Předbelgické SotÉ

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Předbelgické SotÉ bylo odehráno. Lord tentokrát velice postrádal Gérarda, který měl volný den, do domu se mu nacpal potenciální tchán, vytrvale odmítající existenci nadpřirozeného světa a celá hra se tentokrát točila okolo Lordova syna, kterého tento podivný člověk přinesl. Lord Mourningstone musel dražit své srdce, které nakonec získal zpět a na křtinách svého syna mu dát jméno, které nakonec znělo Heart Conlai Mourningstone.

Moc vám všem děkujeme za hru, osobně se nám velice líbila. Moc prosíme zúčastněné, aby nám napsali, co se jim líbilo a nelíbilo... co by chtěli jinak a co máme zlepšit do případného příště. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

Hra byla více než příjemná, děkuji za ni. Chtěl jsem si zahrát Příběhy Impéria přímo od jeho tvůrců a jsem rád, že jsem si to mohl splnit.

Líbila se mi svoboda, se kterou jsem mohl zasahovat do děje. Líbilo se mi, že přesně v okamžiku, kdy jsem vůbec netušil, co bude dál, převzal otěže Conlai a naprosto logicky a přirozeně vysvětlil vběhnutí elfky do kostela St. Mary Le Bone tajnými křtinami. Líbilo se mi, že přes všechno, co se stalo, si Oisín mohl udržet svou nevíru v pohádky. Líbil se mi také otevřený konec. Doma jsem pak přemýšlel nad tím, jak lze vykládat to, že Mourningstone schválil volbu jména provedenou neznámým narušitelem obřadu. Možná tím ustoupil z pozice otce a duchovní moc nad jeho dítětem tak získá bývalý vlastník jeho srdce. Ale možná naopak tím gestem symbolicky vyjádřil, že teprve jeho souhlasem se ta volba jména stala skutečně pravou a elegantně tak vyrazil neznámému trumfy z ruky. Snad. Abych nezapomněl, líbily se mi tousty a kečup ráže 7,62. 8)

Našel jsem jen jednu věc, která se mi nelíbila. Nemám rád, když se místo přímé řeči postavy použije "říkám mu, že" nebo "vysvětlil vám, že", což se v příběhu asi dvakrát přihodilo. Nevadí mi zkratky a střihy, ale tohle odrbávání hraní postavy mě ruší. Ale to fakt píšu jen proto, aby ty pochvaly měly v mém příspěvku nějakou společnost a aby se tu samy nebály. :lol:
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Conlai »

Konečně mám internet, takže mohu napsat, že se mi hra moc líbila. Charles se ukázal být parádním motivátorem příběhu, moc jsem si to užil. Děkuji. Byly to vyvedené křtiny. :D
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

Tak hraní v pátek je možno. Jirka (Maugir) může. Já bohužel až od 19:00 (Míša jde ke kadeřnici). Rád bych dřív, protože většinou kolem desáté už odpadávám, ale pokud bude zelený čaj, tak snad vydržím i déle. :-) Pokud byste se chtěli sejít dřív, nevadí mi to, klidně přistoupím do rozjetého vlaku.
Ecthelioni, napište prosím, kdy a kde budeme hrát. Máme si s Jirkou nachystat předem postavy?
Moc se těším.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Tak fajn, v pátek hrajeme. :>;o)

Obrázek

Kdo: Maugir, Charles, Conlai, Boubaque
Kdy: Sejdeme se pátek (9.3. 2012) v 18:00, pokecáme a až dorazí Charles (19:00), začneme hrát
Kde: U Conlaie (adresa do PM)

Chceme vyzkoušet příběh, který půjde do další knihy Příběhů. Postavy budou zasměstnanci detektivní kanceláře z Londýna (a první případ se bude také odehrávat převážně v Londýně). Pokud chcete, klidně si doneste vlastní připravené postavy (5 aspektů), jinak přineseme ukázkové postavy z knihy.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Maugir »

Napadly mně dvě postavy, jež bych si rád zahrál. Entomologa, který pomáhá určovat detektivům stáří mrtvoly podle druhů hmyzu na/v ní, jsem nakonec zamítl, takže mi zbyl snílek George Nettle, píšící detektivní braky a nevhodné básničky pod pseudonymem Richard Ravenfly. Nevím přesně, jaký bude příběh a zda je pro něj tato postava vhodná, takže přinejhorším vezmu některou předpřipravenou:)
George Nettle

Cáry mlhy sedají
na listy jaterníku,
bílý závoj v černých tmách
je nad mrtvými tkán
a úplně na kraji
ozvěna jejich křiku
zůstala znít v myšlenkách
a skřehotání vran…

Richard Ravenfly: Brány zoufalství
Ze sbírky Nevídané? Nevydané!

Aspekty
Tenhle brak jsem četl
Nepochopený básník
Snílek
Každý kout skrývá tajemství
Syn apatykářky
Dovednosti
Sečtělost III (6)
Smolení veršíků II (3)
Znalost pohádek II (3)
Konspirační teorie II (3)
Cit pro stopy II (3)
Vytrvalost II (3)
Znalost květeny II (3)
Anatomie II (3)
Jedy a léky I (1)
Skřetí nářečí I (1)
Latina I (1)

"Buď zdráv, můj drahý příteli, rád se s tebou opět shledávám. Překvapuje tě, že se setkáváme právě tady? Ještě si vzpomínáš, že rodiče ze mě chtěli mít váženého lékaře, viď? Ale sám dobře víš, že mě to ke studiu nikdy netáhlo, tak jsem to vzdal. Proč jsem se nechal zaměstnat v detektivní kanceláři? Člověče, to byl vždycky můj sen! Odhalovat tajemství, prožívat vzrušující dobrodružství při pronásledování zločinců, pátrat po tajuplných hrozbách mezi dědici divokých skřetích klanů, rozkrývat děsivé intriky šílených mágů a jejich ďábelských pomocníků, zaplést se do hrůzostrašné-
Ne, máš pravdu. Můj sen byl o tom psát. Jenže co naplat, lidi dnes nepoznají génia. Moje básně prý urážejí morálku a mé dobrodružné povídky zas dobrý vkus čtenářů. Ignoranti. Nelíbil se jim ani můj pseudonym Richard Ravenfly. Nesměj se! A tak jsem alespoň u zdroje inspirace.
Nedobírej si mě, víš přece, že jsem dobrý křesťan, tak jaképak úpisy. Thomas Greystone o mně zase roznáší fámy, že bych byl schopen sám spáchat zločin, abych měl o čem psát. Máte štěstí, že nejsem urážlivý. Nechceš se večer zastavit?"

Cíle
Krátkodobý: Vyřešit tenhle případ a pokudmožno při tom odhalit nějaké strašlivé tajemství, zužitkovatelné v povídce.
Dlouhodobý: Vydat román a sbírku básní, proslavit se jako geniální spisovatel.

Jasné oko zúžilo se
do planoucí škvíry kosé,
dech rozechvěl kápě cíp:
„Lidské símě, važ svá slova,
mnohým vrána zraky klová,
kteří hovořili líp.“

Richard Ravenfly: Blackmoorská kletba
Ze sbírky Nevídané? Nevydané!
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Magir: Super! :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

Taky se mi líbí. Já se tentokrát spokojím s připravenou postavou od E2. Dorazím asi již před sedmou, je to blízko...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od boubaque »

Taky přijdu (abyste se mnou počítali), psal jsem Ecthelionům, že bych si udělal jako postavu trolla, který působí částečně jako "ochranka", částečně jako pomocný vyšetřovatel s neobvyklým úhlem pohledu :)

Maugirova postava je suprová. :)
Charles píše:Dorazím asi již před sedmou, je to blízko...
Tohle bych si radši domluvil s Conlaiem - většinou, když jsme k němu přišli o pár minut dřív, tak vypadal, jako bychom ho zrovna probudili nebo jako by ještě mezi zazvoněním a otevřením dveří lifroval nějakou slečnu ven zadním vchodem ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

boubaque píše:Tohle bych si radši domluvil s Conlaiem - většinou, když jsme k němu přišli o pár minut dřív, tak vypadal, jako bychom ho zrovna probudili nebo jako by ještě mezi zazvoněním a otevřením dveří lifroval nějakou slečnu ven zadním vchodem ;)
V pohodě, my (a ty taky :>;o)) tam už budeme od šesti. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od boubaque »

Ecthelion píše:V pohodě, my (a ty taky :>;o)) tam už budeme od šesti. $D
Špatně jsem se koukl... :) V tom případě ok :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Conlai »

Slečna bude vylifrovaná o půl páté, dnes nic neponechám náhodě. Těším se.

Maugir: Moc hezká postava. Závidím ti nápady. :wink:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Tak, moc díky za hru! :clap: Conlai, díky za poskytnutí útočiště a všem za pochutiny. :wink:

Byla sice poznamenaná společnou únavou, ale dala nám hodně materiálu k dopilování dobrodružství do hry. Takže my jsme byli spokojeni, ještě jednou díky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Předněmecké SotE

Příspěvek od Maugir »

Také děkuji všem zúčastněným a vypravěčům především. Hru jsem si velmi užil a cítím se jí být obohacen:)
___
Zatáhnu nad tebou
oponu skleněnou
a s tichou ozvěnou
v bolest se halím;
ve skříňce před sebou
jiskřičku naděje,
buď nás dva zahřeje,
nebo se spálím.

Richard Ravenfly: Klíč k čiré rakvi
(for Ebenser: Box of Mr. Pussy)
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti