Magic: the Gathering

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Markus píše:No, Bubáku, v zásadě mi nevadí tu hru někoho učit, ale musel by sis sám ujasnit, jestli chceš. :roll: Magic je dosti komplexní a je jaksi pro "hračičky", chce to chuť se v tom babrat. Jestli jí máš... tak fajn $D
Našel jsem doma reklamní paklík a na wikipedii jsou stručná pravidla... Budu trénovat ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Bubáku, jestli se to budeš učit podle kompletních pravidel, tak potěš koště. "Správná" cesta, jak se naučit Magic, je naučit se ten nejdůležitější základ a různé "speciální schopnosti" se učit teprve ve chvíli, kdy je uvidíš na kartě. Pojmenovaných spec. schopností bude totiž tipuju tak padesát a snažit se je všechny zapamatovat předem, to je na palici.

Tak mě napadlo, že jestli by sis chtěl osvojit základy, stáhni si Magic: Online. Je to platforma pro hraní Magicu po internetu. Za hraní se běžné platí, nicméně je tam časově neomezený free trial, kde máš k dispozici 5 balíků (od každé barvy jeden) a hraješ to proti ostatním zelenáčům. Balíky jsou postaveny pro nováčky tak, aby obsahovaly jen ty základní mechaniky... ideální způsob, jak se to naučit. Takže jestli máš čas a hlavně chuť, chvíli se v tom pohrabej a uvidíš, že se to naučíš snadno.

My už potom tvé zkušenosti vytříbíme :-)=
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Markus píše:Bubáku, jestli se to budeš učit podle kompletních pravidel, tak potěš koště.
Tak ještě jednou a zvýrazním to:
boubaque píše:a na wikipedii jsou stručná pravidla...
;)

Za odkaz dík, zkusím to.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No právě, že já na ty pravidla na Wiki koukal a dost jsem se zděsil 8).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Neřekl bych, že je to delší než většina Sirienových postů tady (ale je fakt, že ty dlouhé většinou nečtu... :think: )
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Bubáku myslím, že by bylo nejlepší si nechat základ vysvětlit od někoho znalého. Naučit se básničky jako Untap/Upkeep/Draw a jiné vychytávky. Naučit se návyky jako kdy co hrát a jaké sviňárny se dají vymyslet a pak to rozvýjet.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic: the Gathering

Příspěvek od boubaque »

Jirone, já to chápu, ale chci mít představu o pravidlech dřív, než mě to někdo bude učit, pak je to pro všechny jednodušší. Navíc tak trochu vycházím z toho co v prvním příspěvku...
Markus píše:Předem říkám, že učit to nikoho nehodlám, protože si chci zahrát, ne vyučovat. :>;o) $P
(i když pak psal něco jiného ;) )

Prostě až si půjdete zahrát, dejte mi vědět a já se budu chvíli koukat (pravidla už budu znát), okoukám nějaké ty finty a příště to můžu zkusit sám :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

a potom pre pokrocilych je slovicko "efekt ide na stack", ked to na mna brat prvykrat vyvalil (to uz som hraval magicy nejaky ten rok), skoro mi vypadli oci ako to cele funguje...
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Anatharon: Tak tak, zcela zasadni pravidlo, ktere vetsina novacku moc nedava. Ono celkove poradi vyhonocovani efektu a operovani s nim je pri MtG hodne dulezite.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

jj... a potom si novacikovia myslia, ze s nimi chces vyjebat... ale so stackom sa daju fakt robit ohromne efekty... pokial viem, ked som ja zacinal, este take v podstate ani nebolo... kde to len zaviedli, v urzas sage?
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

JJ, byla to tahle dova, nicmene ne US, ale 6th edition. Ale ta vysla v prubehu Urza serie, takze casove je to stejne obdobi.
Naposledy upravil(a) Bajo dne 24. 1. 2008, 15:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jé, tohle je hudba pro moje uši. Lidi, kteří se v tom fakt vyznají. $D

Ačkoliv počítám s tím, že začneme hrát jen tak nezávazné chaotické hry s různými balíky, taky drafty a sealed, jednoho dne bych si rád splnil svůj tajný sen: hrát formát Evoluce.

To si každý hráč vytiskne proxy karty náhodně generovaného starteru z Bety. Sestaví balík a hraje proti ostatním... zásadně na sázky. A jednou za čas "vyjde" nová edice, hráči si vytisknou nový booster a zakomponují ty karty do svého balíku. Atakdál. Postupem času edice rotují, přibívají nové, staré odpadávají ze standartu a hraje se furt dál. Neustále o sázky... a vy si pipláte svůj balíček 8)

Moc se na Evoluci těším a chystám se připravovat různé doprovodné texty, historické zajímavosti, shrnutí "příběhů" Magicu, atd.

Muhehe O-)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

ked uz sme pri tom, ja sa v magicu vyznam len teoreticky... nehram ho niekolko rokov, ale ked mam doma cloveka, co sa tomu venuje takmer profesionalne, tak sa na mna nieco nalepilo... ale co do praxe, hrat to neviem... $P
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Markus: Tak to se mnou muzes pocitat. Me choutky jsou velmi podobne. Mam rad stare balicky. Vsak ty testovaci, jsou taky proxy, samozrejme ale nejsou z tak starych serii (nejjsou tam myslim, alfa, beta, apod...) necmene jsou tam porad ty extremne silne balicky jako Necropotence, Oath of Druids, Trix, Pox, Stasis, Survival, Pandeburst, Academy, Turbolands, Tinker a ruzne Fritky a Zelene masiny a Zelena pekla.
Asi mi ukapne slza z nostalgie. Proxek mam doma, z doby kdy jsme je jeste vyuzili na to testovani pred turnajem, hromadu, urcite to jde do stovek. O-)
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Hmmm, asi najdu doma jeste baliky z revize v originale, az se k nim dostanete, abych nemusel hrat s kopiemi :o)

Nikdy jsem nenasel to srdce to prodat cele, ackoliv uz od Mirage nehraju. Tak to mozna oprasim, ackoliv uz zbylo jen par balicku.
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů