Vztahy a/nebo manželství

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Naoki: k výběru té pravé jako postava na nízkém levelu můžu spolehlivě říct jenom jedno: oba se musí shodnout, že ten druhý je pro ně nejlepší, že ho milují a že s ním chtějí strávit zbytek života. A myslet to tak. S postrkáváním kýmkoli zvenčí zkušenost nemám, ale nedokážu si představit jak by mohlo vést k alespoň trochu srovnatelným výsledkům.

Neferit Sr.: mluvit, mluvit a mluvit a poskytnout druhému prostor a svůj si zachovat, tyhle body považuju za zásadní. Naši zvládli poskytnutí prostoru už na začátku (vzhledem k poměrně rozdílným zájmům to bylo nutné), ale než se naučili dostatečně komunikovat, chvíli to trvalo a trošku to skřípalo.

Teoreticky to zmáknuté mám, teď zbývá potkat tu pravou. Poprvé to krachlo na neznalosti (a následně ignorování) toho, co jsem napsal Naokimu - rozhodnutí milovat až za hrob je k ničemu, když dotyčná nemá zájem. Ale že to podruhé bude lepší, o tom nepochybuju :P
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

NaokiB4U - shrnul jsi to pěkně.Ale to je můj případ. Jestli by fungoval i jinému páru nevím. JInak jsem zapoměl n jednu drobnost. Občas to chce udělat něci jinak. Vypadout ze stereotypu a třeba i okolí překvapit. My jsme se včera byli zaúpsat do tanečních pro dospělé. Už podruhé. Porvé se nám to líbilo tak si střihneme začátečníky ještě jednou a pak budeme pokračovat. Takže u nás se bude tancovat.

Goran - je to tak. Nám taky začátek šel s drhnutím. Chození je jedna věc a být spolu je druhá věc. JInak Dalcora znáte, když si skočíte na sigil, do Měděné čelenky je tam můj post:

http://forum.sigil.cz/posting.php?mode= ... 4&p=131167

Je to trochu úsměvné ale stalo se to jak jsem psal. Dalcor je úžasný člověk. A to že se bude ženit je skvělé. Asi našel to co hledal a druhá strana má stejný pocit. :clap:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Na Sigilu nejsem registrován, takže si to nepřečtu; ale ježto na dálku pozoruju Dalcora už delší dobu, mohu souhlasit s tím, že je to úžasný člověk.
Myslím, že se zařadí do našeho klubu manželských optimistů.

Naoki:
S tvými třemi body bych souhlasil, ale rozhodně to nebude fungovat s kýmkoli.
To pevné rozhodnutí milovat až za hrob z obou stran, co ho zmínil Goran, je podstatné.
A já se taky napoprvé netrefil, stejně jako on.
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Příspěvek od Tafif »

Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tafif:

aha, dík. Mne jen překvapilo, že svatba ještě neproběhla, neb

http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=3499 ... c&start=90

Nicméně teď už se dá jen čekat, kdy Dalcorovi zhořkne Sapkovski.
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Příspěvek od Tafif »

A přitom to máš pod nosem.

http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=5144
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No jo, to jsem zřejmě zrovna chyběl. Mám absence, předsedo. Hlavně, že to dobře dopadlo a vzali se (totiž, ještě se nevzali...)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Pominu odkazy...


V podstatě když půjde o volbu takjediné na čem by za normálních okolností záleželo (tzn: za okolností že partner nebude alkoholik, kriminálník apod.) by byly ty tři body (zhruba).
Takže když by oba partneři respektovali ty body tak by to byl ideální případ. Když to ale bude respektovat jenom jeden, tak ještě není vše ztraceno protože může patřičně vychovat i druhého partnera, který (s trochou štěstí a hodně lásky) se může pak změnit. Kámenem úrazu bude když to nerespektují oba.

Pro představu, dnes se mi dostaly do ruky statistiky o důvodech které byly použité u rozvodového soudu na rok 2006:
Celkem - 31 415
Neuvážený sňatek - 228
Alkoholismus - 1140
Nevěra - 1745
Neshoda povah, názorů a zájmů - 17 138
aj.
(zdroj: http://www.czso.cz/csu/2007edicniplan.n ... 07rc09.pdf )
Což o jisté věci vypovídá...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ježto jsem ty statistiky taky kdysi vyplňoval, vím, jak vznikají; stačí ale poukázat na "rozdíl povah a zájmů" a "neuvážený sňatek" a je zřejmé, že se to vpodstatě kryje.

"Vychovat partnera" je jeden z největších omylů, jakého se lze dopustit. Nezkoušejte to doma, děti.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Cha! Tahle statistika potvrzuje mou teorii, že většina rozvodů je úplně zbytečných. :-)=
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

kdyz jste tak chytri, tak poradte, jak se hleda ta prava $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Quentin:

Plho, ale o tom celou dobu hovoříme...!
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

A: vim, jen sem doufal, ze ten dlouhy topic dokazes sepsat do nekolika bodu

(ja potom vezmu svou milou a odskrtam policka, v kterych prochazime :D )
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Quentin píše:kdyz jste tak chytri, tak poradte, jak se hleda ta prava $D
Ťažko. Veľmi, veľmi ťažko.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tak třemi slovy:

Radit vůbec nejde.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů