Zeměplocha Terryho Pratchetta

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Hmmm http://www.skyoneonline.co.uk/tcom/ - už sosám filmík a zítra (jestli nezapomenu) poreferuji :>;o) $D
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Cože? Kdo? Co? Kde? A JAKTOŽE O TOM KURVA NIC NEVÍM??????? To je trailer? Nebo už to vyšlo celé? Plánují se další díly? Asi jsem dostal záchvat Parkinsona.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

No, stejně jako cca před rokem a 1/4 Skyone natočili Otce Prasátek, tak teď udělali Barvu kouzel. Stejná produkce a musím říct, že v žádném případě tento film neurazí. Ano, například Mrakopláše nebo Dvoukvítka jsem si představoval jinak a spoustu dalších postav jakbysmet a jedinečný humor, který člověk najde v knížkách tak prostě nejde přenést na plátno, takže vznikne spíše dobrodružná komedie, ale film je to povedený a bavil jsem se od začátku do konce obou dílů (každý má něco před hodinu a půl takže dohromady cca 3 hodiny).
Jedná se o HDTV Rip, takže nic oficiálního, ale opravdu doporočuju. V případě zájmu můžu poslat SZ linky na stažení.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Určitě bych link na nějaký...ehm... full-time trailer... ocenil $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Mno tak po shlédnutí full-time traileru:

Zobrazení Zeměplochy je to celkem povedené, řekl bych, že se jim podařilo zachytit tu atmosféru z knížek a to i co do visualisace postav, byť některé jsem si představoval zcela jinak (Mrakoplaš mladší a zbabělejší, Trémon úplně jiný i charakterově... ten se mi líbil nejméně).

Zpracování dějeprvních dvou knih považuji za naprosto úděsné... Tedy jako opuštění některých momentů vyřešili hezky (ale doufal jsem, že uvidím Bel-Shamharota a to, co se stalo z Trémona... a ono nic), ale jinak to bylo děsivě zkratkovité, takže jakmile nezná divák zevrubně knižní předlohu, musí z toho mít děsný dojem... lítá se od jedné scény ke druhé, objevují se postavy bez zdánlivě jakéhokoliv významu (Cohenova holka).

Navíc hodně věcí epičtějšího charakteru celkem vyplýtvali (poslední souboj Mrakoplaše a Trémona byl jako hloupý vtip).

Ale nesmažu to $P

Jo a mimochodem, ta poslední postava, která mluví na konci druhého dílu... není to sám Pan Veliký Autorisimus?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já chci taky!
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Jiron píše:Já chci taky!
Tak se v pondělí večer stav k Vaškovi a dones mi penízky za toho skavena, co jsem ti dovezl z Anglie. Dám ti Barvu kouzel i ty seriálový WoDy...
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti