Pathfinder

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2397
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pathfinder

Příspěvek od Conlai » 28. 10. 2010, 22:00

Babí léto letos trvá neobvykle dlouho, ale stmívá se stále dříve a chladnou nocí se nese chřestění rákosu. Blíží se Calan Geaf, svátek příchodu zimy, a na Černém valu se všichni připravují. Sjíždějí se hosti. Řemeslníci dokončují mistrovská díla zamýšlená jako dar pro vévodu a doufají, že jim jejich um vynese pozvání na oslavu na hradě. Starci vyprávějí dětem příběhy o strašidlech a vlkodlacích. A prosluněná odpoledne voní ohněm, dýmkovým kořením a ořechovým chlebem.

Doughnut Monster: Conlai

Hráči: Bajo, Bubák, Ecthelioni, Markus

Materiály: Pathfinder SRD

Příští hra: středa 3. 11. - 18:30

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 9731
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder, bitches

Příspěvek od Markus » 28. 10. 2010, 22:03

Awesome.

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6839
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder, bitches

Příspěvek od Bajo » 28. 10. 2010, 22:32

He, tak jsem se díval do pravidel a jedine na co jsem zatim prisel je, ze by se mi libil Oracle s nature mystery, akorat ze se spellistem druida $lol$ Neni treba nejaky feat nebo tak neco, abych se dostal aspon k nejakemu kouzlu z jineho spellistu, jako treba speak with animals? :think:

Jinak hodis nejake ty koncepty Conlai?
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2397
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder, bitches

Příspěvek od Conlai » 28. 10. 2010, 23:12

Máte k dispozici Pathfinder SRD, takže sem nahodím ještě nějaké informace o světě, ať už můžete rozmýšlet nad postavami.

Svět
Kdysi dávno světu vládli démoni a měniči tvarů. Lidé žili ve strachu, byli buď loveni jako zvěř nebo houfováni jako ovce. Ale díky šeptaným radám Matky země lidé přežili, s pomocí elfů povstali, s pomocí trpaslíků se vyzbrojili a po boku svých nových spojenců démony zahnali. Od těch dávných let uteklo mnoho času a lidstvo se stalo záplavou vnikající do všech koutů světa. Zapomněli na stará spojenectví a dluhy, jen někdy v noci se znepokojeněn podívají vzhůru na dva bledě svítící měsíce na temném nebi.

Altava
Je království, které prošlo revolucí. Před čtyřmi lety po dlouhých bojích konečně padl tyran Alar, nepomohlo mu ani spojenectví se zvrácenými nekromanty a jižním Osianem. Bylo vyhlášeno Společenství a zvolen nový král.

Avalan
Toto malé altavské vévodství ležící v Akilonské vrchovině je domovem váženého domu Dominicus. Zelený kabátec lesů posetý knoflíky skal a zlatě záplatovaný poli spínají jiskřivě modré tkanice dvou řek. Sídlem vévody Dominica je pevnost Černý val, kde se pomalu schyluje k oslavám jednoho ze státků Staré víry, noci před prvním dnem zimy.

Nos Calan Geaf
Tuto noc se otevírají brány mezi světy. Podsvětí i zásvětí mohou spolknout neopatrného poutníka, který sejde z cesty. Tak jako každý rok vévoda na Černý val pozval různé hosty: putující bardy, kněží a kněžky uctívající Matku a Triádu, ale i náhodné poutníky.

Všechny postavy by měly mít nějaký vztahk této situaci. Mohou být pozvaní (ať už proto, že jsou vévodovými pěstouny, spřátelenými pěvci, kněžími Víry či rodinnými přáteli), mohou být členy domácnosti (rytíři, lovčí, pacholci...) a konečně mohou být členy rodiny. Několik nápadů:

- Rád bych aby alespoň jedna postava byla Dominicus. Nejmladší dítě (-náct let) nadané zvláštními magickými schopnostmi, které se zatím nikomu z Kolegia (společenství mágů) nepovedlo určit. Bastard trpící ve světle domácnosti, do které sice byl přizvaný, ale nikdy nebude zcela jejím členem. Nebo mladý potomek, který se vrací na oslavu ze studií (magická univerzita, seminář, nebo i služba ve vojsku)...

- Každé druhé povolání může najít účel ve vévodově domácnosti. Hraničář je lovčí, kněz léčitel, bojovník rytíř nebo strážný, kouzelník učitel, který také sleduje děti, jestli nemají magický talent... nevím proč mě také napadl půlork-pacholek, který nosí těžké věci a je tolerovaný pro svou dobrotivou povahu.

- Altavští kouzelníci (wizard) jsou specialisté, prošli si studiem na Univerzitě a jsou členy Kolegia. Nekromancie je ilegální. Magie je v Altavě regulovaná, ale mágové jsou velmi vážení. Čarodějům se říká vortice (vortex) a jsou považováni za nepředvídatelné a nebezpečné.

- Nahoďte jaké povolání a rasu byste rádi hráli a můžeme to dál rozvinout via forum. :wink:

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2397
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder, bitches

Příspěvek od Conlai » 29. 10. 2010, 00:34

Pokud chcete rovnou i vědět, jak na tom budete se statistikami, navrhuji "purchase" variantu generace vlastností zde.
Zvažoval jsem jestli sáhnout po Standard nebo High Fantasy variantě, tak jsem nakonec zvolil kompromis - 17 bodů.

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2397
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder, bitches

Příspěvek od Conlai » 31. 10. 2010, 15:30

Tripple post!

A jako dodatek k traitům, které najdete na PFSRD si můžete vybrat jeden trait z tohoto seznamu tratů podle původu. Je to také takové decentní načrtnutí elementů prostředí.
Černý val
Pocházíš ze srdce Avalanu, ze sídla rodu Dominiců. Ať už tě vychovávala přímo šlechtická rodina (pěstouni), nebo pocházíš z podhradí, hradby z černého kamene a erb vlka se ti otiskly hluboko do duše, stejně jako přívětivá i když trochu pověrčivá povaha místních.
Získáváš bonus +1 na Knowledge (arcana) a Knowledge (local: Černý val). Jednu z těchto dovedností navíc získáš jako Class skill.

Citadela Umar
Vyrostl(a) jsi ve městě, které je zbytku Altavy známé spíše jako Město zlodějů, Trhlina, nebo Poslední naděje. Umar je město vystavěné v jícnu olbřímí jeskyně spojující povrch se světem trpaslíků, podzemních skřetů a dalších podivných bytostí, se kterými se slušní lidé raději nezaplétají.
Navíc pocházíš z lepší části města, z Citadely, kde žijí úředníci, obchodníci a vládnoucí klany kleptokracie.

Získáváš +2 na dovednost Bluff. Knowledge (local: Umar)je pro tebe class skill.

Poslední naděje
Přežil(a) jsi ordeál, kterým bylo dětství ve špinavých ulicích Města zlodějů. Život ve stinných uličkách Umaru tě naučil mnoha důležitým trikům, které ti umožnily přežít. Především jsi ale pochopil(a), že když kradeš od zlodějů, je potřeba dvakrát tolik opatrnosti.
Jednou za den můžeš přehodit neúspěšný výsledek na Sleight of Hand, druhý výsledek musíš uznat. Knowledge (local: Umar) je pro tebe class skill.

Hlubinný trpaslík
Tvým domovem jsou temné hlubiny podzemních jeskyní, říše která je mnohem rozlehlejší, než si obyvatelé povrchu připouští. Tvé dětství bylo především učením se o podzemí, o chodbách, jemných proudech větru, závalech a nebezpečích, která v tomto podivném světě číhají.
Získáváš +2 na Knowledge (dungeoneering). Navíc je pro tebe Knowledge (local: Hlubiny) class skill.

Les kostí
Avalanští tvému domovu takto říkají kvůli větrným píšťalám a zvonkohrám z kostí, které Tichý lid věší na stromy hvozdu. Vyrostl(a) jsi v jednom z kmenů, které obývají Les a země na sever od něj. Lid plání by tě možná označil za barbara a možná by měl i pravdu, pokud tedy civilizace znamená závislost na teplé vodě a střeše nad hlavou.
Získáváš +1 na Survival. Knowledge (local: Les kostí) je pro tebe class skill.

Městský trpaslík
Vyrostl jsi pod rušnými ulicemi lidského města. Ať už tví lidé byli kováři, zbrojíři, platnéři nebo zlatníci, žili jste ve sklepních dílnách a podzemních výhních a ohromovali své zákazníky svým umem. Byť vás možná vaši horští příbuzní považují za vydděděnce a zbloudilce, život s lidmi tě hodně naučil.
Získáváš +1 na Diplomacy. Dovednost Knowledge (local: Skaln nebo Umar) je pro tebe class skill.

Podzimní dvůr (elf)
Pocházíš ze zpola mytického ostrova Ail Karmel, kde sídlí legendární Podzimní dvůr. Ať už jsou tvé důvody pro opuštění Podzimního dvora jakékoli, zatímco tví soukmenovci ze světa lidí odchází, ty jej teprve vyrážíš objevovat. O tomto novém světě za mořem nic nevíš, ale o to zvědavější jsi.
Získáváš +2 na Perception.

Skaln
Ať už ses v sídle Univerzity narodil(a), nebo tě sem prodali z tvého Talentu vyděšení rodiče, nepamatuješ si jiný domov než do bílé skály vytesané balkony a vysoké střechy Města na útesu. Tvé dětství uteklo mezi regály univerzitní knihovny, v chodbách plných studentů a ve službě mistrům.
Získáváš +1 na Spellcraft a Knowledge (local: Skaln), tato dovednost je pro tebe navíc class skill.

Vrána (elf)
Vyrostl(a) jsi mezi odbojnými elfy ze severu, kteří odmítli volání Krále podzimu a neodešli ze svého uzemí. Zákon tvého lidu byl prostý. Kdokoli překročil hranici bez pozvání, propadl hrdlem. Děti Vraního sněmu se od malička učí, jak lovit lidskou a člověku podobnou zvěř.
Získáváš bonus +1 na zásah při boji s lidmi. Knowledge (local: Vraní vrchy) je pro tebe class skill.

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5219
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od boubaque » 2. 11. 2010, 12:14

Jen aby to nevypadalo, že jsem to tady přehlídl :)

Měl jsem nějakéu představu, ale po tom, co jsem nakouknul do SRD jsem zjistil, že systémová reprezentace není úplně to, co bych si představoval, takže si ještě pročtu další možnosti a buď představu trochu pozměním, nebo vymyslím něco jiného.

Hrát ve středu ofkóz nemůžu, jak už jsem říkal ... leda že bych se na vás později večer na chvíli přišel podívat, ale to bude záležet na více okolnostech.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2397
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Conlai » 2. 11. 2010, 15:10

boubaque: A o jakou predstavu se jednalo? Mozna to pujde i jinou cestou...

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 9731
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Markus » 2. 11. 2010, 15:12

Já se omlouvám, ale zítřek pro mě padá - jsem nakažen jakousi chorobou a rád bych se před Slezinou vyležel.

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6839
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Bajo » 2. 11. 2010, 16:05

Ještě jsem o tom přemýšlel, kromě toho konceptu druida, co jsem řešili v PM. Asi by mě lákal i nějaký barbar z divočiny nebo zloděj (ala vykradač hrobek a paláců). Tak přemýšlím :think: Trochu by mi pomohlo vědět, co teda plánují ostatní.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5219
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od boubaque » 2. 11. 2010, 17:18

Měl jsem představu trpasličího barbariana - válečníka, který strávil roky v divočině jako pohraničník z čistě idealistických pohnutek a teď se s deziluzí (jako pohraničník spíš jen seděl na zátarasu a obrůstal mechem) vydal na cestu do centra země. Problém je, že Barbarian nemá nic jiného než Rage, o který zrovna nějak nestojím. Takže teď přemýšlím o Rangerovi, kterého jsem původně moc nechtěl, protože mi nejsou sympatické některé DnDčkovské koncepty v rámci toho povolání :)

Jinak bych chtěl nějaké povolání, co je co nejmíň magické, ale co má aspoň pár schopností, co se nevztahují k boji (přičemž Rogua spíš nechci). Jenže co jsem to tak procházel, on je PF snad postavený ještě víc bojově než DnD 4e $P
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2397
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Conlai » 2. 11. 2010, 22:16

boubaque:Jo, pravidla jsou hodně bojově orentovaná, je to DnD a postavy jsou dobrodruhové. :wink:

Můžeš si vždy vzít Fightera, který má docela dost featů a tak si může dovolit cpát je jak do boje, tak do jiných ptákovin, jako jsou třeba extra skilly (skill focus feat, který ze skillu de facto dělá class skill). Bojovník je podle mě dobrá volba pro takový koncept, jakýs popsal protože nemusí mít žádné extra uber schopnosti, které by ti třeba nesedly...

EDIT: Daší variantou je samozřejmě multiclass. Třeba Barbarian s Roguem nemusí být špatný. Jinak, pokud po tom výrazně toužíš, tak ti mohu možnit vzít si úroveň NPC povolání, třeba experta nebo commonera. $D $P

Existuje ale příručka Advanced Player Guide uvádějící ke každému povolání různé varianty a alternativy (většinou možností nahradit vlastnost povolání jinou vlastností, třeba zrovna u rangera to je zajímavé). Jen bohužel není plně dostupná v SRD.

Jestli máš zájem, stahuj zde. Heslo je "kontraband".

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2397
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Conlai » 3. 11. 2010, 09:30

Takže dnes o půl sedmé na Hlavní, může být? Vypadá to na složení Bajo, Jonáš, Kryštof.

Markus: Škoda, ale chápu to. Přeji brzké vyzdravení. ;)

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10320
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Ecthelion » 3. 11. 2010, 13:56

Přátelé, tenhle týden je pro nás nějaký prokletý. Přijeli příbuzní, takže musíme dnešek odpískat (ale příští týden už to prostě musí vyjít!). :roll:

Alespoň jsme zapřemýšleli nad postavami - Kryštof chce buď lidského duelanta nebo swashbucklera s šavlí v jedné a možná pistolí ve druhé (nebo se šavlí a dýkou), který je zároveň básník, a Jonáš bere half-elfího cavaliera řádu draka. V podstatě obě mohou být členy domácnosti Dominicus - duelant jako mladší syn (klasicky asi černá ovce rodiny) a rytíř jako nějaký levoboček (v rodině spíše trpěný než co jiného, protože je to bastard a navíc mu v žilách proudí krev prokletých elfů).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6839
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Bajo » 3. 11. 2010, 14:12

Takže zatim máme nekonkretizovaného Pohraničníka, Duelistu a Kavalíra. Vyloženě nám chybí nějaký kouzelník a zloděj, případně kněz. Bojovníků budeme mít asi dost, takže s barbarem už to nemusím hrotit, ale místo něho se tedy nabízí nějaký ten kouzelník z University, zloděj z Umaru nebo kněz staré či nové víry... :think: Přiznám se, že všechno jsou to koncepty, které by mě asi lákaly. Možná by mi pomohlo vědět, jestli bude hra spíše dobrodružná, politická nebo jaká? Budeme spíš v civilizaci (města, vesnice) nebo v divočině (hory, lesy, dungeony)? $:)

Conlai: Co z toho je podstatné zastoupit, jestli něco? A taky mě alespoň rámcově zajíma vztáh magie a náboženství, toho nového i toho starého :)
Markus: Máš představu, co bys chtěl hrát ty?

Mě konkrétně zatím napadly koncepty jako:
- Druid staré víry kráčející po cesté přírodní rovnováhy a jejího tajemství
- Zloděj z Umaru, co se chce stát světoznámým zlodějem, který překonal i ty nejsofistikovanějí nástrahy palácových pokladnic.
- Kněz nějakého kultu, který uctívá magii jako nejvyšší božský princip (a svévolné používání magie považuje za rouhání), mohl by to být třeba nějaký kult působící v univerzitě, nebo v jejím okolí.
- Spíše teoreticky zaměřený mág z univerzity, který ovládá nějaká ta kouzla z velmi specifické oblasti, ale hlavně se zajímá o historii magie, staré grimoáry, slavné kouzelníky a tak nějak se mu zdá, že současná magie a magie dávných dob je něco docela jiného. A přesto že je v mnoha ohledech teoretik, jeho ambice jsou daleko vyšší, než ambice jeho kolegů.
- Přírodní čaroděj z divočiny, kterému se jakákoliv představa univerzity příčí a ideály i morálka civilizace jsou pro něj španělskou vesnicí
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host