Ženy a muži

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Je lepší být ženou nebo mužem?

ženou (odpověděla žena)
4
12%
ženou (odpověděl muž)
3
9%
mužem (odpověděl muž)
8
24%
mužem (odpověděla žena)
1
3%
nelze posoudit
17
52%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Argo, to jsem úplně nepochopil. Ano, jistě, emancipace, feminismus, Věk ženy a blablabla. To ale nemění nic na tom, že muži mají v parlamentě většinu a rozhodují podle svých šovinistických zájmů (nic proti šovinismu).
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:

to bychom se dostali do kolosální odbočky, o čem vlastně parlament rozhoduje. Podle mne má na náš život podstatně menší vliv, než se věří. Naštěstí. A navíc během nejbližších desetiletí dojde v této věci k drastickým změnám, protože systém úplně přestává fungovat.

http://pavouciveflasce.bloguje.cz/41632 ... -dejin.php

Konec OT
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Tady se ale nemluvilo o vlivu na život, ale o vlivu na schvalování zákonů. To je dost rozdíl.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:

no muži mají převahu ve schvalování zákonů, a ženy mají převahu ve schvalování toho, jestli se muž stane poslancem.
Taky mají převahu coby učitelky nebo soudkyně; něco mi říká, že to není tak nepodstatné. A počkej ještě pár let. Já si myslím, že se postavení ženy mění přímo dramaticky a před očima, když to srovnám se stavem v roce 1990.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

lotrando píše:Jerson: neplést si (i když jsem k tomu asi přispěl) mateřskou dovolenou a sociální podporu. Reagoval jsem na to "právo" mít dítě, u žen které žijí samy a nehledají partnera.
Nepletu si ani jedno. Nicméně znám ženu, která byla schopná vychovat dítě sama a nepotřebovala žádné peníze od státu (i když je tedy dostávala, ale v poměru k tomu co vydělávala to pořád byla menší část)

Nehledě na mladé dívky-matky, které spoléhají na své rodiče, a tak dále. A nemluvě o ženách někde v rozvojových zemích, které manžela nemají a musí si poradit sami, s dítětem na krku.
Mimochodem, ženy, které pracují ještě den předtím než mají rodit, pak porodí a večer odvedou svou práci u krav nebyly až tak velkou výjimkou. Ano, některé ženy také při porodech umíraly, ale i tak se mi tvé prohlášení jeví příliš ulmitativní a existujících protipříkladů až moc, než abych s tebou mohl souhlasit.
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando »

Jerson: nejsem si jist, jak by to bylo v případě, kdy by si museli opatřovat i tu potravu. Existují i případy, kdy se děti zabíjeli, protože byli přívažek, ale to jsme asi hodně mimo jakoukoliv blízkou zkušenost.

Příklady soběstačných matek taky najdeš, to jsem si jist. Proto jsem psal že nemám nic proti tomu aby se pomohlo v případě, kdy se změní podmínky v rodině a ta přestane fungovat. Co mi ale vadí docela dost, je vyžadování "práva" doprovázené "nataženou rukou". Takových případů je taky spousty a právě zde bych zvedl varovný prst. Řečeno slovy p. Klause.

Pro mě je rodina stále základ, otec a matka vychovávající děti. Když to někde selže, neříkám aby je vyhnali do lesa, ale jednoduše kalkulovat od začátku se solidaritou. No nevim.
Petr "Lotrando" Kulda
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pro mě je rodina základ, ale střežím se tvrdit ostatním, že pro ně taky.

Na to si musí přijít každý sám.
Některé věci se nedají sdělit, a to dokonce ani po internetu.
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando »

souhlas
Petr "Lotrando" Kulda
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

lotrando píše:Pro mě je rodina stále základ, otec a matka vychovávající děti. Když to někde selže, neříkám aby je vyhnali do lesa, ale jednoduše kalkulovat od začátku se solidaritou. No nevim.
Tak dobře, jeden příklad ze života - mám kamarádku, letos jí bylo 32 let. Je z Chomutova, hezky kreslí, chodí na net, umí se seznamovat s lidma - ale za tu dobu co ji znám, což je asi tak pět šest let se jí nedařilo najít partnera, aby se mohla vdát a mít děti. S postupem času chtěla děti stále víc, protože už na ně byl čas, ale muž prostě nebyl. Letos se jí to konečně podařilo, takže tento příběh má dobrý ... nmo když ne konec, tak dobře pokračuje.

Ale co když jsou ženy, které chtějí mít dítě, chtějí ho mít víc než manžela, kterého třeba nemůžou sehnat. A na rozdíl od mé kamarádky mají peníze, takže s "nataženou rukou" by problém nebyl. Říct jim "Smůla holka, sice to umíme a ty by sis to mohla zaplatit, ale protože sis nenašla chlapa, který by si tě vzal, nebudeš mít ani dítě" mi přijde dost ... ošklivé. Co na tom, že si chlapa můžou hledat i když budou mít dítě, takže ho pak budou vychovávat společně, dneska prostě nemají nárok, protože (dosaďte libovolný důvod).

Případy kdy žena rodinu nechce nemusí být jediné, tak se na to prosím zkuste podívat i z jiného pohledu.
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando »

Jerson: ale mě nevadí, že chce dítě. Mě vadí, že má "nárok", "právo". Ta co je zajištěná nic takového říkat nebude, ta se jistě postará sama. Naopak právo je dns synonymum pro "zaplať státe". Přitom těm, co potřebují pomoc těm se bere jako prvním (viz sobotkovi úpravy rozpočtů). Ale to je OT.
Petr "Lotrando" Kulda
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jerson:

teď si zase nejsem jist, o čem vlasně polemizuju.
K mezitématu jsem se vyjádřil 04 prosinec 2007 20:46, totiž, že nemám s uměle oplodněnými matkami bez rodiny vůbec žádný problém.

Dále jsem se nechal maYdou přesvědčit, že já otěhotnět nemám.

Dále jsem taky přesvědčen, že sociální dávky v tomto smyslu nemám podporovat.

Dále věřím, že je rodina základ; ne snad státu, ale určitě pro mne.

Co chcete ještě podepsat...?

EDIT: Nárok (=vynutitelné či žalovatelné právo na něco).
Nárok pochopitelně má na takový lékařský tentononc, protože podepsala nějakou smlouvu s nějakým zdravotním tentononc, a zaplatila za to prachy.
Nárok nemá na to, aby otěhotněla (to jaksi není zatím v silách vědy).
Nárok nemá na nic dalšího od nikoho.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 6. 12. 2007, 14:02, celkem upraveno 1 x.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

jersone,
někdy to, co si člověk přeje, prostě uskutečnit nejde. Když člověk vidí jedinou možnost seberealizace v určitém povolání a nemá pro to předpoklady, taky se s tím musí nějak vyrovnat.

Ostatně holky, které nemohou najít partnera, obvykle chtějí dítě s partnerem a obvykle nakonec partnera najdou. Jako ta tvoje kamarádka. A nakonec jako já. BYlo mi ještě o pár let víc, než té tvé kamarádce.

Já mám spíš dojem, že je na za tím jistá neochota se vázat a vstoupit do trvalého citového vztahu. Ženská nechce "patřit" partnerovi, ale s partnerem se lze o lecčems dohodnout ( nekdy :lol: )
Dítěti bude muset patřit mnohem víc. S miminem se nedohodneš, to má svoje nároky.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Co chcete ještě podepsat...?
Nóóó, Argonente, kdybys mi chtěl podepsat dlužní úpis, že mi dlužíš milion, tak bych se nebránila. $D $D $D
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Argonantus píše:Nárok (=vynutitelné či žalovatelné právo na něco).
Myslím, že kvůli tomuhle se tady hádáte.

Někteří lidé prostě nerozlišují právo a nárok. Teoreticky mám i já právo na to porodit dítě (a kdo řekne, že ne, ten mě utlačuje $D). Ale rozhodně si to nemohu nárokovat.

Takže nezadané ženy mají právo na umělé oplodnění, ale nemohou si ho vynutit (nárokovat). Je to tak? Nebo nemají ani to právo? Nečetl jsem to od začátku ani nijak pozorně, tak v tomhle nemám jasno.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Boubaque:

když se vrháš do terminologie, tak "právo" na něco je míněo obvykle ještě méně.
Především odfiltruji druhý význam, co dělá v češtině bordel:

1) Právo - soubor vynutitelných pravidel chování.

definicí práva je jako listí na stromech, ale o to asi teď nejde - je jasé, o čem je řeč. Anglicky law.

2) Právo (- mít na něco právo) - možnost něco dělat
Anglicky "right". O to nám asi jde - a tohle je složitější množina; vycházíš z nejširšího pojetí, soukromoprávního pravidla "co není zakázáno, je dovoleno", a tedy ta ženská má právo takové věci se sebou provádět.

Většinou se míní pojmem "právo na něco", když je to právo někde explicitně zakotveno (základní lidské právo, např.), z něčeho vyplývá (ze smlouvy). To je užší pojetí, které splývá poněkud se slovem "nárok" - vynutitelné právo na něco.

Problém je, že ani ta užší definice se nekryje s nárokem, jak by si laik myslel - existují totiž někde stanovená práva, která přesto nelze vynutit - například promlčený dluh.

Takže nejužší je pojem nárok, nad ním právo v užším smyslu, nad ním právo v širším smyslu (co není zakázáno).
Konec odborného exkursu.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů