[4th edition] Od Soumraku do Úsvitu

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Conlai píše: A mám dotaz: Měli jste pocit, že jsem vám ve hře věnoval dost pozornosti? Primo, každému jako hráči, sekundo, postavám (background snippets, things to do...)?
Ok. Nevím jak ostatní, ale my jsme byli spokojení - zdálo se mi, že všichni měli nějakou svoji scénu (Thári v kapli, Ariniel a Bubák při průzkumu, Fritzs našel knížky a pak závěr, Fin kdykoli se jednalo o pečeti a Thóri... ten byl vlastně vzbuzen v hospodě $D) a dostali jsme se všichni ke slovu... šest už je docela dost (ve třech to ubíhalo svižněji), takže myslíme, že na počet hráčů to bylo úplně v pohodě... :wink:
Klidně bychom propříště taky ocenili i nějaké ty vlčí jezdce, ale jinak jsme velmi a velmi spokojeni... :wink:
Conlai píše: PK je IMHO v 4E imba.
International Mountain Bicycling Association ??? :eyecrazy: :think:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ariniel
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 3. 2008, 22:32
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ariniel »

Ecthelion: Bubák nám bude muset sehnat vlky, abychom měli na čem jezdit $D
Better rule in hell than to serve in heaven.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

boubaque píše:Ehm... to je narážka na náš rozhovor v trolejbusu? Nebo jsem něco přehlídl?
ano. ale myslena celkom vazne... :roll:

2 Conlai: Ja si myslim, ze tak, ako povedali ini, pozornost bola venovana vzhladom na pocet hracov dostatocne. Teda celkovo myslim, ze bola skor celkovo nedostatocna ale relativna rovnomerna. Zrozumitelno? :roll:
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Fin: Osobně mi přijde, že rozdíl 5 nebo 6 už není něco takového aby nás to spasilo a bylo by nutné kvůli tomu někoho vyhazovat... příště někdo nebude mít čas, takže to třeba vyplyne samo a budeme rádi, když se vůbec někdo sejde... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Ja nikoho nevyhadzujem. Bozechran!! Len som narazal na to, ze bubaka ta 4ed podla jeho slov velmi nechytila a chel som vediet, ci jej este chce dat jednu sancu..:-))
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Po té otázce jsem nad tím trochu víc přemýšlel... šanci bych tomu ještě chtěl dát, začít s novým systémem (navíc tak komplexním, jako je DnD) není jednoduché. Ale musím říct, že mi taky přišlo, že už nás bylo moc, i když se Conlai snažil věnovat nám pozornost rovnoměrně a dařilo se mu to. Takže pokud se příště nesjdeme všichni, tak to ještě zkusím, ale když se domluví všichni ostatní, tak nejspíš nepřijdu - jde hlavně o to, že v tak velkém počtu stejně nepřijdu na to, jestli se mi to může dostatčně líbit, a pak je zbytečné abych chodil, když se vám v menším počtu bude hrát líp.

A jinak moje dosavadní postřehy na DnD: přijde mi to jako ani to, ani to. Jako skutečná RPG mi to moc nepřijde, většina času má být strávena bojem, ale boj samotný nedosahuje zdaleka (taktických) možností třeba Hrdinů Fantasy, kterých si tímto vážím opět o něco víc :D Navíc, jak už jsem psal nedávno do "co se vám nelíbí na d20/DnD?", ta k20 je příšerná a v taktické hře nemá co dělat! :-)=
Role strikera (v classu rangera) mi taky přišla trochu zvláštní, dobře jsem zasáhl vlastně jen jednou za celou hru (a to ještě díky rougueovské power), což by mi až tak extra nevadilo, kdybych měl dojem, že to bylo mou neschopností a ne čistě náhodou, a naopak bych schytával rány od protivníků (kteru jsem nechytil ani jednu). Vůbec je ranger divný class - ale to bude tím, že všechny classy jsou pojaté jako bojovníci :roll:
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Tak jak to vidíte s dalším termínem? Já jsem od 1.7. do 7.7. pryč před tím mohu více méně kdykoli, potom do 16.7.
Reliable - If you miss while using a reliable power, you don't expend the use of that power.
Tohle jsem předtím v pravidlech minul. Týká se to sil, jako například comeback strike. Docela zásadní věc.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Conlai píše:Tak jak to vidíte s dalším termínem? Já jsem od 1.7. do 7.7. pryč před tím mohu více méně kdykoli, potom do 16.7.
Reliable - If you miss while using a reliable power, you don't expend the use of that power.
Tohle jsem předtím v pravidlech minul. Týká se to sil, jako například comeback strike. Docela zásadní věc.
Co je to reliable power?

Ja som cez vikend prec a buduci tyzden sa stahujem. CO znamena, ze nebudem chodit do prace a budem sa len balit a presuvat. Cize cas asi mat budem, ale este neviem, ako sa podari vybavit stahovakov.
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Reliable power je síla, kterou nevyplýtváš, když s ní "netrefíš". Viz ta citace.
Doteď jsem si toho nevšiml a celkem to zvyšuje použitelnost sil, které jsou lvl 2+...

Například:
Comeback Strike Fighter Attack 1
A timely strike against a hated foe invigorates you, giving you the strength and resolve to fight on.
Daily ✦ Healing, Martial, Reliable, Weapon
Standard Action Melee weapon
Target: One creature
Attack: Strength vs. AC
Hit: 2[W] + Strength modifier damage, and you can spend a healing surge.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

My nemůžeme 23.6.-26.6.08.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Ako uuplne vobec? To je na pytel, lebo akurat tento tyzden nejdem vobec do prace a mam casu vcelku dost... :roll:
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Ako úúplně vůbec. Nebudeme ani na netu.
Každopádně kdyžtak můžete hrát bez nás... :roll:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti