedmém, osmém termínu matikářka z dotyčného kolegy tu informaci, co je čitatel a co jmenovatel nakonec nějak vypáčila.
Ale přesto jsem z toho měla útěšný pocit, že se dá přežít i s poměrně mizivými znalostmi matematiky a to dokonce na technickém oboru.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

A taky jsme odběhli od tématu, co neovládá Argonantus.
Takže klíčová otázka: umíš vařit, Argonante?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

To víš, že ne!
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Argo,
nevím, ale s poměrně velkou jistotou tuším.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jsem na to hrozně líný. Když jsem sám doma (třeba včera), tak si namažu chleba nebo tak něco.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

No, tak to mi je nějak povědomé.
Ale mohu doložit, že i takový chlap je schopen přežít s dvěma dětmi týden a nezahynout hladem.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

V nejhorším pošle sekretářku pro chleba a máslo. Nebo ho koupí cestou z práce.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů