Planescape: Ulsz Spedio

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 10042
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Planescape: Ulsz Spedio

Příspěvek od Markus » 2. 12. 2008, 13:34

Vypravěč: Markus

Hráči:
- Ariniel
- Ecthelion 1
- Echhelion 2
- Fritzs
- Katka

Definitivně prohlašuji, že začneme hrát až po novém roce. Před Vánocemi už to nestíhám kvůli zprovozňování nové verze Fóra, nákupům, zápočtům, atd... Přes svátky bychom mohli nějak dokončit ty postavy.

U postav mi stačí jenom hrubý koncept - odstavec textu, něco jak poslali kluci. Pokud tam ale nacpete něco, co vaši postavu ozvláštní charakterově - zvláštní slabina, koníček, specifická povaha - bude to super. Nejde mi o žádné osobní cíle (hrajeme připravená dobrodružství), ale o zpestření. Pamatujte na to, že postava se ve hře vyznačuje nikoliv svým vzhledem, ale svým chováním.

A když už jste v tom, musíte si vybrat nějakou ideologickou frakci, k níž patříte, jinak by to nebyl Planescape! 8) Stáhněte si hráčova průvodce a mrkněte na to.

No a aby se vám lépe tvořilo, zde je krátké intro...

-----------------------------

Říká se, že v Sigilu můžete vidět, koupit či ochutnat úplně všechno – elysijský mramor, pánve od nejlepších avalonských kotlářů, ohnivé čuníky z Propasti, zkrátka všechno. Málokoho však napadne, že ono „všechno“ se do Klece musí napřed nějak dostat. Že to někdo musí najít, koupit, ukrást, sebrat a – nakonec – protáhnout portálem do města dveří.

Ulsz Spedio je velmi oblíbená a prestižní spediční společnost. Nezáleží, jestli sháníte zboží ze zapadlého koutu Základu, z Negativní energie nebo Sféry ohně – Ulsz Spedio vám to sežene. Za pěknou pálku, jen co je pravda, ale zase rychle a spolehlivě. Za léta svého působení si tato společnost vybudovala neochvějnou reputaci, postavenou na dvou základních bodech:

(1) Doručí cokoliv, odkudkoliv
(2) Kromě svých zaměstnanců

Je jen s podivem, kolik existencí se pravidelně staví do fronty před skromným sídlem firmy Ulsz Spedio. Existence je výstižné pojmenování, jelikož člověk na tom musí být opravdu bídně, aby se nechal dobrovolně naverbovat. Přesto se takových najde dost. Ale škoda slov – vždyť stačí jenom se podívat na hráčské postavy.


Nakonec tedy oživuji projekt Ulsz Spedio, který jsme s Conlaiem rozehráli v několika jednorázových hrách, ale který rozhodně zaslouží rozvedení do kampaně! Chcete-li vidět nějaké ukázkové postavy pro inspiraci, tak na začátku tohoto tématu jsou nějaké naše výplody.

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 6. 12. 2008, 11:20

Recycle. And in recycling grow strong. :D

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10468
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 6. 12. 2008, 13:33

Abelard
chrlič, člen Svobodné ligy

Abelard se bojí výšek, nemá rád lidi, kteří mu říkají, co má dělat a miluje syrové holuby a deštivé počasí (při kterém často sedí na nižších střechách a vyhlíží do tmy). Od malička byl nucen vystupovat v cirkuse, než odtud utekl a od té doby si váží svobody víc než čeho jiného. Dal se dohromady s Nezávislými a pracoval jako hledač dveří a později i Průvodce, ale shodou podivných okolností byl nucen zaklepat na dveře pana Ulsze a požádat o práci zde…

Guilhabert
troll, příslušník frakce Harmonických

Je to hromotlucký trol, potomek staré aristokratické rodiny s jemným univerzitním vzděláním. Má kapesníčky s monogramy, provozuje čaj o páté, miluje hudbu a poezii, ostýchá se rozbíjet krásné věci a sbírá známky. Fyzicky je pro roli vzdělance naprosto nevybaven - když se potřebuje vysmrkat, tak ten kentus sopel je větší než kapesníček, čajové hrníčky pravidelně rozbíjí, protože nejsou tvarovány na trolí tlapy, atp.

Už je jasno v čem se bude hrát? Napadlo nás, že zrovna In a Wicked Age by mohlo být to pravé...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 6. 12. 2008, 14:49

In a Wicked Age je IMO super systém, ale bacha na to, že mezi sezeními zůstává jediným pevným prvkem postava na vršku Owe listu a vše ostatní se mění podle nově vytažených orákul.

Postavy jinak nemají moc možnost vyvíjet se (mechanicky). Právě proto, že mezi příběhy zůstává pevná jen jedna a ostatní buďto zmizí, nebo mohou být definovány jinak v rámci nových orákul (tj. kdo byl dříve naivní mladík, může být o tři roky později nelítostný vůdce otrokářů a tím pádem bude mít i jiné formy...).

To by pro campaign play mohlo být trochu nevýhodné.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 10042
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape: Ulsz Spedio

Příspěvek od Markus » 13. 3. 2009, 14:45

Pozor, pozor, na vědomost se dává, že projekt Ulsz Spedio se tímto (opět) ruší a odkládá na neurčito.

Jak už asi většina z vás ví z neoficiálních zpráv, může za to hra Mouse Guard, která učarovala velké části Brněnského klubu. Místo Ulsz Spedia tedy budeme hrát Mouse Guard. Přesuňme se prosím do náhradního tématu. Všem, co jsem slíbil účast ve Spediu, držím přednostní místa... takže se prosím vyjádřete, jestli budete hrát Mouse Guard.

Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host