Bifiho druhá hra

Sekce pro plánování a organizování Sleziny RPG Fóra, která se bude konat už letos v září. Hip hip hurá!

Ktorú hru má Bifi mástrovať ako druhú, ak to podmienky dovolia?

Druhú Mountain Witch.
0
Žádná hlasování
Drámu v univerzálnom Primetime Adventures - pozri mafiánsky zápis.
1
5%
Warhammer Fantasy Roleplay - temnota, bieda, Chaos.
3
15%
DeGenesis - temná postapokalyptická Európa.
6
30%
Volanie Cthulhu v d20 - pomalé a desivé 20. roky alebo hororová súčasnosť.
8
40%
Dark Ages: Inquisitor - vyzbrojení len svojou vierou proti nadprirodzenému zlu.
2
10%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

V tom prípade by ale anketa bola podvod, nie?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nikoliv podvod, jenom railroading $D
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Bifi píše:V tom prípade by ale anketa bola podvod, nie?
Vubec. Podvod by to byl, kdybys rekl dopredu, ze se tim budes ridit. Klidne to ale jen muze byt pruzkum, o ktere hry je zajem a o ktere ne a znich vybrat tu, ktera ti nejvice vyhovuje. Nicmene nema cenu te presvedcovat, ze to podvod neni, pokud citis opak. Rozhodni se podle sebe. Kazdopadne ja se citit povedeny nebudu. :wink:
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Já sem hlasoval pro Primetime Adventures... DeGenesis je až na druhým místě... takže proto ten kladný ohlas na DeGenesis...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

A hel,e tak že bych si přeci jen jednou mohl zahrát s dvojnásobnou výhrou - totiž s Bifim a ještě Call of Cthulhu? 8)
Když parafrázuju reklamu "... už mám dva bonusy dobrého hráče RPG ..."

Tedy pokud se Bifi rozhodne správně ... eh, chci říct rozhodne hrát hru, která má nejvíc hlasů :wink:
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

OK, takže to vyzerá na Call of Cthulhu... ale ešte nie je dobojované!

Dve ďalšie otázky sú: kedy - ktorý blok? Do úvahy prichádza ktorýkoľvek okrem soboty rána, keď mástrujem MW. (Z Dárku možno odstúpim, v poslednej dobe mám BE/BW dostatok, Nikotýnky by som si tiež mohol odpustiť a InSpectres má dva sloty, takže si môžem vybrať.)

Ak Cthulhu, tak naznačujem dve možnosti, ako: Prvá je pre ľudí, ktorí s Lovecraftom a Cthulhu Mythosom nemajú veľké skúsenosti. Hra by bola preto skôr tradičnejšieho razenia, v d20 Call of Cthulhu, kde GM má všetky právomoci a snaží sa hráčov, ktorí hrajú kohéznu skupinu vyšetrovateľov, vystrašiť. Dostanete pripravenú postavu a v priebehu hry budete aj ako hráči odkrývať vám neznáme tajomstvá a hrôzy. Upozorňujem, že v tomto štýle hry nie som až taký dobrý GM.

Druhá je snahou o rekonštrukciu/oživenie Cthulhu Mythos literatúry (ktorá má predsalen odlišné atribúty od klasického Call of Cthulhu hrania). Vyžaduje, aby hráči mali niečo zo žánru načítané a aby o žánri mali spoločnú predstavu, keďže niektoré právomoci budú prevedené (aj) na nich. Hralo by sa asi v modifikovanej verzii FATE 3.0, nevylučujem ani Primetime Adventures. Ak vás zaujíma druhý spôsob, napíšte, ktoré poviedky od Lovecrafta alebo iných Mythos autorov (Robert Bloch, RE Howard, Clark Ashton Smith, Arthur Machen, Auguste Derleth, Karl Edward Wagner, Frizt Leiber alebo autori ďalších generácií (Ramsey Campbell!)) sú vaše obľúbené.


Odpovedajte prosím v takomto formáte:

Vyhovujú mi tieto bloky:
1. prvá preferencia
2. druhá preferencia

Chcem hrať tieto hry:
1. prvá preferencia
2. druhá preferencia
(Ak je vašou preferenciou Call of Cthulhu, pridajte aj jednotku alebo dvojku. Ak ste dali dvojku, napíšte aj názvy vašich obľúbených Cthulhu Mythos poviedok.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Vyhovujú mi tieto bloky:
1. Sobota odpoledne (ciste subjektivne, ale je mi to vice mene jedno)
2. kdykoliv krome patek dopoledene a sobota odpoledne (to vedu InS)


Chcem hrať tieto hry:
1. CoC 2 (uz je to nejakou dobu, co jsem od nej neco cetl, pamatuji si tri povidky ale nevim, jak se jmenovali, jedna je v te primorske vesnici kde uctivaji ty morske obludy, jedna je o te posednute manzelce a potom jedna o tom vykradaci hrobu - nebo jich bylo vic, cetl jsem toho myslim vice, ale uz si to moc nepamatuji, na doporuceni si klidne neco prectu).
Edit: Asi bych si dal i tu prvni variantu, ale predpokladam, ze tobe bude vyhovovat ta druha vice.
2. PtA
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Vyhovuje mi sobotní noc a Call of Cthulhu 1 (i když něco málo jsem od Lovecrafta četl, takže 2. variantu CoC bych snad zvládnul).
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 914
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

1. Tak mě by vyhovovala sobota odpoledne.
2. Nic jsem nečetl, takže jsem pro možnost jedna, ale pokud by někdo měl nějakej typ kde by se někde na netu nalézala nějaká povídka, nebo název nějaké knížky, tak bych si ji ještě sehnal a přečet ;)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Dobrý archív Lovecraftových poviedok v angličtine je Chrám Dagona. Za kľúčové z hľadiska RPG hrania v žánri Cthulhu Mythos považujem At the Mountains of Madness, The Call of Cthulhu, The Dunwich Horror a The Shadow over Innsmouth. Ïalej povedzme aj Pickman's Model, The Whisperer in Darkness, The Music of Erich Zann a The Nameless City. Lovecraft po česky a slovensky vychádzal v rôznych vydaniach, takže by nemal byť problém niečo z toho nájsť. Plus je samozrejme spústa výbornej Mythos literatúry od iných autorov, aj keď u nás nie veľmi dostupná (akurát si vybavujem zbierku poviedok Cthulhu 2000, ktorá pred pár rokmi vyšla v češtine).

Každopádne to skôr vyzerá na klasický typ 1 hraný v d20, takže čítať zatiaľ nemusíte (aj keď samozrejme môžete!). Ešte počkám pár dní na ďalšie reakcie, potom budem klásť ďalšie otázky ohľadne prostredia, zamerania a postáv.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 914
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Tak se mi dokonce povedlo sehnat At the mountains of madness v českym vydání z roku 1992 ilustrováno Saudkem :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Super! Uži si to. Asi jediná slabina Hor šílenství je to, že sa Lovecraft čitateľovi snažil v istej pasáži odovzdať príliš veľký objem "kozmologických" informácií. Ale ako návnada na výpravu do Antarktídy je to parádne.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Hlasoval jsem pro deGenesis. Vypadá to moc zajímavě a moc mě to láká! 8)
Obrázky jsou fakt skvělý.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Bude-li warhammer, zúčastním se. Jinak asi ne, leda že by bylo volno a já se rozhodl na místě.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

PO SLEZINĚ

Co do hororové zábavy a intelektuálního vzrušení je tahle hra nejlepší ze sleziny skutečně (za to, že nepřebila prču Paviána se nelze stydět a že nepřebila dravou divokost pirátů taky ne). VELICE mne mrzí, že jsem vytuhával u poslední hry sleziny a nejraději bych se studem propad, jak jsem káral Peekaye za to, že mi usínal na poslední hře jarní sleziny. Mň, teď už vím, jaký je to pocit - být unaven tak, že člověk doopravdy neudrží pozornost. Děkuji všem za hru.

Myslím, že Cthulhu a Cold City sa Ti podarilo až prespríliš dobre zkombinovať. Ináč iba... ty kokso !
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2007“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti