Kruté osudy korábu The Dagger (záznamy)

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 10042
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Kruté osudy korábu The Dagger (záznamy)

Příspěvek od Markus » 30. 8. 2007, 13:43

Téma pro posílání postav a jiných záznamů. Samotná organizace probíhá tady.

Jolly Roger
Obrázek

V tomto roce našeho Páně 1701 skončila krvavá kariéra kapitána Jonathana Abrahama Pallora, přezdívaného Sirnatý Jack. Nezemřel na šibenici, nesešel mečem, nebyl rozstřelen vedví kanónem. Byl skolen jedem, který mu zákeřně podal jeho vlastní kuchař, vrah najatý samotným Králem.

...


The Dagger
Obrázek

The Dagger je vaše loď. Je to upravená brigantina s 16 děly (4 nebo 6librovými) a v plné síle se na ní plaví 80 námořníků.

Zvolili jste následující charakteristiky:
+ Má chmurnou reputaci, její piráti jsou známí tím, že přepadenou posádku vždy nemilosrdně povraždí. Neberou zajatce a na živu nechají vždy jen jediného muže, kterého pak vysadí v přístavu, aby šířil slávu The Dagger.
+ Je děsivá na pohled (jak vypadá? proč je tak děsivá?)

+ Členové posádky jsou z převážné části vrahouni bez sebemenšího svědomí
+ Členové posádky jsou velmi bojechtiví a po zuby ozbrojení
- Má jen torzo posádky, pouhých 50 mužů, sotva dost na to, aby obsadili všechny potřebné pozice.

Ve chvíli, kdy začíná hra, je loď navíc poškozená a nemá kapitána.


Kdo z vás je ochoten tyto informace doplnit a rozvést? Chtělo by to jeden, dva odstavce o lodi, její minulosti a přítomnosti. Staly se jí nějaké zajímavé události? Jsou na palubě nějaké zajímavé NPC a vztahy mezi nimi? Tohle nemusíme řešit kolektivně, pokud kohokoliv z vás něco napadne, napište to sem a já to přidám. Pokud někdo dobrovolně sepíše charakteristiku The Dagger a její posádky, tím líp.


Postavy

Do samostatných příspěvků pošlete charakteristiky svých postav. Zkopírujte veškeré statistiky a připište jeden, dva odstavce o postavě - co je na ni důležité, abych věděl, jaké konflikty mám do hry uvést.
Naposledy upravil(a) Markus dne 4. 10. 2007, 12:05, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5411
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 30. 8. 2007, 14:49

Marcel "Francouz" Jacquet

Ïábel 5 (Loupež, Rouhání+, Vražda, Vzpoura)
Duše 3
Brutalita 4 (Nucený odvod, Prokletí, Zatracení, Zneuznání)
Ambice 2 (Být navěky vzpomínán, Pomstít se Bajově(?) postavě)

Troufalost 5
Profil 3 (šavle, pistole + krátký meč)


Stručná historie:

Prvorozený synek z bohaté francouzské rodiny s nonkonformními názory zvláště na víru a společnost (rouhání), vyděděn (zneuznání) a odveden do armády (nucený odvod). Po několikaleté službě se účastnil vzpoury (vzpoura), kdy trochu neprozřetelně osobně zabil kapitána (vražda). Když pouštěli ostatní loajální důstojníky na moře, 1. důstojník pronesl kletbu (prokletí)*. Během svého pirátského života se mu poštěstilo setkat se s jedním známým duchovním, který ho poznal a za jeho hříchy a smýšlení zatratil (zatracení)* - Francouz to bral jako poslední rozloučení s vírou v Boha, tedy vlastně pozitivně.

Francouz je přesvědčeným ateistou, Bůh i Ïábel jsou jen strašáci pro hlupáky. Protože ho netrápí starosti o posmrtný život, chce si vydobýt věčnou slávu na tomto světě (Být na věky vzpomínán). Další ambicí bude pomstít se někomu z hráčských postav, nejspíš Bajově postvě, ale ještě nevím úplně přesně za co* :)

Hlavní je jeho víra v sebe, své schopnosti, která mu nevelí být zbytečně brutální. Je celkem přímočarý v uvažování i jednání.


________
* Podrobnosti doplním později.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5272
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 31. 8. 2007, 07:28

"Long Jack"

Ïábel: 5(loupež, rouhání, sodomie, vzpoura, znásilnění)
Duše: 3
Ambice: 3 (Naplivat do očí boghu, naplivat do očí ďáblu, žít věčně)
Brutalita: 6 (bití, nucený odvod, pokus o vraždu, prokletí, uvěznění, zatčení)
Troufalost: 6
Profil: 4 (hřmotný obr, chirugické náčiní)

Long Jack neměl veselý život. Ne, že by ho spoustalidí neměla ještě mnohem horší, nicméně on to svůj krutý osud nesl obzvlášť těžce, přecejen, být odveden (nucený odvod) jako pomocník lodního felčara na loď jeho veličenstava, přičemž jeho následná činnost spočívala v tom, že díky své mohutné přidržoval jednotlivé námořnmíky při všemožných chirugických úkonech aby sebou moc nemleli, nicméně se díky tomu naučil dost o anatomii aby poté, co se onen felčar uchlastal k smrti mohl s relativníně stejnými úspěchy nastoupit na jeho místo, a mimo to se naučil i číst. Jeho úspěšně se rozvíjející kariéra byla ukončena neúspěšným pokusem o vzpouru a krádež zlata, kterou ona loď převážela (loupež, vzpoura), nicméně nebyl na rozdíl od mnoha jiných popraven byl jen zatčen a uvržen do vězení. Když se mu po dlouhých čtyřech letech podařilo z žaláře uprchnout byl z něj již úplně jiný člověk, brutální neznaboh, který za vězeňské útrapy slíbil pomstu jak bohu tak i ďáblu, ve vězení byl několikrát surově zbit, byl málem zabit spoluvězněm a několikrát proklet. POs vém útěku se nechal najmout na první loď která je naskytla, což byla čirou náhodou The Dagger jako lodní felčar, ač je poměrně schopný léčit všemožné neduhy tvrdí se o něm, že si občas vybere odměnu za léčbu způsobem velice nepřístojným a pro nebohého pacienta ponižujícím (sodomie, znásilnění). Nicméně ze strachu před hněvem, takového surovce a navíc i felčara, který je, ač by to do něj nikdo neřekl schopen zachráňovat životy ho ještě žádná z jeho obětí nebvinila. Jinak je to klasický děvkař a alkoholik jako ostatní piráti.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5272
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 31. 8. 2007, 13:37

Markus: Budu na svoji postavu tvrdej (koneckonců je to hnusnej parchant a zaslouží si to): "Ať ti uhnije!" -z čehož celkem jasně vyplývá, že hop vyřkla některá z jeho obětí...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5411
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 31. 8. 2007, 14:22

No, chtělo by to něco velice patetického :)

Tak asi takhle:

"Proklínám vás! Ať všichni, kteří jste vyvolali vzpouru, pojdete potupnou smrtí... a ty, vrahu," promluvil první důstojník a ukázal na mě, "ty zemřeš poslední, abys věděl, kdy nastane tvůj čas!"

Ale takovýhle kletby, to jsou jen babský pověry. I když pořád se nemůžu zbavit dojmu, že Sirnatý Jack byl snad poslední, kdo se kromě mě tehdy účastnil vzpoury...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6862
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 31. 8. 2007, 15:15

Black Jack
neboli Černej Jack, celým jménem Jack Bonnet

Funkce na lodi: Proviantmaster (případne Lodmistr nebo Pobočníka kapitána).

Hříchy: Loupež, Rouhání, Vražda, Vzpoura
Minulost: Bičování, Znetvoření (vypálené oko), Cejchování (cejch hrdlořeze a stopy po mučení), Mučení, Uvěznění, Zatčení.
Ambice: Být kapitánem, Naplivat bohu do tváře, Ošukat Guvernérovu Dceru, Pomstít se Guvernérovi.

Vlastnosti:
Ïábel: 5
Duše: 3
Brutalita: 6
Ambice: 4
Troufalost: 6
Profil: 3 (2+2-1): Nůž/pistole/šavle, Otrokářský bič, Popruh s pistolemi, Znetvoření (vypálené oko)

Popis postavy:
Ne nadarmo se Jacku Bonnetovi říká Černej Jack, jeho duše je jako černá jako mračna před bouří a špinavá jako ti malý bastardi z Port Vallo, kde se narodil.
Jeho matka bylo přístavní děvka a jeho otec jeden z těch námořníků co se uchlastal k smrti. Po matce zdědil to nejdůležitější, ctižádost a schopnost přežít, po otci to druhé nejdůležitější lásku k chlastu a moři.
Nikdy nebyl pobožnej nebo slušnej. Spíše naopak. Odmalička z něj rostl spratek, vydřiduch a násilník. Čím byl starší s tím horšími lidmi se stýkal a tím i horším člověkem byl. Byla jen otázka času, kdy spadne klec. Nespadla jednou. Poprvé ho zradili jeho dva kumpáni a soudce ho nechal spráskat jako psa. Podruhá byl chycen na moři, při jedné výpravě za bohatstvím, kterou překazila vojenská galera samotného Guvernéra. Jakožto jeden z mála co přežili byl uvězněn, mučen (sám Guvernér mu vypálil oko) a odsouzen na šibenici. Těsně před popravou se ale na Černýho Jacka usmálo štěstí. Bůh mu totiž v předvečer popravy seslal kněze, aby se mohl zpovídat ze svých hříchů. Jack ho udusil holýma. Na jeho mrtvolou plivl a vysmál se bohu. Ještě tu noc uprchl z vězení.
Měl v plánu sehnat pár chlapů a loď, aby se mohl stát kapitánem (vždycky nesnášel, když mu někdo poroučel a navíc rád dával najevo svou nadřazenost). Nakonec měl ale smůlu, musel si vybrat, buď Dagger, který kapitána měl, nebo vězení. Jack tehdy zvolil Dagger, ale přísahal, že loď se stane jeho. Pomalu si začal, díky své brutalitě a zastrašováni, upevňovat svoje místo na lodi a připravoval vzpouru. Kapitán Sirnatý Jack ale natáhl brka dříve než na ni došlo....
Černej Jack je hrubý, brutální, zákeřný a podlý křivák. Který si pomocí násilí, výhružek a zrady prosazuje svoje. Jedná povrchně, přízemně a přímočaře a cokoliv jiného považuje za slabost nebo zbytečnost.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Uživatelský avatar
Gwaihir
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 8. 2007, 21:15

Příspěvek od Gwaihir » 31. 8. 2007, 20:22

Erik Robarts


Původně níže postavený britský šlechtic. Působil jako navigátor na lodích plujících do kolonií. Když byl pryč, obvinili jeho rodinu ze zrady a satanismu a skončili na hranici. Zosnoval to jeho strýc, aby získal rodinné pozemky. Když Erik našel svůj dům v rukou strýce, rozzuřil se, v noci se vkradl dovnitř, podřezal několik sluhů, které považoval za kolaboranty, strýce i s jeho manželkou zabil v posteli ,pak ještě znásilnil svou šestnáctiletou sestřenici, se kterou si jako dítě hrával, pořezal ji v obličeji, ale podařilo se jí utéct. Podpálil dům a utekl. Jakožto psanec a hledaný zločinec se přidal k pirátům z lodi Dagger.
Řezničina mu nedělá problém, naopak se vní vyžívá, ale občas ho přepadá pocity viny, zvlášť když si vzpomene na svou sestřenici - tato vina ho velmi pronásleduje.
V boha věří, ale nenávidí ho.
Trochu pohrdá ostatními piráty. K Sirnatému Jackovi býval drzý a ten ho nechával bičovat, ale nechal ho na lodi, kvůli jeho schopnosti zacházet se sextantem.

Navigátor
Ïábel 5 -
Vražda+, znásilnění, loupež, rouhání
Brutalita 3 - Prokletí (sestřenice),zneuznání, bičování ( na lodi)
Ambice 6 získat odpuštění, vlastnit pozemky,naplivat do očí bohu, získat uznání společnosti, být kapitánem, pomstít se všem, kteří měli něco společného s likvidací jeho rodiny
Duše 3

Profil:
Není to zbraň, ale tvůj pirát je, ačkoliv štíhlý, ďábelsky mrštný, rychlý a smrtící

Uživatelský avatar
Gwaihir
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 8. 2007, 21:15

Příspěvek od Gwaihir » 31. 8. 2007, 21:20

prokletí: kéž nikdy nenajdeš klid, dokud neshoříš na hranici, jako zbytek té vaší Bohem zatracené rodiny

Uživatelský avatar
Gwaihir
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 8. 2007, 21:15

Příspěvek od Gwaihir » 31. 8. 2007, 21:27

Black Jack mi dluží život

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 10042
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 31. 8. 2007, 21:28

Při jaké příležitosti a jak jsi mu ten život zachránil?

Uživatelský avatar
Gwaihir
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 8. 2007, 21:15

Příspěvek od Gwaihir » 31. 8. 2007, 21:31

V nějaké bitvě. Řekněme, že byl zraněný, odzbrojený, na zemi, zrovna ho chtěli dorazit, ale já jsem ho zachránil.

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5411
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 31. 8. 2007, 21:46

Pozice na lodi: 1. důstojník Sirnatého Jacka (znamená to, že dokud se nezvolí nový kapitán, mám velení? ;) )

Long Jack přísahal, že mě ochrání před uvězněním (protože díky mě se dostal na The Dagger a unikl tak spravedlnosti). Mimochodem stále jsem "wanted" za vzpouru a vraždu důstojníka.

Co se týče té pomsty Black Jackovi, mohlo by to být z důvodu nějakého krutého zesměšnění nejen před posádkou, ale dokonce před obětmi našeho pirátství :) Co si o tom myslíte?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5272
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 1. 9. 2007, 08:38

Erik Robarts mi dluží tři "volna", za to, že jsem mu pujčil peníze když v přístavu všechno prohrál v kostkách...
(doufám, že je to OK)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6862
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 1. 9. 2007, 09:03

2 Boubaque: Jasne, klidne 8)

Ale neco mi budes dluzit, jeste si rozmyslím co, asi to bude souviset s tim ze jsem priviant mistr. Treba sluzbu za to ze jsem ti kdysi dal vetsi pridel koristi nebo proviantu?
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5411
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 1. 9. 2007, 09:30

To zní dobře, ještě si rozmysli, co jsem ti slíbil
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host