Ženy a muži

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Je lepší být ženou nebo mužem?

ženou (odpověděla žena)
4
12%
ženou (odpověděl muž)
3
9%
mužem (odpověděl muž)
8
24%
mužem (odpověděla žena)
1
3%
nelze posoudit
17
52%

Celkem hlasů: 33

vratko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vratko » 24. 10. 2007, 14:36

v dnesnej spolocnosti je podla mna lepsie byt muzom - materialisticky ponate.

Ak si vazmeme do uvahy hypotetickeho bezpohlavneho aximoatickeho jedinca ktory ma iste prava tak:
-ak na neho nabalime znaky zenske stane sa z neho jedinec slabsi fyzickou silou, pravidelnymi problemamy plynucimi z cyklu, psychicky v podstate nezmeneny voci axiomatickemu.
- ak na neho nabalime znaky muzske stane sa z neho jedinec fyzicky silnejsi, bez pravidelnych problemov z hocicoho, psychicky v podstate nezmeneny voci axiomatickemu.

Tolko v skratke - maximalne zostrucnene.

Tieto rozdiely v spolocnosti kde je 'rovnopravnost' ktora by platila v pripadoch axiomatickeho jedinca je deviovana prave tymito znakmi ktore som spomenul a celou radou skutocnosti ktore z toho v sociologickom meritku vyplyvaju.

Mne vychadza ze je lepsie byt muzom ak sa na to pozeram materialisticky.

Pravdou je ze nikdy nebudem kojit dieta - a zrazu sa to 'lepsie' zacina stracat.

Preto pre mna by lepsie znelo ako otazka - chceli by ste zmenit pohlavie alebo nie?

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 10. 2007, 14:41

lotrando píše:Co ale určitě nemusím, je když se hrnou do vyloženě mužských profesí typu hornice, traktoristka.
Hornici jsem ještě neviděl, ale ženskou co řídí traktor jo - až někdy uvidíš Áju (to je moje slečna), tak jí zkusk tuhle poznámku zopakovat a uvidíš ten tanec 8) (To víš, když má zemědělec tři dcery, tak všechny tři prostě musí umět jezdit s traktorem, a kombajnem, a kdoví čím ještě 8) )

A nemohl bys napsat nějakou hlavní myšlenku z Červené královny a rozvést ji, ať vím co jsi měl namysli?
Eleshar píše:Jinak dnes platí základní pravidlo: Když máš kozy, tak ti to projde.
No, jak kdy. Občas poprsí stačí, občas ne, a v případě že místo muže narazíš na ženu (což se dneska v některých oborech může stát snadno a v jiných těžko), tak ti lepší tvary můžou o to víc uškodit.

Invicte, téměř vůbec nechápu smysl toho co píšeš.

-----------------------------
Pod čarou: Opět se mi potvrdilo, že témata, na které lidé v jných forech reagují víceméně shodně a typicky se zde rozvíjejí úplně jinak.
Například tu není nikdo, kdo prohlásil, že muži jsou jednoznačně lepší než ženy a podložil to seznamem Nobelových cen, filosofů, vůdců národů, známých sportovců a mnohými dalšími, což se stávalo vcelku pravidelně.

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 24. 10. 2007, 14:47

jinak řečeno muži jsou snáze nahraditelní v různých oblastech a pokud by došlo k nějaké katastrofě, která by jedno pohlaví zlikvidovala, ženy by si s tím nějak mohly poradit, zatímco muži by měli smůlu.
Ony už se umí množit bez nás? Úplně bez nás? :8oO :doh:

lotrando
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando » 24. 10. 2007, 14:57

Já jsem reagoval na tu důležitou úlohu mužů v reprodukčním cyklu, která není ani tak v samotném aktu, ale v principu v jakém se rekombinují geny. V zásadě jde o to následující. Protože mikrobakteriální svět urazí mnoho generací za dobu, než ty pouze dospěješ, bude tvá genetická výbava čím dál zastaralejší a pro tvoje přežití čím dál méně použitelná. Nejlépe je na tom právě narozené dítě, které má přesně ty prostředky, které ho chrání před aktuálním stavem v jeho okolí. Díky rekombinaci genů matky a otce je zajištěno, že se uplatní i geny, které mohou být v jedné generaci latentní - nejsou potřeba pro ochranu před infekcemi atd. Ale zůstanou zachovány a přejdou na další genraci, kde se mohou ukázat jako klíčové, protože je pravděpodobné, že dříve potlačená bakterie se znova objeví (nejsou proti ní v dané genraci protilátky). Autor to tam popisuje na velmi výstižných příkladech a o lidech tam říká dost zajímavé věci.

Omlouvám se všem, co rozumí biologii a genetice :)

Traktoristky: já jsem strávil dost času u koní a tam jsem jich pár potkal :). Takže mě to nepřekvapuje. Spíš jsem měl na mysli takovoutu komunisticky pojatou emancipaci z 50tých let, fotogafie štastných usměvavých kombajnic a slévaček. Tenhle druh emancipace mi přijde vůči ženám podlý :)
Petr "Lotrando" Kulda

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 24. 10. 2007, 15:04

Jerson píše:Takže nevím, nakolik ten nezájem dělá výchova a nakolik je daný pohlavím.
Ptal jsi se, odpovídám.
Pokud ti ani toto nepomůže, tak nevím. Psal jsem řekl bych velice srozumitelně. Ale zase nevím nakolik hluboko jsou v tobě zakořeněné určité představy o zmiňovaných pojmech.
Iron Within
Iron Without

Raven

Příspěvek od Raven » 24. 10. 2007, 15:43

Pokud ma vychova na holky takovej vliv, ze z nich proste nerostou snilci, tvurci, valecnici, filosofove a svobodni lide...
Původně jsem za tenhle výrok chtěla zaslat Quentinovi výhružný dopis, ale...
ono je dost možné, že má pravdu.

+co prohlášení - "mělas být kluk" ?
(Já ho na svou adresu slyšela už mnohokrát...)
R
"Make BDSM, not war, sister."

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 24. 10. 2007, 15:50

Pokud ma vychova na holky takovej vliv, ze z nich proste nerostou snilci, tvurci, valecnici, filosofove a svobodni lide
Ale jo rostou, jen se prostě neprosadí, a upřímně nemají ani možnost, jejich sociální role je celkem jasná. A pokud není, najde se spoustu chlapů i ženských!, kteří jim to rádi připomenou. (opět bych se nerad vyhnul nějakému hodnotícímu hledisku, ačkoliv je myslím zřejmé, že se mi tento stav nelíbí, hlavně kvůli té sociální kontrole)
Iron Within
Iron Without

lotrando
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando » 24. 10. 2007, 15:55

Invictus: najdeš takové i chlapi, spoustu, jen mají tu nezaslouženou výhodu, že maj XY a tím jaksi mylnou představu, že jsou něco víc. Holky jsou tou výchovou jen poznamenané častěji, protožesi nemohou pomoc pochybnou berličkou - jsem aspoň chlap a jít se vytahovat na holky.
Petr "Lotrando" Kulda

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 24. 10. 2007, 17:03

Raven: by ti toho ale mnohem min proslo!
This place is not a place of honor…no highly esteemed deed is commemorated here… nothing valued is here.
What is here is dangerous and repulsive to us. This message is a warning about danger.
The danger is in a particular location… it increases toward a center… the center of danger is here…

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 24. 10. 2007, 19:20

raven: taky jsem zacal rychle mackat backspace, kdyz jsem to napsal :) ale pak jsem si rekl, ze mam asi pravdu a doplnil "(az na vyjimky)"

cim to ale je? rozhodne v tom nevezi nejaka inteligence, kluci urcite nejsou o nic chytrejsi, nez devcata
Naposledy upravil(a) Quentin dne 25. 10. 2007, 10:57, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 24. 10. 2007, 19:50

Jerson píše:Hornici jsem ještě neviděl, ale ženskou co řídí traktor jo.
Hornici jsi neviděl, protože ženy v dolech pracovat stále ještě nesmí.
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 25. 10. 2007, 07:36

ilgir píše:Ony už se umí množit bez nás? Úplně bez nás? :8oO :doh:
Mno - jo. V současné chvíli je už ve spermabankách dost zásob, aby to ženy při náhlém vymření mužů rozchodily. Samozřejmě že z dlouhodobého hldiska jsou muži stále potřeba, což nás (kromě Raven, která není muž) může uklidňovat.

Ale někdy mi to opravdu připadá jako ve filmu Život brouka - ženám neustále opakujeme a vtloukáme přímo i nepřímo do hlavy, že ony jsou slabší pohlasí a potřebují muže na svou ochranu a technické věci a na rubání uhlí, aby si náhodou neuvědomily, že to ony jsou "silnější pohlaví" a my jsme dobří akorát tak na řešení technických detailů dnešní společnosti a taky na to, abychom si ničili zdraví v těžkých provozech nebo při rubání uhlí. 8)

Lotrando: Doba šťastných kombajnistek pracujících 25 hodin denně je už za námi. Ale z mé osobní zkušenosti můžu říct, že když jsme dělali práci náročnou na pozornost, rychlost a výdrž (přebírání brambor na kombajnu), dva kluci a dvě holky, tak jsme oba dva po prvních pěti minutách přemýšleli, jak by šlo ještě víc si ušetřit práci, zatímco holky nepřemýšlšely nad kravinama a makaly 8)

Opět si nejsem jis, nakolik je to rozšířený přístup a jak moc je určen pohlavím, ale přijde mi, že muži mnohem častěji přemýšlí, jak si práci co nejvíc zjednodušit a jsou schopni vynaložit značné duševní i fyzické úsilí na to, aby později nemuseli dělat skoro nic. A když už takovou věc dají dohromady a musí ji používat, tak už zase přemýšlí, jak si to všechno ještě víc zjendodušit - zatímco ženy mnohem častji proste jdou a s tím co mají udělají co je třeba.
Eleshar_Vermillion píše:Hornici jsi neviděl, protože ženy v dolech pracovat stále ještě nesmí.
U nás ne, ale já je neviděl ani v dokumentech z Číny, a myslím že tam takové zákony nemají.

Igraine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine » 16. 11. 2007, 20:32

V dnešní době v tomto státě a z čistě sobeckého individualistického pohledu je podle mne lepší být mužem (hlasovala jsem pro to). Je to dáno společenským očekáváním a genetickými předpoklady.

Ženy mají zakódováno, že jejich úkolem je získat co možná nejlepšího otce pro své děti, přimět ho, aby se o ně staral a pro své děti se obětovat.

Muži mají úkol rozšířit své geny co nejvíc.

Nastává spor. Muži se snaží být co nejlepší, kreativní, produktivní, úspěšní a svobodní. Jejich matka jim nebude stát v cestě a jejich otec je bude podporovat.

Co když se ale žena rozhodne, že nehce svůj život strávit čekáním na toho pravého, ale chce být stejně svobodná, kreativní a úspěšná jako muži? (musí se srovnávat s muži, protože tohle je mužský svět). Narazí na překážky. Matka jí říká: "nedělej hlouposti a dobře se vdej", otec bude i nadále zpochybňovat její rozhodnutí tím, že jí bude montovat do "typicky ženské role".

A když tomuhle náhodou dívka odolá a žije si svobodně podle sebe a ne společenských rolí, pak začnou tikat biologické hodinky. Ať chce, či ne, musí se podřídit genetice a začít líčit na otce pro své děti. Jenže to může udělat jen typicky ženskými způsoby. Ve chvíli kdy má žena děti, pak je veškerá svoboda ta tam. Ženin úsudek je ovlivněn snahou o vytvoření nejlepších podmínek pro děti... a to ji omezuje.

V dnešní době, kdy volného času je dost a možnosti jej naplnit téměř neomezené je lepší být mužem. Mít partu kamarádů, spoustu zájmů a dobrý příjem.

Být ženou znamená mít zodpovědnost, těžší podmínky, oj společenského mínění a stále se ohlížet na muže. Protože nic není zadarmo, a to že má holka kozy jí ještě neotevře všechny dveře, to jen té, které není proti srsti hrát s muži hru "když mi pomůžeš, tak se s tebou možná vyspím".

Sex je jediná slabost, kterou muži mají. Sex je taky jedinou zbraní, které ženy využívají k manipulaci s muži.
Ženy mají slabostí hodně. Hlavně rivalitu.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 16. 11. 2007, 21:05

Sathel píše:Sex je jediná slabost, kterou muži mají.
Tohle strašně moc není pravda.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 16. 11. 2007, 21:06

genetickými předpoklady.
No kupodivu geneticky vychytali to blbé právě chlapi. Jsou takoví nedodělaní a nešikovně zkonstruovaní.

Co se týče toho zbytku, záleží jak si ten život uděláte. Pokud zůstanete v nějakých rolích, je to vaše volba, ale vážně to není jediná možná cesta.

EDIT: Souhlasím s Pietou. Ale nejsem si jistý, jestli stejným způsobem. $D
Iron Within
Iron Without

Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“