Věk přispívajících

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Kolik vám je (let)?

40 a více
2
4%
31-39
4
8%
25-30
8
16%
23-25
11
22%
20-22
19
37%
17-19
3
6%
16 a méně
4
8%
 
Celkem hlasů: 51

Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Hmm. Já jsem dlouhodobě v předposlední kategorii a z ní vede cesta už jen do kategorie 40 až smrt... :wink:

No Sadako, to by jsme se mohli domluvit! $D
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Nodiron
Příspěvky: 174
Registrován: 12. 10. 2007, 18:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nodiron »

Ja som sa nezmenil - 15 (dedkovia :) )

Hrám: nič, ale chcel bych
Vediem: Družinu DrD+
čítam: Všetko, čo mi príde pod ruku.
Uživatelský avatar
Bariss
Příspěvky: 364
Registrován: 24. 11. 2007, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bariss »

Nodiron: já sice jo ale kategorie je furt stejná :D
Nesnáším lidi, co jen trollej, protože nedokážou říct nic inteligentního k věci.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ebon Hand píše:No Sadako, to by jsme se mohli domluvit! $D
Zas *tak moc* je nepotřebuju. :]
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Příspěvek od Tafif »

Také jsem mladý a potřebuji peníze.
Ale kdo ne?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Já jsem starý a bohatý.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Taky potřebuju peníze. Furt.
Asi to nesouvisí s věkem....
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sirien píše:venus: Chodim s 22ročnou (a Jerson to tiše neprásk :D ), ale ty mladší sou tak nějak pitomější a naivnější... jinak existuje i kolující názor o tom že když je tomu nad 15 tak nejde o věk ale o vzhled... což je už asi místy dost extrémní názor související s FANTA politikou, ale tak znám i takové co se ho drží.
Siriene, přišel jsem s psychologickou hypotézou, že děvčata nejsou o několik let vyspělejší než chlapci, nýbrž naopak několik let pozadu. Jde o to, že chlapci mají okolo těch 13-17 let pubertu, zatímco u děvčat podle mých pozorování (zhruba 60 pokusných subjektů po dobu 1-2 let) propuká až kolem 19-23 let, tudíž ve věku chlapců jsou na stejné mentální úrovni, ale necloumá jimi puberta, tudíž se zdají podstatně rozumnější, ale to je jen iluse způsobená úzkým pohledem na věc (ve 13-17 je ještě jedinci věnována relativně soustavná pozornost rodičů, zatímco v 19-23 se již očekává jistá autonomie).
Je to udržitelné? $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hm... to je zajímavý postřeh. Když jsi ho tak nadhodil, tak musím poznamenat, že na dvou mých kamarádkách, jedné velmi dobré, pozoruji naprosto podobný jev, kdy je sice ve věku 19ti let přešla puberta, zato objevily že existuje alkohol ve větších mírách, mejdany po desáté a že normální lidé nevěnují 90% svěho volného času biochemii...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

normální lidé nevěnují 90% svěho volného času biochemii...
Počkej, to jako fakt?

Já jsem se v kategorii posunul - táhne mi na 30.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sirien píše:hm... to je zajímavý postřeh. Když jsi ho tak nadhodil, tak musím poznamenat, že na dvou mých kamarádkách, jedné velmi dobré, pozoruji naprosto podobný jev, kdy je sice ve věku 19ti let přešla puberta, zato objevily že existuje alkohol ve větších mírách, mejdany po desáté a že normální lidé nevěnují 90% svěho volného času biochemii...
A to je jako něco špatného? Pravda, zásadně se liší od mnoha lidí, kteří se do osmnácti let stihli mnohokrát zpít pod obraz a jsou na alkoholu závislí.

Eleshare, nezaměňuješ pubertu s životem na vysoké škole? Předpokládám, že nemáš srovnávací skupinu 60ti dívek ve věku 13 - 17 let. Nebo srovnávací skupinu mužů ve věku 19 - 23.

Mám torchu deprese z toho, že mi bude třicet a není žádná oblast činnosti, ve které bych byl skutečně dobrý, zatímco kolem mě jsou lidé o deset nebo i patnáct let mladší, kteří v tom či onom vynikají. A když chci s něčím začít, tak se na mě dívají jako na exota, co to má mít už dávno za sebou. (Jako bych snad se měl oženit, pořídit si děti, dělat jim fotříka a zábavu nechat na těch mladších.)

Na druhou stranu se mě stále ještě lidé ptají "a kolik ti vlastně je" což mě těší, protože bych si klidně mohl pět šest let ubrat a v pohodě by mi to prošlo.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

záleží na tom, jersone, v čem chceš být "dobrý".
Jde -li o profesi, věz,že jsou obory, kde člověk zraje léta a na vrchol se dostává až okolo čtyřicítky.
Dagmar Pecková se jednou vyslovila ve smyslu, že není žádné terno v mladém věku zpívat náročné role, protože hlas se vyvíjí a být "dobrý" tím, že zpívá role pro zkušenější, je dobrý způsob, jak zazářit a zhasnout, protože se ten hlas zničí.

Kromě toho, ti , které vnímáš jako "dobré" jsou nejspíš lidi, kteří vynikají nad průměr.
Ve skutečnosti je spousta lidí, kteří jsou v podstatě dobří ve spoustě činností, jenže to není nijak patrné na první pohled.
Každej doktor nemusí být profesor BArnard a každej architekt nemusí být Corbusier, aby byl dobrý.
i když ten Corbusier byl asi taky hlavně arogantní....
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jersone, ses dobrej znalec druhy svetovy valky, ne? Taky ses dobrej skeptik.

(mimoto, zavislost na alkoholu funguje jinak. o ten alkohol tam az tak nejde. ale tak ... vysvetlovat to abstinentovi je jako vysvetlovat alkoholikovi "kdo cigara huli a alkac kali, nikdy nepochopi ze kazdy mnozstvi je maly")
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Maydo, tak jinak - modelařím, někdy od šesti nebo sedmi let, i když s velkou přestávkou na vysoké škole. Někdy okolo 18ti nebo 25ti let dokážou jiní modeláři dělat fakt skvělé kousky - ty moje by neobstály v žádné slušnější soutěži. Asi proto, že je vyrábím hlavně na trvanlivost, takže občas se chovají spíše jako dřevěné - ale to se moc nehodnotí.

Pak jsem barvil figurky, ale to mi taky pořád nejde ani zdaleka tak dobře, jak bych rád. skoro si myslím, že se s postupujícím věkem zhoršuju a že nejlepší bylo mých prvních pět modelů.

Střílel jsem ze vzduchovky, pak jsem přešel na airsoft, ale taky nejsem žádný extra střelec.

Vrhám nože (či spíše jsem vrhal), ale někteříé lidé dokázali při prvním pokusu to co já za dva roky cvičení, totiž pět z pěti do terče o velikosti hlavy na první pokus.

Umím trochu společenské tance, ve kterých se snad pomalu zlepšuju.

No a pokud jde o práci, tak tady nevím, protože mám poměrně úzký obor. I když i tady se snažím dělat lepší věci, ale pak potkám uměleckého kováře o pět let mladšího, který - z mého pohledu - zvládne více než já.

Jo, zapomněl jsem na vedení RPGček ...

V některých z těchto věcí možná jsem lepší než polovina lidí, kteří se dané oblasti věnují (tedy dalo by se říct "nadprůměr"), ale každou z nich může ocenit jen velmi malý okruh lidí.
Ve srovnání s lidmi, kteří se jedné oblasti věnují pár let a zvládají ji dobře mám prostě dost slabé výsledky, a občas mi přijde, že takových lidí je kolem mě hodně.

Tak přemýšlím, jestli nemám moc zájmů a jestli bych se neměl soustředit jen na jeden nebo maximálně dva.

Sosáčku, ve srovnání s "běžným znalsem 2. světové" nevím prakticky nic, moje vědomosti vynikají jen ve srovnání s lidmi, kteří o válce neví prakticky nic. V tomto směru zjišťuju, jak moc věcí nevím.

A skeptik - to je něco, co lidé ocení? Přijde mi to asi stejná "výhoda" jako mít logické argumenty - stejně jsem většinou s ostatními lidmi ve sporu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Jerson: Umíš-li toho mnoho, neumíš nic pořádně. S tím se smiř, nebo si azřiď nesmrtelnost, aby ses to všchno mohl naučit skvěle.
A jak jsi nadhodil, ti lidé kteří v něčem skutečně vynikají se obvykle věnují právě jen té jedné činnosti. Pro mne třeba nepředstavitelná nuda, ale lidé bývají motivováni i jinak než zábavou či zvídavostí.
Popravdě mě taky žere, že nic v podstatě neumím skvěle, vyjímečně atd. (což pak docela štve když člověk hledá práci souhrnně odpovídající jeho schopnostem), ale zase já bych se jinak nudil a mám takhle hodně velký (oproti průměru) rozsah vědomostí a přehled o "realitě" z různých úhlů pohledu. A třeba ještě něco v budoucnu dokážu, mám na to ještě spoustu času. A i kdyby ne, takových co nedokáží nic světoznámeho či převratného jsou na světě,... miliardy.
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů