Firefly

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Firefly

Příspěvek od Conlai »

Firelfy

Obrázek

Vypravěč: Conlai
Posádka: zatím 2xEcthelion, Markus… možná Boubaque a Ariniel

Místo a čas budou upřesněny.

Ai ya! :wink:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Zdá se, že ses nakonec nechal přesvědčit... Xie xie! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Hm, zase utřu. :(

(Řekl bych "naplanujte něco na Slezinu", ale to by bylo z bláta do louže.)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Huzzah!

Ať žije Conlai! $D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Dobře – my můžeme nabídnout kapitána a mechanika:

´tain
Původně šlechtic a představitel jedné z významných rodin vyšší třídy. Během války se jeho rodina kvůli zájmum v okrajových systémech postavila na stranu Nezávislých a s jejich porážkou ztratila vše. Jejich pozemky a majetek byly zabaveny a byli vypovězeni z centrálních systémů pod trestem smrti (dva jeho bratři také ve válce zemřeli). Jediný majetek, který mu zůstal je stará Světluška…
Je to zdatný šermíř a kromě revolveru nosí u pasu i meč, čímž je mezi ostatními kapitány okrajových systémů poměrně jedinečný, protože jen málo z nich si dlouhé čepele zamilovalo.

´echanic
Je to robustní obr – je o hlavu vyšší než zbytek posádky a s umělou rukou vyčnívá v každém davu. Před válkou dělal pomocného mechanika na křižníku Nezávislých a dotáhl to až na mechanika (ale to spíš jenom chodil v cizích botách), ale s vypuknutím války požádal o přeložení k aktivním bojovým jednotkám. Prošel si bitvu o Du-Khang, ale během zimní kampaně Novém Kašmíru vedle něj vybuchnul dělostřelecký šrapnel a utrhnul mu ruku. V polní nemocnici mu zachránili život a dokonce mu dali ruku umělou (ukořistěné alianční zásoby), ale než se mohl zotavit, lazaret padl do rukou Aliance a válka pro Mechanika skončila. Šest měsíců strávil na alianční nemocniční lodi a zbytek války v zajateckém táboře.
Po ní se chtěl nechat najmout do aliančního loďstva, ale jako bývalému vojákovi Nezávislých mu byla služba nové vládě zapovězena, skončil proto mezi pašeráky a piráty. Nosí dlouhý kabát a pumpovací brokovnici. S nadšením se vrhá do hospodských bitek, kde se stal pro svou strašlivou sílu a mechanickou ruku, která drtí kosti, obávaným protivníkem.

Bubák, Ariniel: Tak jak to vypadá? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Mňo... nevím. Pilot byl až do 50. minuty celkem nezajímavý, pak se to zlepšilo, ale popravdě nenadchlo mě to. Druhý díl byl lepší, nebo spíš držel úroveň konce pilotu. Ještě zkouknu další díly, ale to bude nejdřív v neděli večer, zítra jedu na košt. Takže s jistotou vám řeknu až pak ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Kacíř!!! :>;o)

Každopádně k věci. Na Firefly jsou IMHO nejlepší charaktery postav a jejich delikátní souhra. Při vymýšlení postav bychom si tam podle mě měli vymyslet nejenom funkci na lodi a minulost, ale především povahu a (!) vztahy s ostatními (!). Dát tomu nějakou dynamiku. Kdybychom si udělali pětičlenou posádku, kde se všichni budou chovat jako Jayne nebo Mal, tak by to byla celkem nuda.

Bří. Ecthelioni, vaše postavy jsou sice fajn, ale právě ta povaha mi tam ze všeho nejvíc chybí - momentálně jste sice napsali historie, ale ty jsou podle mě snad tou nejméně důležitou věcí :roll: Máte nějakou představu, jaké budou vaše postavy jako osoby?

Já vím, mě se to kecá, já jsem ještě nic nevymyslel :roll: A je mi jasné, že důležité detaily jako např. vztahy se budou muset vyladit až při společném setkání - což ovšem nijak nebrání tomu alespoň nahrubo si rozhodit základní typy charakterů ("já budu ten blbej a hodnej" "já jsem zbrklej a furt přidělávám problémy" "já jsem smíšek, co drží posádku pohromadě"). Neberte to prosím jako rejpání, ale spíš jako konstruktivní připomínku :P

Also, I can kill you with my brain.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Bubak - pozri si stvrty diel, potom sud.

My personal favorite.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Markus: Mei Yong Ma Duh Tse Gu Yong! :>;o) Koukej vymýšlet postavu, Dong Ma? $D

Máš naprostou pravdu, že charaktery a jejich provázanost jsou pro Firefly zásadní - jenže zatím netušíme, jak vypadají ostatní postavy, takže jsme zatím jenom nahodili svoje hrubé, aby se na to dalo nějak reagovat (už teď vím, že Mechanik bude závislý na prášcích proti bolesti nebo Kapitán budem mít složité vztahy s rodinou, ale vzhledem k tomu, že nevíme, jak vypadají ostatní postavy, nevíme, jestli to budou podstatné prvky postavy nebo jenom color).

Tohle zatím berte jako požadavky producenta... režisérsky to budeme muset ještě doladit. :>;o)

Taky jsme to sem ale trochu hodili, abyste se mohl vyjádřit, kdybyste někdo měl problém s obsazením pozic na lodi... :-)=
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Ecthelioni hrají kapitána a mechanika? Deja-vu! (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Ariniel
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 3. 2008, 22:32
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ariniel »

Já jdu do toho $D

Felčarka
Droubounká Číňanka s pěkně proříznutou pusou a zálibou ve vyvolávání konfliktů, nejlépe s těmi, kdo jsou dvakrát takl velcí jako ona. Konflikty pak řeší svými dvěma revolvery, následně zubařskými kleštěmi (to aby si všichni zapamatovali, že začínat si s ní není radno).
Její rodina žila na Novém Kašmíru, ovšem konce války se dožila jen Felčarka. Protloukala se, jak se dalo, pomáhalo jí v tom její léčitelské nadání a vydatně také kořalka. Žádné lékařské vzdělání nemá, ovšem když se dostane k nějaké anatomické příručce, studuje ji po večerech se skleničkou v ruce. Nicméně zatím toho moc nepřečetla, a podle toho její léčebné metody taky vypadají... Od té doby, co byla přiajta do posádky jako medička, se všichni snaží nebýt zranění, jen aby se jí nedostali do rukou, protože anestezii používá výjimečně (a většinou je to kořalka) a veškeré zákroky provádí víceméně intuitivně.
Better rule in hell than to serve in heaven.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Ha! Další člen posádky je na palubě... $D Jing Chai.

Tak už nám chybí jestli dobře počítám jenom první důstojník, pilot, Společnice, hired gun... nebo někdo mimo normální schema (třeba řidič nějakého planetárního skůtru/krtka)... Markusi, Bubáku - jak to vidiíte? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Já sem firefly neviděl, takže nevidím nic...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vzhledem k tomu, že všichni tři vypadáte jako pěkně konfliktní typy, budete potřebovat někoho, kdo vás bude usměrňovat.

Uvažuju o právníkovi/úředníkovi/účetním.

Bude se vám hodit trocha serióznosti 8)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Profesor Svoboda strikes again! $D
Zkus taky vymyslet, proč jsi součástí posádky... seriozní postava se bude hodit (aby mírnila hádky mezi posádkou... už jsme s Ariniel trochu rozvedli vztahy postav... :-)=). Teď mě napadá - nechceš být starý šlechtický mentat? $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů