[Poison'd] Shiver me timbers! I'm poisoned!

Sekce pro plánování a organizování Sleziny RPG Fóra, která se bude konat už letos v září. Hip hip hurá!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Poison'd] Shiver me timbers! I'm poisoned!

Příspěvek od Markus »

Obrázek

V tomto roce našeho Páně 1701 skončila krvavá kariéra kapitána Jonathana Abrahama Pallora, přezdívaného Sirnatý Jack. Nezemřel na šibenici, nesešel mečem, nebyl rozstřelen vedví kanónem. Byl skolen jedem, který mu zákeřně podal jeho vlastní kuchař, vrah najatý samotným Králem.

...

Chytili jste Toma Reeda, zabijáckého kuchaře, a vytáhli jste ho na palubu. Zmítá se, plive a všechny vás proklíná. Prý už jste dávno mrtví - nemáte kapitána, nemáte zásoby, do šalupy vám teče a na obzoru už jsou vidět plachty The Resolute, válečné frigaty jeho veličenstva.

Co děláte?


Obrázek

Poison'd je zbrusu nová pirátská RPG hra, kterou nedávno představil Bifi ve své recenzi a v související diskuzi. Hru už jsem si stihl koupit a jsem z ní zcela unešen, takže bych si ji na Slezině rád zahrál.

O co jde - jak bylo řečeno, Poison'd je hra na piráty. Ale pozor! Neočekávejte žádné odlehčené dobrodružství ve stylu Pirátů z Karibiku. Naopak. Poison'd pojednává o pirátech, jací skutečně byli - zlí, brutální hrdlořezové a zločinci. Ne nadarmo nese hra označení "pro dospělé". Doslova se totiž hemží silnými tématy, násilím, brutalitou, sexem. Je to prostě takový simulátor pirátského života.

Okolo čeho se bude točit příběh? Tak zaprvé, jak jste si mohli přečíst v úvodu, vaše loď momentálně čelí několika krizím a vy jako členové posádky byste je asi měli řešit. Zadruhé, máte nějaké osobní ambice (někoho pomstít, zabít, podvést, ošukat...). Zatřetí - máte závazky k ostatním členům posádky. Někomu něco dlužíte, někdo dluží něco vám, atakdále. A všichni jste na jedné lodi s asi 80hlavou posádkou.

Stručně řečeno - pokud se vše povede, mohla by se hra zvrhnout v jakési tarantinovské drama ve stylu Gaunerů (Reservoir Dogs), trošku okořeněné loupením a drancováním. Ale určitě nepůjde o hledání skrytých pokladů na Ostrově lebek a odlehčené šermovačky v ráhnoví...

Systém je myslím velmi povedený, ale pro člověka zvyklého na klasické hry může působit trochu nezvykle. Zkrátka a prostě jde o "dějový" systém, který neslouží k vyhodnocování činností, ale místo toho vám kecá do děje a poskytuje mantinely k utváření herních situací a konfliktů. Stejně tak hra nemá žádné předpřipravené dobrodružství - prostě utvoříme konfliktní postavy, hodíme je do konfliktního prostředí a uvidíme, co z toho vznikne.

Hra bude pojata jako osahávání nového systému (pro mnohé zároveň nového přístupu k RPG). Společně vytvoříme vaši loď, posádku i postavy. A potom začnem hrát - čistá improvizace podle pravidel. Naštěstí pravidla hodně pomáhají s tvorbou situací.

Proč tohle všechno píšu - hledám hráče, kteří se téhle hry nezaleknou. Tohle není hra, kdy by Pán hry měl připravené kvalitní dobrodružství, které si s ním může kdokoliv zahrát a dobře se bavit. Tohle je hra tvořená kolektivně, kde jsme si všichni rovni a na výsledku se podílíme stejnou měrou. Zároveň je to pro většinu z nás neozkoušený herní styl. Proto hledám hráče, kteří jsou kreativní, rádi něco vymýšlejí a nebojí se zkoušet nové věci.

Zatím ještě nevím, zda budu přijímat přihlášky, a nebo jestli naberu lidi až na místě (nelíbí se mi, že všechny připravené hry jsou předem "vyžrány" zdejšími lurkery a lidi, kteří tady nesedí od rána do večera, se nestihnout nikam přihlásit :>;o) ). Jenomže... vzhledem k tomu, že tato hra je náročnější na hráče a má silné téma, nechci riskovat, že mi přijde někdo, komu to nesedne.

Takže se ptám - kdo by o Poison'D měl zájem? Neberte ohled na herní bloky, prostě jen řekněte, jestli vás to zajímá. Čím víc lidí, tím líp. Pokud bude hodně zájemců, hráče naverbuju až na místě. Pokud bude zájemců málo, tak budu vyžadovat závazné přihlášky už předem.

Předpokládám, že může hrát tak 4-5 hráčů.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Mě to zajíma. Jestli jsem pro tebe dost dobrej mi řekni ty.

EDIT: vzpomeň si na Mwanga, toho chlápka, ty schody, ten rezavej železnej hák ... hlavně na ten hák.

:-)=
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ja samozrejme zajem mam. Nicmene je mi jedno, jestli si je zahraji v Brne nebo na Slezine. Takze rad budu hrat, ale nechci vzit prilezitost nekomu, kde si tu hru jinak nezahraje.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Qualdezar píše:Ja samozrejme zajem mam. Nicmene je mi jedno, jestli si je zahraji v Brne nebo na Slezine. Takze rad budu hrat, ale nechci vzit prilezitost nekomu, kde si tu hru jinak nezahraje.
dtto
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jinak pokud je ta hra zlá, temná a depresivní (jako že je), tak by Jirochtuhulu měl asi zájem, ale je mimo republiku, takže se nepřihlásí.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hm... Tohle je hrozně tématická hra. Pokud budu mít náladu, tak bych si jí zahrál, ale pokud na tohle téma náladu mít nebudu...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Mně to ale zajímá plnou měrou a to i kdyby se mi to mělo s něčím křížit. Ve skutečnosti to zní zatím nejzajímavěji.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Rád bych vyzkoušel tuhle novou věc :P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Já to chci minimálně vidět, už delší dobu si říkám, že hrát "hodný holky" už mě nebaví, ale zas skočit rovnýma nohama do pirátskýho života nevim jestli unesu. Na druhou stranu nechci nikoho omezovat svým lidumilným založením, takže si to klidně zahrajte jako pánskou jízdu se všemi brutálními scénami, které chcete a já bych je nechtěla. Přijdu se podívat.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

No ja by som aj chcel, kua. Chcem hrať označkovaného hrdloreza, ktorý sa dal na vieru.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Chci, ale jdu asi pozdě
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

tahle hra by mě přinejmenším určitě zajímala, takže pokud bude čas tak se přijdu alespoň kouknout .)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Je vás dost, to mě těsí. To také znamená, že o hráče asi nebude nouze, tudíž si posádku naverbuju až na místě. Děkuji za zájem.

Arrr, bídní červi, už se na vás těším O-)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Fajn, možná se na loď dostanu a dokonce mi zbyde dost jedu, když nebudu muset vytvořit volné místo otrávením někoho z posádky :-)= .
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Kdyz se nevejdu do MLWM tak bych si tohle i zahral.
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2007“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů