Pojďte si zahrát! 27.8. - 9. 9. (organizace)

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Gwaihir mi psal, že nemohl přijít, ale v sobotu přijde. To je skvělé, Gwaihire, těšíme se na tebe :wink: Vypracuju ti nějaké stručné podklady, podle čeho utvořit postavu, a pak ti je pošlu. Je to celkem snadné. Nakonec jsme se rozhodli hrát PoisonD. Posádku a loď jsme s dovolením udělali bez tebe, kluci už mají postavy, teď zbýváš jen ty :wink:

Pro postavy a podobné věci založím samostatné téma, kam je posílejte. Potřebuju, abyste mi během dneška poslali postavu (Gwaihir má výjimku). Během zítřka budeme muset dodělat vazby mezi vámi.

Sraz je v sobotu, 12:00 na Konečného náměstí

Vyhovuje, nebo to chcete až v jednu?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Postavy, postavy, postavy!!! Jestli chcete, abych se zítra mohl připravit na hru, potřebuju ty postavy tak kolem oběda.

Mimochodem, rozdíl mezi zatracením a prokletím je následující - prokletí je od člověka, zatracení od Boha.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo a ještě se musíme domluvit, jak budeme nakládat s mládeži nepřístupným obsahem. Prosím každého z vás, aby se vyjádřil, jak se staví k následujícím záležitostem ve hře:
- Sex a všechny jeho formy - normální sex, homosexualita, úchylky, znásilnění
- Násilí - brutalita, krev, ubližování, mučení, atd.
- Sprostá mluva

Jsou v zásadě tři stupně cenzury - naprostá (nechcete, aby se toto téma ve hře vůbec objevilo), částečná (téma vám ve hře nevadí, ale nechcete ho explicitně popisovat) a žádná (téma vám nevadí a klidně ho budete popisovat).

Pak je ještě možné dělat výjimky - například. "Nevadí mi sex, klidně ve hře může být, ale nechci, aby se ve hře vyskytlo znásilňování dětí" (*).

Vyjádřete se prosím každý sám za sebe, nehledě na názory ostatních. Výsledná cenzura se bude řídit nejpřísnějšími kritérii.

Já:

- Sex mi nevadí, naopak mám dojem, že bez něj by ta hra nebyla úplná. Ale nechtěl bych ho explicitně popisovat, vždy bych včas zatáhnul oponu. Takže bych řekl "zašli jste do kajuty", "udělali jste to" nebo "stalo se" a ustřihnul bych scénu.

- Násilí mi nevadí a rád ho budu explicitně popisovat.

- Sprostá mluva mi vůbec nevadí a rád bych jí ve hře měl co nejvíc 8)

-----


(*) Tak doufám, že to tady po nás nikdo nečte :s_grin:
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Markus píše:- Sex a všechny jeho formy - normální sex, homosexualita, úchylky, znásilnění
Dokud se o tom mluví tak nějak "o tom", že vím, o co jde, tak mi to nevadí, ale popisování nebo něco explicitnějšího by mi nemuselo být už úplně příjemné...
- Násilí - brutalita, krev, ubližování, mučení, atd.
Pokud nebudu mít pocit, že to někoho opravdu baví nebo že se v tom vyžívá, tak bez problémů. Klidně i explicitní popisy.
- Sprostá mluva
Psal jsem někde, že jsem hrál hokej, že jo?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Co se týče cenzury, tak mě je to úplně jedno, nic mi nijak nevadí a po ničem nijak zvlášť netoužím...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Co se mě týče, snesu hodně a ktéhle hře to myslim patří :-)=
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Děkuji. Ještě nechť se vyjádří Gwaihir.

Tak mě napadá, co si představujete pod frázemi "naplivat do očí bohu/ďáblu"? Jde vám o něco konkrétního? Nebo to prostě berete jako neustále přítomnou nespecifikovanou touhu, která se pozná teprve ve chvíli, až na ni dojde?

Upozorňuji, že ve hře je možné uzavřít dohodu s Bohem či ďáblem a pak ji nedodržet :>;o)
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Markus: Jako neustále přítomnou nespecifikovanou touhu...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Gwaihir
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 8. 2007, 22:15

Příspěvek od Gwaihir »

Ahoj,

V zásadě souhlasím s výše nastíněným konsensem - tzn. mírná cenzura sexuálně explicitních scén, násilí nevadí, pokud to nebude nějak úplně extrémě nechutné.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Čoveče, jsem rád, žes napsal, ale kdybys mi ještě navíc poslal postavu, byl bych ještě radši :P
Uživatelský avatar
Gwaihir
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 8. 2007, 22:15

Příspěvek od Gwaihir »

Promiň, dostal jsem se domů dost pozdě a ještě jsem musel udělat spoustu věcí.

Každopádně jsem nikde v těch zdrojích nenašel nic konkrétního, ohledně těch atributů, hříchů a podobně.
Tak napíšu alespoň něco bez čísel.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Moment - myslíš to, co jsem ti posílal soukromou zprávou?
S atributama je to jednoduché: například zaškrtáš si hříchy, potom je spočítáš a tolik je hodnota tvého Ïábla. To by tam mělo být napsáno, ne?

Každopádně čísla v tuhle chvíli nejsou moc důležitá a klidně je můžeme udělat spolu zítra. Co potřebuju je především stručná charakteristika postavy a (!) její ambice, motivace, přání. Ambice na výběr bys měl mít ve zdrojích.

EDIT: Teď jsem si všiml, že jsi ještě nečetl mojí zprávu. Tak to bude tím - nahoře by ti měl svítit odkaz na soukromé zprávy. Něco jako "Máte 1 novou zprávu". V jedné zprávě ode mě máš krátký výtah z pravidel.
Další možnost je, že už jsi to četl, a mě to hlásí nepřečtenou zprávu omylem 8)

-----------

Na jinou notu:

Řeším teď trochu dilema, kde hrát. V zásadě připadají v úvahu dvě možnosti:
- u nás na privátě
- v čajovně

U nás na privátě je to těžké, protože zítra se tu bude pohybovat celkem dost lidí. Schválně: je to byt 5+1, zítra tu bude kromě mě dalších... ehm... 9 nebo 10 lidí. Tím samozřejmě odpadá možnost hrát v obýváku. Můžeme se nastěhovat ke mě do pokoje. Tady je sice místa dost a s trochou štestí sem nastěhuju i nějaký stolek. Sedělo by se na zemi nebo na posteli nebo na polštářích. Mínus = očekávám, že v bytě bude celkem rušno a zdejší dveře příliš (=vůbec) netěsní. Takže by to bylo rušné protředí.

Další možnost je hrát v čajovně. Tam je nesrovnatelně větší komfort, možnost dát si něco dobrého k pití... a hlavně klid, který u nás doma bude chybět. Na druhou stranu se bude asi očekávat klid i od nás a museli bychom se asi mírnit i se sprostými slovy :wink: A taky by to něco stálo. Končit budeme asi v šest, to je zhruba šest hodin pobytu v čajovně.

Vodní dýmka je v čajovně i u nás doma, akorát v čajovně se za ní platí. Čaje u nás doma nejsou, protože jsem se všechny vypil a do zítřka nové nenakoupím.

Tak se ptám - kde chcete hrát? Mě je to v zásadě jedno, čajovna je pohodlná a domov taky. Jen vám dávám na výběr z obou variant, hlavně kvůli totálně odlišným podmínkám pro hru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo a ještě jedna věc - hned co Gwaihir pošle postavu, potřeboval bych vyřešit dohody mezi vašemi postavami. Podklady pošlu později - schválně to nechávám na chvíli, až budou postavy všechny. Bude vás to stát tak 15 minut maximálně.

Je to ale celkem důležité a já bych to potřeboval dneska mít, takže prosím to tady průběžně sledujte a ještě před spaním se naposledy podívejte, jestli už to tady není :wink:
Uživatelský avatar
Gwaihir
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 8. 2007, 22:15

Příspěvek od Gwaihir »

Je to tam, ale je to šité horkou jehlou, snad jsem na nic nezapomněl.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Je to pěkné, děkuju.

Jenom mi prosím ještě napiš, jak znělo vyřčené prokletí. A potom ještě jeden dotaz: "pomstít se všem, kteří měli něco společného s likvidací jeho rodiny". Strýce i tetu si už zabil, služebnictvo taky, sestřenici zneuctil. Je ještě někdo, komu ses nepomstil? :>;o) Víš o někom konkrétním, po kom aktivně jdeš, nebo to je pasivní - tj. nic neděláš, ale v okamžiku, kdy se dozvíš o někom novém, začneš jednat?

Obojí jest možné a zajímavé.


------------------------------------


Nevyřešené dohody
Poslední část před samotnou hrou. Prosím odpovězde co nejdřív.

Kód: Vybrat vše

Až všichni hráči dokončí své piráty, vystřídejte se jeden po druhém a navzájem si je představte. Potom udělejte ještě jedno kolečko. Až na tebe přijde řada, jmenuj jednoho z ostatních pirátů a zvol jednu možnost:
(Řečený pirát) mi dluží 3 Volna (poznámka - velmi důležitá herní měna, simuluje peníze. 3 jsou celkem dost)
(Řečený pirát) mi dluží život
(Řečený pirát) přísahal, že bude stále bojovat po mém boku, až mě všichni ostatní opustí
(Řečený pirát) přísahal, že mě ochrání před (jmenuj ublížení)
(Řečený pirát) přísahal, že mi pomůže s (jmenuj ambici)
(Řečený pirát) přísahal, že podpoří můj nástup na post kapitána
Řekni to nahlas a pak si to napiš na papír.
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti