Prázdninová old school exkurze

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

Zakládám organizační téma pro naši hru. Předpokládám že všichni víte o co jde, takže jen stručné info:

Prázdninová old school exkurze bude série klasických dobrodružství z přelomu 70./80. let, primárně ta nejvíc kultovní :s_easy: Budou hraná nezávisle na sobě (ve smyslu nějakého kontinuálního příběhu), epizodicky, pro případné zájemce, kteří se daný den sejdou. Nebude tedy nutná pravidelná účast, pokud zrovna někdo nebude moct. Old school to bude v prvé řadě od DMa pro hráče. Bezesporu nejvíce si to užijete, pokud na old school styl přistoupíte co nejvíce i vy, ale cílem hry nebude na tom bazírovat, takže míra old schoolovosti ze strany hráčů je ponechána čistě na nich.
Obrázek
a hustá znělka jako bonus )

DM: Bajo
Hráči: Markus, Katka, Invictus, Conlai, Bubák (až někdy v srpnu), Bariss
Příští hra:31.7. (neděle) , 17. hod. :?:
Místo: U Markuse 8)
Modul: B2 Keep on the Bordrlands
Pravidla: Swords and Wizardry - Core Rules

Pokud máte nějaké dotazy nebo návrhy, tak sem s tím.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

B2 Tvrz v Pohraničí
by Gary Gygax, 1979
Říše lidí je táhlá, úzká oblast. Na její hranice vždy dorážely síly chaosu, usilující unést bohaté, zotročit lid a zmocnit se veškerého bohatství. Nebýt malého počtu odvážných, mnozí v Říši by bezpochyby padli za oběť zlu, které je obklopuje. Dosud stále existují výjimeční a odvážní potomci lidstva, stejně jako jejich příbuzní spojenci - trpaslíci, elfové a půlčíci - kteří převyšují obyčejné životy ostatních lidí a zapojují se do boje s temnotou, která by jinak uchvátila zemi.

Odvážní dobrodruzi z Říše vyrazili do Pohraničí, nalézt své bohatství a slávu. Jsou to právě tito hrdinové, kdo, poté co prokáží svou schopnost přežití, vedou bitvu s nepřítelem. Tito dobrodruzi se setkají se silami chaosu u nejzazších hranic země - kde jen nejsrdnatější projdou zkouškou a vrátí se zpět, aby vyprávěli svůj příběh. Zde se tito jedinci budou stávat zkušenějšími na své životní cestě, ať je to cesta bojovníka, kouzelníka, klerika či zloděje. Projdou zkouškami ohně. Ti, kteří uspějí, budou zoceleni a posíleni. Pravda, z těch několika, co přežijí, budou i tací, co se odvrátí od řádu a stanou se služebníky chaosu, ale většina zůstane věrná a připravená bojovat s chaosem kdekoli se objeví jeho hrozba.

Vy vskutku také patříte mezi tyto vyvolené, dobrodruhy, co se vypravili k Tvrzi na Pohraničí, pátrajíce po slávě a bohatství. Samozřejmě, zatím nezkušení, ale obdařeni schopnostmi a se srdcem volajícím po dobrodružství. Máte to v sobě, stávat se hrdinou, ale musíte nejprve získat zkušenosti, vědomosti a zdokonalit své schopnosti. Máte se toho ještě hodně co učit, ale vy jste poslušni a odhodláni toho dosáhnout! Každý z vás přišel se vším, co se mohlo hodit. Nyní se již musíte postarat sami o sebe; váš osud je ve vašich rukou, v dobrém i ve zlém.

Před vámi, na konci vinoucí se cesty, na vrcholu strmé, ošlehané skály, se rýsuje veliká Tvrz. Zde, v jedné z pevností civilizace, na pomezí říší dobra a zla, se utáboříte a vybavíte na výpravy proti zlovolným stvůrám, jež číhají v divočině. Poblíž, uprostřed tmavého hvozdu a spletitých močálů, jsou Jeskyně chaosu, kde ve skrytu číhají chlupaté stvůry. Toto všechno víte, ale předtím, než se odvážíte na dobrodružství do takových krajů, musíte se seznámit s ostatními členy vaší družiny, protože život každého bude záviset na schopnosti ostatních, spolupracovat proti nepříteli. Nyní, předtím než vstoupíte do ponuré pevnosti, je čas se představit a vyměnit si informace, protože osud zdá se tomu tak chtěl, abyste se stali skupinou dobrodruhů, jež projde skrz mnoho strastiplných zkušeností, společně na cestě vedoucí k hrdinství.

Obrázek

Cestovali jste mnoho dnů - opustili Říši a vstoupili do nebezpečné oblasti Pohraničí. Farmy a města jste potkávali čím dál tím méně a tím méně i pocestných. Jak jste vkročili do lesů a vrchoviny, cesta začala stoupat. Nyní kráčíte vzhůru, přímou skalní stezkou. Po vaší levé ruce je strmá zeď z přírodního kamene, cesta se svažuje dolů k příkrému útesu vpravo. Tam vpředu se skály trochu rozšiřují, a mezi nimi pokračuje cesta k Tvrzi...

Muži ve zbraní, odění do modrých barev, střežící vstup, na vás zavolali, ať prozradíté své jména a odhalíte cíl vaší cesty. Po celé zdi vidíte zvědavé tváře civějící dolů na vás - horlivé k tomu přivítat nové zastánce řádu, ale i s připravenými kušemi a halapartnami dát jiný druh přivítání nepřátelům.


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Markus »

Plácnu: tenhle čtvrtek?

EDIT: Jinak bych začínal na 1. úrovni. Jako systém se mi líbily Lamentations of the flame Princes, přišlo mi, že jsou nápaditější než Swords and Wizardry, které mi přijdou celkem "suché". Ale v zásadě je mi to jedno.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

Co se data týče, pokud to bude vědět nějaký den dopředu, aby se stihl trochu nachystat, neměl by být problém, takžě se domluvte spíše mezi sebou.

Co se pravidel týče, s LoFP je asi hlavní problém v tom, že jsem je nečetl, což je asi nutné pokud budu DM. Pokud byste na tom bazírovali, tak bych je asi projel, ale jestli na tom bazírovat nebudete, tak bych se bez toho klidně obešel :-) Odlišnosti od klasických pravidel neposoudím, tedy ani jak by to fungovalo u původních modulů (zejména ty bonusy k útokům a nestvůry, magické předměty, apod...), to asi spíše David.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

Jo a ještě je potřeba dohodnout místo hraní, na to jem zapomněl :roll:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Markus »

Dalo by se hrát snad u nás. Přes léto je tu relativně volno.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Conlai »

LotFP jsou asi moc velký krok stranou, zaprvé proto, že je Bajo nezná, a zadruhé proto, že jsou dost vzdálené tomu, jak fungovalo původní DnD (narozdíl od SnW)...

Ve čtvrtek bohužel hrát nemůžu, s Ectheliony a Buákem hrajeme naši renesanční minikampaň.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Markus »

OK, zůstaňme u S&W
Conlai píše:s Ectheliony a Buákem hrajeme naši renesanční minikampaň.
Obrázek

Pátek a víkend je zase zabitý pro nás (ne nadarmo jsem říkal, že bych chtěl hrát v týdnu). Příští týden je už Gamecon :-? Tak kdybychom tenhle čtvrtek mohli všichni kromě Davida, hrál bych bez něj. Když má tu svou samostatnou kampaň. :>;o)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

Pokud to jiný den než v čtvrtek nepujde a všichni ostatní budou moct, tak se nedá nic dělat. Ještě je tu možnost ve středu, pokud to teda zítra na vás není vyloženě na poslední chvíli, jenže je otázka kdy se tu ukáže invictus :-?
Markus píše:Dalo by se hrát snad u nás. Přes léto je tu relativně volno.
Fajn. Za sebe říkám že je to rozhodně lepší možnost něž nějaká čajovna $:)

Než se domluvíte na dnu, jdu se zatím probrat adepty na první hru. Zatím to nevypadá na nějaké preference ohledně vyšších úrovní, takže se asi bude vybírat v těch začátečnických.Předběžní adepti jsou:

In Search of the Unknown
Obrázek
Ukázkový dungeon s typickými old school prvky jako: tajné dveře, iluze, kouzelná ústa, záhadné bazénky, pasti, teleporty, gobliny střílející z poza mříží a samozřejmě příběh v pozadí, poklady a nastvůry. Teoreticky takový bílý hrad pro DnD - archetyp podzemního dobrodružství se vším všudy jak jej lze chápat v RPG.
Character levels: 1-3
Authors: Mike Carr
First published: 1979
recenze

The Keep on the Borderlands
Obrázek
Legendární dobrodružství na kterém začala svou hráčskou kariéru velká část hráčů prvních DnD. Postavy navšíví tvrz v pohraničí a Jeskyně Chaosu v blízkosti, obývané rozličnými tvory, vše čeká na odvážné a zvědavé dobrodruhy . Dobrodružství nabízí kombinaci klasické jeskyně a malého venkovního dobrodružtví ("mini sandbox") s vysokou mírou volby, jak dobrodružství projít, vše s motivem konfliktu řádu a chaosu v pozadí.
Character levels: 1-3
Authors: Gary Gygax
First published: 1979
recenze
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Markus »

Já jsem zítřek nenavrhoval, protože to je dost narychlo, ale když tak nad tím přemýšlím, tak my můžeme. Hlavně aby ses stihl připravit, Bajo. :wink:

Na dobrodružství mi nesejde, ale je pravda, že zahrát si legendu Keep on the Borderlands by nebylo marné 8)
EDIT: A nebo je prostě pojedeme popořadě podle čísla $D .
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

No když se začnu připravovat už dnes, tak bych to snad stihl, naštětsí mám teď ocela volného času. Uvidíme tedy co Conlai a hlavně ten Invictus.

Jo a ještě me napadlo, mohl bych se zeptat ségry, jestli by se chtěla přidat, aby jsme měli ještě nejakého rezervního hráče, nebo spíš hráčku.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Invictus »

Ahoj všem. Co se týče mě, tak byť jsem nečekal, že to bude celé takto narychlo, tak bych ve čtvrtek tak od pěti, od šesti mohl být k dispozici, ale ještě tenhle týden předěláváme kuchyň plus pořád pracuju, takže nemám úplně volno. Pokud padají víkendy, mě to nevadí, nejvíc času příští týdny mám spíš odpoledne od čtyř.

Level spíš 2, pokud tím je nějak ovlivněna životaschopnost postav, pokud je to jedno a chcete i nějaký ten leveling, tak můžeme od prvního. Ten modul se mi líbil ten druhý víc.
Pravidla asi moc nerzohodnu, ale ocenil bych nějaký odkaz na zdroj těch co budou vybrána, alespoň abych si to prolétl.

A děkuji za organizaci sezení. Pro mě to bude příjemné rozptýlení v jinak hektickém prazdinovém období.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

Ok. Takže čas se nám pomalu začíná rýsovat ale hlavně teda, vyhrává tedy B2, takže já už můžu jít studovat a připravovat.

Link na pravidla (dám ho i do záhlaví): Swords and Wizardry - Core Rules

Edit: Upravil jsem link, aby to byla stejna revize (tj 3.), jako ta co mám já a podle které budeme hrát.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

aktualizoval jsem druhý příspěvek, pro navození atmosféry a pro uvedení :wink:
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová old school exkurze

Příspěvek od Bajo »

Jak to s váma teda zítra vypadá, mládeži?
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti