Revernd Moon a jeho církev

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Faskal »

A když tu pasáž čtu dál, tak je to ještě lepší:
Samotný Moon, Žádný-anonymní-chlap-z-google, co na 90% zná Moonovu rodinu míň než Naoki, Textbook for World Peace, Selected Speeches píše:I have fulfilled my mission as the Lord of the Second Advent, Savior and the True Parent. I am proclaiming this in this place because the time has come to do so. Those who accept this will be blessed. If this race listens to me, how good that would be for this country. How good it would be if the statesmen listen to me. Whether a person listens to me or not is his individual responsibility; however, the time is coming when all people of the world will want to listen to me.
I když - poměrně klasické.

No, myslím, že to dost pěkně ilustruje, co mi (a myslím, že třeba i Jersonovi...) vadí.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Invictus »

Invictus: typoval bych ze mu vadi ten predpoklad ze kdyz neni moonista tak je vlastne nemocnej a mel by se lecit, nebo tak.
No to jsem tak vůbec nepochopil. Tohle:
Utrpení je jako nějaká nemoc.
Nijak neříká, že trpí jen nemoonisti. Ale pokud Moon, nebo Naoki tvrdí, že Moonisti narozdíl od ostatních netrpí (což jsem nikde nezaznamenal), tak je s nimi něco hodně špatně.
Jerson píše:Tedy i pro Invicta - má to osobní důvody, které nechci rozebírat. Jen mi věř, že jsou dost silné.
No když je nechceš rozebírat tak prosím, věřím ti asi natolik, jako ve smysluplnost Bible, ale nemusíš hned vyskakovat jako by ti někdo znásilňoval rodinu. Zlášť když nechceš rozebírat proč, pak to vypadá dosti hloupě. Asi jako "Ty svině nasral si mě a teď tě za to budu nenávidět, ale neřeknu ti proč."
Teda, ne že by se mě to nějak týkalo, a ne že by mě to zas tak zajímalo.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Invictus: Mně se taky moc nelíbí, když mi někdo, kdo o mně nic neví, začne tvrdit, že trpím - nadto stylem, z kterého (ale možná slyším krávu růst) kouká "já ti ukážu způsob, jak se utrpení zbavit" a "děláš chybu, že mi nevěříš".
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Argonantus »

Moje standardizovaná odpověď všem jehovistům na líčení chmurných dnešků je, že se mám naprosto báječně.

Což se zřejmě v tomto případě hodí taky.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Invictus »

Sadako: No pravda, tak jak to píšeš je to skutečně takové nějaké křesťanské. Ale holt už asi nejsem tolik vycvičený koukat se mezi řádky, takže to v těch minulých Naokiho výrocích nevidím tolik jasně.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Naoki »

Tak když už jsme u toho, co kdo nemá rád, tak já nemám rád, když mi někdo dává do úst slova, kerá jsem neřekl (a co hůř - která jsem ani říct nechtěl), děkuju pěkně.
Invictus píše:A ještě bych připomněl další skupinu lidí, kteří považují utrpení za normální součást života, ale není jim příjemné tak se mu snaží vyhýbat a řešit ho sami.
To beru.
Nějak jsem nepochopil, na koho se z tohoto přirovnání vztahuje co? Kdo jsou tady Moonisti?
Dosaďte si libovolného člověka za nemocného a dosaďte si libovolného člověka za doktora. Jsou lepší a horší doktoři, ale neděláme si monopol na "zdravé lidi" ani na "dobré doktory".
Sosáček píše:inak, kdyz uz se tu resi ty kulty a vymejvani mozku a tak, nasel jsem tohle:
TL DR, nešlo by shrnout ústřední myšlenky? (pokud to je dostatečně in-topic)
Faskal píše:Hm, chápu-li to dobře, tak už teď svět zbavil utrpení?
Ne. To co říká je, že splnil svůj díl zodpovědnosti.
Navíc celou dobu poukazuji na to, že mi vadí jeho absolutní nedostatek pokory.
No to si právě celou dobu nepoukazoval :) aspoň mě to z toho jasné nebylo.
Ujišťuju tě, že Otec Moon je méně arogantní než se z jeho projevů zdá. A Navíc nevím do jaké míry je takový obsah běžný v Koreji. Už mi třeba bylo řečeno, že to výbušné a nahněvané projevy, jsou v Koreji něco jako ty černošské mše (tzn. něco co je velmi inspiruje).
Poměrně dost chápu nějakého pána, co o něm prohlásil, že je to úplně obyčejný chlap, co má dysfunkční rodinu (syn, rozvody), jako každý jiný, jenom má hodně prachů.
Jasně, a Naoki je ve skutečnosti Argonantův alter-ego.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Pieta »

Utrpení je jako nějaká nemoc. Jsou lidi, kteří se naučí s tím žít a příjmou to za normální a jsou lidi, kteří to chtěji vyřešit a vyhledají pomoc doktora.
Invictus píše:Nějak jsem nepochopil, na koho se z tohoto přirovnání vztahuje co? Kdo jsou tady Moonisti?
To bude dost záležet na tom, koho se zeptáš.
Třeba lidi, kteří řeší svoji nemoc za pomoci doktora.
Nebo doktor.
Nebo lidi, kteří berou nemoc za normální a naučili se s ní žít.
Nebo nemoc.

(To je holt ten problém s přirovnáníma.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Pieta »

Já vlastně jen procházím a debatu ani moc nečtu, ale chápu správně, že by mi mého životního partnera měl vybrat člověk, který je dvakrát rozvedený?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Faskal »

Doufám, že já nejsem onen zlý necita-tor. Snažím se mít vše ocitované - profesionální deformace.

"splnil svůj díl zodpovědnosti." což v případě druhého ztělesnění Ježíše znamená?

"No to si právě celou dobu nepoukazoval" - inu, to byly ty povzdechy, za každou "podezřelou" citací - třeba ty jazyky, věci kolem mesiášství, homosexualita a tak. Přijde mi, že pobral veškerou moudrost světa.
je méně arogantní než se z jeho projevů zdá.
Pokud jej studuješ podle jeho projevů (jako já), tak se to dá nějak poznat?

...
Klatě, snad necituji Arga?

Jinak, co třeba:
The democratic world has come to a dead end; likewise, the communist world has come to a dead end. But the Unification Church is just beginning!
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Naoki »

Faskal píše:"splnil svůj díl zodpovědnosti." což v případě druhého ztělesnění Ježíše znamená?
Odpovědnost Mesiáše je předat Pravdu a zbavit lidi původního hříchu.
Pokud jej studuješ podle jeho projevů (jako já), tak se to dá nějak poznat?
Tady právě hraje roli ten osobní kontakt...
Jinak, co třeba:

The democratic world has come to a dead end; likewise, the communist world has come to a dead end. But the Unification Church is just beginning!
No tak že komunismus dospěl k slepé uličce je snad jasné. O krizi demokracie viz (c) Argonantus. A když se podívám co vše se událu od roku toho projevu, tak souhlasím i s tou třetí částí :)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Faskal »

Hm, co tady vlastně dělám?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Majo »

ilgir píše:2Majo: Proč tak smutně? Myslíš, že moonista nemůže být spasen?
Moonista aj ateista moze byt samozrejme spaseny.
ilgir píše: Nebo je ti stejným způsobem líto i ateistů?
V podstate ano. Luto je mi vseobecne ludi, ktori sa pevne drzia nespravnej cesty. To je prirodzene. Ale aby to nevyznelo ze si nemyslim, ze atiesta=zlo alebo moonista=zlo. Mnohi ateisti maju vacsiu sancu dostat sa do neba ako niektori veriaci. Mnohi ateisti su lepsi ako krestania. Vacsina mojich kamosov su neveriaci.
Jerson píše:Ale když se bavím s člověkem a on mi řekne, že mě lituje, protože nevěřím v jeho boha a že se bude za mě modlit, abych nalezl správnou víru a cestu ke spáse, tak mi opravdu dělá problémy být v jeho přítomnosti nebo s ním dokonce mluvit, aniž bych se nezačal hádat.
Neviem preco ti to vadi. Ved to je prirodzene. Predstav si ze vies o obchode, v ktorom predavaju cukriky za 2 koruny, ale tvoji kamarati nakupuju v obchode kde stoja cukriky 5 korun. Urcite sa budes snazit ich informovat o tom ze existuje lacny obchod, a pripadne ich presvedcit.

Samozrejme ale nema sa to diat agresivne alebo arogantne. Asi ti vadi, ked sa to deje povysenecky alebo agresivne.

Krestania sa casto modlia ze neveriacich, v podstate pocas kazdej omse.



to Naoki: Hovoris, ze Moon je clovek. Ako ta moze spasit clovek?? To je ako by topiaci, chcel zachranit topiaceho.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Lemmy »

Majo píše:Luto je mi vseobecne ludi, ktori sa pevne drzia nespravnej cesty.
A jaká cesta je vlastně správná - hm? :wink:

Jerson píše:Ale když se bavím s člověkem a on mi řekne, že mě lituje, protože nevěřím v jeho boha a že se bude za mě modlit, abych nalezl správnou víru a cestu ke spáse, tak mi opravdu dělá problémy být v jeho přítomnosti nebo s ním dokonce mluvit, aniž bych se nezačal hádat.
Rozepře nevyvolávám. Ale shodnem se na jednom: o takovém člověku si myslím svoje.
Majo píše: Krestania sa casto modlia ze neveriacich, v podstate pocas kazdej omse.
Jsou křesťané a křesťané... a jiní při všech těch modlitbách spílají hříšníkům a lidem s odlišnou cestou či vírou, nemají je rádi, nenávidí je... Je to rozpoluplné.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Vallun »

Majo - i topící se může zachránit topícího se... V tom zas takový problém není...metaforicky ani konrkétně...

Jenže Ty bys měl respektovat, že já možná kupuji cukr za 5 korun, ale proto, že je kvalitnější, čistší a méně závadný... A taky třeba proto, že vím, že onen levný krámek má dumpingové ceny a chce zničit konkurenci a pak vyšroubuje ceny na 17,50 Kč...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Argonantus »

Majo píše: Moonista aj ateista moze byt samozrejme spaseny.


No vidíš; podle Luthera ne. Samozřejmost se týká v tomto případě jenom tvé církve; plno lidí si o tom myslí něco jiného.
ilgir píše: Nebo je ti stejným způsobem líto i ateistů?
V podstate ano. Luto je mi vseobecne ludi, ktori sa pevne drzia nespravnej cesty. To je prirodzene.
No jo. Klasika. Francouzi nás litují, že nejsme Francouzi. Křesťani nás litují, že nevěříme. Muslimové litují, že jsme nepochopili, jak je to s tím Alláhem. Marxisti mne zkoušeli spasit už mockrát; ti vystačí s lítostí málokdy.
Chápu Jersonovo stanovisko, ale časem jsem si na to zvykl.
Mormoni se za mne pomodlí a uloží moje jméno někde v Urahu do jeskyně, čímž mne údajně spasí. V zásadě neškodní; pokud s tím nezačnou moc otravovat.

... ale řeknu ti, Majo, ono to možná tak přirozené není. Přirozené je nechat jít ostatní lidi svou vlastní cestou. Ne každý si je jist, že je ta jeho cesta nutně nejlepší; a tím méně si je jist, zda je tak skvělá i pro ostatní.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti