Pedofilie v celé své kráse

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
daniel.liddel

Filtr

Příspěvek od daniel.liddel » 21. 8. 2007, 12:11

Ja osobne pod pojmom "zneužitie" chápem to, ak napr. osoba A zmanipuluje/využije osobu B k niečomu, z čoho má osoba A prospech a činí to bez ohľadu na to, či osoba B z toho bude mať prospech, škodu alebo ani jedno. Inými slovami, dopad na osobu B je jej ľahostajný.

Ako z toho vyplýva, môžu mať prospech obe osoby, a zároveň to môže byť zneužitie. Rovnako môže mať z toho osoba B škodu, ale zneužitie to byť nemusí.

Iank relatívne ja nozaj všetko, ale to je v tomto prípade už absolútne off-topic :-)

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 21. 8. 2007, 19:27

daniel.liddel píše:Ak má dospelý človek (nie iba pedofil) sexuálny kontakt s dieťaťom, je to samozrejme podľa zákona sexuálne zneužitie. Ja som to však myslel obecne, nie podľa zákona.

Ešte k tomu sexu heterosexuálny muž + heterosexuálna žena. Aj tam môže ísť pri dobrovoľnom styku k zneužitiu. Čo tak chlap, ktorý ženskú zblbne sladkými rečami len kvôli tomu, aby ju "ošukal" a potom ju nechá tak ? Pokiaľ sa taká žena cíti byť zneužitá, tak zneužitá určite je. Aj ak to zákon za zneužitie nepokladá.
Příklad se ženou a starým mužem je naprosto irelevantní. Oba jsou to dospělí lidé, kteři mají patrně už nějakou zkušenost se vztahem a mohou se oba rozhodnout na základě své duševní vyspělosti.

U dítěte nic takové nepřipadá v úvahu. Poznámka, že jsi to nebral z hlediska zákona ale z hlediska reality je také mimo, protože v tomto přípaě je zákon vzácně poměrně dost podobný realitě. Jediný problém jsou samozřejmě mezní případy, které jsme probrali ve zbytku tématu.

Zneužití v tom druhém uvedeném případě je rovněž něco, s čím ta žena prostě tak nějak inherentně musí počítat. A už je na ní, zda to riziko podstoupí nebo ne. Dítě tenhle výběr nemá.
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Naoki

Příspěvek od Naoki » 21. 8. 2007, 20:09

Jen mi napadla taková věc - co si představujete pod pojmem pedofil (ja v tom začínám mít trochu bordel): člověk, který má rád děti nebo člověk, který se cítí sexuálně přitažený k dětem? Hlavně by mě zajímalo jak to vnímá daniel.

daniel.liddel

Příspěvek od daniel.liddel » 23. 8. 2007, 06:32

Eleshar:

Príklady ktoré som použil vôbec nie sú irelevantné. Bavili sme sa o zneužití obecne, nie o tom, že dieťa je omnoho zraniteľnejšie a bezbrannejšie než dospelý, s čím samozrejme plne súhlasím.

Zneužitie je zneužitím bez ohľadu na to, či je človek dospelý alebo nie. Povedať že veď dospelý s tým musí počítať je trochu alibizmus a svojim spôsobom obhajoba zneužívača.

NaokiB4U:

Pedofil je celkom jednoznačne človek, ktorý sa cíti byť k deťom sexuálne priťahovaný. Môže mať deti rád a byť schopný sa pre ne obetovať, rovnako mu môžu byť ľahostané a hnusne ich zneužívať. S definíciou to nesúvisí. Definícia má prakticky rovnaký význam ako pri heterosexualite.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 23. 8. 2007, 12:23

Původně jsem chtěl napsat, že to není obhajoba zneužívajícího, ale pak jsem si uvědomil, že máš částečně pravdu. Částečně a relativně vzato to je obhajoba zneužívajícího.

Dovolím si citovat Ilgira:
Heterosexuál + žena:
mít sex = mít sex = v pořádku
mít sex násilím = zneužít = v nepořádku

Pedofil + dítě
mít sex = zneužít = v nepořádku
mít sex násilím = zneužít s vykřičníkem = mnohem víc v nepořádku
Zneužití není zneužitím bez ohledu na dospělost či nedospělost, o tom jsem tady už mluvil. Dítě je prostě z podstaty věci bezbranné (ať už intelektuálně nebo fysicky), proto považuji jeho zneužití za mnohem zavrženíhodnější.
A když jsem řekl, že ta žena s tím musí počítat, narážel jsem na ten tvůj příklad, kdy ji chlap svede "sladkými kecy, jen aby ji dostal do postele a ona se pak cítí zneužitá". Ano s tím musí počítat. Musíme s tím počítat všichni. A většina žen s tím taky tak nějak počítá a vesměs s chlapem do postele nevleze hned jen kvůli jeho sladkým kecům. To k té intelektuální obranyschopnosti.
No a co se týče obranyschopnosti fysické, tak tam je to myslím celkem zřejmé, ne?

Prostě opět tady opakuji, že dítěti ublížiš prakticky jakýmkoliv sexuálním kontaktem s ním (velmi snadno a velmi vážně). Dospělému jedinci nikoliv.

Filtr
firestarter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr » 23. 8. 2007, 12:30

Dospělému jedinci nikoliv.
Nedělal bych z dospěláků takový netečný kameny, ale jinak s tvým příspěvkem souhlasím 8).

daniel.liddel

Příspěvek od daniel.liddel » 23. 8. 2007, 12:50

Ako som písal 17.8 2007 o 13:43, šanca že dieťati dospelý človek ublíži je veľmi, veľmi vysoká. V našej spoločnosti a s našimi pravidlami je to obrovský hazard. Takže sa môžeme líšiť v názore na isté okolnosti a na rôzne dôvody ublíženia, ale v princípe sa môžme zhodnúť. V praktickom každodennom živote aj tak záleží len na tom :-)

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 23. 8. 2007, 18:14

Filtr píše:Nedělal bych z dospěláků takový netečný kameny, ale jinak s tvým příspěvkem souhlasím 8).
Ta část se vztahovala k celému předchozímu výroku - mínil jsem, že dospělému neublíží libovolný projev sexualitu, nikoliv že žádný.

Filtr
firestarter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr » 23. 8. 2007, 18:46

Ok.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 29. 1. 2008, 17:39

Tohle bylo hodně napínavé. I když se mi to nelíbilo.

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 16. 4. 2008, 14:24

Secrets are power.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 17. 4. 2008, 10:51

Mám dojem, že zrovna v tady v tom jemenském případě těžko bude problémem pedofilie. Je tam vůbec nějaký problém? Může-li se tam dívka vdát v osmi letech a patří-li poté svému muži, tak jí těžko soud pomůže.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 17. 4. 2008, 11:42

Sadako píše:Mám dojem, že zrovna v tady v tom jemenském případě těžko bude problémem pedofilie. Je tam vůbec nějaký problém? Může-li se tam dívka vdát v osmi letech a patří-li poté svému muži, tak jí těžko soud pomůže.
No problem tam je, jednak to neumoznuje Jemensky zakon (respektive to zakazuje) a druhak to neumoznuje ani sam zloreceny Koran... (jakkoliv byl Mohammed pedofil pravdepodobne).
Secrets are power.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 17. 4. 2008, 12:13

jakkoliv byl Mohammed pedofil pravdepodobne
Cože? Už jsem slyšel o nějaké údajné schizofrenie ale pedofilství? Kde se k tomu zase proboha přišlo?

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 17. 4. 2008, 15:13

NaokiB4U píše:
jakkoliv byl Mohammed pedofil pravdepodobne
Cože? Už jsem slyšel o nějaké údajné schizofrenie ale pedofilství? Kde se k tomu zase proboha přišlo?
Nejspíš na nějakém křesťanském fóru.
Iron Within
Iron Without

Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“